Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yağ Değişimi Öncesinde Motor İçi Temizleyici Katkısı Kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Arkadaşlar Motosikletimin yağ değişim zamanı gelmiş bulunmakta.yağı değiştirmeden önce de şu ürünü kullanayım diyorum,(pislikleri atıyormuş)
    yorumları okudum da gerçekten yararlı olduğunu söyleyenler var,acaba bu tür ürünleri motosikletlerde kullanan ve tecrübe edinen arkadaşlarımız var mı? gerçekten işe yarar mı

https://www.hepsiburada.com/liqui-mo...ml-p-OTSON2640

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Islak debriyajli motosikletlerde KULLANMAYINIZ. İbaresini gormediniz sanki?

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    ne pisliği abi :D

bunlar hep para tuzağı , pislik varsa zaten zenciyi sokarlar oyuna sen merak etme :D

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Bence bu tarz ürünler yerine normal bakımı 1000 km erkene çekmek daha faydalı olacaktır.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    çok yüksek kilometrelerde ki araçlar için işe yarayabilecek bir ürün. çok yüksekten kastım 400.000 km üstünde ki araçlar.
    yağı aksatılmadan düzenli olarak değiştirilen bir motorun temizleyici katkısına ihtiyacı yok zaten. bakım kmsi geldiğinde değiştirdiğiniz o yağın içindede aynı temizleyici katkılar mevcut.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Hepinize tek tek teşekkür ederim dostlar.motorum daha 12 bin kilometrede olduğu için gerek yok o zaman.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Bu ürünü motosiklette kullanayım deme. Kullanmaya niyetin varsa liqui molynin motosiktlete uygun temizleyiciler var onu kullan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    yine bilen bilmeyen sallamış, kullanabilirsin.... kullanıyorum

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Motosiklet icin olani var onu kullanabilirsiniz.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Debriyaji eline alırsın kullanirsan...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Forum 2 ayrı tarafa bölünmüş durumda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ben sadece scooter da kullandım arabada ıslak debriyaj değil aynı yağı kullanmıyor

fitesli motorda uygun olmaya bilir,,

forum yine aynı gören göremeyen atıp tutuyor alışığız ;)

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Eskiden yağ değişimlerinde arabaya eski yağı boşaltıp açık ince yağ konur bir müddet çalıştırıl ardından filtre ve yağ değiştirilirdi bu da yeni versiyonu bence

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Paranızı böyle ıvır zıvırlara harcamayın. Sanki aldığınız motoru 75 sene kullanacaksınız.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bunların hiçbirisinin başarısı kanıtlanamıyor. Bu tip ürünleri satın almak için şöyle bir veri olmalı;

100 farklı modelden oluşan 5.000 motosiklet üzerinde denendi, hepsinde tıpa tıp aynı iyileştirmeyi sağladı.

Bu ibareyi kullanan yok. Adam önceden çamura sıvanmış motor bloğuna bu katkıyı koyuyor, motor temizleniyor. Lan olum hangi motor bloğu çamurla dolacak? Yağsız bırakıyor motoru, bak benim ürünümle halen daha çalışıyor falan diyor. Bunun da örneği az. Pas içinde 7-8 sene yağmurda yatmış motoru alıyor, bak diyor pasları söktü. Kimin motoru bu vaziyette? 5-10 binde bir -ki bu bile geç olarak bilinir- bakımı yapılmış, kaliteli yağ konmuş motorlarda etkisi çok çok az. İnşaat temeline gömüp 4 sene sonra çıkarttığın motora kullanabilirsin. Kiri pası söker. Yoksa bu tip ürünlere para vermeyin. Ciddi diyorum fakir-fukaraya verin. Adam fırınlardaki askıda ekmeğe 2 lira vermez, böyle saçma şeylere 50 lira verir. Yapmayın.

Hepsiburada ile vaktiyle mahkemelik olup kazanmıştım. O olaydan sonra linklerine dahi tıklamıyorum onun için ürünü görmedim ama hepsi aynı.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    köydeki köpekler herkese saldırıyor ama bana saldıramıyor çünkü üstüme gelse ne olacağını biliyor.
    he bide 2 ayaklı köpekleri korkutmayı daha çok seviyorum

Motosikleti
    Artık Yok...
    Tane tane gidelim lıqui moly çok kaliteli bir markadır alman markasıdır ve adamların dünya devleriyle ortaklıkları var.. motogp sponsorlarından biridir. yani öyle boş bir firma değildir..

bu tip katkılar arabalar için üretiliyor özellikle km si yüksek yada bakımsız yada tam aksine araba hastası aracına ultra bakım gösteren hassas insanlar için üretiliyor.. altta açıklamada motorsiklete uygun değildir yazıyor zaten nedenide çok basit çünkü bu motor katkısı. motorsikletlerde motorsiklet yağı hem şanzımanı hem motoru yağlar yani tek yağ çift işi görür.. arabalarda motor yağı ayrıdır şanzıman yağı ayrıdır..

haliyle arabalarda motor katkısı ayrıdır, şanzıman katkısı ayrıdır.. kısaca motorsiklete uymama sebebi motorsikletin tek yağı bütün her yerde kullanmasıdır.. bu tip kullanıcağın bir yağ şanzıman dişlilerine zarar verebilir yada dişlilerde sıkıntı yaratabilir.. motorsikletlerin şahsen bu tip bence katkılara ihtiyacıda yok ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tane tane gidelim lıqui moly çok kaliteli bir markadır alman markasıdır ve adamların dünya devleriyle ortaklıkları var.. motogp sponsorlarından biridir. yani öyle boş bir firma değildir..

bu tip katkılar arabalar için üretiliyor özellikle km si yüksek yada bakımsız yada tam aksine araba hastası aracına ultra bakım gösteren hassas insanlar için üretiliyor.. altta açıklamada motorsiklete uygun değildir yazıyor zaten nedenide çok basit çünkü bu motor katkısı. motorsikletlerde motorsiklet yağı hem şanzımanı hem motoru yağlar yani tek yağ çift işi görür.. arabalarda motor yağı ayrıdır şanzıman yağı ayrıdır..

haliyle arabalarda motor katkısı ayrıdır, şanzıman katkısı ayrıdır.. kısaca motorsiklete uymama sebebi motorsikletin tek yağı bütün her yerde kullanmasıdır.. bu tip kullanıcağın bir yağ şanzıman dişlilerine zarar verebilir yada dişlilerde sıkıntı yaratabilir.. motorsikletlerin şahsen bu tip bence katkılara ihtiyacıda yok ..
    Bence gerek yok nedir sen bu konuda otoritemisin

Pcx ve xmax da kullandim motor sesleri azaldi verim artti nokta,

Forumun yarisi da hayatinda kullanmadigi seye yorum yapiyor eglenceli abim

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Ben mazotla yıkamayı da araştır derim. Bunların tamamen para tuzağı olduğunu düşünüyorum. Arabada kullandım fakat termeleme yaptı motor daha da kullanmam. Kullanıp şöyle gitti böyle güzelleşti diyenlerinde verdikleri paranın boşa gitmemesi adına kendilerini psikolojikmen kandırdıklarını düşünüyorum.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    stp injection clear kullaniyorum. bi zararini gormedim, faydasi dersen wallaha onuda gormedim yalniz bir cok cesiti var dikkatli olup olcusunude duzgun koyman gerekli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)