Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Apaçilik Eğitimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Herkese merhaba,
    Linç yemeden önce tek tekeri sadece kendimin ve motorumun zarar görebileceği bir yerde deniyorum. Neden deniyorum? Çünkü bağımlılık yaptı, zevkli. Amortisör keçem patladı şuan yapmıyorum, ama her yokuş çıkarken içimden bir ses "tokatlasana debriyajı" diyor. Benim sorunum motorumun sağa sola gitmesi, bununla baş edemiyorum. Bazen çok güzel ayarlayıp dümdüz gidiyorum 2 ye atıyorum çalıştığım yerin sonuna(yaklaşık 100mt) gidiyorum. Ama çoğunlukla motoru kaldırdığım gibi indirmek zorunda kalıyorum çünkü motor sağa sola gidiyor. Mt.net'in apaçilerinden yardım bekliyorum. Benim sorunum nedir? Okuyan kişilere çok basit gelebilir, ama ciddi anlamda bağımlı oldum, sigara alkol kullansam böyle bağımlı olmazdım :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Çok düşük hızda çekersen, sağa sola gider. Açısal momentum sizin motorunuzun devrilmemesini sağlayan kuvvettir. Ama bu yük tek tekere bindiğinde daha fazla hız istiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Dolayısıyla, sağa sola çekmeler oluyor. Ama ben hiç yaşamadım genelde 10-12kmh civarı alıyorum tekere, 2ye atmaya fırsat kalmadan, çöküyor yere motor . Oturuş pozisyonu aşırı agresif olduğu için ağırlık merkezi çok önde ve, gidonu kendime doğru çekemiyorum. Yani sizin biraz daha hıza ihtiyacınız var, veya ters yönde ivmeye.. Yani tam yavaşlama anında clutch pop yapacaksınız.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Lastik havalarinizi düşürün. Normalde 29 bastiginiz lastige 20 23 arasi basin.

Motosikleti
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik havalarinizi düşürün. Normalde 29 bastiginiz lastige 20 23 arasi basin.
    Hocam lastiğim tubeless, daha önceden tubeless lastikli Discover kullanırken virajda bir anda lastik tamamen indi, düşmedim onun yerine viraj açısını düşürüp dümdüz gittim. Ama karşıdan araba gelseydi kesinlikle gömerdim. Travma olarak duruyor aklımda, o yüzden lastik basıncının düşük olduğu zaman hep korkuyorum. 33 basıyorum arkaya 29 denerim. Sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dolayısıyla, sağa sola çekmeler oluyor. Ama ben hiç yaşamadım genelde 10-12kmh civarı alıyorum tekere, 2ye atmaya fırsat kalmadan, çöküyor yere motor . Oturuş pozisyonu aşırı agresif olduğu için ağırlık merkezi çok önde ve, gidonu kendime doğru çekemiyorum. Yani sizin biraz daha hıza ihtiyacınız var, veya ters yönde ivmeye.. Yani tam yavaşlama anında clutch pop yapacaksınız.
    Yavaşken zaten fazla dikiliyor, hızlıyken de yüksek devir çeviriyor. 125cc ile yapılacak işler değil demekki :D Ama şunu diyebilirim daha ufak bir commuterde teker denerseniz çekme tekniğini öğrenebilirsiniz. Ben önceden zerre kaldıramıyordum, sonra kaldırmaya başladım ama kollarım omuzlarım ağrıyordu. Şuan hiç güç kullanmıyorum galiba.

Motosikleti
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam lastiğim tubeless, daha önceden tubeless lastikli Discover kullanırken virajda bir anda lastik tamamen indi, düşmedim onun yerine viraj açısını düşürüp dümdüz gittim. Ama karşıdan araba gelseydi kesinlikle gömerdim. Travma olarak duruyor aklımda, o yüzden lastik basıncının düşük olduğu zaman hep korkuyorum. 33 basıyorum arkaya 29 denerim. Sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Yavaşken zaten fazla dikiliyor, hızlıyken de yüksek devir çeviriyor. 125cc ile yapılacak işler değil demekki :D Ama şunu diyebilirim daha ufak bir commuterde teker denerseniz çekme tekniğini öğrenebilirsiniz. Ben önceden zerre kaldıramıyordum, sonra kaldırmaya başladım ama kollarım omuzlarım ağrıyordu. Şuan hiç güç kullanmıyorum galiba.
    Ben de kullanmıyorum, kendi geliyor. Gidonu çekme imkanınız yok. R6 Ya oturduysanız; aynı pozisyon.

