Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

16. motosikletim, başladığım yere döndüm.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 Nisanda başladım. İlk motosikletim olan CBR 250 yi dün sattım. Bu süreçte sürdüğüm motosiklet sayısı ehliyet kursundaki Arora 180 ve kendi motorum dahil 4 tane Bilmem anlatabildim mi Hayırlı olsun WR 125
    Şu andaki motorum , 2007 den bu yana üçüncü motorum.
    mfBulut bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı yukirunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin durumuna resmen israf denir,bu ne arkadaşım sadece 2 sene içinde 16 motorsiklet.2017 Ocak ta elektrikli bir modelle başladım(Yuki Runner)çok kuvvetsizdi sonra bir elektrikli daha aldım ve baktım elektrikli boşa zaman kaybı.2017 Ağustos ta Arora Toros u aldım ve 2 senedir hala kullanıyorum.Senin ki 16 tane çok gereksiz olmuş.
    Eğer hakikaten yaşam tarzınız bu kadar minimalist ise ve aynı periyotlarda ihtiyaca bağlı olarak gömlek, pantolon, tişört, cep telefonu değiştiriyorsanız sizi samimi olarak tebrik ederim. Harcamalara bağlı dönen zorunlu ekonomide bunca piyasa satış teşvikleri varken kendinizi oldukça bağımsız, makul bir noktaya taşımışsınız demektir. Çok takdir ettiğim bir durumdur bu gibi minimalist yaşam biçimi. İhtiyaç kadarını edinmek.

@Boldpilot şahsen merak ettiğim motosikletlerden biri olan VFR dahil epey geniş bir repertuvarın var ve ben bu duruma imrendim. ekonomik imkanlar el verse bırak art arda birçok modeli, farklı lezzeti tatmayı; her amaç için ayrı bir motosikletin olduğu garajımın bulunmasını isterdim.

Ara sıra araziye girmek istediğimde uygun bir WR olsun, uzun yola çıkacağım zaman bir Tracer olsun, şehirde dolaşacağım zaman bir MT olsun, işe gidip gelirken ufak bir CUB olsun... Bence dikkate şayan miktarda insandan daha fazla keyif alıyorsun motosiklet konusunda. Hep farklı bir tarz, farklı karaktere sahip bir araç. Edindiğin tecrübeleri bu randımanla paylaşırsan, tadından yenmez.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1993 Senesinden bu yana, ilk kez motorsuzum. 94. gün bugün.
    Benim de gidişat aynı yönde, 2 çocuk varken, motosiklete ayrılan zaman her geçen gün daha da azalınca arabaya yöneldim.
    Kışa doğru ben de bir wr125 (x daha çok cezbediyor)veya bir pulsar alma planım var. Bi Gs alayım, çevireyim kontağı 1000 km gezip geleyim planları, çocuklar üniversiteye veya evlenip gidinceye kadar mümkün gözükmüyor. O yüzden arasıra zehri almalık bişeyler alıp garaja koymak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    İyi dileklerde bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.
    Her zaman yerinde duran mal değer kaybeder mantalitesindeyim. Uzun süre kullanmak için aldığım bi aracı bile aldığımın ertesi günü kar payımı koyarak malum siteye ilana attığım olur. En uzun yolculuğum mt07 ile oldu, ktm ler başımı çok ağrıttı. 1 çinli aldım o da başımı ağrıttı, hiç bir japon motosikletimde sorun yaşamadım çok şükür. Ybr125 hariç tabi, o da karbüratörlü olduğu için ve ilk motosikletim olduğu için çok kurcalamamdan dolayı sıktı beni.

Geçmiş konularımdan birinde bi kaç motosikletimi kıyaslamıştım. İlerleyen zamanlarda wr hakkındaki yorumlarımı da belirtirim. Bayramda epey bi gezicem kısmetse.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ne güzel işte müthiş bir tecrübe olmuş 16 farklı karakterde motosikletle.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı ben 38 yaşında Nisan 2017 de aldım ilk motorumu. Cbr250 2016 model. Şimdi satıp 650f yada r a geçmeyi düşünüyorum
    Benimki maalesef zorunlu satış. Aile muhalefeti Yoksa uzun bir süre daha bu motosikletle devam etmem gerekecekti. Umarım gönlünüze göre bir 650F-R bulursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu andaki motorum , 2007 den bu yana üçüncü motorum.
    Benim de o ayarda olacaktı büyük ihtimalle eğer ailem sattırmasaydı motoru.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Helal olsun 2009 da başladım 2019 da 20.motosikletimi sattım bizden hızlısı varmış

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    serkan, elinden onlarca motor geçmiş. keşke her motor için bir video çekip youtube'a atsaydın. iyi bir izlenme oranı yakalardın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serkan, elinden onlarca motor geçmiş. keşke her motor için bir video çekip youtube'a atsaydın. iyi bir izlenme oranı yakalardın.
    Burada amme hizmeti vermek daha güzel 😀 Şaka bi yana motosiklet incelemek pek bana göre değil, 1-2 deneme videosu çekip geri sildiğim oldu.

YouTube kanalını daha çok anı biriktirmek için açtım, uzun zamandır video atmıyorum yarından itibaren başlıcam kısmetse. Yedigöller planım var sabah 7 gibi yola koyulucam inşallah .

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Serkan dikkatli sür aman haa,

ipini koparan
    acemi
    aceleci

Altimdaki araç bemeve
    Bu yollarin tapusu bende

Diyenler çok.

Beypazari,nallihan taraflarinda ekstra dikkat.

Eve tek parça dön.
    Tekerine daş ve bilimum haşarat değmeye..

Yedigöller yerine direk akçakoca da yapabilirsin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)