Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yamaha 2020 mayıs fiyat güncellemesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Mayis ayinin basinda honda CRF L 26 bin ₺ idi sıfırı. İkinci ele fazla.iatiyorlar sıfır alirsam belki indirim yaptırırsam daha iyi olur diye düşünüyordum. Sonra bir baktim 28bin ₺ olmus. İkinci eller de 26-27 bin yazmaya basladilar. Bu neyin kafasıysa artık. Neyse gideyim bayiye sorayim dedim 30bin ₺ dedi. Dedim yok yanlışın var, ben baktım internetten 28 bin yazıyordu, dediki bugün güncel fiyat listesi geldi, ama suan elikizde o model yok. Temmuzda gekecek. O zaman fiyat ne olur bilemiyoruz dedi..

Sonra sakince gidip kendimi köprüden aşağı attım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçen gün Angrypower'ın motor bakımı nedeniyle Yamaha bayilerinden birinin servisindeydik. Ben de muhabbete gelmiştim. Bayi sahibiyle konuştuğumuzda zam gelmesine rağmen satışların arttığını, bu duruma kendisinin de şaşırdığını söyledi.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün Angrypower'ın motor bakımı nedeniyle Yamaha bayilerinden birinin servisindeydik. Ben de muhabbete gelmiştim. Bayi sahibiyle konuştuğumuzda zam gelmesine rağmen satışların arttığını, bu duruma kendisinin de şaşırdığını söyledi.
    Bayi sahibinin şaşırmasına şaşırdım. Piyasayı takip etmiyor, listede yazan euro-tl fiyatlarından haberi yok diyeceğim olmayacak

Bayi sahibisin sen kendine gel!

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cunku sizin pazariniz Turkiye. Insanlara 150 TL'ye tamir ettirmiyorsaniz, tamir ettirmeye 150 TL verebilenlerin oldugu ulkeye gider, orada is yaparim deme luksunuz yok. Onun icin daha az kar yapmak zorunda kalacaksiniz. Bir noktadan sonra da geliriniz giderinizi kurtarmazsa kapatmak zorunda kalirsiniz.

Honda, Yamaha, Kawasaki, Suzuki, BMW, Ducati, Harley Turkiye'de motosiklet satmak zorunda degil. Cakallik vs. her ne derseniz deyin, bayinin amaci kar yapmaktir. Eger indirim yapmasi kar getirecekse yapar, getirmeyecekse de yapmaz. Indirimin amaci budur zaten, daha cok musteri getirmesi icin yapilir, hayir olsun diye degil.

Turkiye'de motosiklet illa ki satilacak. Sadece alabilecek insanlarin sayisi azaldi. Bu durumda motosiklet basi kar oranlarini arttirmak zorundalar. Ya da iflas edecekler, ki bayi sayisinin azalmasindan kastim da o.

"Motosiklet almazsak ister istemez fiyatlari dusurecekler" dusuncesi makul degil. Dedigim gibi, hic bir firma Turkiye pazarina muhtac degil. Bu durumda fiyati yuksek te olsa alacak insanlara hitap ederek az sayida bayi yurutebilecek isini. Bu insanlar cok olmadigi icin de bayi sayisi azalmak durumunda.
    Bayi kar yapabilir örneğin aldığı motosikletin fiyat durumuna göre 150 bin tllik bir motosikletten 10bin tl kar edebilir 30 bin tl değil. Biz absurt rakamları konuşuyoruz bende esnafım. 500 tlye aldıgım cep telefonunu 600 tlye satmak makul olan, elinde 2 veya 3 ay bekletip zam geldi haydi bunu 700 tl yerine 1000 tlye okutalım mantığı farklı yere kaçar. Motosiklet pazarının bir farkı yok bu konuda. 58 bin tlye aldığı 636yı 84 bine satan bayiler var...

