Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

etanol testi :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Etanol'ün diğer adı etil alkoldür. %80 lik etil alkol nem alan konutlarda görülebilen küf mantarı ile mücadelede de kullanılmaktadır.

En son eczaneye gittiğimde aczacı bıyık altından gülerek veremeyeceğini yasak olduğunu söyledi.

"Kardeşim içki yapmayacağım küf mantarı ile mücadele için kullanacağım" dediysem de herifin suratındaki o alaycı gülümseme gitmedi. Asabım bozuldu. "Ne günlere kaldık" diye söylene söylene eczaneden çıktım.

10 litre etil alkolü neden buldun yahu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mühendisler boşuna Setan ve oktan değerlerini ayarlıyorlar desenize.

Şaka bir yana paranız çoksa ve motorunuzu havaya uçurmak istiyorsanız buyurun. Yeter ki kendinize ve çevrenize zarar vermeyin.

Sizin kafanızdaki insanlara göre LPG de çok tehlikeli ama evlerimizde kullandığımız tüplerde aynı yakıtın olduğundan habersizler, doğalgazda aynı sayılır hatta. Güney Amerika ülkelerinde benzinle karışımı çok yoğun olan popüler bir yakıttır. Havaya uçmak falan yok yani sakin olalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya kardeşim nasıl bir kitledir ?
    ben burada kendi malım üzerinde oynamalar
    yaparak bazı denemelerde bulunuyorum ve bunları bir motosiklet ailesi olarak gördüğüm sizlerle paylaşıyorum ( demiyorum ki sizde yapın) bir bilgi oluşturmaya çalışıyorum aldığım yorumlara bak.

Ben iddalaşmiyorum kimseye yanlış örnek olmuyorum ve gerekli uyarıları yaparak sizlere bilgi vermeye çalışıyorum bu yorumlar ne böyle.

@yurekce özellikle yorumlarınızı, konularınızı severek okuyan mantıklı bulan birisiyim ama bu hoş olmadi.

Faydalı yada faydasız sizleri bilgilendirmek isteyen birisine bunlar denilmez.

elbet devamı gelir bu yorumların kapasite belli
    Merhaba yaptığın çalışma taktir edilesi, tebrik ederim. Bana faydası oldu mesela yeni bir şey öğrenmiş oldum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Daha aktif olduğu için küflendirmesinden tutun, su çekmesi ve tortu yapmasına kadar bir sürü dezavantajı var.

Benzinde %10'a kadar etanol katkısına izin veriliyor. %15 ve yukarısı iyi değil.

Bir de etanol kullanımının bu kadar yaygın olmasının ana sebeplerinden biri Amerika'nın devasa mısır üretimi ve "mısır lobisi"...

"Haşmet te komplo teoricisi çıktı" demeyin, okuyun
    Osm@n bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha aktif olduğu için küflendirmesinden tutun, su çekmesi ve tortu yapmasına kadar bir sürü dezavantajı var.

Benzinde %10'a kadar etanol katkısına izin veriliyor. %15 ve yukarısı iyi değil.

Bir de etanol kullanımının bu kadar yaygın olmasının ana sebeplerinden biri Amerika'nın devasa mısır üretimi ve "mısır lobisi"...

"Haşmet te komplo teoricisi çıktı" demeyin, okuyun
    Geç kaldın ağam.. Bunu, yıllar önce dike getiren bir aşçı ve köşe yazarı işinden oldu. Diyeyim sana!
    Konu şöyle başladı:
    Bir sabah kuşağında salata yapılırken, sunucu mısır da koyalım, proteini artsın gibi bir laf edince. Aşçı'da; bizim kültürümüzde salataya mısır koyulmaz. Anca ekmeği yapılır karadenizde. Bu, Amerika'nın elindeki mısırı tüketmesi için son on yıldıt satış politikalarından biri dedi.. Yaklaşık 20-25 önceydi..

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    10 değil, 22 litre rakı çıkar.
    deli para.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Etanol deyince aklıma geldi, evde rakı yapan arkadaşlara soruyorum; tat nasıl? normal rakıyla aynı mı? kaçak rakı,sahte rakıdan kör olanları okuyoruz zaman zaman gazetede, yakınında yöresinde bu tehlikeye denk gelen var mı?

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etanol deyince aklıma geldi, evde rakı yapan arkadaşlara soruyorum; tat nasıl? normal rakıyla aynı mı?
    kaçak rakı,sahte rakıdan kör olanları okuyoruz zaman zaman gazetede, yakınında yöresinde bu tehlikeye denk gelen var mı?
    Evsel kullanım amaçlı etil alkol alırsanız sağlık açısından bir sorun olmaz, ama tat konusu eskisi gibi değil, bir kaç sene onceki ürünler daha kaliteliydi.

İçmeden önce kaliteyi arttırmak için karbon filtreden 3 kere geçirip kaynar su ile karıştırınca tadı oldukça düzeliyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evsel kullanım amaçlı etil alkol alırsanız sağlık açısından bir sorun olmaz, ama tat konusu eskisi gibi değil, bir kaç sene onceki ürünler daha kaliteliydi.

İçmeden önce kaliteyi arttırmak için karbon filtreden 3 kere geçirip kaynar su ile karıştırınca tadı oldukça düzeliyor.
    Anlaşıldı, rakıyı ben beceremem. Hazır bira kitleriyle bira yaptınız mı? Gerçi daha meşakkatli ama şansım sanki daha yüksek olabilir.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Farklı amaclar ıcın farklı etıl alkoller dolanıyor pıyasada, dezenfeksıyon amaclı, gıda amaclı ya da, merak ettıgım saflıgından baska ne gıbı bır fark

var acaba aralarında ya da bır fark var mı

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşıldı, rakıyı ben beceremem. Hazır bira kitleriyle bira yaptınız mı? Gerçi daha meşakkatli ama şansım sanki
    daha yüksek olabilir.
    Onlar çok zahmetli işler ol arkadaş 5 günde bititiriz ama yapması 30 gün sürer. Bu sebeple hiç yapmadım. Elma şarabını araştırabilirsiniz ama çok güzel olur tam yaz içkisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı amaclar ıcın farklı etıl alkoller dolanıyor pıyasada, dezenfeksıyon amaclı, gıda amaclı ya da, merak
    ettıgım saflıgından baska ne gıbı bır fark

var acaba aralarında ya da bır fark var mı
    Etil alkol ise eğer içerisinde acı tat veren bir madde yoksa aslında içilebilir tıbbi kullanım amaçlı etil alkoller sorun olmaz fakat;

Ne fark var derseniz %4 lük kısım icerisinde damitim sürecinden kalan bazı maddeler var zararlı değil ama kötü tat ve kokuya sebep oluyor. İkinci olarakta bu maddelerin uzun vadeli kullanımlarda vücutta ne gibi sorunlar yaratacağını bilmiyoruz. Evsel kullanım amaçlı etil alkollerin en azından bu konuda bir standarda göre üretildiğini tahmin ediyorum.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)