Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

başlangıç için hyosung gt 250 r mı honda cbr 125 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Alıntı ThE_KINgPIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt 250 r hata affedicek bi motor degil
    yeni başlayacağım işlerde hata yapmam diyorsan ok tabi
    Ducatista:)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı firtina110 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani 120 km. hız az bir hız değil.öbür 250'lik motorla yapacağın hızda bundan yukarı olamaz emin ol! hadi o motor 120'yi geçti diyelim.savrulmaya başlar hemn zaten gidemezsin daha hızlı.
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım lütfen

ThE_KINgPIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yani 120 km. hız az bir hız değil.öbür 250'lik motorla yapacağın hızda bundan yukarı olamaz emin ol! hadi o motor 120'yi geçti diyelim.savrulmaya başlar hemn zaten gidemezsin daha hızlı.

arkadaşım honda 125 cc 1 silindir bi motor ve çok atak degil sanırım.(forumda okuduklarıma göre)
    gt 250 r 250 cc 2 silindir bi motor 1.2. vitesler agır 3 4 ve 5 çok ii (yine forumda okudum ve bizzat gördüm:(arkada oturarak) ve 120yi rahat geçiceginden eminim
    savrulmaya gelince 150 kiloluk kaslı bir motor saygılar...

krank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siyah gt 250r derim.ama gösteriş önemli değil demişsin comet o zaman.
    cahil doluymuş burası bee..

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    250'lik motor kullanan arkadaşlarım var.onlara sordum.neyse seçim senin kardeş.

param olsa ben biliyorum alacağım motoru!
    itina ile kaza yapılır

ariulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t
    walla o kadar paran warsa hiç durma gt 250 r al gösteriş çok güze hızda var biraz başlarken zorlanabilirsin ama aynı zorlanmayı cbrdada yaşıyacağına eminim cbr dış tasarım olarak çok zayıf bir motor bnce ybr daha iyi görünüyor eğer o kadar parayı vermek istemiyorum dersen sen hemen git bi yamaha yetkili servisine al bi tane kara şimşek ybr

Motosikleti
    Piaggio FLY
    cbr 125 hataları affedebilen bi motor.çok fazla dikkat etmene gerek yok.kullanan arkadaşlarımdan biliorum.ama gt 250 r hata affedicek bi motor degil.dikkatli kullanmayı ögreticek bi motor.
    saygılar eyvallah...
    Abi kusura bakma da bu nasıl bir mantıktır ? Fazla dikkat etmene gerek yok da ne demek ? Cbr125 hata affedebilen bir motor filan da değil,hiçbir motor hata affetmez... Cbr125 kontrol etmesi daha kolay bir motor olduğundan hata yapma riski daha az Gt250R'ye göre.

Gt250 de haftada bir kaza yapar kolu bacağı kırar daha dikkatli kullanmayı öğrenirim diyorsan senin seçimin tabi....

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ben, daha yeni motorla tanisan ve bunu cbr 125 r ile yapmis olan biri olarak iki üç görüşümü paylaşmak istiyorum belki yararli olur.

1) Forumda atak degil, küçük, rahat kullanilabilir vb diyenlerin çoğu motor konusunda belli tecrübesi olan kişiler, motorla ilk kez tanisan biriysen bu motor gereginden fazla atak, tatmin edici bir motor. ben de çok değil 1 hafta önce düşünüyordum ki bu motoru alicam bisiklet gibi kullanicam vb tecrübeli insanlarin yazdiklarindan dolayi bilinçaltıma oyle işlemiş çünkü.(600-1000cc motorlar kullanmis arkadaslara eminim oyle geliyodur o ayri, ama yazilari okuya okuya saniyosun cidden sana da oyle gelecek)

2) ikinci el piyasasi çok iyi, çok temiz ikinci elleri 3.500-4.000 arasina bulunabiliyor satarken de minimal para kaybi demek bu. hyosung da durum nedir açıkçası bilmiyorum.