İlla ki satılacak her malın bir alıcısı çıkar fakat fiyatlar anlamsız şekilde artmaya devam ederse o alıcıyı hiç bulamayacak ve sektör en sonunda kesilecek. Bursa'da yaşıyorum hani pazar günü bir dostumla gazlayalım dedik, 4 silindir bir tane makine görmedik. Gezdiğimiz aynı hatlarda geçen sene 4 silindirden başka makine yoktu. Şimdi mt25,r25,çin malı dolu. Demek istediğim şu bu şekilde fiyat artışları devam ederse 1 veya 2 seneye kalmaz motosiklet piyasası çöker, bayiler hem kendi ayaklarına hemde müşterinin ayaklarına sıkmış olur. Bence böyle devam etsinler hepiniz çin malı ile dolaşırsınız. Benim param var gider h2de alırım sorun yok. Ama motosiklet tutkunları bitiyor farkında değilsiniz.

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 yıllarından beri Yamaha XJ6 hayalimdir. Son serisi 2016'da 32-33 bin civarına sıfırı satılıyordu ama o zamanlar anca 250'lik bir makineye sahip olabilmiştim. Hala hayalimdir kendisi ama 2. eli 40-50 bin tl arası oldu. 2016'da sıfır satılan fiyatına şu an anca yeni bir 250'lik aldım ama bu sefer bunu satıp 2. el alsam mı diye düşünüyorum fazla para verip? Bu artışlar hiç bir zaman durmayacak çünkü, devamlı pik yapmaya devam edecek maalesef.
    Geçen sene 35 liraya sattım 12000 km idi..........
    Ezio41 bunu beğendi.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    250 cc fiyatları 20.000 TL ye dayandığında bıraktım ben yeni çıkan modelleri incelemeyi ve plan yapmayı ergenler çılgın gibi gözleri dönmüş vaziyette almaya devam ettiler yine edecekler mondial gibi bir markaya 15.000 TL vermek için sıraya giren insanlar gördüm bu forumda sonuç mu? 98 model bir japona biniyorum iyi bakıyorum, binmeye devam edicem, 600cc sıfır km bir motorun parası ne zaman 20.000 TL ye iner o zaman bakarım yeni modellere taa o zamanlar yapmayın etmeyin dedik ama anlatamadık şimdide anlatamayacağımdan eminim o bakımdan şaşırmayın bu fiyatlara ve satışlara

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS

Uzun süredir mont alacak ama erteliyordum , geçenlerde tekrar zam gelmeden alayım diye siparis verdim.Bu haftada daha önce 420'ye almadığım motosiklet botunu 800'e almayı düsünüyorum tekrar zam gelir ne olur ne olmaz.

Sanırım Nasrullah Ayan'ın sözüydü , enflasyon devletin halkından çalmasıdır diye.Durum bu.
    tommygun bunu beğendi.

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Şu zamları gördükten sonra, "Türkiye ilk çeyrekte şu kadar büyüdü.", "Türkiye ikinci çeyrekte şu kadar büyüdü.", "ekonomimiz bu kadar büyüdü." diyenin .... koyayım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hadi ama Haziran güncellemesini bekliyoruz. Ayın 10'una geldik, merak ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:52 ----------

Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu zamları gördükten sonra, "Türkiye ilk çeyrekte şu kadar büyüdü.", "Türkiye ikinci çeyrekte şu kadar büyüdü.", "ekonomimiz bu kadar büyüdü." diyenin .... koyayım.
    Şu dönemde hala Türkiye'nin güçlendiğini, ekonomisinin büyüdüğünü, her şeyin iyi olduğunu düşünen varsa süzme gerizekâlıdır.
    mavellen bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayi kar yapabilir örneğin aldığı motosikletin fiyat durumuna göre 150 bin tllik bir motosikletten 10bin tl kar edebilir 30 bin tl değil. Biz absurt rakamları konuşuyoruz bende esnafım. 500 tlye aldıgım cep telefonunu 600 tlye satmak makul olan, elinde 2 veya 3 ay bekletip zam geldi haydi bunu 700 tl yerine 1000 tlye okutalım mantığı farklı yere kaçar. Motosiklet pazarının bir farkı yok bu konuda. 58 bin tlye aldığı 636yı 84 bine satan bayiler var...

