Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Tenere 700 fiyatı belli oldu

Motovento
    REKLAM ALANI

bircok kisinin atladigi bir nokta var ki tenere´ye mt7 motor blogunu birebir koyduklarini dusunmuyorum.
    sonucta ikisi ayni ise yönelik motorlar degiller.
    kawasaki´de ayni sekilde versys modelinde sanirim r600 motor blogunu kullanmisti ama bazi degisikliklere gitmisti, söyle ki kranklari 30% daha agirlastirip enjeksiyon sisteminin oranlari degistirip gaz koluna r600 ile versys verecegi tepki ayni olmasin, sonucta biri racing digeri enduro motor.
    buna ragmen versys bircok rakibinden gaz tepkisi konusunda cok daha basarilir olmustu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Kullandığın motor bloğunun mt7'den farkı yok.

2019 modeller için konuşuyorum.

Mt-07 42.900
    Tracer 700 52.250 TL
    Tenere 700 65.000 TL

Evet yorum yapmak için erken, hiçbirimiz kullanmadık motoru ama 65bin vermek bana biraz komik geliyor.
    Paşa paşa alırsın africa yoluna bakarsın.
    FREEDOMOTO bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    neye göre çok satar ? Yamahanın tüm bayilerinde çalışanlar 1 yıldır mt07 ile aynı motor bloğunu kullanan vs vs diye sayıklıyordu motosikleti.. Şimdi türk mantığı kullanarak şöyle bir düşünmek gerek. Mt07 nakitte 30 küsüre bırakan bayiler varken tracer için 60 küsür neyin kafası ? Touring desen değil naked desen değil. Çok dar bir kullanım alanıa var tabiki çok satar. Ben şahsen bunun yerine yol yapabileceğim tracer 700 tercih ederdim. Africa twin ile bu motosikleti kıyaslayabilenlere helal olsun diyorum en kısa sürede iki motosikletinde üzerine gidip oturmanızı tavsiye ediyorum.. Fiyatın tek olumlu yanı 2. el tenere sahipleri 0 fiyatı 65 ben motorumu 40 dan aşağı satmam kafasına girebilir Bi o vardı ikinci el uygun motor oda yükselir yakında.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafam yarıldı Reis naaptınnn
    Estağfurullah, ayrıca söz konusu motor bence iyi bir motor, sadece fiyatı ayıp ediyorlar. Bak piyasada 33'e Kawasaki (lisanslı) bloğu kullanan 650cc motor var, aksesuar sıkıntısı olmasa (ön cam, çanta demiri, orta ayaklık vs.) benim 500'lüğü satıp geçeceğim de işte yemedi... Bir de Honda servis ağı olayı var; o kafa rahatlığını bırakmak da zor.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah, ayrıca söz konusu motor bence iyi bir motor, sadece fiyatı ayıp ediyorlar. Bak piyasada 33'e Kawasaki (lisanslı) bloğu kullanan 650cc motor var, aksesuar sıkıntısı olmasa (ön cam, çanta demiri, orta ayaklık vs.) benim 500'lüğü satıp geçeceğim de işte yemedi... Bir de Honda servis ağı olayı var; o kafa rahatlığını bırakmak da zor.
    Şimdi buradan kötülemek gibi olmasın ama CF650 yi bir ara bende kesiyordum. Motoron da arkadaşım bir editör diyelim. CF650NK ve 650MT için hiç iyi şeyler söylemedi. Birde hakikaten satılmıyor. Kullanım alanı Leoncino ya göre çok geniş olsada 1 yıldır bayilerde duruyorlar. Kafada ki çin li aalgısı gitmiyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Motoron'dan Alişan Fidan ise hem MT hemde NK modellerini çok beğenmişti Youtube'da, pek bana tanıtımdan gelecek para için itibarını zedeleyecek biri gibi gelmiyor o... Ben Çin'inde değilim de yedek parça bulunurluğu ve servis ağı kalitesi benim için mühim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alalım yazanlar var ya. Cidden bu kadar zengin misiniz?

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafada ki çin li aalgısı gitmiyor.
    Bence sizinde gitmemeli. Şuan ki çinli motosiklet piyasası ile japon piyasası arasında maddi bir fark kalmadı. Kim 40.000 TL sinin içinde 2 - 3.000 TL sini riske atmak ister. Hele ki benim şahsi düşüncem riske atmak değil bildiğin sıkıntı , problem , arıza çıkaracağı banko , garantıdir yani. Sadece şu kadarını söylemek istiyorum ; hiç bir çinli motosikleti öven birine rastlamadım.

