Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorlarımızı daha sıkı korumamız lazım artık (Direkten döndüm)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Dün , Dolar Bey N'apıyorsunuz?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4333233
    konusunda
    Son zamanlarda tembellik yapıp , taktığım zincire ek olarak kullandığım disk kilidini takmıyordum.
    Bugün taktım ne olur ne olmaz.
    yazmıştım.

Disk kilidini takmamın bir sebebi de günahını almak gibi olmasın ama motoru parkettiğim direğin yanında erik yiyen muhtemelen Suriye'li bir kağıt toplayıcı vardı , motora dönüp baktı , sonra bende bakınca erik yemeye devam etti.Birazda Bunun etkisi ile disk kilidini takmıştım.(Suriye'lilerde en az bizim kadar Kurban ama bu şekilde kontrolsüz ortalığa bırakılmaları ciddi sıkıntı diye düşünüyorum.)

Sabah gittim arkadaki dandik zincir yok , Allah Allah takmadım mı dedim , direksiyonu oynattım kilitli değil , sokakta aynı renk bir bajaj daha var , dedim o mu çantaya baktım benim çanta.Ön tarafa baktım son dakikada taktığım disk kilidi sona dayanmış , direksiyon kilidi kırılmış , arkadaki zincir yok (çöpe baktım orada da yok) , disk kilidi süpriz olunca bırakmışlar.

Eski motorum çalındıktan sonra öne ve arkaya disk kilidi ve 2 zincir takıyordum.
    Disk kilidinin birini unutup harcadım.Birini takmamaya başladım.
    Zincirin birisinin kilidi yağmur ve zamanla bozuldu bıraktım.
    Tekrar eski sisteme dönmek gerekiyor anlaşılan.
    Bu yönetimle maalesef ki bunlar daha iyi günlerimiz diye düşünüyorum.
    Vidos ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Geçmiş olsun. Kilit işi pek şakaya gelmiyor açıkcası. Kırılmayan ya da çok zor kırılan kilitlerden almak iyi bir çözüm olabilir.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Otoparka bırakıyorum aylık 80 tl veriyorum en azından kafam rahat, tavsiye ederim

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün , Dolar Bey N'apıyorsunuz?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4333233
    konusunda

yazmıştım.

Disk kilidini takmamın bir sebebi de günahını almak gibi olmasın ama motoru parkettiğim direğin yanında erik yiyen muhtemelen Suriye'li bir kağıt toplayıcı vardı , motora dönüp baktı , sonra bende bakınca erik yemeye devam etti.Birazda Bunun etkisi ile disk kilidini takmıştım.(Suriye'lilerde en az bizim kadar Kurban ama bu şekilde kontrolsüz ortalığa bırakılmaları ciddi sıkıntı diye düşünüyorum.)

Sabah gittim arkadaki dandik zincir yok , Allah Allah takmadım mı dedim , direksiyonu oynattım kilitli değil , sokakta aynı renk bir bajaj daha var , dedim o mu çantaya baktım benim çanta.Ön tarafa baktım son dakikada taktığım disk kilidi sona dayanmış , direksiyon kilidi kırılmış , arkadaki zincir yok (çöpe baktım orada da yok) , disk kilidi süpriz olunca bırakmışlar.

Eski motorum çalındıktan sonra öne ve arkaya disk kilidi ve 2 zincir takıyordum.
    Disk kilidinin birini unutup harcadım.Birini takmamaya başladım.
    Zincirin birisinin kilidi yağmur ve zamanla bozuldu bıraktım.
    Tekrar eski sisteme dönmek gerekiyor anlaşılan.
    Ben evimde öne 1 alarmlı disk, 1 onguard kilit ve bir çelik kalın kablo kilit ve arka tekere küçük zincir kilit ve 1 adet de alarmlı kablo kilitle üstünü de her gün branda ile kapatarak bırakıyorum. 5 adet kilitle yani. Dışarıda ise kısa süreli de olsa mutlaka alarmlı disk kilidi ve direksiyon kilitli, uzun sürecekse ekstra kablo kilitle de bir yere sabitleyerek bırakıyorum. geçen yıl benim de arka tekere taktığım kablo kilidi kesmeyi deneyip kablo üstündeki koruyucu kısmı kırmışlar ve sonra kabloyu koparmadan bırakmışlardı ama ön tarafta 3 kilit olunca sanırım vazgeçmişler. Ondan beridir arkaya da 2 adet kilit takıyorum. iyice paranoyağa bağladık anlayacağınız.Borç harç daha az olsa ciddi ciddi 1600tl'ye kasko düşünüyordum, zira kilitsiz olarak da koruma sağlıyordu kasko.Hala da kafamdan geçiyor ilerisi için.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evimin bahçesi var kilitli giriş kapısı ama artık o kadar aştılar ki bu durumu oradan bile çalarlar diye korkuyorum.

Otopark var 15 dk mesafede eve, oraya yürümesi de ayrı yoruyor.

Motoru aldığımda nasıl olacak çözemedim.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben evimde öne 1 alarmlı disk, 1 onguard kilit ve bir çelik kalın kablo kilit ve arka tekere küçük zincir kilit ve 1 adet de alarmlı kablo kilitle üstünü de her gün branda ile kapatarak bırakıyorum. 5 adet kilitle yani. Dışarıda ise kısa süreli de olsa mutlaka alarmlı disk kilidi ve direksiyon kilitli, uzun sürecekse ekstra kablo kilitle de bir yere sabitleyerek bırakıyorum. geçen yıl benim de arka tekere taktığım kablo kilidi kesmeyi deneyip kablo üstündeki koruyucu kısmı kırmışlar ve sonra kabloyu koparmadan bırakmışlardı ama ön tarafta 3 kilit olunca sanırım vazgeçmişler. Ondan beridir arkaya da 2 adet kilit takıyorum. iyice paranoyağa bağladık anlayacağınız.Borç harç daha az olsa ciddi ciddi 1600tl'ye kasko düşünüyordum, zira kilitsiz olarak da koruma sağlıyordu kasko.Hala da kafamdan geçiyor ilerisi için.
    abim naptin sen ya. bu kadar kilit takıp cikarmak bile insanı yorar yahu.

yakinda herkes motorunu eve çıkarmayı deneyecek galiba.

geldiğimiz nokta hiç de iç açıcı değil.

Motosikleti
    r25
    Motoru apartman sakinlerinin iznini alarak apartan içine girişe koyuyorum disk kilidini takıyorum direksiyonu kitliyorum ama içim yinede rahat etmiyor.Dışarıya falan bağlasam gece 10 kere uyanır bakarım heralde :d

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletimi sattım. Gece uyanıp yerinde mi diye bakmaktan, bakım ve yedek parça fiyatlarının pahalılığına üzülmekten kurtuldum. Gidişat düzelmezse motor almayacağım.
    espresso bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Anadoluya geliinn diyorum. Büyük şehirde artık canın bile tehlikede. İstanbulun cırtı çıkmış... Hergün çalıntı haberi olur mu ya? Haber sektör haline geldi artık. Hava durumu raporu gibi çalıntı haber okuyoruz.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Güvenlikli site bahçesine portatif brandayi garaja koyup öne Abus 8077 arkaya da 80tl lik alarmı kilit takılı. Portatif garajında yere sabit asma kilidi de var.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok rahat olmamak lazım. Güvenlikli, hatta araçlı devriyesi bile olan sitemizden motosiklet çalındı. Hırsızlar sıkı çalışıyor.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Daha dün, Beşiktaş' da sabah saat 04:30 civarında karşı komşumun MSX125'i kapının önünden uçup gitti. Sokakta apartman önünde 25-30 motosiklet var. Adamlar tek tek gezip bakıp seçmişler. Arkadaş da akşam bırakırken zinciri takmayı unutunca kolay iş deyip götürmüşler Sabah farkettik...

Motosikletlerimize iyi bakalım. Benim önceki CBR' ı iki kişi götürmeye çalışırken komşunun bağırmasıyla hırsızlar paniklemiş, ön tekerdeki zinciri farketmeyip çıkmaya çalışırken yandaki aracın üzerinde devirip topuklamışlardı

Anlayacağınız "Hırsızlık Sezonu Açıldı" dikkat diyelim

Motosikleti
    Tedbirli olmakta fayda var , artık alım maliyetlerimiz yükseliyor.
    Mesela ben motorumu 8000 liraya almıştım şimdiki fiyat ortada.
    Çok iyi olan ekonomi bu hızla giderse , giderek işimiz zorlaşacak.

Motosikleti
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdoğan'la nadir aynı fikirde olduğum bir ifadem o nedenle hortlatıyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    KAPALI GARAJIM VAR
    ve motosikletlerimi kesilmez zincir ve döner milli kilitle kilitlemeye devam ediyorum
    büyük motosikletimde kasko olmasına rağmen onu da kitliyorum
    cub u ise 2 kilit le kitliyorum ne olur ne olmaz

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    bunlar daha güzel günlerimiz ilerde uzakdoğu ülkeleri gibi hurdadan motor çıkarıp restore edecek duruma geleceğiz

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim küçük ilçemizde pek motor hırsızlığı olmazdı ama geçen gün bir tane scooter çalındı, bir gün sonra bulundu. Çalan SURİYELİ çıktı..

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim küçük ilçemizde pek motor hırsızlığı olmazdı ama geçen gün bir tane scooter çalındı, bir gün sonra bulundu. Çalan SURİYELİ çıktı..
    Bunların krematoryumda canlı biçimde yakılması gerekiyor.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SURİYELİ demeyin darılıyorlar sanırım, televizyonlarda bile "yabancı uyruklu" deniliyor "YERSEN!"

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SURİYELİ demeyin darılıyorlar sanırım, televizyonlarda bile "yabancı uyruklu" deniliyor "YERSEN!"
    Suriyelilere suriyeli demek yasaklandı diye biliyorum. Halkı isyana mı ne teşvik ediyomuş, vah güzel ülkemin cahil arap seviciliği :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)