Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaza olmadan kırılan koruma takozu!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şahsen kullanmıyorum. Bir kere düştüğümde faydadan çok zararını gördüm.

Lazımmış gibi alıyoruz ama dizayn edenin hiç zannetmiyorum düşüldüğü anda motosikletin ve sürücünün dinamiklerinin nasıl etkileneceğinin ARGE'sinin yapıldığını.
    numan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Vibrasyon zamanla gevşetiyor, benim motor takozlarım normalden daha uzun, bu yüzden özel yapım bir civata taktırmıştım, şimdi ikisi birden gevşiyor, bende çözümü ara ara loctite yaparak sıkmakta buldum. Yine de tam bir çözüm değil, ne zaman gevşeyeceğini bilemiyorum aynı sizin iki yıl sonra olması gibi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    650f lerde bu cok başa geliyor. Motor titresimli vidalarda tek noktadan bağlantılı hemen düşünüyor. Bide cok tehllieli kulak kırıyor. Kulakda sorun olmuyor ama derin olursa problem yaratir.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    650f de o kadar cok titreşim var ki .. Gercek titreşimden söz ediyorum benim basıma bu olay 2 kez ayrı zamanlarda geldi. Yolda giderken dikiz aynasında yerden baya yukarıya seken siyah bir cisim görüyorsanız evet tahmininiz dogru

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bendede biri yok biri hala duruyor yerinde çıkartmayı denedik takozu çıkartamadık. Cok zorlamayalım alüminyum blok zaten kötü son ile sonlanabilir (yalama vs)

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Motor bloğuna takıldığı zaman genelde düşüyor, benim de 2.kez düştü, fakat nedense hep tek bir taraf düşüyor, daha doğrusu takozu tutan içindeki demir kırılıyor ve düşüyor ..

Artık kullanmıyorum ben de ancak içeride kalan demiri çıkartmak için tornacıya da gidebilirsin .. hatta tornacıda diğer tarafın takozunu model olarak verip aynısını da yaptırabilirsin ...

Edit ; Gerçi açılan konu cilalı taş devrinden ancak belki okuyan başka birine faydası olur ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    metal yorgunlugu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)