Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet kasko fiyatları uçtu mu ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    X marka motosiklet arıza yaptığında, o motosikletin tecrübeli kullanıcıları ben şu kadar km kullandım böyle bir arızaya rastlamadım, yurt içi yurt dışı forumlarda böyle bir arızanın rapor edildiğini hiç duymadım dediğinde "böyle bir arıza bende çıkmadı başkasında da çıkmaz diye yönlendirenleri etik bulmuyorum " anlayışı , "benim motosiklet kaskosuz ve şu kadar yıldır çalınmadı paran var pipiriklisin rahatlat kendini hadi bakalım" (mealen) diye yorum yapıyor..

Kasko size sunulan bir üründür, ödediğiniz para karşılığında muhtemel zararınızın tazmin edilmesi güvencesini satın alırsınız. Boşa para vermezsiniz yani. Yeter ki doğru değerlendirme yapın.

Risk değerlendirmesi yaparsınız ve malınızın zarar görme ihtimalini dikkate alınacak kadar yüksek ve bu ihtimal oluştuğunda karşılayamayacağinız bir maliyet oluşacağını değerlendirirseniz ( cebinizdeki para, malınızın değeri, malınızın bulunduğu fiziksel ortam vs.) kasko yaptırırsınız. Ya da motor perte çıkarsa atarım bi kenara elzem değildir motor benim için lüks tüketim malzemesi olarak satın aldım dersiniz, hangisi zenginliktir siz karar verin, bence ikisi de zenginlik değil,

Haa motor çalınır veya perte çıkarsa gider yenisini alırım bu kadar nameye ne gerek var diyorsanız zenginsinizdir ama hiç bir zengin de böyle yapmaz )

Kazasız belasız günler herkese..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bütün zenginler savunma moduna geçmiş tamam beyler sorun yok ..

baksan savunanlara bir arkadaşın africatwini var 60,70 bin tl ikinci elde bir diğer arkadaşın cb500f rahat su içinde 35 bin tl bir diğer arkadaşın ncsi oda raha herhalde 30-40 arası vardır.. hiç gariban 5-10 binlik motoru olanlar yazmıyor hep parası olan zenginler..

kaskoya kötü diyen yok ama burda gelipde gariban fakir edebiyatı yapılmamalı sıkıntı olan o kısmı..
    sanki herkesin yapmaya gücü yetermiş gibi sanki çok ucuz bir şeymiş gibi lanse edilmesse bir sıkıntı yok zaten.. yaptıran yaptırır kesesine bin bereket. çokda güzel bir şey

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    3-5.000'lik motora kasko yaptıran mı var ki? Varsa da eminim 2-3.000 çıkmaz o kasko.

Sanki herkes 3-5.000'lik motosiklet kullanıyormuş gibi yorum yapmaya da gerek yok hani. Öyle olsa dahi ha 1 lira ha 5.000 lira ha 50.000 lira hepsi aynı; para dediğin ne kadar olursa olsun sokaktan ağaçtan beleşe toplanan bir şey değil.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yazacaktım bunları,sen once davranmışın.
    Motorum çalınır korkum olmasaydı kasko yaptırmazdım sanırım.

Arkadaşlar illaki aranızda arabası olanlar vardır.Cevremdeki kişilere araba kasko fiyatları çok arttı mı diye sorduğumda hiç de oyle %50 arttı falan demiyolar.

Motorsikletlere cok fena girdi bu sene,bence oyle yani.

Daha önceden indirimsiz olarak 43bin tl kasko değeri olan arabama (i10) kasko olarak 1400 ödemiştim(3 sene önce). Yine indirimsiz kasko değeri 80bin olan (polo gti) şuan 2300 ödüyorum. Parça fiyat + kasko değer farkına bakınca 4 senede dahi yüzde 50 artmamış.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet, arabalardaki primler değere göre çok daha düşük; hasar / pert oranları çok daha yüksek ve kasko yaptıran da çok daha az olduğu için motosiklette öttürüyorlar.

Çoğu şirket yapmak istemiyor bile, bana 9.000küsür fiyat çeken oldu bu sene; şaka gibi - şirket "bana gelme" diyor resmen.

Kültür değişirse, yani herkes yaptırır ve hasar oranları düşerse daha uygun fiyatlar illâ ki çıkar.

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Fakirligin edebiyatı kadar zenginliğin de (!) edebiyatı hoş değil. Kasko fiyatları normaldir hatta ucuzdur değil söylediğim şey. Ama ekonominin hali de ortada . Herkes imkanına göre bir değerlendirme yaparak bilinçli tüketici olursa memlekete de kendine de daha fazla fayda sağlar..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    MT09 için 4600 TL teklif aldım unicodan. Sigorta da 485 TL çıkıyor. Fiyatlar yükselmiş. Yıllardır sigorta hasarım filanda yok. Bazı teklif sitelerinde kasko 10 bin filan çıkıyor anlamadım gitti pahalı motosiklet için kaskoda şart. Motorun Başına iş gelse altından kalkilmaz

kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym adx 125
    mayıs ayında(2019) forza 250 ye 2700TL ye yaptırmıştım. şimdi ise 2011 model vfr800x e 2400TL kasko parası ödüyorum. kaskolar çok pahalı çoookkk.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sanki senede motosikletin bedelinin %8-10'u arasında bir yere ayarlamışlar gibi - hiç ödenmeyecek saçma fiyatları kıyas dışı bırakırsak...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2016 africa

20.04.2023 - 7050 tl

Sonunda kaza yapmayacagimi anladilar.,guzel fiyat aldigimi düşünüyorum.
    Ucuz kaskoda da alemin krali benim galiba eheh

Not:Unico

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)