Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Modifiyeli ve ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan 5 bin 700 TL ceza..

Motovento
    REKLAM ALANI
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet

Hocam insan profilleri vardır; burada kişileri ötekileştirmek değil ancak aşağıdaki şeyleri yapan birisinin keko olmaması mümkün değil.

-Fotoğraftaki duruşu
    -Ekipmansızlık
    -Dandik motora motor fiyatı kadar masraf yapmak
    -Jantları bu sekil yapması
    -CG motora sahip olması (izmir'de CG olup apaçi olmayan 1 insan görmedim)
    -Ehliyetsizlik

Yukardaki maddelerden 3'üne sahip olan %50 , 4 ve üzerine sahip olan %99 apaçidir.

Ayrıca Arkadaş ehliyetsiz ise ve motor kullanıyor ise ceza yediğinde "oh olsun" diyoruz, cg motoru oldugu için değil.
    Ben de ehliyetsizligine oh olsun diyorum. Ayrica motor gerçekten kötü görünüyor. Ama bütçe ve zevk meselesi o yüzden bişe diyemem.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürültünün her türlüsü kötüdür. Açıkçası gürültüyü kategorize edip şu iyidir, bu kötüdür diye çıkarım yapmanı yadırgadım ve seni kınıyorum.
    Sana göre kötü bana göre değil. gecenin bir vakti 4 silindir böğürmesi duymak beni rahatsız etmiyor ama şu tiplerin saçma egzoz sesi rahatsız ediyor
    dyavol-77 bunu beğendi.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Yazik günah valla bu yasdaki bi insana bu kadar ceza cok sanki ülkedeki tek ehliyetsiz surucu .
    Anladigim kadari ile ordaki yaşayanlari delirtti sonucu da bu oldu sikayet üstüne 🤔
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Bence yazılmalı, ana yollarda hiç göremezsiniz ya da çok nadir görürsünüz bu tür motor süürcülerini.

Ama ara sokaklarda fink anıyorlar Ankarada.

Eminim diğer illerimizde de öyledir.

Ben özellikle Ankara polisini ara sokaklarda ve polis denetiminin az olduğu yollarda uygulama yapmaya davet ediyorum.

Kızılayda, Ulus Merkezde gerçekten çok az, çünkü oralarda yakalanacaklarını biliyorlar. Mesela Mamaktan Dikimevi kavşağa kadar serbest ama ondan sonrası polis denetimine tabii.

Girin kardeşim Mamağın, Keçiörenin, Sincanın ve diğer tüm semtlerin belli bölgelerine, yerleştirin motorlu trafik polislerinden iki üç ekip.

Caydırıcılığı olsun en azından.

Kasksız, ehliyetsiz, egzozu açık (marka model gözetmeksizin) ne kadar motosiklet sürücüsü varsa hepsine ceza yazmalarını gerçekten canı gönülden isterim.

Ve bu denetimlerin de sıkı tutulmasını isterim.

Motosikletini diğer insanları rahatsız etmeyecek ve diğer araç sürücülerini zora sokmayacak şekilde süren tüm arkadaşlarımın tekerine taş değmesin.

Diğerleri zaten bizden değil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu farklı yerlere taşındı ancak söylemeden edemeyeceğim,

Sacma sapan mesleklere kadro acmak ya da vasıfsız asayiş ekipleri kurmak yerine düzgün ekipler kurulmalı.

Polisler plakasız araçları bile durdurmuyor günlük gbt limitleir doldugunda.

Allah aşkına letgo / facebook 'a bir girin, 200 cc altı motorların %70'i evraksız. Şase no kazınacaktır diyenler ayrı bir güruh. Bunların yarısı çalıntı. Eğer düzgün bir ekip bunları tespit etse , motorları elden cıkarmayı zorlaştırsa hırsızlık da azalır.

Evraksız / Şase no kazınıp verilecektir diye ilan vereni hırsızlıktan alanı da hırsızlıga teşvikten içeri atacaksın bak bakalım noluyor.

Konumuza gelecek olur isek, haberdeki apaçi arkadaş ehliyetsiz olarak araç kullandıgı için daha fazla ceza almalıydı.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alayına isyan..
    Kimseye eyvallahım olmaz..
    Mahallenin atarlısı..
    Sıkıntı yok..
    Hop dayı kenara çekil..

Ön maşa dikmelerindeki asalate gel hele..
    İki dikme arasina hamak kursa sallanacak..

Ve drifti dizayn eden mühendis feveran ediyordu..

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    bu tipi sonradan değiştirilmiş motosiklet benzeri aletleri kullananların çoğunda ehliyet bulunmaz.
    polis yine insaflı davranmıştır ehliyetten yazayım yeter bu sana diye. o motorda ceza yazılabilecek daha çok şey çıkar.
    ara sokaklarda soba borusu gibi egsozlarını bağırttırarak geçenlere ayrı bi düşmanlığım var.
    silindir sayısı veya hacmi önemli değil, sokak arasında egsoz bağırtanların arkasından dümdüz sövüyorum. 100 metre sokak yanında koşsam geçerim, adam kesiciye sokuyo motoru.
    yigozya bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yigozya bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    trafik kuralları na uymayanlara bu cezalar bi nebze caydırıcı olabilir ama çözüm değil
    eğitim eğitim eğitim bu çocuğa adam gibi eğitim verilse bilinçli bi kullanıcı olsa daha yapıcı olur
    kask bile takıyormuş sonuçta azcık ta olsa ışık var
    yigozya ve birbilent bunu beğendiler.

Zevk meselesi sonuçta adam dişinden tırnağından artırıp CG alıyor ve zevklerine göre yapılandırıyor sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz bu apaçi olduğu anlamına gelmez içinde tabi apaçi olanlarıda var onlarda 4 silindir sslara akrapovic takıp trafikte makas atanlarla gözümde bi farkı yok

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana göre kötü bana göre değil. gecenin bir vakti 4 silindir böğürmesi duymak beni rahatsız etmiyor ama şu tiplerin saçma egzoz sesi rahatsız ediyor
    +4 silindir sesi gerçekten güzel, peki 2 veya 3 silindir sesi ???...
    The Power of The Dreams.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şu tipler gerçekten sadece kafa zkiyor 4 silindir olur ful sistem akrapovic takarsın en azından rahatsız etsede kulağa hoş gelir.
    Biri parası olan öküz,
    diğeri olmayan öküz,
    ama ikisi de öküz sonuçta...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşırı derecede saçmalıyorsun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merak ettiğim şey , basık motoru nasıl kullanıyorlar?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    öbürsüleştirmeye amma meraklısınız.
    kendisini ifade edecek, kendi varlığını başkalarını da fark ettirmesi için daha fazla seçenek sunmak lazım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)