Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT25/R25 Çok Yakıyor Efsanesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Yenilenen NC serisinin bu konuda rakibi yok sanırım, hacmine göre çok verimli bir makina, keşke diğer üreticiler bu modele bakıp ders alsa. Arabalarda adamlar arge konusturuyor hep verimlilik adına,motosikletlerde birkac uretici ve model haric zerre ilerleme yok. Gunumuz kosullarinda ister hobi ister iş için kullanım olsun, ne derseniz deyin bir aracın ekonomikligi en onemli seydir.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Yanlış konu pardon :D

baltaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Kimki R25 ' e az yakıyor diye söylenişde bulunur , yamahaya şirk koşmuş kabul edilir . Yola çıkmadan önce ulan ne kadar ? yakar acaba diye sorguluyorum . Aslan besleyene yediği et gözüne gelmezmişde , buda aslan değilki be kardeşim . Ama tabikide verdiği haz bence çok güzel canı sağolsun . iyi forumlar iyi günler diliyorum

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Tanıdığım iki R25 sahibi ile bu konudaki görüşlerini sorduğumda her ikisi de yakıt tüketiminden memnun olduklarını abartılı bir tüketimi olmadığını söylemişlerdi elbette trafiğin durumu , rüzgar , yokuşlar , hangi hızda sürdükleri gibi pek çok parametre vardır ki bu da durumu değiştirir .

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    mt-25 pert etmiş biri olarak rahatlıkla şunu söyleyebilirim, yakıyor arkadaşlar. stabil bi şekilde bu motora binen kişi sayısı azdır illaki gaz açılıyor makinada. ben 5-5,5 ortalamaları gördüm şehir içinde ve öyle çokta tapagaz giden biriside değilim sabah 8 akşam 6 iş trafiğinde köprü geçiyordum devamlı. honda nc750 debundan daha düşük veriler yakalıyor millet.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    2016 model mt-25 kullandım
    2 sene, 12,500km
    ortalama yakıt sarfiyatım:4.5 lt/100km

şu anda ise nc750s kullanıyorum.
    2,000km oldu.
    ortalama yakıt sarfiyatım:4.0 lt/100km

mt-25 diğerleri kadar yakıyor derseniz, el insaf derim!

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    R25 e cok yakiyor denmesinin sebebi: muadillerine gore yakitinin Fazla olması (muadili 250 ccler tek silindir buda bir gercek) ben daha 6 lt yakan pulsar gormedim yada cbr (,kendi pulsarimda teker yanlama son hiz deneme vs 4 lt gecemedim) ama r25 ortalama bir suruste 3 4 lt rahat yakiyor olay burada

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Benim gsr600 ortalama 6 litre yakıyor 100 km de genelde şehir dışı kullanıyorum ortalama 150-160km hızlarda, arkada topcase var bu şekilde en fazla 200 basabiliyorum, çanta o hızda motorun arkayı fena sarsıyor, ama yinede 1000-600cc yarış motorları dışında çoğu motoru ve arabaları tokatlamak çok güzel bir duygu.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    250 CC motosu azcık devirli kullanırsan 4.5 tan az yakmaz 6 6.5 yakıyor diyen var

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yan Yan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar yaklaşık 1 aydır mt25 kullanıyorum.

İnternetten mt25 videoları izliyordum çok yaktığından bahsediyorlardı yorumlardada okuyordum,aklımda hep bir soru işareti kalmıştı.Bugün trip metreyi sıfırladım gayet sakince otoyolda 6.vites 80-90 ile gittim tüketim 2.7lt/100km'ye kadar düştü.Şehir içine girip karmaşık kullandığımda ise 3.0lt/100km'ye çıktı.

Eğer siz 13.500 devirde sürerseniz 20 litre bile yakabilir önemli olan nasıl kullandığınızdır.90 ile giderek pcx kadar yakıyor alet.
    Bu bahsettiğiniz şekil ve hızlarda F800ST 3.4 lt/100km yakıt tüketimi yapıyor.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç bir motor ekonomik kullanımda çok yakmaz. Buradaki mantıksızlık şu; ekonomiyi konu edecek olan adam neden 14 bin devir çeviren motoru alır

Motosikleti
    MT-07
    Şuanki motorum 10000rpm çeviriyor. Genede eski mt-25’imden daha az yakıyor.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 CC motosu azcık devirli kullanırsan 4.5 tan az yakmaz 6 6.5 yakıyor diyen var
    Uzun yolda bol sollama, yüksek hız(150-170 arası) yüksek tempoyu hiç bırakmadığınız bir sürüşte 6 litre çok rahat R25 sıfır alıp 11 bin km kullandım. yakıt konusunda garip motor ama zevki 250cc ler içinde bambaşka, farklı bir tat.. bazıları amortisöre tırt diyor ama benim çok iyi lastiklerim vardı amortisör eksiğini kapatıyordu. kullandığım 11 bin km boyunca çok zevk aldım kullanırken. ama canı belli motorun 140 dan sonra hızlanma hissi gidiyor haliyle bir süre sonra 140 dan sonra gitmeme durumları tatmin etmemeye başlıyor yüksek hızda sollama yapamıyorsunuz vs

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)