Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

susturuculu Egzoza ceza yazarım dedi

Motovento
    REKLAM ALANI
    eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    iyi günler geçen çevirmeye girdim yoshımura egzoz var susturucusu takılı muayeneden o haliyle geçtim polis o egzozu değiştir ceza yazarım dedi

ben muayeneden böyle geçtim dedim bizi bağlamaz sesi hiç öyle gelmedi yazarım dedi. şimdi 98 model motora egzoz mu ararsın sesi desibelini nasıl

ölçtürebilirim bunun egzozda bulamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Siz değil polis ölçüp ceza yazacak.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Android ses ölçer desibel uygulamaları var, birini indirip ölçüm yapın. Kanuni ses sınırlarını araştırın...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde polisin desibel ölçüm cihazı ile ölçüm yapıp eğer gerçekten ses fazla ise egsoz sesiniz şu kadar desibel,kanuni limitler şu kadar o yüzden ceza yazıyorum demesi gerekli.Ama malum muz cumhuriyetinde yaşadığımız için polis şeyinin (kulağının)keyfine göre ceza kesebiliyor.Wellcome to New Turkey...
    sparrow07, yusufncetin, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR600RR
    ya polis yazmamış ama sesi hafiften yüksek geldigi için seni uyarmış, bence yazmazlar onlarda görmüştür az çıktıgını o yüzden laf olsun diye uyarmıştır. bendede tiger var susturucu taktım geçen ay polisin yanına çektim sordum gayet güzel sesi daha fazla kısmaz zaten 600cc motor bunlar dedi gönderdi beni. Susturucu olmadan hatrı sayılır bi ses çıkıyo ama susturucu inceltip kısıyo, susturucunu degiştirebilirsin belki işe yarar.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    YA arkadaş kullanımı yasak olan bir ürün nasıl oluyor da ithal ediliyor. TSE yok mu? Onaylayan yok mu? Gümrüklerden nasıl geçiyor? Toptancısı-perakendecisi nasıl bunları faturalı şekilde satabiliyor. Esas ceza bu kurumlara kesilmeli değil mi?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Vergi lazim ki bu arkadaslarin! maasi ödensin...

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YA arkadaş kullanımı yasak olan bir ürün nasıl oluyor da ithal ediliyor. TSE yok mu? Onaylayan yok mu? Gümrüklerden nasıl geçiyor? Toptancısı-perakendecisi nasıl bunları faturalı şekilde satabiliyor. Esas ceza bu kurumlara kesilmeli değil mi?

Off road use only yazar üstlerinde. Yani egzozu pistte kullanırsan sana kimse ceza yazmaz. Ama trafiğe çıkarsan aldığın risktir. Yazabilirler de şanslı olabilirsin de. Ama susturucusunu çıkarıp yaldır yaldır gezenler bol bol kulak çınlamasına da hazırlıklı olsun.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep bu konuya yazılır
    hep de bu kadar saçma bir şeyi nasıl savunulduğuna hayret ederim.

silahlar da satılıyor. alıp sağa sola sıkalım o zaman. tse onaylı nasıl olsa.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    tamam de geç gitsin kardeşim her şeyi bu kadar takmayın...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)