Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Harley Davidson'ın devrim niteliğindeki yeni modelleri!

Motovento
    REKLAM ALANI
    zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhaba,

Dün tesadüfen harley'in sitesinde gezinirken elektrikli motoru olan LiveWire dışında 2019-2020'de gelecek olan modeller adı altında yeni motosikletleri farkettim.Bildiğim kadarıyla şimdiye kadar LiveWire'ın haberi yapıldı.Fakat resmini yükleyeceğim bu iki motor eminim herkesin çok hoşuna gidecek :D Çünkü bugüne kadar Harley'in hiç yapmadığı 2 tarz motosiklet!

İlk model geliyor! : PAN AMERICA

Bu da ikincisi : STREETFIGHTER 975 CC

Tabiki herkesin aklına doğal olarak şu sorular geliyor : Harley'in diğer modelleri gibi ikisi de yaklaşık 300 kg mı olacak :D ? ya da fiyatları ne olacak? Bence iki motor da en az 20.000 Euro'dan başlar diyor ve yorumları size bırakıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Harley de bozdu beee

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Harley tank yapmış

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    STREETFIGHTER 975 iş yapar da diğeri patates

Motosikleti
    Artık Yok...
    bende başlığı görünce harley hadi 250-300 -400 cc falan geçdimde dedim belki 500 lük 600 lük hd makine mi çıkardı asya ,avrupa pazarı için falan halkamı iniyor diye sevindim.. biliyorm 500-600 lüğü bile gene memlekette 50-60 dan aşağı olmaz ama olsun genede halka inmek için güzel bir adımdır diye düşündüm..

Neyse gene belli bir kesme hd farklı tarzda gene aynı blokla makine üretmiş.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Eli mahkum... ADV pazarı büyüyor. Sadece ihtiyarlara cruiser satarak nereye kadar?

Makinalar yakışıklı. Naked modeli merak ettim. Zamanında üretilen Buell'ler bayağı güzel aletlerdi.

Ağır olacaklarını zannetmiyorum. Ağırlık daha çok tarz ile ilgili. Japonların büyük cruiser'lari da çok ağır. Buell'ler hem küçük, hem de hafifti...

Motosikleti
    NC750X
    ben adv modelini çok beğendim.. 150 200 bin tl bandında olur ama heralde..

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse gene belli bir kesme hd farklı tarzda gene aynı blokla makine üretmiş.
    Blok komple yeniymis:

Harley’s just-announced program “More Roads to Harley-Davidson” introduces “a new modular 500cc to 1,250cc middleweight platform,” including 975 and 1,250 V-twin engines to launch in 2020. These are liquid-cooled, appear to have DOHC, and almost certainly have four valves per cylinder. Their vee angle is close to 60 degrees. Other than this we have no information.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl bir başlıktır aga bu.

nesi devrim allasen; ben harley e bu tarz motorları yakıştırmıyorum.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bu akuma ile ışıklarda tatlı tatlı uzayacaksın :D

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bu iki modeli ve diğer modelleri paylaşmışlardı sanırım. ama tekrar görmek hoş oldu. alttaki modeli sevdim tam benim kalemim

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Pan America yerine 100 seferde 1000 kere Moto Guzzi V85 TT tercih ederim... Türkiye'de olmasam şimdiye kadar 10 kere almıştım bunu.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    İlk defa bir Harley'e bu kadar güzel bakıyorum.

Amerika dünyanın en büyük ekonomisi.. Ancak Buell in başarısızlığı üzerine Harleyin Tekrar avrupalı & japon çizgisine gelmesi bence çok doğru olmamış.. Yiyecek çok ekmekleri var daha.. Maliyet / Fiyat rasyosunu tutturamazlar.. Çok daha iyi olan Japon motosikletleri USA da daha ucuza satılabiliyor..

Motosikleti
    SD 1290R
    Buell girişimi ile aradaki farklar:

Buell'lerin motorları Sportster bazlı ve hava soğutmali. Bu motorlar yepyeni.

Buell'leri aslında direk Harley de üretmedi, motosikletleri dizayn eden Erik Buell'in şirketini kontrol edecek hisseyi aldı. Bu yeni dizaynlar ise komple Harley'in, ve şirketin gelecek yol haritasını belirliyor. Çünkü tipik Harley müşteri nüfusu yaşlanıyor. Gelen nesle hitap etmeleri şart...

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buell girişimi ile aradaki farklar:

Buell'lerin motorları Sportster bazlı ve hava soğutmali. Bu motorlar yepyeni.

Buell'leri aslında direk Harley de üretmedi, motosikletleri dizayn eden Erik Buell'in şirketini kontrol edecek hisseyi aldı. Bu yeni dizaynlar ise komple Harley'in, ve şirketin gelecek yol haritasını belirliyor. Çünkü tipik Harley müşteri nüfusu yaşlanıyor. Gelen nesle hitap etmeleri şart...
    Üstad hak veriyorum. Lakin Amerika bambaşka bir pazar..

Yani Amerikan halkı yine Japon arabasına biniyor. Çünkü sorunsuz.. Toyota , Honda ve şimdi de Hyundai çok güzel satış rakamlarına sahip..

Yani işleri çok zor demek istedim..Japonların motosiklet sektörü hakimiyeti Ducatiyi, Apriliayı KTM yi tüketmek üzere..KTm hintli ortak buldu şimdilik rahatladı. Ducati zarar ediyor. Piaggio grubu zor durumda..vs vs..

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Çok yenilikçi ve başarılı iki eser çıkmış ortaya, ben çok beğendim.

Beğenmeyen, daha doğrusu Harley Davidson'un bu işe girişmesini doğru bulmayan hatta markaya bu girişimi yakıştırmayan arkadaşlarımız da olmuş tabii doğal olarak; fakat firmalar takdir, teşekkür ya da beğeni ile değil, para karşılığı sattıkları motosiklet ile daimi olma şansını yakalıyorlar. Yani biz cruiser&chopper modelleri varken ve beğenirken ne kadar faydamız oldu markaya bilmiyorum; ancak yeni beğeni ve potansiyel müşteri pazarına girişmelerini, bir takım tabularını yıkmalarını memnuniyetle karşılıyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Kamyon da yapabilir yada tır da olur birinci fotoğraftaki benziyor zaten.
    İkinci fotoğraftaki de ben hayvanım diyor.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eli mahkum... ADV pazarı büyüyor. Sadece ihtiyarlara cruiser satarak nereye kadar?

Makinalar yakışıklı. Naked modeli merak ettim. Zamanında üretilen Buell'ler bayağı güzel aletlerdi.

Ağır olacaklarını zannetmiyorum. Ağırlık daha çok tarz ile ilgili. Japonların büyük cruiser'lari da çok ağır. Buell'ler hem küçük, hem de hafifti...

eric abi farklı bir elemandı,

transformers filminde buell firebolt kullanılmıştır,
    hd buell'in sonunu getirmiş.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)