Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Surus sirasinda kopek saldirisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Hızımı koruyup panik yapmadan depik atmaya saldırıları savuşturmaya çalışıyorum ben genelde 😁😁

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı Umut_1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sesine kıl kapıyorlar. Kontağı kapatıp bekleyince ayrılıyor peşinizden. Ben Kadıköy de kaçmaya yeltendim sağ bacaktan kaptı. Geçen sene 1,5 ay aşıya gittim.
    Çok severim köpekleri. 3 köpeğim oldu şimdiye kadar ama. Bir daha yeltenen olursa burnuna tekmeyi basarım and içtim
    sağ ayağı refleksle kaldırıp köpeğe gösterdinizmi yoksa kendisimi farketti.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Neyse cekirdek citleyerek okudum hepinizi gulduk eglendik
    Bende kendi yontemimi soyleyim ama ozellikle belirtiyorum "bilirkisi,uzman vs degilim sadece tecrube" sonra hemen linc moduna girmeyin

Bir cok hayvanda ise yaramistir hatta bu yontemi arastirabilirsiniz. Hayvanlarla karsi karsiya kaldigimda soguk kanli olmaya calisirim ve kendimi ondan daha buyuk gosterip bende ona bagiririm.
    Mesela sagdan yol kenarindan benimle kesisme noktasina dogru kosmaya basladi,yaklastigi anda hiz hizimi kesmem ben ona donup het,höt,host vs diye bagirarak el kaldiririm simdiye kadar hep ise yaradi

Guvenli surusler
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    2017 yılı, 2. Bursa - Çeşme yolculuğumun ilk günü . Bursa'dan çıkmışım, Balıkesir, Manisa,İzmir , Çeşme ilçe geride kalmış ,
    Çiftlikköy meydanına gelmişim, 450 kilometre yolu bitirmişim ,yazlığa 300 metre kalmış. Restoranın kapısının bir metre yanında
    2 tane kangalın yüzde doksanı irilikte it fırladılar kalktılar ayağa , har har har dişlerini göstere göstere saldırıyolar. İnbe restoran sahibi onun bunun çocuğu da itlerin arkasından beni seyrediyo. Köpeklere tekme sallıyorum bir , iki , üç derken
    ayağım vites çubuğuna bir çarptı ki acısı ta ciğerime işledi. Stop ettim motoru . İndim evodan yere yine tekmeyle kovaladım
    köpekleri,kaçtılar . Restoran sahibi müşteri artıklarını köpeklere her zaman ikram ettiği için benimsemişler orayı ,hesapta lokantayı kolluyorlar. Restorancının annesine hürmetlerimi arz ettikten sonra 30 metre ilerideki Enver abimizin kahveye girip
    bir çay söyledim kendime. Ayağımı açıp bir baktım ki tam kaval kemiğinin oradan 5 cm x 5 cm boyutunda bir yara. Kimseye evden
    kimseye çaktırmadım tabi. Hemen 4 cm çap , 60 cm uzunluk sağlam bir odun ayarladım motorla koruma demirinin arasına. Köpeğe
    bir gösteriyorum odunu , anında vın turizm. Aynı odun benimle birlikte 3 senedir yol arkadaşım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:31 ----------

Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse cekirdek citleyerek okudum hepinizi gulduk eglendik
    Bende kendi yontemimi soyleyim ama ozellikle belirtiyorum "bilirkisi,uzman vs degilim sadece tecrube" sonra hemen linc moduna girmeyin

Bir cok hayvanda ise yaramistir hatta bu yontemi arastirabilirsiniz. Hayvanlarla karsi karsiya kaldigimda soguk kanli olmaya calisirim ve kendimi ondan daha buyuk gosterip bende ona bagiririm.
    Mesela sagdan yol kenarindan benimle kesisme noktasina dogru kosmaya basladi,yaklastigi anda hiz hizimi kesmem ben ona donup het,höt,host vs diye bagirarak el kaldiririm simdiye kadar hep ise yaradi

Guvenli surusler
    Her zaman işe yarayacağının garantisi yok , Örneğin kangalda sökmeye bilir. Ama beyzbol sopası her zaman en sağlam olanı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:35 ----------

O gün ayağımda açılan yara , ta 1,5 sene sonra kapandı.
    Onur34 bunu beğendi.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Birgün sabah işe gidiyorum bir grup köpek havlamaya başladı yandan ileride de kırmızı yanıyor bende yavaşlayıp ışıklarda durdum. Köpekler de yanımda durdu anladım ki gitmemi bekliyorlar havlamak için kaskın camını açıp gel oğlum dedim kuyruk sallaya sallaya geldi sevdim biraz sonra yeşil yandı ben gaza bastım onlar da kaldıkları yerden havlamaya devam ettiler panik olmayınca kendi hallerinde havlıyorlar ama bir tanıdığım giderken köpeğe tekme savurmuş bacağından ısırmışlardı. Buna da dikkat etmek lazım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Oldukça detaylı şekilde anlatılmış eski başlıklar var.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havlayan köpeğin motosikleti durdurunca havlamayı keseceğine inanırdım ta ki havlayan bir köpeğin yanında durup ayak bileğimden ısırılana kadar. Neyse ki köpek ufak bir şeydi kuvvetli ısıramadı yoksa sonu hastanede bitecekti.
    Asil uzulmeniz gereken fiziki yara degil ama kuduz tehlikesi. Kucucuk kopek igne batmis kadar isirsa bile eli mahkum hastaneye gidip kuduz asisi tarifesine baslamaniz gerekiyor. Malum, semptomlar ortaya ciktiktan sonra tedavisi yok kuduzun, ve sonu olumle bitiyor.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Yazım sırasında kurallara uysaydınız keşke...

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim bir önerim var denemedim bilmiyorum, hiç böyle bir şikayetim olmadı çünkü.

Link vermeyim ben siz gogıl amcaya ''Ultrasonik Köpek Savar Cihaz'' yazın pilli ürünlerden birini alıp gidonunuza monte

edin deneyin bakalım işinizi görecek mi.

Ben hanımın çantasına birtane koymayı düşünüyorum, sabahları bazen benden daha erken çıkıyor, hayvanlardan pek haz etmez.
    Ben aldım işe yaramıyor. Bazıları kaçıyor bazıları kaçmıyor. Aynı yerden tekrar geçtiğinizde daha önce kaçanlar da ikinci sefer kaçmıyor. Kısacası güvenilecek işe yarar bir şey değil.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Bilen kisiler olarak sizler ne yapiyorsunuz?
    Kaçıyoz...!
    bursalıali ve Osm@n bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçıyoz...!
    En doğru çözüm. Kaçanın anası ağlamazmış.
    bursevi

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Ayağımı açmaya fırsatım olmadı. Saldırma sesini duyunca gazı açtım ama yandan kaptı bıraktı. Kanattığı için doktora gitmek zorunda kaldım.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Bu konuda bende çok muzdaripim,küçük cc motorumla köy yollarında gezmeyi çok seviyorum fakat köpekler rahat bırakmıyor,geri döndüğüm bile oldu,bursalı arkadaşlar bilir uludağ göllere ciktim,göllere 500mt kala köpekler yüzünden geri döndüm.

Köpek kovucu alıp gidona uygun bir yere monte etmek gerekir aslında,kaliteli olanları iş görüyormuş.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aldım işe yaramıyor. Bazıları kaçıyor bazıları kaçmıyor. Aynı yerden tekrar geçtiğinizde daha önce kaçanlar da ikinci sefer kaçmıyor. Kısacası güvenilecek işe yarar bir şey değil.
    Evet, işe yaramıyor.
    En iyi çözümü bir kaç torpil patlatmak ve o şaşkın hallerinde aradan sıyrılıp geçmek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    köpeklerden neden çok korkuyorsunuz anlamıyorum,çoğunuz da şehirde kullanıyorsunuz ve altınızda yüksek cc makineler var,gazı açsan uzayıp gidecen...

köyde yaşayan bilir köy köpeği daha vahşidir,bölgesini korur yabancıları bölgesinden çıkana kadar kovalar,100cc cupla neredeyse 700 metre kovaladıgını bilirim koca kangalın,paçadan tutsa meftayız....şuan aynı aksiyonu 50cc mobiletle yapıyorum,hatta bilerek kışkırtıyorum kovalasın diye,aksiyonlu oluyor

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpeklerden neden çok korkuyorsunuz anlamıyorum,çoğunuz da şehirde kullanıyorsunuz ve altınızda yüksek cc makineler var,gazı açsan uzayıp gidecen...

köyde yaşayan bilir köy köpeği daha vahşidir,bölgesini korur yabancıları bölgesinden çıkana kadar kovalar,100cc cupla neredeyse 700 metre kovaladıgını bilirim koca kangalın,paçadan tutsa meftayız....şuan aynı aksiyonu 50cc mobiletle yapıyorum,hatta bilerek kışkırtıyorum kovalasın diye,aksiyonlu oluyor
    Bir kere bisikletle kovalamıştı beni valla iyi yakalayamamıştı hee :D O korkuyla ne yaptım da kaçtım hatırlamıyom.

Forumdan Uzaklaştırıldı

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler