Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Sıfır Pulsar NS 200 Almak Mantıklı mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar 200 almak mantıklımı diyen arkadaş araya kaynadı

"12k devirde max hp’sini Veren motor gidemezmiş.." meselesine gelince.. 2 saat boyunca aynı hızda gitmen çok zor çünkü rüzgar var, eğim var, yol koşulları var.. 420 beygirlik M3 bile etkileniyor arkadaş bu koşullardan oksijen oranından bile etkilenirsin..Ha ortalaman 160 a gelir basa bas gidersin o ayrı..
    Kaynatmayalım, bütçe azıcık daha zorlanarak CB250R (varsa 2. el veya sıfır) evladiyelik bir alım da yapılabilir bence. (Gerçi sıfırda bütçe farkı 9.000TL, azıcık daha zorlama olmuyor... Ama yapılabilirse sonra sat yenisini al falan derdi kalmıyor.)

Ben olsam MT25/R25 sürekli 150-160'da sürmem ve dahi süremem. Ama kullanıcı yorumları + matematik yapılabilir diyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Angry den motor almayalım 160 ile stabil gidecek motor 30 hp olamaz. Rüzgar eser, yavaşlar. Yokuş çıkar yavaşlar. Motorun canı çıkarcasına bağırırken ve gaz hemen hemen dibine kadar açıkken yaşanan konforsuzluk ayrı mesele zaten.

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Konunun biraz dışına çıkıldı stabil kelimesinden kaynaklı 😂 rtr 200 yeni geldi kronik bir sorunu var mı , türkiyede tutulacak mı bunları bilmediğim için rtr 200 e güvenemiyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Angry den motor almayalım 160 ile stabil gidecek motor 30 hp olamaz. Rüzgar eser, yavaşlar. Yokuş çıkar yavaşlar. Motorun canı çıkarcasına bağırırken ve gaz hemen hemen dibine kadar açıkken yaşanan konforsuzluk ayrı mesele zaten.
    36bg ama...

Pardon. Uçuyordur o zaman

R25 in hesabı ortada oturdugu organı yırtınca ancak 165 ,

Ha girersin bir arabanın arkasına hava kanalına ,
    Rüzgar arkdan eser ,
    Güzel de bir yokuş aşagı buldun mu ? Kesici 14 devir eh iş te anlık çıkar ,

Bu ortam kalktıgında başlar yok yokuş geldi yok rüzgar geldi , senin arkdan gelir ken onu saymıyordun , bir arabanın hava kanalına giriyorsun onu helele hiç saymıyorlar , Bu son sürat gördükleri yerde genelde araçlarda süratli gidiyor araçların hava kanallarını kullanıyorlar bom boş yol değil, Yokuş aşagı ona tatlı bir mail diyor ohhh ne güzel...

Motosikleti
    MT-07
    Ve işte gene başladık. Benden motor almayın zaten ama 11k devirde 160 ile gitmesi neden bu kadar kaotik ortam yaratıyor anlamıyorum. Haa lastiklerimden dolayı +- 5km/da yanılma payı vereyim isterseniz. 110/140 yerine 120/160 takılı motosiklette. Lakin Tekirdağ-Silivri arasındaki yolda pek yokuş yok. Bilmeyenler için googlemaps yada streetview die bir uygulama da mevcut.

Burada ben kendi motorumu pazarlamıyorum. Gidiyor mu? Gidiyor!

Bu motorun sorunu gitmesi değil zaten durması. Gitmesi için tasarlamışlar!..

Max hp’yi verdiği devirde gidemiyorsa zaten o aleti çöpe atmak lazım die düşünüyorum. Zira pulsar ile 130-135 arasıda stabil gidiyordum. Hadi bunu da tartışalım

Onda da önde rüzgar camı mevcuttu.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @BatuhanK: Şöyle diyeyim, ben 95kg, hanım 75kg (ikimiz de deve cinsindeniz...), ekipmanlar + 10kg yük ile 21Bg/21Nm'lik X City 250'nin istiap haddinden 5-10kg yukarıda iken, uzun yolda stabil 120-130km/s (kadranda / reel ne kadar fark yapar bilemem...) gidebiliyorduk. MT25/R25 ile aralarındaki beygir ve tork farkına bakılırsa bunların 150-160km/s stabil gidebilmesi bana son derece mümkün görünüyor.

