Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sis Lambası Cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    Arkadaşlar merhaba motorumda 2 adet yardımcı lamba bulunmakta, dun aksam yolda giderken yanımdan geçen polis araci sisleri kapat diye uyarıda bulundu, duydugum kadari ile motosiklette sis lambası diye bir olay yok.. sonradan taktigimiz lambalar yardimci lamba arak geciyor.. peki sis lambasindan ceza yiyebilir miyim, sonrasinda itiraz edebilir miyim basina gelmis olan var midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Arabalarda da sis ve yoğun yağmur dışında yasak. Akşamları düşük modda çalıştırki millet kör olmasın.
    birbilent bunu beğendi.

Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba motorumda 2 adet yardımcı lamba bulunmakta, dun aksam yolda giderken yanımdan geçen polis araci sisleri kapat diye uyarıda bulundu, duydugum kadari ile motosiklette sis lambası diye bir olay yok.. sonradan taktigimiz lambalar yardimci lamba arak geciyor.. peki sis lambasindan ceza yiyebilir miyim, sonrasinda itiraz edebilir miyim basina gelmis olan var midir?
    Gece full ışık + sis yaparsan alırsın uyarı. Öyle bir hakkınız yok. Uzun ışıkların bile belli kullanma kriteri var. Sis farlarında öyle. Sen rahat görmek için yapıyorsun ama bu sefer karşı taraf hiç görmüyor yolu.

Ceza yazılır mı bilmiyorum, ama motorun ruhsatında olmayan, harici herşeye ceza gelebilir. Bkz:Top Case.

Ben kaç tane andaval araç sürücüsü yüzünden tarlaya uçuyordum. Uzunları çakmış, beni görünce(yada karşıdan gelen araç) kapatması lazım, kapatmayınca ben yolu göremiyorum. Birde bölünmüş yoldada kapatmayanlar var.

Birde eğer ben hiç göremiyorum yolu sis farı açmam lazım diyorsan, etrafa saçmayan odak özelliği olan sis lambaları var. İnceleme bloğunu paylaşıyorum. Linki burada
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)