Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk kazamı ne zaman yaparım??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Motoru 28/06/2006 da aldım artık hesap edin kaç gün olmuş. Bugün 500km bakımına götürdüm. Ellerine sağlık ustaların cillop gibi oldu motorum.
    Neyse konuya geliyorum..Nerdeyse 2 aylık bir zaman zarfında trafikte olsun açık alanlarda olsun hep dikkatli kullanmaya çalıştım. Yeterli yerlerde bastım güvensiz yerlerde kaplumbağ gibi gittim. 2 defa düştüm oda birincisi sehpayı çekerken digeride bir çukurda. Ama hiçbir sorun olmadı bunlarda saten yavaş düşüşlerdi hemen toparlandım. Bunun dışında başımdan 3 tane net kaza geçicekti ki ben son anda kurtuldum. Birincisi Trakya ünv. yolu düzlüğünde "U" dönüşü yapak yasak diye asılan tabelayı ki arkadaşın okuması yazması yok heralde (!) görmeyip yola atlayan bir arabaydı. Sert firan yaptım arka tekerlek kaydı ön freni sıktım zor durdum. Adam mal mal yüzüme baktık. Bişey demedim defvam ettim. İkincisi bir polis otosu ben sağ şeritteyken o soldan gelip sağ taraftaki ara yola girmeye çalışmak suretiyle önüme kırdı. Ne olduğunu anlamadan durmaya çalıştım. Arkasına bile bakmadı çekti gitti. Bende biraz azımı bozdum içimden çektim gittim. Son olan bugünkü olay. Sol köşeden orta yola çıkacam karşıdan gelen aracın sol sinyali yanıyor. Bende tabi güvenip bu adam sola sapacak diyip yola atlıyorum. Adam önüme çıkıyor. Camını açıp " Ne yapıyorsun kardeşim" diyor. Bende " Asıl sen ne yapıyorsun sola sapmıcaksan neden sinyalin yanıyor" diyorum. Bakıyor önüne sinyali yanıyor. Paşa paşa susuyor bende çekip gidiyorum.

Sizce ne zaman ilk kazamı yaparım?
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    14 gün 8 saat 23 dakika sonra

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    bu soru çok saçma...
    umarım hiç bi zaman yapmazsın.
    4 yıldır motor kullanan bodruma motorla gidebilen kuzenim ilk kazasını geçen hafta yaptı.
    bir arkadaşımsa motoru aldıktan 3 gün sonra.
    bunun bir cevabı yok yani anlayacağın.
    kendine en güvendiğin an bile ben kaza yapmam deme bence.
    her zaman içinde bir "acaba?" bulunsun ve dikkatinden asla ödün verme...ve tabi korumalarından da...
    güvenli ve kazasız sürüşler...
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    kafanda bu soru olduğu sürece en yakın bir zamanda yaparsın hiç merak etme.Ama herkes kaza yapacak diye birşey yok.Bak 3 tane gerizekalıyla karşılaşmana rağmen temkinli olduğun için rahatça sıyırmışsın.Dikkatini hiç dağıtmayıp,alkollü araç kullanmayıp,temkinli kullandığın sürece kaza yapacaksın diye birşey yok.Sen eşeğini sağlam kazığa bağla da sonra Allah'a emanet edersin.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    ''ne zaman kaza yaparım'' diye bi soru olmaz arkadaşım , kaza geliyorum demez geldimide bişey yapamazsın , senin atlattığın ufak tehlikeler allahın sevgili kuluymuşsun , inş.hiçbir zaman yapmazsın...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çok saçma bir soru ve gereksiz bir topik. Ben ne zaman öleceğim demek gibi birşey. Geleceği bilsek sorunumuz olmazdı zaten.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Çok saçma bir soru ve gereksiz bir topik. Ben ne zaman öleceğim demek gibi birşey. Geleceği bilsek sorunumuz olmazdı zaten
    Arkadaşım bu soru bir sitem niteliğinde. Ben böyle sah sah aahh ne zaman kaza yaparım demiyorum. Kaza yapmamak için dikkatli oluyorum motor üstünde. Aynı benim gibi davran insanlardan daha çok tecrube kazanmak için açılan bir topik. Gereksiz değil.!
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Mesajlarınızın daha çok dikkate alınıp, sonuca daha çabuk ulaşabilmeniz için, lütfen KONU satırını anlamlı olarak kullanınız.Forumda açılan konular Forum kalitesini düşürmemelidir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: EgeKnn **************

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler