Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete isim aranıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Pcx125
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benden önceki sahibi necati koymuştu adını (NC750 olmasından mütevellit sanırım).. ben değiştirdim.. ama burada isim önerisi vermek yerine ya dalga geçiliyor ya kendi motorunun ismini söylüyor insanlar.. şahsen ben kendi motorumun adı bana özel olmalı diyor burada telaffuz etmiyorum.. (çok da umurumuzdaydı seslerini duyar gibiyim :D ) plakalık bile yaptırdım pleksiden üstünde yazıyor.. konu sahibi arkadaşa tavsiyem komik ya da tezat bir isim koymaması yönünde olur.. yani motosikletin adı motosikletle ve sizin karakterinizle bir uyum içinde olmalı.. duygusal olarak bağ kurduğumuz bir makineye sırf komik olsun diye mahmut gibi isimler koymak bana saçma geliyor.. başkasının önerdiği değil kendi içinizden gelen bir ismi koyun derim ben.. insan ismi olmamasında fayda var.. sıfat olması daha iyi olur gibi geldi bana ben o tarz bir isim koydum.. bir üstteki arkadaş ihtiyar koymuş mesela, emektar, vs. bunlar daha çok yakışan isimler araçlarımıza diye düşünüyorum..
    necati iyiyimiş Pikaçu olsun benimki de

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Alıntı Green_Beret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence "sakura" olsun japon çünkü
    sakura yı evirip şakira yapabiliriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Şükûfe olsun
    Nikol bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Güzel başlık.

Benim çocukların adı şu şekilde;

250 EXC Mevsimlik İşçi

XL 1200 X Gece Gezen

R Nine T Şehirli Robin Hood

R 1200 GS Uzağa Giden Kadın

Goldwing Büyük Baba

Pcx 125 kullanıyorsun sende sanırım. Ona uygun espirili bir şeyler olabilir.

Yarısı Yerden Giden

Boyu Değil İşlevi

Hobbit isimleri falan olabilir.
    Nikol bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yanlış anlamayında sadece durumu anlamak adına soruyorum neden isim koyma ihtiyacı duyuyorsunuz

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yanlış anlamayında sadece durumu anlamak adına soruyorum neden isim koyma ihtiyacı duyuyorsunuz
    Durum filan oldugunu dusunmuyorum ortada. Cunku seviyoruz, kendine ait bir seye isim koymak guzel bir sey, sana aitlik hissettiriyor olabilir, kediye/kopege de isim koyuyoruz, hatta inege bile. Inek o isimle cagrilinca geliyor mu ki sanki de isim koyuyoruz?

Belki kendi cumlelerimle anlatamadim aha buyrun, yine quora'dan 2 alinti.

"
    This can be for a number of reasons. When they are named, some males think of the vehicle as their significant other. They develop a relationship with the vehicle for any number of reasons. They have an affinity to the vehicle. Maybe they have had some beautiful experiences together.
    "

"
    Because men LOVE THEM so much.
    "
    Nikol bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    sarı mı motosiklet? pikaçu mantıklı olur o zaman.... ileride denk gelir de kırmızı r25 falan alırsan "Firebird" koyabilirsin mesela.. ok tasarımlı yapısına uygun olarak.. :D kırmızı motorlara isim bulmak daha kolay.. ejderiya ya benzetip "Viserion" falan da konulabilir(Game of Thrones dan alıntıdır).. :D
    Nikol bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Herkesin bir hevesi var ben hiç isim koymadım sadece yokuşlarda " hadi bebeğim ! hadi aslanım ! hadi yavrum ! maşallah ! " derim o kadar :D İsim hiç aklıma gelmiyor :D
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    İsim koymak güzeldir.. sadece kişinin kendisi değil firma da isim koyuyor bazen. mesela cbr1000rr fireblade denilen bir model var.. alevli kılıçlar vs çıkmıyorsa bir yerinden ki çıkmıyor.. özelliği bakımından değil ruhu bakımından konulmuş demektir.. tasarımına uygun bir isim koymuş firma.. e biz kendimizi özdeşleştirmişiz sahibi olduğumuz makineler ile.. biz de bi isim koymuşuz çok mu yani ama kastettiğiniz makinelere gereğinden fazla değer vermek ve hayattaki gerçek değerleri göz ardı etmek ise size katılıyorum. neticede araçlarımıza aşık dahi olsak, bu onların ruhsuz ve bir çuval civatadan ibaret olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
    Nikol bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motorumasukoma

Al koy bu adı.
    Nikol bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx125
    Alıntı K.Kalkavan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel başlık.

Benim çocukların adı şu şekilde;

250 EXC Mevsimlik İşçi

XL 1200 X Gece Gezen

R Nine T Şehirli Robin Hood

R 1200 GS Uzağa Giden Kadın

Goldwing Büyük Baba

Pcx 125 kullanıyorsun sende sanırım. Ona uygun espirili bir şeyler olabilir.

Yarısı Yerden Giden

Boyu Değil İşlevi

Hobbit isimleri falan olabilir.
    kaç çocuk var öyle ) tatlı su motoru olur bak çünkü ben bir tsm yim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

İsim koymak güzeldir.. sadece kişinin kendisi değil firma da isim koyuyor bazen. mesela cbr1000rr fireblade denilen bir model var.. alevli kılıçlar vs çıkmıyorsa bir yerinden ki çıkmıyor.. özelliği bakımından değil ruhu bakımından konulmuş demektir.. tasarımına uygun bir isim koymuş firma.. e biz kendimizi özdeşleştirmişiz sahibi olduğumuz makineler ile.. biz de bi isim koymuşuz çok mu yani ama kastettiğiniz makinelere gereğinden fazla değer vermek ve hayattaki gerçek değerleri göz ardı etmek ise size katılıyorum. neticede araçlarımıza aşık dahi olsak, bu onların ruhsuz ve bir çuval civatadan ibaret olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
    ruhsuz da olsa bi isimi hak ediyor bence hem ona ruh katarım ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

sarı mı motosiklet? pikaçu mantıklı olur o zaman.... ileride denk gelir de kırmızı r25 falan alırsan "Firebird" koyabilirsin mesela.. ok tasarımlı yapısına uygun olarak.. :D kırmızı motorlara isim bulmak daha kolay.. ejderiya ya benzetip "Viserion" falan da konulabilir(Game of Thrones dan alıntıdır).. :D
    o bir beyaz pcx

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Bir ismi hak ediyor. Bana göre sadece makine değil, 8 saat otobüs bagajında geldi sürekli olarak kızım ne yapıyor acaba, ezildi mi, büzüldü mü diye konuştum )

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durum filan oldugunu dusunmuyorum ortada. Cunku seviyoruz, kendine ait bir seye isim koymak guzel bir sey, sana aitlik hissettiriyor olabilir, kediye/kopege de isim koyuyoruz, hatta inege bile. Inek o isimle cagrilinca geliyor mu ki sanki de isim koyuyoruz?

"
    Durum derken argo manada; mesele olarak değilde mevzunun saikleri,şartları manasında kullandım.
    Tabiki insanın sevdiği herhangibirşeyle bağ kurarak onu özelleştirmesi normaldir vede güzeldir. Ben küçükken babannemin ineği vardı ve adı "sarı kız"dı ve ismini seslenince gelirdi. Bence isim seçimi de önemli ,komşunuzun motorsikletine karınızın kızınızın adını koyması ve muhabbette bu ismi kullanması eminim ki kimsenin hoşuna gitmez. Velevki bu beslenen hayvan içinde geçerli bence.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    feriha koy.
    Nikol ve karakan68 bunu beğendiler.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    'Miura' olabilir. Tarihi olan bir isim olur en azından. bkz: lamborghini
    Nikol bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Herşeye isim konur yaa. Bir şeye isim koyunca onun aynısından bir sürü varken o özelleşir, tek bir şey haline gelir.

Ben çocukken köyde anneannemin bir ineği vardı ismi minnoş'su. dev gibi kocaman ineğin isminin minnoş olması tuhaf gelmemişti de sonradan minnoş isimli kedi falan görünce minnoş inek ismi yaa kediye koyulur mu demişliğim vardır.
    Kardeşimin sarman bir kedisi vardı adı Osman'dı.

Babamın 72 model ford otomobili vardı, Hayrettin'di adı.

İlk arabam 74 model bir vosvosdu. Ne de olsa yaşlı olduğu için "Kamil amca" demiştik adına.
    Şimdiki arabam şirin bir toyota yaris. Japon olduğu için şirin bir japon ismi olsun deyip arabayı ilk aldığımız zamanlar bir dizideki şirin japonun adını koymuştuk, Hiro kalmıştı adı.

Benim xmax'ı da alınca dev beygirler gibi motorların yanında biraz küçük kaldığı için beygir ismi değil çok bilinen eşek isimlerinden seçtim, karakaçan koydum adını.

Daha büyük bir motor alırsam ismi şimdiden hazır, rosinante koyucam adını, don kişot'un atının adı.

Bişeylere isim koymak iyidir, eğlencelidir.
    Nikol ve karakan68 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ponçik koyun...
    Veya pampiş

Pcx e gider

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim olarak değil ama değiştireceğim için "emektar" diyorum
    Nikol bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ücreti mukabilinde bizim velede sizin motorun aynısından gösterip bir isim bulmasını isteyebilirim.
    Yaşı itibariyle son iki motorun ismini o koydu. Öncekilere yetişemedi. Güzel de isimler buluyor kerata.

Mesela 4-5 yaşlarındayken peluş köpeğine Olaf ismini uygun gördü.
    Bebek iken telefona gıdıka, emziğine muni diyordu.
    Sizede bulur uygun birşeyler herhalde.
    siyanoz, Nikol, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Salih bu sensin biliyorum

Motosikleti
    MT-07
    Bir insan motoruna kendi ismini kendi koyar. Sebebi ise kendine ait hissetmesindendir. Sen devşirme iş yapmaya çalışıyorsun. Zaten motora isim konmuşsa, o motorla olan ilişkin ve aldığın zevkte değişiyor. Mesela bundan önceki 3 motorumun ismi yoktu, şimdi ise MT-07'nin ismi var ve yanına bile her gidişimde mutlu oluyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salih bu sensin biliyorum
    psikolojimiz bozuldu resmen, herkes salih
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)