Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sanki motoru tutan bir şey var ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Herkese selam, 150 z one motorum var. 2017 model 8 bin km de. Sorun şu;gaz verdiğim zaman sanki gidecek ama arkadan asılıyomuş gibi veya yeterli benzin gelmiyomuş gibi yapıyor. Yakıt ş.içi 2,8 ş.dışı 2,5 litre yakıtının az olmasının nedeni hız yapmaması olabilir mi. Acaba bunun karburatoru mu ufak, bilen abilerimizden akıl istiyorum. İyi günler dilerim
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ondaki karbüratör 125lik karburatör olması gerek. Bende mh Drfit 150 var ondaki karbüratorde 125'lik. Karbüratörden olacağını sanmıyorum ama içine sinmezse bi temizlettir. Ayrıca benzin filtreni ve ciklenide kontrol et. Ufak şeyler bazen böyle problem varmış gibi düşündürebiliyor. Senin motor hepi topu 11 beygir. Çokta fazla bişi beklememek gerek diye düşünüyorum.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    boşa attığınızda hemen yavaşlıyor ise frenler sıkıyordur.
    foxtrot ve karadag.05 bunu beğendiler.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Aynısı Benim Apache de de vardı. karbüratördeki diyaframda zamanla 4 tane küçük delik oluşmuş. diyaframı değiştirdikten sonra motosiklet kendine geldi. normalde 90 ı geçmeyen motosiklet diyafram değişimi sonrasında 120 ye çıkmaya başladı. diyaframdaki o deliklerden dolayı silindir içerisine yeteri kadar hava gönderemediği için yanma odasında fakir karışım oluyormuş.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Böyle bir şey benimde başıma gelmişti

Katalizörün bozulmuş olabilir içinde halka gibi bir parça oluyor kırılınca motor sapıtıyor iptal ederek sorun giderilebilir ve motorun son hızı artmaz ama çekişi artar
    karadag.05 bunu beğendi.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Alıntı Conexantt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısı Benim Apache de de vardı. karbüratördeki diyaframda zamanla 4 tane küçük delik oluşmuş. diyaframı değiştirdikten sonra motosiklet kendine geldi. normalde 90 ı geçmeyen motosiklet diyafram değişimi sonrasında 120 ye çıkmaya başladı. diyaframdaki o deliklerden dolayı silindir içerisine yeteri kadar hava gönderemediği için yanma odasında fakir karışım oluyormuş.
    100 dedikten sonra allah canını alıyor, aynı motora daha önce de bindim sürdüm arkadaşımın vardı milim milimde olsa 130 yapmıştı. Çok teşekkür ediyorum yardımın için..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ondaki karbüratör 125lik karburatör olması gerek. Bende mh Drfit 150 var ondaki karbüratorde 125'lik. Karbüratörden olacağını sanmıyorum ama içine sinmezse bi temizlettir. Ayrıca benzin filtreni ve ciklenide kontrol et. Ufak şeyler bazen böyle problem varmış gibi düşündürebiliyor. Senin motor hepi topu 11 beygir. Çokta fazla bişi beklememek gerek diye düşünüyorum.
    Öncesinde 110 km hızla sabit gidebiliyodum. Askere gittim bir sene yattı motor.Askerden geldikten sonra başladı bu sorun.Araştırmadan ustaya götürürüp kazıklanmak istemediğimden dolayı soruyum bi dedim. Teşekkür ederim yardımın için.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)