Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kendi k&n filtreni kendin yap (mucitler içeri)

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim önemli bir şey değil.Gaz tepkisinde öyle bir fark olacağını düşünmüyorum olduğunu hissetsen de muhtemelen psikolojik olacak.
    Arkadasin psikolojisini goz onune aldigimizda kesinlikle bariz bir fark hissedecegini tahmin ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    şu an için sorun yok yarın kartal-kadıköy arası deneyecem alamayan fakirler eleştiriyor kahkaha atıyorum

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an için sorun yok yarın kartal-kadıköy arası deneyecem alamayan fakirler eleştiriyor kahkaha atıyorum
    viski + puro + buzlu badem + robdöşambır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    viski + puro + buzlu badem + robdöşambır.
    umarım buzlu bademi düşündüğüm gibi kullanmazsın

bakıyorumda forumda ne kadar boş adam var akıl fikir vermek yerine mesaj olsun torba dolsun deli zırvası yazıp duruyorlar , az kendinize gelin hepinizi birer birer tutup silkiyim mi? yoksa kendi kendinizi mi silkersiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Arkadaşlar gaz tepkisi hayal ettiiğim gibi arttı şu an yakıt ortalaması 3.6 oldu bence gayet iyi tapa gaz gidiyorum uzun yolda bekeldğim fazla yakma yerine yakıt daha uygun gibi birazd aha kullandıkça detayları yazarım,

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    gerçekçi olmak gerekirse ciddi anlamda bir performans artışı beklemeniz yanlış olur. temiz yeni bir hava filtresi daha iyi performans verecektir.
    isterseniz egzos'ta takabilirsiniz bu yine değişmez. hatta performans aslında bir miktar düşer.
    sebebi beyindeki ecu map haritası orjinal parçalara göre yapılmıştır ve performans parçaları takmak size ekstra bir beygir artışı sağlamaz.

psikolojik etkisi vardır doğrudur fakat gerçek sonuçlar daha başkadır.

k&n filtre taktığınızda ortalama max 5 6 bin km'de bir hava filtrenizi temizlemeniz ve tekrar kendi yağı ile yağlamanız gerekir. orjinal filtre kadar pislik içerisinde tutamazsınız ki belli bir seviyeden sonra toz ve pislikleri tutabilme kapasitesi de düşer pislendiği için. tabi her temizleme ve yağlama işlemi için 2 gün motorunuzu kullanamamak sayabilirsiniz. ilk gün kuruması için 2. gün ise yağladıktan sonra yağın filtre içerisine yerleşip oturabilmesi için.

ek olarak xmax'im var japon malı birşey olmaz diye motounuzu bol bol dip gaz sıkıştırmayın. bu gözler ne xmax gördü yağ yakmaya başlayan ve yağ yakan

scooterlarda heyecan aramaya gerek yok her ne kadar su soğutmalı sisteme sahip olsada motor bölümü gayet kapalı bir alanda. keçeler ve segmanlar bir yerden sonra dayanamıyorlar.

demedi demeyin sonra

salih, erzurum gezisinin akıbeti ne oldu. ramazan da geçti, dayak yeme riski ortadan kalktı. erzurum şimdi çok hojdur. havası buz gibi, cağ kebabı mis gibidir. imkanım olsa giderim valla.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Arkadaşlar gaz tepkisi hayal ettiiğim gibi arttı şu an yakıt ortalaması 3.6 oldu bence gayet iyi tapa gaz gidiyorum uzun yolda bekeldğim fazla yakma yerine yakıt daha uygun gibi birazd aha kullandıkça detayları yazarım,
    Yakıt ortalaması 3.6 oldu derken eskiden kaçtı acaba?

