Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Scooterda Fiyat Sorunu, Racing'de Bagaj Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13-14Bine 2014 üzeri Joymax bulunabilir diye biliyorum son dönemde ne kadar değişti bilemem tabi.
    Evet fiyatlar aşağı yukarı bu şekilde xmax ile hemen hemen aynı model/fiyat oranları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı racingboy53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet fiyatlar aşağı yukarı bu şekilde xmax ile hemen hemen aynı model/fiyat oranları
    xmax lere bakmadım ama dediğiniz gibiyse fiyatlar arasında 500-1000 gibi rakam oynuyorsa xmax tercih edilir tabi ki. Ama bence daha fark edebilir rakamlar.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    nmax 1 yıl kullandım. şahane bir motosiklet. ama şuan 15000 TL civarına almazdım. çok az yakıyor ve bendeki 121'de kesiciye giriyordu. 125'lik model. 2 yıl önce 7800'e almıştım. fiyat yakınsa xmax yakıt hariç her bakımdan üstündür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Dwalim diyor dealim nedir abi cop ki ne cop yamaha joymax cop gts evo gibi cop oldu satmaya calis bakayim kim alir 10 bine versen bile almam ...

Xmax gibi pazar lideri motor dururken tutupta sirf aman alternatif olsun diye joymax vs 12 13 bin tl verirsen aklindan supe ederim

Ya neyi sorguluyorsun cop diyorum cop 5 para etmez gir bakim sahibindene kim joymax ariyor alna kurtulmaya çalışıyor satamiyorda cunku ...

Alan satmiyor buyuk bir yalandir satamiyordur

Nmax xmax disinda piyasasi olan motor yok alir gub sonra gelir satilmiyor diye aglarsin

Burad sana ucuz akil veren arkadaslar alir sensen motorunj piyasa yok diye gezersin

Bak uyariyorum yamaha grubu disina girme

Ben benim xmax i hazır para olarak goruyorum istesigim zaman bozdururum

Yuce Allah im kymxo agility satarken millete bu iyi motor diye anlatmaktan nefesim kurudu birak yamaha kendi kendini satar

Tovbe bir daha baska.motor almam

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dwalim diyor dealim nedir abi cop ki ne cop yamaha joymax cop gts evo gibi cop oldu satmaya calis bakayim kim alir 10 bine versen bile almam ...

Xmax gibi pazar lideri motor dururken tutupta sirf aman alternatif olsun diye joymax vs 12 13 bin tl verirsen aklindan supe ederim

Ya neyi sorguluyorsun cop diyorum cop 5 para etmez gir bakim sahibindene kim joymax ariyor alna kurtulmaya çalışıyor satamiyorda cunku ...

Nmax xmax disinda piyasasi olan motor yok alir gub sonra gelir satilmiyor diye aglarsin

Burad sana ucuz akil veren arkadaslar alir sensen motorunj piyasa yok diye gezersin

Yuce Allah im kymxo agility satarken millete bu iyi motor diye anlatmaktan nefesim kurudu birak yamaha kendi kendini satar

Size şöyle katılıyorum; bugün ikinci el satış sitelerine baktığınız zaman
    xmax 250'de 379 tane araç var şuan.
    Yani piyasası aşırı hızlı bunların. Dediğiniz gibi nakit para gibi resmen. Koyduğunuz zaman satması kolay.

Zaten buradaki yorumlardan da anladığım bu herkes xmax tavsiye ediyor, ben de çok beğeniyorum tasarımından tutun izlediğim incelemelerde bahsedilen özelliklerine kadar.
    Anladığım kadarıyla 2017-18 diğer marka makineler ya da 2016 nmax yerine; 2014 xmax almak sanırım daha mantıklı. Tabi bütçeyi oraya kadar çıkarabilirsem.

Çünkü bütçem yetmiyor şuan. Sizce sezon kapanınca düşer mi fiyatlar?

Bir de düşmezse ne yapacağım onu da bilmiyorum

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)

Valla kardeşim şuan Daelim kullanmıyorum, marka bağımlısı da hiç olmadım ama yeteri kadar bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum ... hatta şuan düşündüm ve eminim.

2. el olayına gelirsen haklısın, " çöp " diyebilirsin ama .. 12.000 TRY değerinde , yani o paraya alınabilecek olan ..

Daelim
    Yamaha
    Kymco
    Sym
    Piaggio

bunları yan yana koy, en çöpü X MAX' dir ..

------------------------

Yamaha demişken 12.000 TRY için sanırım Yamaha X CİTY bulabilirsin, en azından büyük tekerlek avantajın olur.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Toplu taşima.

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kardeşim şuan Daelim kullanmıyorum, marka bağımlısı da hiç olmadım ama yeteri kadar bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum ... hatta şuan düşündüm ve eminim.

2. el olayına gelirsen haklısın, " çöp " diyebilirsin ama .. 12.000 TRY değerinde , yani o paraya alınabilecek olan ..

Daelim
    Yamaha
    Kymco
    Sym
    Piaggio

bunları yan yana koy, en çöpü X MAX' dir ..

------------------------

Yamaha demişken 12.000 TRY için sanırım Yamaha X CİTY bulabilirsin, en azından büyük tekerlek avantajın olur.
    xmax için neden çöp dediniz
    xcity'e de bakacağım teşekkürler

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplu taşima.
    ok

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    xmax için neden çöp dediniz
    xcity'e de bakacağım teşekkürler

ok
    X MAX genel anlamda çöp değil, yeni X MAX'ler özellikle gayet güzel hatta bence kendi klasmanında rakipsiz. Ben 12.000 TRY civarı alabileceğin X Max'lerden bahsettim.

Yağ filtresi falan olmayan .. bilen bilir o dönemki X MAX'leri. X CİTY bak sen ;)
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    12 bin civarına Daelim S3 isabetli bir seçim olur. Ekonominin durumu belli ancak o bütçeye çıkıp 250cc güzel alternatifler varken 125cc'nin en iyisi de olsa 125cc ile sınırlı kalmak insanı üzebilir. Hem gücü ana yollar için gariban kalmaz, hem aradan dereden geçmek için yeterince kıvrak ve hafif, hem bagaj da var. O fiyata da hoşafı çıkmamışı bulunur. Görüntüsü hoştur, değildir kişiye göre değişir, öyle leş görüntüsü olan bir motor da değil nitekim.

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X MAX genel anlamda çöp değil, yeni X MAX'ler özellikle gayet güzel hatta bence kendi klasmanında rakipsiz. Ben 12.000 TRY civarı alabileceğin X Max'lerden bahsettim.

Yağ filtresi falan olmayan .. bilen bilir o dönemki X MAX'leri. X CİTY bak sen ;)
    Kaç model altına hiç bakma dersiniz

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 bin civarına Daelim S3 isabetli bir seçim olur. Ekonominin durumu belli ancak o bütçeye çıkıp 250cc güzel alternatifler varken 125cc'nin en iyisi de olsa 125cc ile sınırlı kalmak insanı üzebilir. Hem gücü ana yollar için gariban kalmaz, hem aradan dereden geçmek için yeterince kıvrak ve hafif, hem bagaj da var. O fiyata da hoşafı çıkmamışı bulunur. Görüntüsü hoştur, değildir kişiye göre değişir, öyle leş görüntüsü olan bir motor da değil nitekim.
    Ya dediğim gibi sürat gibi bir amacım sevdam yok sadece yolda giderken gitsin yani, İstanbul içinde uzun yol gideceğim sayılır ve gaz vermem gereken yerde verebilsin atik olsun.
    Bu konuda da 125 yetersiz mi kalır bilmiyorum.
    Malesef ekonominin durumu belli 2 sene önce 7800tl'ye almış bir arkadaş burda, şimdi nmaxler 10-12 arası....
    Daelim S3'ün görüntüsü fena değil bence, bir xmax değil ama verdiğin paraya da bakmak lazım tabiki.
    Teşekkür ederim öneri için

Kimse değinmemiş ama ben söyleyeceğim.
    Öncelikle belirteyim kendi iş yerinizse birşey diyemem ama çalışansanız ve işyeri şartları vazgeçilmez değilse mutlaka işyerini değiştirin.
    Yazık bu kadar uzak mesafe değil motorla helikopteriniz olsa bile çok zor.Verimsiz bir çalışma olur.En iyi okul ve işyeri en yakın olandır.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    125 CC İstanbul trafiği için kesinlikle tavsiye etmem gazı açtığınız zaman yerinizden kipirdamazsiniz 250cc en azından bu konuda biraz daha insaflı gazı açtığınız zaman sollamalarda üzmez

Alıntı yukirunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse değinmemiş ama ben söyleyeceğim.
    Öncelikle belirteyim kendi iş yerinizse birşey diyemem ama çalışansanız ve işyeri şartları vazgeçilmez değilse mutlaka işyerini değiştirin.
    Yazık bu kadar uzak mesafe değil motorla helikopteriniz olsa bile çok zor.Verimsiz bir çalışma olur.En iyi okul ve işyeri en yakın olandır.
    Malesef iş yerimi değiştirme gibi bir şansım yok, önümüzdeki 1 sene içerisinde.
    1 sene sonra söz konusu olabiliyor ancak.
    Ama o kadar haklısınız ki diyecek bir şey bulamıyorum, gerçekten yazık günah oluyor.
    Aracım vardı önceden maddi durumlardan dolayı satmak zorunda kaldım şimdide iş yeri çok uzak olduğu için bütçem dahilinde bir motor almak istiyorum.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 CC İstanbul trafiği için kesinlikle tavsiye etmem gazı açtığınız zaman yerinizden kipirdamazsiniz 250cc en azından bu konuda biraz daha insaflı gazı açtığınız zaman sollamalarda üzmez
    Ben de dediğiniz gibi 125cc nin üzmesinden korkuyorum. Birkaç defa yazdım konuda amacım sürat yapmak değil ama yeri geldiğinde sollama yapmam gerektiğinde gazı açtığımda üzmeyecek bir makine olması gerek diye düşünüyorum İstanbul trafiğinde.
    Bu durumda da 250cc'lik bir scooter bütçe için zor görünüyor. Sanırım diğer modellere yönelmek durumunda kalacağım.
    Ne almam gerektiği konusunda kararsızım, aslında Daelim Roadway kafama biraz olsun yatmıştı ama piyasası çok ölü, parça konusunda sıkıntı yaşar mıyım bilmiyorum bir de biraz titreten bir motormuş sanırım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Buradakilerin aklina uyda cop motor al aklin basina gelsin

Motosikleti
    MT-07
    Nmax cidden ucuz olsa alınabilitesi olan bir motor ama aşırı pahalı. Arkadaşta var benim sakin kullanımım adamın direk 2 katı yakıyor. Lakin trafik açıldığında nereye saklanacağını şaşırıyor.

Bana göre giden her zaman gitmesinden çok durması güzel olan motor evladır. Yalan yok 1 tane nmax'im olsa tadından yenmez ama gel görki paketçi motoru haşatı çıkmış spacy110i'ler bile bir ton para...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nmax cidden ucuz olsa alınabilitesi olan bir motor ama aşırı pahalı. Arkadaşta var benim sakin kullanımım adamın direk 2 katı yakıyor. Lakin trafik açıldığında nereye saklanacağını şaşırıyor.

Bana göre giden her zaman gitmesinden çok durması güzel olan motor evladır. Yalan yok 1 tane nmax'im olsa tadından yenmez ama gel görki paketçi motoru haşatı çıkmış spacy110i'ler bile bir ton para...
    Alacak paran olsa alirsin

Motosikleti
    MT-07
    Alacak paran olsa alirsin
    Hee alacak olsam alırım. Sana mı soracam dızlo

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Kaç model altına hiç bakma dersiniz

Ya dediğim gibi sürat gibi bir amacım sevdam yok sadece yolda giderken gitsin yani, İstanbul içinde uzun yol gideceğim sayılır ve gaz vermem gereken yerde verebilsin atik olsun.
    Bu konuda da 125 yetersiz mi kalır bilmiyorum.
    Malesef ekonominin durumu belli 2 sene önce 7800tl'ye almış bir arkadaş burda, şimdi nmaxler 10-12 arası....
    Daelim S3'ün görüntüsü fena değil bence, bir xmax değil ama verdiğin paraya da bakmak lazım tabiki.
    Teşekkür ederim öneri için
    Valla kardeşim " şunun altına bakma " diyemem 12.000 TRY fiyata X-MAX bakma diyebilirim sadece

Şimdi sebeplerini yazıp durduk yere kaos yaratmayayım güzelim forumda

X CİTY bak, bence kullanıcı kitlesi motosikleti üzecek tipler değil.
    Daelim S3 bak, Made İn Kore sonuçta %100, adamlar 2013 yılından beri anahtarsız çalıştırma ile sunuyorlar, günümüzde diğer markalar yeni geçtiler, bu bile bir referanstır
    Kymco bak, performanslıdır kalitelidir
    Piaggio, zaten bu işin duayeni
    Sym, kendini fazlasıyla kanıtladı

Ama illa 2.el , 2. el " satacam ben bunu, hemen satacam ben bunu " diyeceksen , " ben binici değilim " diyeceksek X CİTY daha uygun .. ha bunun da 2. eli çok hızlı değil ama " Yamaha bu, oooo manyak bir şeeeeey ! " diye pazarlayabilirsin.

Birde sana referans olması açısından yukarıda saydığım markaları malum siteden aç, km sırasına göre sırala. Ne 100.000 KM'ler göreceksin , Türkiye aslında " binici " adam için, motosiklet anlamında çok ucuz bir ülke. Normalde almaman gereken paralara diğer markaları " bedava " alabilirsin

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    aprilla sktribota

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

la salih daha çok yaz foruma nedense senin yazılarını arıyorum hep forumlarda valla bak dalga geçmiyom.Hatta sırf sana bişeyler yazdırmak için xmax la ilgili abuk sabuk konular açayım diyorum sonra vazgeçiyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)