Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tur için motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Sele konusunu halledersen CRF iyidir. Orijinal selesi aşırı rahatsızdır. Otobanda can sıkar (250 sonuçta) ama problemsiz, parçası bol, nispeten ucuz, güvenilir bir motor. Kullanması, bakımı çok kolay vs. vs.

Aşığı değilim ama sırf pratikliği yüzünden satamıyorum. :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvah eyvah taş devrinden kalma bütün motorları dizmiş arkadaşlar crf ralli nedir adam asfaltta sallana sallanamı gidicek, abiler inazuma mı kaldı? üretimi bitmiş motor....

Bütçen uygunsa lebiderya bu

tek silindir ve titreşim yol mucizevi alet

https://ultimatemotorcycling.com/wp-...-scooter-9.jpg
    Calm your tits.

Xmax'ın hayırlı uğurlu olsun ama her konuda da tek geçmen biraz komik oluyor.

Bilemiyorum hiç crf yada inazuma kullandın mı ama emin ol 2 motor da xmax'ın ömrünü 3'le çarpar.
    sodurlu88 bunu beğendi.

hsndmrcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6
    Hocam KTM Duke 250 Abs düşünebilirsin aslında yan ve arka çantalar ile sana rahatlık sağlayacağı görüşündeyim. Crf 250 gerçekten çok güzel makina ancak turun sadece arazi şartlarında olmayacağını düşünürsek bu makine sana daha uygun olacaktır. Tabi tek silindir olması titreşimi ile seni biraz rahatsız edecektir.
    Diğer bir şık ise Yamaha MT 25, çift silindir olması gerçekten rahatlık bakımından bence çok önemli. Titreşim tek silindir makinelere nazaran daha azdır.
    Soğuk bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    konuda bir yanlış anlaşılmamaı var benmi yanlış algıladım.. arkadaş tur makinesi istemiş yeniyim rahat kolay kullanımı olsun sorunsuz arızasız kaliteli makine olsun demiş.

tur yani ingilizcesi tour makinesi adındanda belli touring makinedir..

ben touring makine önerdim.. tur yapıcaksan touring makine alıcaksın,naked olmaz rüzgar manyağı olursun crf olmaz o makine uzun sürüşlü asfaltlar için tasarlanmamış çok güzel bir makine dünya turu atanıda var gezenide var ama gezenlere bakarsanız paylaşılan resimlerde bile adamlar onroad asfaltta gitmiyor dere,tepe ,bayır ,çöl ortalmarında geziler yapıyorlar o ortam için crf biçilmiş kaftan..

önce hangi oramda geziceğine karar ver onroad ise yani ben temden basarım otabandan asfalttan pek ayrılmam diyorsan crf yi listeden çıkart ya touring yada adv makineye yönel.. yok arkadaş benim asfalt ile çok işim olmaz dalarım bayıra çamura ormana dereye tepeye kendi yolumu kendim belirlerim diyorsan crf türevi makinelere yönel..

scooterda bir seçenekdir tabiki uzunyolda keyifli olur ama ondada uzunyol için ideal bir şeyler bakman lazım ..
    zekeriyaimam ve Soğuk bunu beğendiler.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    CRF ne abi oturmalı işkence makinası olur uzun yolda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Calm your tits.

Xmax'ın hayırlı uğurlu olsun ama her konuda da tek geçmen biraz komik oluyor.

Bilemiyorum hiç crf yada inazuma kullandın mı ama emin ol 2 motor da xmax'ın ömrünü 3'le çarpar.
    yorum için tşk de abi inazuma fi tarihinden kalma ben vitesli motor kullanmam, crf de asfalttan adam ne yapsın abi sallana sallanamı gitsin

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuda bir yanlış anlaşılmamaı var benmi yanlış algıladım.. arkadaş tur makinesi istemiş yeniyim rahat kolay kullanımı olsun sorunsuz arızasız kaliteli makine olsun demiş.

tur yani ingilizcesi tour makinesi adındanda belli touring makinedir..

ben touring makine önerdim.. tur yapıcaksan touring makine alıcaksın,naked olmaz rüzgar manyağı olursun crf olmaz o makine uzun sürüşlü asfaltlar için tasarlanmamış çok güzel bir makine dünya turu atanıda var gezenide var ama gezenlere bakarsanız paylaşılan resimlerde bile adamlar onroad asfaltta gitmiyor dere,tepe ,bayır ,çöl ortalmarında geziler yapıyorlar o ortam için crf biçilmiş kaftan..

önce hangi oramda geziceğine karar ver onroad ise yani ben temden basarım otabandan asfalttan pek ayrılmam diyorsan crf yi listeden çıkart ya touring yada adv makineye yönel.. yok arkadaş benim asfalt ile çok işim olmaz dalarım bayıra çamura ormana dereye tepeye kendi yolumu kendim belirlerim diyorsan crf türevi makinelere yönel..

scooterda bir seçenekdir tabiki uzunyolda keyifli olur ama ondada uzunyol için ideal bir şeyler bakman lazım ..
    Hocam kesinlikle dediğin gibi asfalttan mümkün mertebe ayrılmayı düşünmüyorum ve kullanımı kolay, sorunsuz birşey arıyorum. CRF sanırım bana uygun değil. Şuan için senin önerdiğin GW 250F ve MT-25 arasında kaldım. GW 250F biraz bütçemi aşıyor aslında ama bütçem biraz esnek de olsa fazla harcama yapmak istemiyorum. Gönlümdeki motor V-Strom 250 ama dediğim gibi bütçeyi çok zorlamak istemiyorum. Yoksa motoru alırız gezmeye para bulamayız :D

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yolda gidecekseniz yol, arazide gidecekseniz arazi motoru alırsınız. İkisini de yapmak isterseniz, ikisinde de yeteneksiz bir motorunuz olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    crf250l hiç bi konuda en iyi değildir ama her konuda iyidir. Lastiği yola göre alırsın yolda gider, araziye girer bozuk yola girer vs. İnazumanın parça fiyatlarını ve yakıtını araştırmakta fayda var zira Ben 10lt ile 185km yapmıştım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)