Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorlarımızı daha sıkı korumamız lazım artık (Direkten döndüm)

Motovento
    REKLAM ALANI

Bizim ilçemiz küçük bir ilçe 110 bin nüfusa sahip ufak bir yer. Ancak geçtiğimiz 2 haftada 20 tane motosiklet hırsızlığı yaşandı. Ve yaşanmayada devam ediyor. Bazılarını sosyal medyada güvenlik kameralarının videoları ile ifşalıyorlar ama nafile. Adamın kafada şapka maske veya kask sallana sallana gelip alıp gidiyor motoru. Söküyorlar plakayı mobese kameralarından geçiyorlar veya uyduruk bir plakayla geçiyorlar. Daha sonra bulunmuyor o motor. Küçücük ilçede bile polisin giremediği mahalleler var siz bilirsiniz benzetme yapmayayım şimdi. Birazda insamızda suç adamın bahçeli evi var kilidi vs var ama adam gidip dışarıya direksiyon kilidi açık vaziyette bırakıyor motorunu. Hırsıza direkt davetiye. Ben ise buna karşı önlemleri arttırıyorum sürekli. Evim anayol üzerinde motor ise kaldırımda duruyor oldukça tehlikeli aslında ama malesef ne bir garajım ne bir bahçemiz var. O yüzden 1 tane kablo kilit ile arka tekerden direğe bağlıyorum. Bir tane daha kablolu kilit ilede arka tekeri koltuğun üzerinden kilitliyorum. Daha sonrada çelik bir disk kilidi ve çelik normal asma kilit ile ön diski kilitliyorum. En sonra kontak kilidi ile allaha emanet ediyorum motorumu. Konu komşu çok uğraşıyorsun felan diyor ama allah göstermesin çalınırsa kimse çıkıp bana 20.000 tl vermeyecek malesef. Aldığım önlemler kesin çözüm olmasada en azından gören hırsız için caydırıcı olur düşüncesindeyim. Öte yandan eski motorumda kullandığım ve şuandada almayı düşündüğüm alarm cihazını şiddetle tavsiye ediyorum.

GPS felanda olabilir ama motor çalındıktan sonra çarpılıp kaza yapılıp hurdaya döndükten sonra pek anlamı kalmıyor. Ama hassasiyete duyarlı bir alarm oldukça caydırıcı bir önlem olabilir. Tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün , Dolar Bey N'apıyorsunuz?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4333233
    konusunda

yazmıştım.

Disk kilidini takmamın bir sebebi de günahını almak gibi olmasın ama motoru parkettiğim direğin yanında erik yiyen muhtemelen Suriye'li bir kağıt toplayıcı vardı , motora dönüp baktı , sonra bende bakınca erik yemeye devam etti.Birazda Bunun etkisi ile disk kilidini takmıştım.(Suriye'lilerde en az bizim kadar Kurban ama bu şekilde kontrolsüz ortalığa bırakılmaları ciddi sıkıntı diye düşünüyorum.)

Sabah gittim arkadaki dandik zincir yok , Allah Allah takmadım mı dedim , direksiyonu oynattım kilitli değil , sokakta aynı renk bir bajaj daha var , dedim o mu çantaya baktım benim çanta.Ön tarafa baktım son dakikada taktığım disk kilidi sona dayanmış , direksiyon kilidi kırılmış , arkadaki zincir yok (çöpe baktım orada da yok) , disk kilidi süpriz olunca bırakmışlar.

Eski motorum çalındıktan sonra öne ve arkaya disk kilidi ve 2 zincir takıyordum.
    Disk kilidinin birini unutup harcadım.Birini takmamaya başladım.
    Zincirin birisinin kilidi yağmur ve zamanla bozuldu bıraktım.
    Tekrar eski sisteme dönmek gerekiyor anlaşılan.
    Bu yönetimle maalesef ki bunlar daha iyi günlerimiz diye düşünüyorum.
    geçmiş olsun. direkten dönmüşsünüz hakkaten.
    ben 16mm grade80 zincir ve 16mm u kilit ile kitliyorum.
    üstüne alarmlı disk kilidi ve
    onun üstüne de araç takipli gps li alarm cihazı taktım motorun gizli bir yerine.
    motor kıpraştığı anda zaten haberim oluyor. pencereden bakıyorum hemen.
    şimdiye kadar çocuk, hayvan ve rüzgardan başka bir şey olmadı şükür.
    ama kafam rahat en azından. böyle bir şey de öneririm.
    ben 430 a almıştım. şimdi 550 TL olmuş. ama her türlü değer yani:
    https://www.hepsiburada.com/securemo...m-HB00000WV81L

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)