Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

zincir kisaltmak hakkinda

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda integra
    arkadaslar 40bin kmdir honda integra kullaniyorum.zinciri 112 bakla.ognibene diye bir marka zincir takmistim daha 11 bin km olmadan nerdeyse gerdirecek yer kalmadi.bir arkadas bir bakla cikartalim dedi.ne kadar mantiklidir.ustalardan yorum bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Paranız yoksa mantıklı kumpas ile ölçün hangisi daha bol ise o baklayı alın
    Madpower bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    günü kurtarmak için yapılan bir işlem zinciri germeye yer kalmayınca ömrünü tamamlamış oluyor
    Madpower bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dişlileri aşındırmak için iyi bir yöntem olur...
    Madpower ve erkanzdemir bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kullandığınız zincir kalite olmadığı için 10 bin kilometre dayanmış. Tavsiyem d.i.d marka ile değiştirmeniz. Maddi durum yoksa bakla kısaltılabilir ama tavsiye etmem.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Baklalar uzadığında hocam, dişlideki dişler ile bakla araları denk gelmemeye ve zincir çok sarsılarak hafif takılmalarla çalışmaya başlar. (şu an bol olduğu için yaylana yaylana çalışıyordur ama siz bunu bakla alıp gerdirdiğinizde geometri değişiyor. Temel mantık karşılıklı çalışan iki dişliden çok farklı değil aslında zincirde. Uzayan zincirde bakla alıp gerdirme yapıldığında dişleri denk gelmeyen iki dişliyi karşılıklı çalıştırıyor oluyorsunuz. En iyi ihtimalle dişlilerden biri diğerini en kısa zamanda bozuyor.
    Günü kurtarır, ancak zincirin kopması gibi, kopup teker göbeğine sarması gibi, zincirin atması gibi, atıp göbeği sıkıştırması gibi bir sürü ölümcül sonuçlanabilecek risk ihtiva eder. Kaldı ki göbeğe sarmasa ve kilitleme yapmasa bile, öyle bir yerde kalırsın ki zincir parasını çekiciye ödersin.
    Bu işin çözümü kaliteli zincir, kaliteli zincir yağı, zincirin sık temizlemesi ve yağlanmasıdır.
    Madpower ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda integra
    cevaplar icin tesekkurler.yeni zincir yolu gozuktu desenize.hafta sonu degistireyim bakalim.
    d.i.d yada cz dusunuyorum.daha once did kullanmistim.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karaköyden dinamik zincirden CZ marka zincir alabilirsin geçen hafta aldım ben çin malı ürün değildir kalitelidir. 502 108 almıştım 250 liraydı bu arada
    Madpower bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Zincir değişim vaktiniz gelmiş, aradan bakla eksilterek günü kurtarabilirsiniz... ama zincirini aşınmış ki gerdirmenin bile kurtaramayacağı kadar uzamış... Kesinlikle değiştirmenizi tavsiye ederim...aradan bakla eksiltecekseniz bir kontrol edin, sorunlu olan genişlemiş baklaları eksiltin en azından.. Yolda zincir kopması çok büyük bir trajedi olur ....
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)