3) Honda'nin bu motoru çıkartmasındaki amaç, racing motor ile başlamak isteyenlere başlangıç modeli sunmak, sloganı bile bu "nasıl başlarsan öyle gider" eminim honda gibi bir firma bu modelin baslayanlar icin en uygun hale nasil getirilecegini, tasarim ve özelliklerinin nasil olunca en uygun olacagini bizim yapacagimizdan iyi düşünmüştür.

Bu arada belirtmek isterim Hyosung u bir kere gördüm ve gerçekten çok güzel bir motor görünüş olarak, herkes de sağlamlığı ve global motorun ne kadar iyi olduğundan bahsediyor. Hyosung için bundan başka bir değerlendirmem yok ve olamaz da zaten, ama cbr 125 için görüşlerimi daha çok yeni başlayan biri olarak yukarıda yazdım.
    bütçe kısıtlarını bilemiyorum açıkçası ama ikinci el temiz bir cbr 125 r + bütün korumaları kalitelisinden alman başlangıç için bence gidip sıfır bir hyosung ve sadece ancak idare edebilecek bir kask almandan çok daha iyidir. motorunu değiştirirken(başlarken aklimizda ne olursa olsun bir sene sonra ne düşüneceğimizi bilemiyoruz daha yeni olduğumuz için motor aleminde, bu yüzden değiştirmeyi düşünmüyorum vb deme bence) ikinci el cbr 125 ini çok para kaybetmeden satarsin ve bütün korumalarin da hali hazirda oldugu için, ikinci motorunu daha oturmuş motor zevkine sahip ve motordan daha çok anlayan biri olarak rahatça alirsin.

eroslevent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

korkudan kacamazsın

bu motora kolay ulaşım aracı olarak bineceksen ol bi normal bişey olsun bitsin ama buna zevk için bineceksen hız isteyeceksin geçiş içinde gt250 r al ve tecrube kazan sonra bir r1 in uzerine cıktıgında kamalak gibi durmazsın cbr falan hikaye eger geciş i dusunuyorsan buyuk denizde bogul yada git bi 100 cc lik al bin

aynı durum

dostum ben de motora senin gibi yeni başlamayı düşünen biriyim. araştırmalarımdan sonra ben de senin gibi hyosung 250 ile cbr 125r arasında kaldım. bana görünüş olarak ve motor gücü olarak hyosung çok daha güzel gibi geldi. hyosung un sitesinde fiyat konusunda bilgi almak için bakarken test sürüşlerinin videoları vardı. abi adam 250 cc lik motoru hakkını vererek öle bi kullanıyo ki rahat 140-150 ile giderek çoğu arabayı solluyor. tecrübeliler için bu hızlar normal olabilir o başka.. düşündüm ki ben motor kullanmaya yeni başlıycam bu hızda gitmek benim için çok tehlikeli gidebilsem bile! gitmiyceksem de neden hyosung 250 alıyım. karar sana kalmış..

ehliyet almadan motor sürmeyi öğrenebileceğim kurslar falan veriliyor mu?

bence hyosung. çünkü. cbr 1 kaç ay sonra sana yetmeyecektir bile. hyosung un bence kalitesi cbr dan geri kalmaz. ha ilk defa başlıyacakmışsın motora. illede tedirginim diyosan git ikinci el bi çin malı cup tipi motor al 1500-2000 km bin sonra hyosung u alırsın yine.

Alıntı firtina110 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sen bu abini() dinle ve gel hondadan şaşma.başlangıç motoru ve senin için uygun olacak en baba motor bence.120 geçmesede benim motorum 100'ü geçmiyor.benim motordan 20 km/s daha hızlı.benim motorun parçaları 100 km'ye dahi dayanıklı değil.

honda baba honda! hayat onda!
    nedemek 120 yi geçmiyor abicim. benim kuzende var 140 ı keçtim diyor.

aha buda başka bi cbr buyrun seyredin kadran 140 ı keçiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=cVAG0...elated&search=

buyrun

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    hocam ben ce ne kadar honda da olsa maddi imkanın varsa 250 lik le başla 125 yetresiz gelecek bence hem kasa, agırlık, lastik kalınlıı uygun kullanırsan avantaj. hele hyosung la cbr 125 pek kıyaslanabilecek gibi degil tek yapacagın gazı biraz daha az vermek. birde performansı son hız olarak gormek sacma. 2. 3. viteste kullanırsın performansı. yeter ki kendine hakim ol.