@serif abi: Ahanda işte benim yaptığım hesap da tam buydu; 12.000 devirde 150-160 falan gibi tahmin etmiştim.

Ha memlekette nerede 3 saat boyunca 150-160 gidebileceğin var!? derseniz OK. Yok öyle bir yol... En azından kurallara uygun süreceksek

Motosikleti
    MT-07
    Benim dediğim yol 65-70km civarı. Sonra gene şehiriçine giriyorum die gaz kesiyorum. Gene söylüyorum Dominarım da 160’la gidiyordum. 163’te kesiciye giriyordu.

Mt yi de r25 i de son viteste dip gazda uzun süre kullandım. Eti budu belli sonuçta.
    O hızlara çıkmaz demedim çıkıyor. Cbr250 de çıkıyor. Hyosung gt205r rahat rahat çıkıyor. Da... stabil gitmek, hızın dış koşullardan etkilenmemesi anlamına geliyor.
    Zamanında er5 kullanıyordum. O ayarda bir motor gücü ancak 150-160 stabil gidebilir. Ki onu bile söylerken tereddüt ediyorum. O hızlar için 70-80 beygirin altı zorlama oluyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Zorlama olduğuna %100 katılırım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    baktığında mt07 nin top speedi 230 a dayanıyor, dümdüz yolda 190ı kıçını yırtarak geçtiği çok oldu. Mt07 160da stabil gider 190da stabil gidemez. Mt25 kullandım stabil gideceği hız 130-140 ha yokuşa denk gelince 6 dan 4 e çeker canını çıkarır sonra 5e atar 160a dayamak için kendine de motora da işgence edersen belki gidersin 160la o da stabil gidiyor olmaz zaten 😊
    Kullanmış olmasam böyle iddaalı konuşmazdım.
    Zaten motosiklet stabil 160 gitse sen gidemiyorsun naked motosikletin konforlu yolculuk hızı 120 bence mt09da olsa 120-130 iyidir 😀

Bu arada varsa bi hayırlı olsun alırım 😀 2. mt07 mi aldım en night fluesinden.
    yigozya bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Neden sifir suzuki düşünmüyorsun dostum. Ben bu aralar 2018 gsx r125 motogp abs ve gsx r250 motogp abs arasinda gidip geliyorum. İncelemeni tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Bu arada ilk motosikletin sıfır olmamasi konusunda bir nebze katılıyorum arkadaslara. İlk defa yasayacagin ve ogrenip aklında tutman gerekecek o kadar çok şey olacak ki
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    MT-07
    Bak halen devam ediyor bu inat. Yeniçiftlik’e gelirken 2 tane mt-09 yanından 155-160 ile geçtim. Şehir Merkezi Işık’larda yanıma geldiler. Küçümser bakışlar falan attılar. Sonra itliğine biri sağımdan biri solumdan yardırdı gitti. Bende intercom ile telefonda konuşuyordum. 5km gittiler tabi benzini düşünüp durdular. Ben gene yanlarından 160 ile geçtim ve hızımı düşürmedim. Çokta zevkli oluyor. Hatta isterseniz size silmeyeyim de boy boy video atayım. Dediğim gibi 11k devirde bana göstergede gösterdiği hızı yapamıyorsa o aleti çöpe atarım. Max tork değeri 10k da max hp 12k’da. Arkadaş ben demiyorumki size konforlu gidiyor die. Stabil gidiyor.