İlla ki satılacak her malın bir alıcısı çıkar fakat fiyatlar anlamsız şekilde artmaya devam ederse o alıcıyı hiç bulamayacak ve sektör en sonunda kesilecek. Bursa'da yaşıyorum hani pazar günü bir dostumla gazlayalım dedik, 4 silindir bir tane makine görmedik. Gezdiğimiz aynı hatlarda geçen sene 4 silindirden başka makine yoktu. Şimdi mt25,r25,çin malı dolu. Demek istediğim şu bu şekilde fiyat artışları devam ederse 1 veya 2 seneye kalmaz motosiklet piyasası çöker, bayiler hem kendi ayaklarına hemde müşterinin ayaklarına sıkmış olur. Bence böyle devam etsinler hepiniz çin malı ile dolaşırsınız. Benim param var gider h2de alırım sorun yok. Ama motosiklet tutkunları bitiyor farkında değilsiniz.
    Anliyorum ancak faturayi yanlis yere kesiyorsunuz. Bayiler aptal mi kendi ayaklarina kursun siksinlar? Adamlarin isi o. Gelirleri ona bagli. Yanlis karar verme luksleri var mi? Hadi biri yanlis karar verdi. Hepsi mi yaniliyor, hepsi mi aptal?

Ekonomi kotu. TL degersiz. Alim gucumuz dusuk. Enflasyon yuksek. Asil mesele bundan ibaret. Bayiler ne yaparlarsa yapsinlar siz yine dusuk cc'li motosikletler goreceksiniz. Cunku asil sebep bayiler degil.

Bu arada biten sadece motosiklet degil, her turlu zevk ve hobi. Diger hobi forumlarina uzun suredir uye olanlar ayni dususu gozlemliyorlardir...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Puhahahaaa, hocam o bayi ağızlarını ben bilirim merak etmeyin.

Hiç birisi "abi distribitörden 2 tane mal çekebildim, onu da 1 ayda anca sattım" demez. Bunu kendince dönüştürüp "valla tüm stoklar bitti, bak show room bomboş. Tüm stoklarım bitti" der. Sanki 500 motor indirmiş, hepsini satmış. 1-2 mal çekti, onu da satınca "yok satıyorum" diyorlar.

Aksi takdirde, "abi benden başka ya 1 ya 2 müşterin olacak. İndir şunun fiyatını 5 bin daha, canlılar-yeşiller bende. Gidiyorum bak" dediğinde elinin kötü olduğunun farkında.

Ancak takdir ettiğim şekilde servislerimiz, güzel kampanyalar, ekspertiz hizmetleri, kasko, garanti uzatma v.s. yapıyorlar.

Not: Halen daha 30 binlik motorun 39 bin olmasında bayileri suçlayan var. Yahu %30 vergi geldi bilmiyor musunuz? Haberiniz mi olmadı? 30 bine %30 ilave edince 39 olduğunu hesap edemiyor musunuz?

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puhahahaaa, hocam o bayi ağızlarını ben bilirim merak etmeyin.

Hiç birisi "abi distribitörden 2 tane mal çekebildim, onu da 1 ayda anca sattım" demez. Bunu kendince dönüştürüp "valla tüm stoklar bitti, bak show room bomboş. Tüm stoklarım bitti" der. Sanki 500 motor indirmiş, hepsini satmış. 1-2 mal çekti, onu da satınca "yok satıyorum" diyorlar.

Aksi takdirde, "abi benden başka ya 1 ya 2 müşterin olacak. İndir şunun fiyatını 5 bin daha, canlılar-yeşiller bende. Gidiyorum bak" dediğinde elinin kötü olduğunun farkında.

Ancak takdir ettiğim şekilde servislerimiz, güzel kampanyalar, ekspertiz hizmetleri, kasko, garanti uzatma v.s. yapıyorlar.

Not: Halen daha 30 binlik motorun 39 bin olmasında bayileri suçlayan var. Yahu %30 vergi geldi bilmiyor musunuz? Haberiniz mi olmadı? 30 bine %30 ilave edince 39 olduğunu hesap edemiyor musunuz?
    Dostum %30 değil, %10 artış geldi. İyi hesapla.

Bayilerin ne yaptıklarını a dan z ye iyi bilirim yormayın kendinizi. İkinci el piyasasını patlatan onlar kimse savunmasın onları. Adam 1 aracın satışından tüm aylık masraflarını dükkan kirasını çıkarıyor. Bursa'da tanıdığım 2 firma var böyle. Mesela motosikleti direk kendi ücretini vererek stoğa çekiyor. Stoktaki ücret örneğin 26 bin tl alışlı fiyat. Satış fiyatı 30 bin tl diyelim. 2-3 ay sonra zam ile 34 bin tl oluyor. Bir sonraki 3 ayda 39 bin tl oluyor. Aradaki 4 bin tllik kar marjı 13 bin tl oluyor niye bayi stoğundaki ürünü bu şekilde satmaya devam ediyor bir sorgulayın. Tabiki eflasyon ve vergiler sıkıntıyı büyütüyor ama genel olarak ülkenin tamamı sarı sayfa üzerinden ikinci el motosiklet aldığı için işin uç noktası bayiler sayesinde patlıyor. 2019 Zx10r sıfırı 170 bin tl iken 2015 zx10r 80 bin tl değerindeydi. 2020 zx10r 210 bin tl olunca 2015 modeli 130 bin tl oldu. Bu sıfır ürün değil ki sıfırı ile aynı oranda fiyat artsın. Bu fiyat patlamasını yapanlar çakal bayiler. Gece gündüz fiyat takibini her yeni ilanın araç durumu ve fiyat kontrolünü yaparsanız balon bir şişirme olduğunu iyi görürsünüz. Bu arada ben sıfır ürünlerden bahsetmiyorum. Mesajlarımda ikinci eli genel olarak konuştum.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    geçenlerde facebook'ta karşıma burgman 200 reklamı çıktı. indirimli fiyatı 35 bin lira demişler. 3000 lira maaş alsan ki memleketin yarısı asgari ücretli alamıyor bu kadar para ama hadi diyelim ki 3000 lira alıyor. yemeden, içmeden bir sene boyunca para biriktirse 200cc lik scooter alabiliyor. tabi ki scooter'ın fiyatının bir sene boyunca sabit kaldığını varsayıyorum. yemeyeceksin, içmeyeceksin ve 365 gün sonra scooter'ına kavuşacaksın. işin realitesine gelirsek, kira 1500 diyelim, mutfak artı faturalara 1000 diyelim. elde kalır 500 lira. o da kalırsa. hadi kaldı diyelim, scooter'ın fiyatının sabit kalması şartı ile 70 ay sonra 200 cc lik skindirik scooter'a sahip oluyorsunuz. tebrikler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc fiyatları 20.000 TL ye dayandığında bıraktım ben yeni çıkan modelleri incelemeyi ve plan yapmayı ergenler çılgın gibi gözleri dönmüş vaziyette almaya devam ettiler yine edecekler mondial gibi bir markaya 15.000 TL vermek için sıraya giren insanlar gördüm bu forumda sonuç mu? 98 model bir japona biniyorum iyi bakıyorum, binmeye devam edicem, 600cc sıfır km bir motorun parası ne zaman 20.000 TL ye iner o zaman bakarım yeni modellere taa o zamanlar yapmayın etmeyin dedik ama anlatamadık şimdide anlatamayacağımdan eminim o bakımdan şaşırmayın bu fiyatlara ve satışlara
    mondial motor mu ya? 15 bin lira mondial'e verilir mi, yazık günah valla. aç pencereyi 15 bin lirayı sokağa at en azından başın ağrımaz.

Motosikleti
    Tenere 700 ün avrupa fiyatı 9800 euro asgari ücret 1500 euro civarı, Türkiye fiyatı 88500 TL ve asgari ücret 2324 TL, avrupalı 6,5 ayda alabiliyorken, türk 38,5 ayda alabiliyor aslında avrupada asgari ücretli alabiliyorken türkiyede asgari ücretli asla alamıyor ve biz kredileri çekip veya elimizde var olan nakiti basıp almaya devam edip burda mutlu mesut yazışıyoruz ama gün gelecek bu motorları satın almaya devam eden arkadaşlar da alamamaya başlayacaklar adı sanı duyulmamış çin malı motorlara da 40000 TL basan arkadaşlarada selam olsun burdan

Motosikleti
    Hayabusa
    Tenere 700 ün avrupa fiyatı 9800 euro asgari ücret 1500 euro civarı, Türkiye fiyatı 88500 TL ve asgari ücret 2324 TL, avrupalı 6,5 ayda alabiliyorken, türk 38,5 ayda alabiliyor aslında avrupada asgari ücretli alabiliyorken türkiyede asgari ücretli asla alamıyor ve biz kredileri çekip veya elimizde var olan nakiti basıp almaya devam edip burda mutlu mesut yazışıyoruz ama gün gelecek bu motorları satın almaya devam eden arkadaşlar da alamamaya başlayacaklar adı sanı duyulmamış çin malı motorlara da 40000 TL basan arkadaşlarada selam olsun burdan
    alım gücümüz sıfır resmen. işin garibi hükümet hala istiyor. ee ne kaldı ki ne versin insanlar? bu arada piyasadan epeydir uzağım, hangi çin malı motor 40 bin lira yahu?

Motosikleti
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alım gücümüz sıfır resmen. işin garibi hükümet hala istiyor. ee ne kaldı ki ne versin insanlar? bu arada piyasadan epeydir uzağım, hangi çin malı motor 40 bin lira yahu?
    bir sürü çıktı benelli düdüllü mondial gundial hintli markalar şenlik var kapış kapış gidiyor
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Motosikleti
    Hayabusa
    bir sürü çıktı benelli düdüllü mondial gundial hintli markalar şenlik var kapış kapış gidiyor
    çin malına 40 bin verenler ile tanışıp ellerini sıkmak, tebrik etmek isterim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sıfır ürün değil ki sıfırı ile aynı oranda fiyat artsın.
    Peki "Yeni mi, ikinci el mi alayim" sorusuna cevap arayan insanlar yeni ve ikinci el arac fiyatlarini karsilastirip karar vermeyecekler mi?

2008 krizi Amerika'yi vurdugunda ikinci el arac fiyatlari yenilerden daha cok artti. Cunku bir cok insan yeni arac almak yerine ikinci eli tercih etti butce darligindan dolayi, ve ikinci el fiyatlar uctu...

fiyatların tartşılacak bir şeyi yok bence. 1 yılda %50'ye yakın zam var.
    ancak garip olan xmax serisi için 40 gündür sırada bekliyorum. bayide listeye baktığımda en az 15 kişi aynı şekilde.
    sarılı sitede araba gibi ikinci eller daha pahalı olmuş.
    3bin km, 1 yıllık motor sıfırından 2bin lira daha pahalı.
    xmax 250 tech max, 100km de 5bin lira daha pahalı.
    gerçekten anlam veremiyorum bu duruma.
    bayide sıfır olarak nmax 155 1 tane, mt125 abs 1 tane, r25 2 tane var. başka da sıfır motor yok.
    pandemi nedeniyle üretim durdu ondan yok desem tech max serisini hep takip ettim sarılı siteye sıfırı bayi fiyatında (bayilerin sayfasında bile) hiç olmadı.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artık, 20 23 lere bakıcaz

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)