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    buda son hali artık k&n filtre li xmax yamaha abs motorum var fabrikada benim gibi motoru olan yok :D

https://i.imgyukle.com/2019/06/18/kijzLN.jpg
    Çocuğun olursa ismini XMAX ABS koymandan korkmaya başladım.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Arkadaşlar kn filtreyi yarım depoda taktığım için tam bir ölçüm yapamadım şu an motorun deposuna 50 tl benzin koydum

kağıt filtrede iken 50 tl ye ortalama 150 km yapıyordum , çok yavaş sürersem 70 km de 220 km yi gördüm

şu an için kn takılı ve 50 tl benzin aldım trip metreyi sıfırladım 105 km oldu ve henüz 2 dişe inmedi toplam kaç km yapacağım ölçeceğim

şöyle bir ortalamam var eğer ki 100 km altında gitmezsem anlıkta 3,5 4 litre rahat görüyordum

şu an için 3.1 2.8 arası gidip geliyor

kesin olmayan sonuçlara göre aracım daha iyi devir alıyor daha çabuk yanma oluyor yakıt düşüşte

yarın şileye gidicem benzin bittiğinde kalan notları aktarırım

Esen kalın

++++++ Spooiilllerrrr+

Bugun honda esengül Asil özbay uğurlama buluşmasındaydım sizden kimse yoktu :( dostlar

levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aha,adama kel kör diyenler vardi.

Sakallar burdan köye yol olur,

İks maks in çevresini 100kere dolanir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Arkadaşlar herkese selamlar kn filtre incelemem tamamlandı şimdi fotolarımı ve notlarımı paylaşıcam

yolculuğun yarısında kartal-ümraniye yaptım sonra kartal-ümraniye-şile yaptım dönüş yoluan yakın 220 km oldu ve yakıt aldım shell den aldım benzini kn filtreden beri motora gaz verince bir zorlanma oluyordu artık o bağırma ve zorlanma olmuyor alet gayet güzel devireniyor

yolculuğun yarısında artçı vardı 150 km sinde yarıdan fazlaymış 100 km altında rampalarda vs düştüm ortalamam 54 dü ama 120-130 a da çıktım

kafadan bir %20-30 yakıt tasarrufu yaptım kağıt filtrede (yan sanayi) 140-160 km ancak görüyordum denememde rahatlıkla 200 km yi geçtim ve 220 km ye ulaştım kağıt filtrede bu değeri görmek için 70 km yi geçmeden sürmem gerekiyordu filtren eski diyecektiniz daha 1000 km oldu alalı... 50 tl verdim yazık...

hayatı boyunca kn filtre görmemiş keko arkadaşlara selam ederim burdan ne işe yarayacak felan yazmışlardı aushduahsduah

SOnuç: kn ile yağıt tasarrufu sağladım belki 10-15 depoda zaten kendini amorti edecek ki ben çok ucuza mal ettim tasarrufun dışında artık kn kit ile temizleyecek ve takılacak burda 2. artı 3. motorsikletim siz xmax diyin sürekli zorlanma ve bağırma gibi bir ses geliyordu bu ses kesildi çok daha randımanmı ve akıcı gidiyor kağıt filtredeki 4.1 4.3 ortalamam 3.3 litre oldu gerçekten çok verimli

yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olurum yazımı okuduysanız teşekkür ederim okumadıysanız zaten banane faydalanmak isteyen okumuştur.

kuruş kuruş yakıt hesabı yapıp, a4 kağıdından hava filtresi imal edip millete keko demek de ne bileyim, kalıcı beyin hasarı göstergesi gibi..
    freewill ve buzu bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Allah'tan bugün görevliydim de Şile'ye gitmemişim. Ya bu xmax'i görüp tokatlasaydım ne olacaktı? Bereket ki ''Herşey çok güzel oldu ve bunu görmezden gelebiliyorum ''...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah'tan bugün görevliydim de Şile'ye gitmemişim. Ya bu xmax'i görüp tokatlasaydım ne olacaktı? Bereket ki ''Herşey çok güzel oldu ve bunu görmezden gelebiliyorum ''...
    tokatlamak ??? kardeş biz ancak çavuşu tokatlarız bir saniye ha motoru geçmek manasında buyur geç bizim hızla işimiz olmaz biz ekonomi sınıfıyız

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    yav he he benim mt 25 de kn den sonra üçyüzyirmiikibuçuk kilometre 48 metre 33 milimetre daha fazla gitmeye başladı 1 depoyla.Filtreden sonra öyle bir çekiş arttıki kafdan girdiği virajları g.tüynen dönüyo. Scooteri söylemiyom bile artık benzinliğe gitmiyo tükürükle çalışmaya başladı kekolar sizde takın. Salih ne güzel çocuksun fotoda ama yazıların çok itici bee.
    buzu bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

umarım inceyi anlayan çıkar

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha,adama kel kör diyenler vardi.

Sakallar burdan köye yol olur,

İks maks in çevresini 100kere dolanir..
    Maşallahı var.

Lakin o öndeki açıklık bana evliliği geciktirme diyor, şimdiden söyleyeyim. Gençken insanın aklına çok gelmeyebiliyor.

Ben de iki gün önce uzun yolda 4.8 l/100km gördüm SDR'da... Ama çok heyecana gerek yok. Ortalama 6.2 falan. Yine de 1300cc için hiç fena değil. Hele hele 1.85 ve 85 kilo sürücü için. Lakin o verimde payı büyük olan 13.2 kompesyon oranı uzun vadede motoru n'edecek merak içerisindeyim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:04 ----------

Gerçi Allah göstermesin ama ilerde kel olacak olsa bile cool olmayı becerir gibi geliyor bana @istanbu_gezg

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Arkadaşlar herkese selamlar kn filtre incelemem tamamlandı şimdi fotolarımı ve notlarımı paylaşıcam

yolculuğun yarısında kartal-ümraniye yaptım sonra kartal-ümraniye-şile yaptım dönüş yoluan yakın 220 km oldu ve yakıt aldım shell den aldım benzini kn filtreden beri motora gaz verince bir zorlanma oluyordu artık o bağırma ve zorlanma olmuyor alet gayet güzel devireniyor

yolculuğun yarısında artçı vardı 150 km sinde yarıdan fazlaymış 100 km altında rampalarda vs düştüm ortalamam 54 dü ama 120-130 a da çıktım

kafadan bir %20-30 yakıt tasarrufu yaptım kağıt filtrede (yan sanayi) 140-160 km ancak görüyordum denememde rahatlıkla 200 km yi geçtim ve 220 km ye ulaştım kağıt filtrede bu değeri görmek için 70 km yi geçmeden sürmem gerekiyordu filtren eski diyecektiniz daha 1000 km oldu alalı... 50 tl verdim yazık...

hayatı boyunca kn filtre görmemiş keko arkadaşlara selam ederim burdan ne işe yarayacak felan yazmışlardı aushduahsduah

SOnuç: kn ile yağıt tasarrufu sağladım belki 10-15 depoda zaten kendini amorti edecek ki ben çok ucuza mal ettim tasarrufun dışında artık kn kit ile temizleyecek ve takılacak burda 2. artı 3. motorsikletim siz xmax diyin sürekli zorlanma ve bağırma gibi bir ses geliyordu bu ses kesildi çok daha randımanmı ve akıcı gidiyor kağıt filtredeki 4.1 4.3 ortalamam 3.3 litre oldu gerçekten çok verimli

yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olurum yazımı okuduysanız teşekkür ederim okumadıysanız zaten banane faydalanmak isteyen okumuştur.

https://i.imgyukle.com/2019/06/23/kpqs58.jpg
    https://i.imgyukle.com/2019/06/23/kpqgqh.jpg
    https://i.imgyukle.com/2019/06/23/kpqh7n.jpg
    https://i.imgyukle.com/2019/06/23/kpqBGj.jpg
    https://i.imgyukle.com/2019/06/23/kpqcLM.jpg
    Bu 220 km benzin ışığı yandıktan sonra yaptığı km ise uzun yol için bana çok gibi geldi sanki. 2013 xmax im 17 binde yani kayışıyavaştan incelmiştir diye düşünüyorum. Balıkesirde full şehir içi kışın 190-200, yazın şehir içi 220 km görüyorum. Full uzun yolda 240-250 leri rahat görür diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)