Burada millet Tenere 700'de MT07 motoru olduğundan ve aynı motora niye farklı fiyat uygulandığından dem vurmuş ama ben 2015'te bayiden 0 ABS'li MT07'yi 21 bin TL'ye alırken xt660z Tenere 28 bin TL'ydi hatta yanlış olmasın ABS'li modeli 31-32 bin TL civarıydı ki 660cc'lik tenere motoru MT07'nin motorun çok daha eski bir motor. Yani tenere eski teknoloji iken bile mt07'den yüzde 50 pahalıydı. Bu birazda maliyetten ziyade markanın ürünü konumlandırması ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Burada da yeni tenerenin fiyatını baya eleştirmişler https://advrider.com/yamaha-tenere-7...-in-buying-it/

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabit fiyat garantisi var mı peki? (En son Honda'ya ön sipariş verecek olmuştum, geldiği zamanki fiyat farkını alırız demişlerdi...) Fiyat garantisi veriyorlarsa hemen alalım yani...
    Hocam arabacılar da bunu yapıyor.

Sen benden 50 bin liraya bir mal alacan diyelim. Kaparo verirsen iş biter. Ben sana 50.001 TL dersem kan çıkar, şerefsizlik yapmış olurum. Ha kaparo verilmiyorsa 10 dakka sonra da fiyat değişir. İşine gelirse denebilir. Ama anlaşıp kaparo aldıysan fiyat konuşma bitmiştir ahlaken.

70 bine mal alacam. 1.000 kaparo verecem, 2 hafta sonra getirecek, senin mal 75 bin oldu diyecek. Benim kaparo da 10 bin oldu o zaman!

Tüm otomotiv sektörü sıfır satışları böyle. Vergi ayrı bir konu. O değişirse fiyat zamlanabilir. Sonradan devletin bindirmesi. Satıcının eli-kolu bağlı. Ama ürün zammı, olsa bile sineye çekecen diğer olağan dışı gider ve zararlar hesabına yazıp beni üzmeyecen.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Düne kadar fiyatları eleştirirken bu gün fiyatlara alışmışız gibi duruyor.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

70 bine mal alacam. 1.000 kaparo verecem, 2 hafta sonra getirecek, senin mal 75 bin oldu diyecek. Benim kaparo da 10 bin oldu o zaman!
    O dediğinizin daha beteri var, ön satış fiyatı diyip milletten siparişleri almışlardı sonra gelen partiyi daha ucuza vermişlerdi.
    CB1000R'da böyle oldu diye hatırlıyorum .

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam arabacılar da bunu yapıyor.

Sen benden 50 bin liraya bir mal alacan diyelim. Kaparo verirsen iş biter. Ben sana 50.001 TL dersem kan çıkar, şerefsizlik yapmış olurum. Ha kaparo verilmiyorsa 10 dakka sonra da fiyat değişir. İşine gelirse denebilir. Ama anlaşıp kaparo aldıysan fiyat konuşma bitmiştir ahlaken.

Tüm otomotiv sektörü sıfır satışları böyle. Vergi ayrı bir konu. O değişirse fiyat zamlanabilir. Sonradan devletin bindirmesi. Satıcının eli-kolu bağlı. Ama ürün zammı, olsa bile sineye çekecen diğer olağan dışı gider ve zararlar hesabına yazıp beni üzmeyecen.
    Ama bu tarz satışlarda anlaşmada fiyat sabit ve mal geldiğinde fiyatta oluşan bir indirim var ise aradaki fark iade edilecek şeklinde bir şart yoksa her tür numara dönebilir...

Şahsen 2020'de gelecek bir motor için Yamaha'nın o kur riskine gireceğini zannetmiyorum.

Hoş, alacak adam şimdi 65.000'i dövize altına (veya başka bir yatırım aracına) yatırıp motor geldiğindeki fiyata göre kendini koruyabilir de. O zamana kadar fikri de değişebilir, ön sipariş vermekten çok daha mantıklı geliyor bana...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alalım yazanlar var ya. Cidden bu kadar zengin misiniz?
    Valla ben 37-38'e hemen alırım dedim, 65'e olmaz. (Maddi olarak değil de başka motor alırım o fiyata...)

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bu motorun kaç kg olduğu yazmıyor sitede ya da ben göremedim. Var mı bilgisi olan.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    sıfır motoru almak enayilik ya da zenginlik göstergesi olduğu için ikinci ellerini umarım ilanlarda göreceğiz, gerçi o birkaç yıl geçse de 50 den aşağı olmaz..

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar para verip, motordan bu garip ses niye geliyor demeyiz inşallah.
    Benim motosiklet 50 bine geldi, hala anlam veremiyorum çünkü.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    mt07 motorun bire bir hali var bu motorda.neyini sevmediniz anlamadım hem güç hemde patlayan bir tork var zaten.adamlar nasıl bir motor yaptıysa hem arazi için hem asfalt için kullanılabiliyor ister uçun ister kaçın.detaylarını bilmiyorum motor aynı olabilir ama gaz turundan tutunda vites oranlarının farkı bile zaten değiştiricektir.motor özellikleri bire bir aynı devirlerde aynı gücü veriyor diye gözüküyor.muhteşem bir motor olduğuna şüphem yok ama fiyat olarak 42 liralık mt07 nin ne kadar üstüne çıktınızda 65 yaptınız onu anlayamadım.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Merak edyorum niye takıldınız bu kadar mt nin motoruna bunun bir önemi yok ki. yamaha akıl edememişmi başka motor tasarlamayı koymayı yada mevcut mt motoru üstünde oynamalar yapmayı gerek görmemişlerki direk bu motrou koymuşlar.. bu motor daha prototipken dakar şampiyonu stephane peterhansel ve resmi yamaha pilotları adrien van beveren ve rodney faggoter tarafından avusturalya çöllerinde binlerce km lik etaplarda test edildi..

En zorlu koşullarda çıkabilicek her tür sorunlar görüldü giderildi iyleştirildi ve son haliyle halka sunuldu..

her şey motordan ibaret değil bunun şasesi var yürüyeni var ona uygun görülmüş kesin belli yeni nesil teknolojiler koymuşlardır..
    computeus bunu beğendi.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır motoru almak enayilik ya da zenginlik göstergesi olduğu için ikinci ellerini umarım ilanlarda göreceğiz, gerçi o birkaç yıl geçse de 50 den aşağı olmaz..
    İnsanlar ne zengin ne de enayi sıfır alırken. Emin olun kimse sokaktan toplamıyor parayı. Şöyle saçma tespitlerinizi kendinize saklasanız keşke. Örnek veriyorum, 2.ele neredeyse sıfır fiyatını verip, nasıl kullanıldığı bilinmeyen motor alacağına sıfır almayı tercih ediyor çoğu insan. Lütfen eleştirirken biraz etrafınızdaki insanlara saygı duyun. Tek "akıllı" siz değilsinizdir, buna emin olabilirsiniz.
    espresso, Uğur Bilgili ve computeus bunu beğendiler.

alisanfidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar. Gerçek fikrim neymiş onu ben de çok öğrenmek isterim. İncelemede ne söylediysem arkasındayım. Bana instagram üzerinden iletişime geçtiğinizde sadece kadranın daha iyi olabileceğini söyledim ki onu da zaten incelemede de belirttim. Her gün instagramdan bu tipte bir sürü soru cevaplıyorum. Zaten hem incelemede hem de özelden soranlara söylediğim şeyleri çok gizli bir bilgi almışsınız gibi paylaşmanızı samimi bir hareket olarak görmüyorum.

İncelemede ne söylediysem düşüncem de "O" dur. Youtube'a yeni girmiş olabiliriz ancak biz 2005 yılından beri yayın yapan bir dergiyiz. Hiçbir firmanın bize direktif verme gibi cüreti olamaz. Bugüne kadar hem dergi yazılarımda hem de incelemelerimde içimden ne geçiyorsa onu yazdım ve söyledim. Zaten halk nezdinde sözlerimizin değer görmesinin yegane sebebi de budur. Konuyla ilgili yasal haklarımızın saklı olduğunu belirtmek isterim.

Bu mesajı okuyan moderatör/yönetici arkadaştan ilgili mesajlar için gereğinin yapılmasını rica eder saygılarımı sunarım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)