Motosikleti
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kullanmıyorum, kendi geliyor. Gidonu çekme imkanınız yok. R6 Ya oturduysanız; aynı pozisyon.
    Racing olarak RS200, CBR250,125 kullandım sadece. Agresif oturuşu olan bir motosiklet kullanmadım sanırsam.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Bende Duke 390 var böyle şeyler yapmak gelmiyor içimden :d

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim sorunum nedir?

apaçi olmak?
    Jagdkommando, kurubuz ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaçi olmak?
    Bak bu iyiydi )))

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bu yaza doğru uygun fiyata, çıtır hasarlı bir CBR isteyen arkadaşların bu başlığı takip etmesini öneriyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yaza doğru uygun fiyata, çıtır hasarlı bir CBR isteyen arkadaşların bu başlığı takip etmesini öneriyorum.
    Hocam önceki motorumu satarken de söyledim, ben ön kaldırmaya çalıştım amortisör keçesi patlak diye. 1900 liraya verdim. Ayrıca motor cb.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Alıntı piri_reis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Duke 390 var böyle şeyler yapmak gelmiyor içimden :d
    Kişilik meselesi hocam :D MT07 ile Şile yolunda 100ü geçmeyen insan tanıyorum şaşırmam

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaçi olmak?
    Ben olmasam, sen olmasan nasıl gelecek bu kabilenin devamı :D

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Ben önceden zerre kaldıramıyordum, sonra kaldırmaya başladım.
    Hayatın cilvesi işte.

Çocukken kaldıramıyorsunuz, gençken indiremiyorsunuz, ihtiyarlıkta bulamıyorsunuz.
    bursalıali bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Motosikleti
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatın cilvesi işte.

Çocukken kaldıramıyorsunuz, gençken indiremiyorsunuz, ihtiyarlıkta bulamıyorsunuz.
    Yavvv ahahhahahahh

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatın cilvesi işte.

kaldırmak için çeşitli güç verici ilaclar var

Bazen bende heveslenmiyor değilim. Motor pahalı korkuyorum masraf açarım diye. Cbr250 de varda onu satmayı düşünüyorum sorar adam teker filan yapıldı mı diye yalan diyemem diye. Denemk bile denemiyorum

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen bende heveslenmiyor değilim. Motor pahalı korkuyorum masraf açarım diye. Cbr250 de varda onu satmayı düşünüyorum sorar adam teker filan yapıldı mı diye yalan diyemem diye. Denemk bile denemiyorum
    Tek teker olayını en başta motora başlama zamanlarında düşseniz canınızın acımayağı bir motorla öğrenmek gerekiyor ve tek tekeri tam bilmiyorsanız pahalı motorla hiç yapmayın çünkü genellikle kafaya geçiyor

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek teker olayını en başta motora başlama zamanlarında düşseniz canınızın acımayağı bir motorla öğrenmek gerekiyor ve tek tekeri tam bilmiyorsanız pahalı motorla hiç yapmayın çünkü genellikle kafaya geçiyor
    Bende 80cc kit motorlu bisiklet vardı, ilk aldığım haliyle tekeri bırak kalkış yapmıyordu. Sonra bunu rektefiye ettik, bisikletle güzel teker yapıyordum o zamanlar ama kendim bacak kuvveti uygulamadan tekere gelmeye alışık olmadığım için gazı kapatmayı unuttum kafama geçti :D Daha sonra bu bir travma oldu ve ben bisikletle bile teker yapamaz oldum. Bu motosiklet Mayıstan beri 13bin kmdir bende yeni yeni cesaret ediyorum. Dozunda yapılırsa benimki gibi bir motoru kafaya geçirmek zor, ama vites atmak gibi işin b*kunu çıkarmak çok riskli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)