Sizin mantığınıza göre cbr600rr da 260 yapıyor. O zaman stabil olarak 200’le gidemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baktığında mt07 nin top speedi 230 a dayanıyor, dümdüz yolda 190ı kıçını yırtarak geçtiği çok oldu. Mt07 160da stabil gider 190da stabil gidemez. Mt25 kullandım stabil gideceği hız 130-140 ha yokuşa denk gelince 6 dan 4 e çeker canını çıkarır sonra 5e atar 160a dayamak için kendine de motora da işgence edersen belki gidersin 160la o da stabil gidiyor olmaz zaten ��
    Kullanmış olmasam böyle iddaalı konuşmazdım.
    Zaten motosiklet stabil 160 gitse sen gidemiyorsun naked motosikletin konforlu yolculuk hızı 120 bence mt09da olsa 120-130 iyidir ��

Bu arada varsa bi hayırlı olsun alırım �� 2. mt07 mi aldım en night fluesinden.
    La Serkan mundar etme şu mt-07’leri. Bir tur ver de bizde bakalım nasıl die. Hatta belki takas ederik

Tekerine daş değmesin.

Motosikleti
    cb125r
    Üstad bende yeni başladım motosiklete.Başlangıç olarak cb125r'ı seçtim ve başlangıç motoru olarak makul bir motosiklet olduğunu düşünüyorum.Bana kalırsa 2. el 1000 km ye yakın yani 0'a yakın bir motor bulabilirsin o fiyata.Bir düşün derim..

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Kaç km ile stabil gider gitmez tartışılır belki ama diğer 250cclere göre 15-20 km daha yukarıda stabil hızı, buda 250 cc bir motor için uzun yolda gayet güzel bir değer.

Motosikleti
    MT-07
    https://tiresize.com/speedometer-calibration/

Bu arada benim orjinal ebat lastikler 110/70/17, bendeki ise 120/70/17 hatta göstergede söylediğimin eksiği yok fazlası var.

Küçümser bakışlar atıp, itliğine gazladıklarını sanmıyorum. Muhtemelen akıllarına bile gelmemişsindir.
    160 la git kanka sen stabil. Bizim bindiklerimiz çin malı r25- mt25 lerdi heralde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Allah razı olsun, Daha iyileri sana nasip olsun inşallah kardo. Benzin bu fiyatlardayken mt07 den daha mantıklısı yok bence 600cc sınıfında.
    wr125r aldım bi tane de 8000 liraya trafikten çektim köydeki evde duruyor işe gitmek için almıştım ama asfaltta iş görmez pek yavaş. Her hafta sonu köye ağaçları sulamaya gidiyorum yazın onunla da arazinin tadını çıkarıcam 😀
    @AngryPower
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun, Daha iyileri sana nasip olsun inşallah kardo. Benzin bu fiyatlardayken mt07 den daha mantıklısı yok bence 600cc sınıfında.
    wr125r aldım bi tane de 8000 liraya trafikten çektim köydeki evde duruyor işe gitmek için almıştım ama asfaltta iş görmez pek yavaş. Her hafta sonu köye ağaçları sulamaya gidiyorum yazın onunla da arazinin tadını çıkarıcam ��
    @AngryPower
    Hadi bakalım. Maşallahın var. Bu sitede en çok motosikletlerden sen keyif aldın

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçümser bakışlar atıp, itliğine gazladıklarını sanmıyorum. Muhtemelen akıllarına bile gelmemişsindir.
    160 la git kanka sen stabil. Bizim bindiklerimiz çin malı r25- mt25 lerdi heralde
    Sana ne gibi bir yalan borcum olabilir? Tutturmuşsun sürekli yalan söylediğimi ispatlamaya çalışıyorsun? Herkes kendi keyif aldığı şekilde kendi temposunda sürer. Basmaz, gitmez, o hıza ulaşamaz, o devirde o hıza gelemez dır dır dır...

Resim istersiniz, video istersiniz, utanmasanız gelip motoru isteyeceksiniz. Yazın İzmir'e de inerim büyük ihtimalle. Bodrum'a gideceğim. Otobanda 160'la giden MT-25 görürsen 34 plaka ve siyah. Ben olma ihtimalim olabilir. O zaman da inanmazsın gerçi

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)