Öncelikle herkese iyigünler arkadaşlar...
    Ben daha 15 yaşımdayım ancak cok eski yıllardan beğri motosiklet alma hayalim var ve bu hayalimi bu yaz gerçekleştirmek istiyorum...(Bu yaşda motosiklet alma derseniz cevabım; Ankara/BEYPAZARInda otordugum için orası hem kalabalık değil hemde polisler bakımından torpilliyim ) Ben yaşıma göre kalıplı ve uzun boylu birisiyim ancak - GT250R ye hükmedebilceğim konusunda kararsızım :/ ... Bu nedenle yaklaşık 1 yıldır motorları araştırıyorum ve en cazip(fiyat,kontrol vs. bakımından) cbr125 R geldi,bunuda bu konuda benim gibi kararsız kalan arkadaş sayesinde sizlerden öğrendim... Bütcem tabiki sınırlı. Eğer benim için GT250R yi önerirseniz yaklasık 1 yıl daha para biriktirmem gerekiyor ama galiba okadar bekleyemem Her Neyse... Yani 5.000 arasında başka önerebileceginiz cbr den daha bi motor varsa onu arastırıp alıcam heralde Tşk..

Alıntı semtuluce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence hyosung. çünkü. cbr 1 kaç ay sonra sana yetmeyecektir bile. hyosung un bence kalitesi cbr dan geri kalmaz. ha ilk defa başlıyacakmışsın motora. illede tedirginim diyosan git ikinci el bi çin malı cup tipi motor al 1500-2000 km bin sonra hyosung u alırsın yine.

nedemek 120 yi geçmiyor abicim. benim kuzende var 140 ı keçtim diyor.

aha buda başka bi cbr buyrun seyredin kadran 140 ı keçiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=cVAG0...elated&search=

buyrun
    Bu arada arkadaşım... Senin yolladıgın link açılmıyor. URL Hatası diyor.

MAVISS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 03
    GTR 250 R baska caren yok kı zaten

dostum bende yenı başlıyorum... daha hayatımda motor surmedım... sen cbr ıle gt250r arasında kalmıssın ben ise
    gt 250r ıle kavasaki ninja arasında kaldım....
    nınjada cok hosuma gıdıyo ama yedek parca servıs agı bunlar buyuk sorunlar tabıkı hepsını goz onunde bulundurmak lazım ve ozellıkle 2. ell

Motosikleti
    Honda XL 200
    burası çok önemli:ben motoru hava atmak hız yapmak yada bi ulaşım aracı olarak görmüyorum.arabadanda çok farklı;şöyleki arabaya basarsın gider ama motoru hissedersin güç bacaklarının arasındadır.kadın gibidir hükmetmeyi bilirsen her istegini yapar cvp verir ama hükmedemessen o seni hükmeder
    kısacası motor benim için bi hayat tarzı motoru dengede tutan sizsiniz sadece siz.unutmayınki motor ve siz bi bütünsünüz ayrı 2 varlık degil. saygılar...
    hocam gerçekten böyle düşünüyorsan bakman gereken motor kesinlikle enduro cross tarzı olmalı.. yeni başlayacağını göz önüne alırsak (çok çekirge isen) ya 125 cc'lik yamaha crossları veya biraz daha iyiyim diyorsan 200cc olanları düşünmeni tavsiye ederim... Motorsikletten zevk alacak ona hükmedecek ve caddede hız tutkusu olan biri değilsen kesinlikle enduro ile başlamalısın...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    honda cbf 125 ideal başlangıç motorudur..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler