Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tur için motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba. Çok fazla motor inceledim ve şuan kafam aşırı karışmış vaziyette. Bu tarz konuları çok gördünüz biliyorum ama bu konuda bir anakonu olmadığı için -veya ben göremedim- tekrardan bir konu açtım.

Konuyu kısa tutarsam, ilk etapta ilk motorum olacağı için sürüşü basit, uzun yolda eziyet çektirmeyen, konforlu birşey arayışındaydım bu yüzden ilk düşüncem Yamaha Xmax 250 oldu fakat scooterların tipi hoşuma gitmediği için alırsam içime sinerek kullanamayacağımı farkettim. En fazla 250cc başlangıç ve uzun yol için uygun bir motor arıyorum. Bütçem maksimum 18 bin lira. Eğer derseniz bu fiyata tur için güzel bir model yok Xmax'e de razıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Soğuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Çok fazla motor inceledim ve şuan kafam aşırı karışmış vaziyette. Bu tarz konuları çok gördünüz biliyorum ama bu konuda bir anakonu olmadığı için -veya ben göremedim- tekrardan bir konu açtım.

Konuyu kısa tutarsam, ilk etapta ilk motorum olacağı için sürüşü basit, uzun yolda eziyet çektirmeyen, konforlu birşey arayışındaydım bu yüzden ilk düşüncem Yamaha Xmax 250 oldu fakat scooterların tipi hoşuma gitmediği için alırsam içime sinerek kullanamayacağımı farkettim. En fazla 250cc başlangıç ve uzun yol için uygun bir motor arıyorum. Bütçem maksimum 18 bin lira. Eğer derseniz bu fiyata tur için güzel bir model yok Xmax'e de razıyım
    RX3İ EVO'ya bakabilirsin hatta sıfır alabilirsin
    Dominar 400'ler var 3bin-10bin km arası bunlara bakabilirsin
    Çok hızlı gitmeyen az ayakan ama az sorun çıkaran Suzuki GW250'lere bakabilirsin
    efendy06 bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili soğuk kardeşim, aradığın fırsat ayağına geldi . Antalya'da bu siteden bir arkadaşımızın motosikleti var satılık . Kendisi daha güçlü bir makine
    almak için motorunu satıyor. Onun motosikleti gerçekten iyi durumda. Al Çınar'ın motosikletini senelerce problemsiz kullan. Rx3i evo tavsiye ederim. İlgileniyorsan profilimdeki telimden bana ulaş . Metehan 07-07 çınarın telini sana vereyim. Suzuki GW 250, evodan bir kalite daha üstündür , ancak parçası
    çok aşırı pahalıdır. Allah korusun ufacık bir kaza yapsan ,ocağına incir ağacı diker. Her iki motorunda sürüş lezzeti gayet güzeldir.İkisi de yüksek süratlere pek çıkamaz . Amma hele de acemi kullanıcılar için iyidir . Bu arada rx3i boy olarak 1,75 ve üzeri kullanıcılar için uygundur. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:21 ----------

Sonradan farkına vardım . Antalya ve Burdur'da yaşayan karayel imiş . Hangi ilde yaşadığını paylaşırsan daha yakın yerlerden motosiklet önerebiliriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    efendy06 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Xmax tipini begenmedin ? Nasil yani baska suktir mi var ?
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bencede crf. Bu motorla afrika turu atan oldu.

Yamaha wr 250de güzel ama o biraz daha pahalı.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili soğuk kardeşim, aradığın fırsat ayağına geldi . Antalya'da bu siteden bir arkadaşımızın motosikleti var satılık . Kendisi daha güçlü bir makine
    almak için motorunu satıyor. Onun motosikleti gerçekten iyi durumda. Al Çınar'ın motosikletini senelerce problemsiz kullan. Rx3i evo tavsiye ederim. İlgileniyorsan profilimdeki telimden bana ulaş . Metehan 07-07 çınarın telini sana vereyim. Suzuki GW 250, evodan bir kalite daha üstündür , ancak parçası
    çok aşırı pahalıdır. Allah korusun ufacık bir kaza yapsan ,ocağına incir ağacı diker. Her iki motorunda sürüş lezzeti gayet güzeldir.İkisi de yüksek süratlere pek çıkamaz . Amma hele de acemi kullanıcılar için iyidir . Bu arada rx3i boy olarak 1,75 ve üzeri kullanıcılar için uygundur. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:21 ----------

Sonradan farkına vardım . Antalya ve Burdur'da yaşayan karayel imiş . Hangi ilde yaşadığını paylaşırsan daha yakın yerlerden motosiklet önerebiliriz.
    İstanbul'da yaşıyorum hocam. RX3i Evo güzel motormuş açıkçası hoşuma gitti.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Eger leylek bacaklarına ve disli lastiklere bisi demeyecekseniz crf250 l uzun cam la rahat edersiniz.

Ama ben olsam pulsar 200 alirdim cam vs doser devam ederdim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede crf. Bu motorla afrika turu atan oldu.

Yamaha wr 250de güzel ama o biraz daha pahalı.
    93 bin km gördüm bu gün, debriyaj balatası değişimi hariç blokta hiç bir işlem yok diyor sahibi. Seleye sağdan soldan ve üstten destek sünger attırmış öyle kaplatmış geçen sene iran turu yapmış adam.

Üstteki yorumu görünce pulsarla 20küsür binde sübap kesip Macaristan da 2 hafta benzinlikte yatan çift geldi aklıma 😀

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    93 bin km gördüm bu gün, debriyaj balatası değişimi hariç blokta hiç bir işlem yok diyor sahibi. Seleye sağdan soldan ve üstten destek sünger attırmış öyle kaplatmış geçen sene iran turu yapmış adam.

Üstteki yorumu görünce pulsarla 20küsür binde kol çıkarıp Macaristan da 2 hafta benzinlikte yatan çift geldi aklıma 😀
    Bak o da var ama ben cok saglam pulsarlada sahidim 60 binde isinsin diye kesicide bekletilen pulsarmi istersin, 120 binde kuryemi? Savunmak değil pulsari. Pulsar sans isi japonsa daha saglam kesinlikle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Japonun sorunsuzluğu ve servis bulunurluğu ile kıyaslanamıyor hiç bi milletin motosikleti. Pulsar fiyat/performans motoru(ydu) bencede.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Bu bütçeye mt 25 alınıp, 49cm tur camı, elcik koruma, gidon yükseltme, çanta demiri eklenip hem sağlam hem performanslı bir alet elde edilebilir.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu gördüğüne göre videolarıda izlemiş olman lazım, motorun üzerindeki toplam yük 300 kilo civarındaydı hatta üstünde zaten baştan hatalı kullanımdı ve girilmeyen yer kalmadı bırakta sorun çıkarsın dimi, ben sana şimdi 200.000 üzeri olan pulsarların fotolarını atsam o zamanda mükemmel makina mı olacak :D

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Tatlıgezgin namlı bi kadın var. Sevgilisi sanırım yabancı bi adamla Afrika turu yapıyorlardı CRF250 ile. Kadın kanser olduğu için ara verdiler.

Kardeşi Rüzgarın izinde namlı adam ise WR250 ile eşi (o zamanki) ise CRF250 ile Güney Amerika'yı turladılar.

Çok km yaptılar çok zorlu şartlarda gittiler. Ben sosyal medyadan takip ediyordum yaptıklarını. Bu motorlar gerçekten çok dayanıklı. Bütçe müsait olduğu için bu iki motordan şaşmamak lazım diyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    inazuma 250f yanlara çanta tamamdır..

mombohunter ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

CRF 250'de karar kıldım ama @bursalıali'nin bahsettiği boy konusu kafama takıldı. 1.74 boyundayım CRF 250'de sıkıntı çıkarır mı bu durum ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu gördüğüne göre videolarıda izlemiş olman lazım, motorun üzerindeki toplam yük 300 kilo civarındaydı hatta üstünde zaten baştan hatalı kullanımdı ve girilmeyen yer kalmadı bırakta sorun çıkarsın dimi, ben sana şimdi 200.000 üzeri olan pulsarların fotolarını atsam o zamanda mükemmel makina mı olacak :D
    Kullandığın motosiklet hakkında yorum yapılması zoruna giden bi fanboy daha. 31 ekimde kendin yazmışsın 4. kez stop arızası yüzünden servise bıraktım motoru diye el insaf. Fanboyluk yapmak için milleti yanlış yönlendirmenin anlamı yok bence şikayetvar sitesinde herşey ortada 😀

Pulsar crf den daha yeni bi model olmasına rağmen
    tam 55 kat fazla şikayet edilmiş.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Serkan noktayı koymus.

Senin aradığın motor ekte, düşersin hasar almaz, az yakar iyi kaçar.
    Yol iz fark etmez her şartta devam eder, parçası bol, muadillerine nispeten ucuz, uzun yolda kullanıcısı hatrı sayılır bol, sikayet edeni olmayan bi motor.

Bu arada scooter motormuydu ya ?
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Tek silindir makine tavsiye etmem, en kralı bile titriyor çünkü... inazuma, inazuma f bakardım o kadar bütçem olsa... bütçe kısıtlıysa rx evo3 fazlasıyla işini görür

Not: Bütçeyi arttırablirsen vstorm 250 on numara yol makinesi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Eyvah eyvah taş devrinden kalma bütün motorları dizmiş arkadaşlar crf ralli nedir adam asfaltta sallana sallanamı gidicek, abiler inazuma mı kaldı? üretimi bitmiş motor....

Bütçen uygunsa lebiderya bu

tek silindir ve titreşim yol mucizevi alet

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)