Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyeti Almaya Neyle Gidim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Selam ark.lar

Geçen çarşamba (16/08/06) polise butun evrakları vermiştim, hatta öyle bi vermişimki B ehliyetimi bile aldı.

Neyse bugün aradım (21/08/06) ehliyetiniz çıktı gelip alabilirsiniz dedi. Şimdi bir sorun var. Ehliyetim yok diye mahalle aralarında takılırdım hep, Kağıthane İlçe Trafik müdürlüğüne yani trafik polislerinin göbeğine atlicam, Acaba motorlamı gitsem alsam? Tam yolda trafik müdürlüğüne yaklaştığımda bir polis çevirse ehliyet yok nası olcak? sora patlamasın tam ehliyeti alırken Polisde acımasız biri ise ben anlamam daha ehliyeti almamışsın yazacam cezayı derse nolcak? Telaşlandım yaw ne yapim

Biras gereksiz konu olabilir ama sohbet bölümü değilmi zati burası, sohbet-muhabbet için ;)

Bu arada ehliyeti elime gerçekten alınca bunu ıslatcas ha
    Soda Ayran Cool

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Ben kursa yazıldım kursa motorla gitmek istiyorum bide polis çevirirse ceza parası babam o zaman yer beni
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen motorsuz git bu kadar zaman beklemişsin birgündaha sabır bence araçsız git paşa paşa al ehliyetini kendini riske atma

Motosikleti
    hyosung karion 125
    tabiiki yaya gidip al, yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişsin. bu arada ehliyeti ıslattıktan sonra motora binmece yok.
    "Kalkın ey ehl-i vatan" dediler. Kalktık... Onlar oturdu. Biz ayakta kaldık.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bu kadar tereddütlüysen motorla gitme dostum..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    polis çevirirse şöyle derim. "dostum 2 dk. bekle hemen şu içeriden alıp geliyorum ehliyeti"

Acaba böyle desem olurmu?

golfy: Dostum içki ile değil, boğaz turu atarak ıslatırız. Yani ehliyet aldık bir yere oturmak biz abes kaçar, ehliyet aldıysak butun gece bogaz turu veya istanbul turu atarak ıslatırıs :p
    Soda Ayran Cool

dostum abartma istersen...
    sonuçta artık ehliyetin var ve sadece eğer bütün kötü şartlar gerçekleşirse ve o gün kötü şansın varsa ve bütün bu olasılıklar aynı anda gerçekleşirse sadece belgeleri yanında bulundurmadığın için uyarırlar...sonuçta evde unuttum dersin trafikten kontrol ettirin dersin..bildiğim kadarıyla uyarmaları lazım ilk seferde ama sen bilirsin..

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Bende ordan aldım kardeş ehliyetimi geçtiğimiz cuma hiç birşey olmaz gidip al ehliyetini sonuçta senin ehliyetin çıkmış ve emniyette sen ehliyetsiz değilsin ben öle yaptım dönüştede beşiktaşta polislerin içine daldım çevirsinler diye ama hiç biri çevirmedi bu arada nerde oturuyorsun ben sanayi mah. bu arada hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler hepimize
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yanında 100-150 ytl ile

Motosikleti
    sh300
    Motorla gidebilirsin. Yakalanınca ehliyeti olup da yanında bulundurmamaktan ceza yersin. Telefonla sorduklarında ya da bilgisayarla baktıklarında ehliyet bilgilerine ulaşabiliyorlar.

tmrbaykal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    b ehliyet numaran aklında ise polis cevirdiğinde aynı numarayı verirsin
    çünkü yeni aldığın ehliyette aynı numara ile çıkmaktadır.
    çok çalışmam lazım çoook.:)

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    414580 aklımda ;)

yanlız şöle bişi var ben ehliyeti almadım yani imza falan atmadım, yani o yuzden diyorum hani işleme alınmışmıdır alınmamışmıdır!
    Soda Ayran Cool

agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    orası sana kalmış şansına güveniyosan motorla git ama güvenmiyorum diyorsan dolmuş , taksi , otobüs vb.. bir çok toplu taşıma aracı sana hizmet etmek için can atıyor...

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    kardeşim bin motora git...
    çevirme olursa adını ver onlar telsizden ehliyetin olup olmadıgını ögreniyorlar..
    hem heyecan olmazsa motoru niye aldın..
    kask korumalarını giyin git bişi olmaaaazzzz...
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Harby.

kağıthaneden alan ark. vardı, sabah kaçta açılıyor trafik şubesi?
    mesai 8:30 gibi başlıyor benım. Saat 8:00 gibi açılır sanırım ilçe trafik şubesi çunku devlet daireleri o saatte açılıyor genelde.

Binerim motoruma son kez ehliyetsiz olarak giderim kağıthaneye (bu arada 3.levent de oturuyorum) şube açılır açılmaz alırım ehliyetimi ordan da işe zıplarım artıkın ehliyetle ha kağıthaneye giderken çevirirlersede artık bişiler söleris herhal.
    Soda Ayran Cool

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    cevabı zor bir soru !!!!

valla git de neyle gidersen git dostum.

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Bu sabah ehliyeti aldım. Benım merak ettigim acaba ehliyeti alınca bir yere imza atıp, bilgisayara giriyorlar ve öyle yürürlüğe giriyor sanıyorum. ama öyle değilmiş kıytırıktan bi imza attım, aldığıma dair ve zaten başvurduğum tarih yani geçen hafta çarşambanın tarihi ehliyette yazıyordu.

Neyse motorla almaya gittim bir sorun cıkmadı. Herkese yorumları için tşk.ler.
    Soda Ayran Cool

Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla uyarmaları lazım ilk seferde ama ...
    Haci , bizi uyardılar mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler