Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

emniyet şeridi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba bugun motor aldım sıfır biraz da yağmurdan dolayı tedirginlik vardı tecrubede çok değil emniyet şeridini kullandık İzmit'e dönerken aldım yerde ki motorsiklet kullananlara da sordum ama ceza gelir mi eds den istanbul da yaşayanlardan bilgi almak istiyorum benim gibi kullanan motor da vardı şeridi.

teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Bize sorman bir işe yaramaz bu saatten sonra. Sen iyisi mi motorunun tadını çıkart. Aklına kötüyü getirme. Tekerin düz bassın.
    mustafaat bunu beğendi.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bize sorman bir işe yaramaz bu saatten sonra. Sen iyisi mi motorunun tadını çıkart. Aklına kötüyü getirme. Tekerin düz bassın.
    teşekkür ederim inş gelmez bişey zar zor motor alıyoruz zaten

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bırkac hafta önce forumda emnıyet şeriti cezası isyanları vardı, umarız gelmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlı olsun motosikletin dostum. Resmi olarak kullanmamız emniyet şeridini yasak ama bildiğin gibi gayriresmi olarak hepimiz kullanıyor ve sorun yaşamıyoruz.
    Şöyle düşün, Maltepeden İçerenköy'e kadar EDSlerin içi boş. Aynı şekilde Kartal Dragos Pendik Tuzla taraflarında da bir çok boş EDS var. Bu yüzden ceza gelmeme olasılığı daha yüksek ama bizim ülkemizde net olmak imkansız. Emir gelmiştir yazar para lazımdır yazar yeni memurdur o da yazar. Yani yazar yazmaz konusu, yukarıdaki nin seni ne kadar sevdiğine bağlı. Ben EDS den hiç ceza yemedim daha önce ama HGS ve OGS tüm açığı kapıyor sağolsun.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun motosikletin dostum. Resmi olarak kullanmamız emniyet şeridini yasak ama bildiğin gibi gayriresmi olarak hepimiz kullanıyor ve sorun yaşamıyoruz.
    Şöyle düşün, Maltepeden İçerenköy'e kadar EDSlerin içi boş. Aynı şekilde Kartal Dragos Pendik Tuzla taraflarında da bir çok boş EDS var. Bu yüzden ceza gelmeme olasılığı daha yüksek ama bizim ülkemizde net olmak imkansız. Emir gelmiştir yazar para lazımdır yazar yeni memurdur o da yazar. Yani yazar yazmaz konusu, yukarıdaki nin seni ne kadar sevdiğine bağlı. Ben EDS den hiç ceza yemedim daha önce ama HGS ve OGS tüm açığı kapıyor sağolsun.
    Sana da hayırlı olsun Salih

teşekkür ederim hayırlısı artık

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bakiye sorunu yoksa tüm HGS ve OGS cezalarına itiraz edin.

6.Sınıf Araç olarak sınıflandırılmış motosikletlere de sürekli 1. sınıf araç bakiyesi kesen bir sistem mevcut. Ve bu sistemi kasıtlı olarak düzeltmemekte ısrar ediyorlar. Siz de haliyle otomatik ödemeye alınan geçiş ücretlerinizi göremiyorsunuz. İnternetten kontrol edin, eğer geçiş ücretleriniz 1.Sınıf olarak ücretlendirilmiş ise telefonla itirazınız yeterli olacaktır. Bu itiraz ile geri ödemelerinizin tamamını alırsınız ancak sonraki geçişlerinizde 1. sınıf olarak işletmeye devam ederler. O yüzden arada bir kontrol edip sık sık itiraz etmeniz gerekiyor. Bunu insanlarımız bilmediğinden de düzeltmemek işlerine geliyor, sonuçta para işletilmiş oluyor.

İtiraz için ruhsatınız ile HGS/OGS cihazınızın numaraları da yanınızda hazır olsun. Biraz uzun beklemeniz gerekebilir ama sonunda o telefonu açıyorlar, sabırlı olun. Gerekirse mail ile belirttikleri şekilde itirazlarınızı yapın. Aksi halde sizden sağılacak inek misali nasiplenmeye devam ederler.

Hatta birçok durumda HGS kullanan arkadaşlara ortak gişelerden de geçilmiş olsa OGS' den ceza geliyor. Nedeni ise sistemin önce OGS' den, OGS yoksa HGS' ye devredilerek oradan tahsil işleminin gerçekleşiyor oluşu. Ancak OGS sizin HGS bilginize bir şekilde veya bir nedenle ulaşamamış ise hiç zahmet etmiyor, uğraşmıyor ve HGS kullanan size OGS' den kaçak geçiş cezası geliyor.

Genellikle durumu fark etmeyen veya "ne olacak 40 TL cik!" diyen vatandaş da cezayı ödeyip yoluna devam ediyor. Oysa vatandaş OGS değil HGS kullanıyor, cezanın OGS' den geldiğini farketmiyor. Bu sizin de sürekli başınıza geliyor, ancak genellikle farketmiyorsunuz. Bunu alıntı yaptığım sn. U.KALKAVAN' a değil herkese hitaben söylüyorum.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    arabayı ilk kullanamaya başladığım zamanlar
    serde gençlik de var tabi
    çıktık edirne otobanına
    istanbul'dan çıktık
    basıyorum da basıyorum
    gece karanlık yollar boş
    derken ilerde bir kırmızılık, bir araba
    yanından hızla geçtik
    bir de ne göreyim, polis arabasıymış
    dikiz aynasından aracın kırmızı mavi ışıklarını yaktığını gördüm
    - eyvah, dedim, napacaz şimdi.
    bir yandan da hala söyleniyorum
    - allah kahretsin ya, yedik cezayı iyi mi, görmüş müdür, kesin görmüştür, napsak gidip özür mi dilesek...
    söyleniyorum yani
    yanımdaki arkadaşım bu kadar içlenmeme dayanamadı, espriyi patlattı
    - istersen geri dönelim, bu sefer yanından yavaşça geçelim, belki affeder, dedi!
    o an koptuk arabada

olur öyle vakalar... rahat ol. tedirginlik, en fazla bünyeye ek zarar verir.

not: ceza gelmedi. ya plakayı göremedi ya da bi görevi vardı, ya da başka bir şey, zira sonrasında gerçekten de yavaş gittik ama bize yetişmedi araba, belki de ilk sapaktan çıkmıştı, belki de evine yetişmeye çalışan bir polisti.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Emniyet şeridi için forumda paylaşım yapıldı. Emniyet şeritlerinin çoğunda kameranın yüzü bize dönük. Bu yüzden ceza yazmıyor. Arkadan çeken yerleri de forumda paylaşmışlardı.

HGS sorunu ise bir kurumun işini nasıl yapamadığına dair çok iyi örnekler barındırıyor. Türkiye'de motosikletlerin uygun şekilde hgs kullanabilmesi için yeterli teknik altyapı ve daha da vahimi personel malesef pek yok. Bu iş için çok çalışan kurum personelini tenzih ederim.

Benim bu konuda açtığım konuda vahametler listesini bulabilirsiniz. http://www.motosiklet.net/forum/konu...gs-sorunu.html
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridi için forumda paylaşım yapıldı. Emniyet şeritlerinin çoğunda kameranın yüzü bize dönük. Bu yüzden ceza yazmıyor. Arkadan çeken yerleri de forumda paylaşmışlardı.

HGS sorunu ise bir kurumun işini nasıl yapamadığına dair çok iyi örnekler barındırıyor. Türkiye'de motosikletlerin uygun şekilde hgs kullanabilmesi için yeterli teknik altyapı ve daha da vahimi personel malesef pek yok. Bu iş için çok çalışan kurum personelini tenzih ederim.

Benim bu konuda açtığım konuda vahametler listesini bulabilirsiniz. http://www.motosiklet.net/forum/konu...gs-sorunu.html
    bende dün kaçak geçiş yaptım yarın hgs alıcam birde hgs okumama durumu oluyor geçiş yaparken nereye koymalıyız kartı ?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı altuğ41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende dün kaçak geçiş yaptım yarın hgs alıcam birde hgs okumama durumu oluyor geçiş yaparken nereye koymalıyız kartı ?
    Montun iç cebine falan koy. Zaten okumayacak. Plakandan bakıp düşerler bakiyeyi. Fazla düşebilirler uğraşıp düzeltirsin.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    siz yine de emniyet şeridinden giderken çok dikkatli olun!

motosikletteki arkadaşlar feci biçimde ölmüş :

http://www.cumhuriyet.com.tr/video/v...aza-2-olu.html

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Normalde evet yasak ama ceza yazılmıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)