Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehir içi için kıvrak motor ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ffffff
    Selamun aleyküm, şuan ybr 125 esd var motor olarak ama kardeşim var benden küçük motor öğrenmek istiyor. Benim motorumda onun için biraz büyük arada köye gidebilicem şehir içinde kıvrak küçük kostak bi alet lazım. Msx125 grom alsam ybr mi satım üzermi yada şehir içindebide köye giderken işimi görürmü kullanan varsa bu alet nasıldır bilgi verirse sevinirim pişman olurmuyum ybr satım bunu aldıma be biraz aydınlatırsanız devinim iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    bütçe nedir hocam ?

Motosikleti
    MT 25
    Rn 180 al kıvrak gidon neredeyse 150 derece dönüyor

tipi hoşuna giderse rks cafe 152 al hem ucuz hem küçük hem kıvrak hem az yakar her türlü işini görür

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Bende Suzuki address var çok memnunum. Arka çanta yanında bagaj altında da yer olması şehir içi için bence önemli. Çok kıvrak bisikletin girdiği her yere girer.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Bence msx guzel secim ybr yi aratmaz

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    MSX125 ile YBR125' i kıyaslamanız çok doğru olmamış. Hiç kullanmadığınızı düşünüyorum, sanırım sadece resim ve videolarına bakarak karar verdiniz.

Mutlaka kullanıp bir deneyin. Ancak bilmenizi isterim ki benim gözümde YBR125 özellikle köy gibi kırsal kesimlerde kullanıma da, hafif şehirler arası yollardaki kısa yolculuklara da MSX125' den daha uygun bir motosiklettir.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tipi hoşuna giderse rks cafe 152 al hem ucuz hem küçük hem kıvrak hem az yakar her türlü işini görür
    Güzel motosiklet fiyatı da uygun dosta gider. Tek eksisi sele tek kişilik.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel motosiklet fiyatı da uygun dosta gider. Tek eksisi sele tek kişilik.
    yok, arkadaki kapak çıkabiliyor, selesi iki kişilik normalde

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    bajaj boxer 150 al
    az yakar kıvrak rahat

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Grom sürmek istiyorsanız grom alın, çok farklı bir sürüş zevki var. Ama pratik sebeplerden ötürü motor arayanlara grom'u pek tavsiye etmiyorum.

Biraz uzun mesafe gitmek isterseniz çok yorucu oluyor. Motor ancak 90 yapıyor ve bütün rüzgarı alıyorsunuz. Bütün derken bayağı hepsini, çünkü önünüzde hiç bir şey yok, depo bile düz. Bu da sürekli 90km giderken çok yoruyor. Ben bir kaç kere uzun yol gittim ama motora da acıdım yani. Sürekli son gaz... Pek gitmek istemiyorum o yüzden. Bu şekilde ancak yarım saat sürülür derim yani.

Şehir içinde çok kıvrak, kesinlikle üstüne yok. Ama bazen pratik olmuyor, çünkü yanınızda hiç bir şey taşıyamıyorsunuz. Artçı bölgesine fileyle bir çanta filan bile bağlamak mümkün değil. Evet arka çanta takanlar var, yalnız takılan çanta genelde çok küçük oluyor. Motorun görünümünü de çok bozuyor bence. Aklımdan satıp scooter almak geçmiyor değil.

Evet kısa boylular için öğrenme amaçlı çok güzel bir motor. Ben de 165cm'yim, o yüzden aldım. Aslında selesi normalden alçak değil, 78cm. YBR ile aynı yani. Ancak hafif olduğu için dur kalklarda, ani frenlerde yapılan hataları affediyor. Yalnız küçük olması öğrenme açısından problem de olabiliyor. Mesela dönüş çapının çok küçük olması. Grom'dan inip büyük bir motora bindiğinizde dönüşlerde problem yaşayabiliyorsunuz. Ağırlığı itibariyle motordan daha çok elektrikli bir bisikleti andırdığı için dur kalklarda biraz gevşek ve rahat davranışlara alıştırıyor. Büyük bir motora geçecek birisi için biraz kötü alışkanlıklar oluşturabiliyor. Öyle bir durumda, alışana kadar büyük motoru dikkatli sürmek gerekiyor. Ben şahsen bunun sonuçlarını yaşadım biraz.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Şehirde en kıvrak CUB. C=taşıyıcı U=şehir B=Bisiklet. Hafif, kıvrak dayanıklı. 100-110-125cc. Önsiperlik ve granaj boydan boya ve heryeri kaplıyor, orta sepedide okul çantası sığıcak kadar, ikikişilik sele, Arkada hala çanta için yer var. Sıfırı uygun 4-5 bin civarı başlarken, yamaha crypto 110 misal 10 civarı, honda 125 super cub 25 bin.

Motosikleti
    ffffff
    Yorumlar için teşekkür ederim aslında satıp hem bu sebepler hem de üretimden kalktı üretilmeyen bi motor değer kaybeder ilerde çok diye düşünüyorum sizce yanlışmı düşünüyorum

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Üretim durduğu için ikinci el değerinin inmesi muhtemel ancak garanti değil. Talep devam ederse fiyat inmez, hatta artabilir bile. Parça üretimi en az on sene daha devam etmek zorunda zaten.

Ek olarak, Grom denemiştim. Bana bile olmuştu. Ufak tefek görünüyor ama ergonomisi 1.85 insan için bile küçük değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)