Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc skuter soruları

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Merhaba,

Bu 50cc çeşitleri son zamanlarda epey arttı. Fiyat performans dayanıklılık ve bagaj kapasitesi olarak kullanıcılardan yorum alabilir miyim.
    Bizim arkadaş bufede servis için kullaniyor yukinin bir modeli sekil olarak normal 125lik gibi. Şu kubanın bir modeli vardı trendy mi öyle birşey o daha ufak duruyor mesela.

Bir de vergi ve trafik sigortası için 125lik yerine 50lik almaya değer mi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    50 cc olupta 50 cc olan motor yok gibi piyasada (Ne dediysem ben şimdi)
    Geneli 80 cc ve üzeri, ama yinede küçük cc'de 10 cc'nin bile çok fazla etkisi oluyor.
    Ama sigorta derdi olmaması, 6 ay'da bir vergi ödememek çok güzel
    erhn42 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geneli 80 cc ve üzeri, ama yinede küçük cc'de 10 cc'nin bile çok fazla etkisi oluyor.
    Nasıl yani bunlar ithal edilirken hiç bir kontrolden geçmiyor mu?

Şakası bir yana 50 cc diye 80 cc getirsen bir şekilde şirketin anahtarını teslim etsen de o cezalardan kurtulamazsın. Devlet baba af etmez böyle kurnazlıkları.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuki'yi satmayı planlıyordun en son vazgeçtin sanırım
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    50cc motora 300km ancak sabredebilmiş sonrasında 110 cc yaptırmış birisi olarak, Trafik akış hızının 50 km yi geçmediği ve yine nispeten sakin trafikli yerlerde kullanılabilir. Ama trafik biraz yoğun ve akış hızı 60-70 olsa bile çok büyük güvenlik sorunları başlıyor, şerit değiştirmek bile çok tehlikeli oluyor. cc büyütünce de şanzıman vs yeni güce dayanamayıp sıkıntılar baş gösterebiliyor. 50 lik diye geçip orjinalden 80-100 cc olabilen motorlar var. Şekle şemale bakmayıp alacaksanız onlardan alın derim.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    50cc cub bloğunda 70/80cc yağ kanalları var. 110cc yapınca sağlıklı olmuyor tabi. Scooterlar için düşüncem; varyatör, kayış eğer cc yükseltmeye için uygun değilse arka lastiğiniz ansızın kilitlenebilir. Yuki'nin çirkin ufak bi 50cc scooterını kullandım 80 görüyordu.(Bajaj ibresiyle doğruladım)

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc cub bloğunda 70/80cc yağ kanalları var. 110cc yapınca sağlıklı olmuyor tabi. Scooterlar için düşüncem; varyatör, kayış eğer cc yükseltmeye için uygun değilse arka lastiğiniz ansızın kilitlenebilir. Yuki'nin çirkin ufak bi 50cc scooterını kullandım 80 görüyordu.(Bajaj ibresiyle doğruladım)
    Benim bahsettiğim motorda orjinal haliyle 75-80 yapıyordu(cbr250 ile doğrulandı). Ama işte genellikle araçlar maks hızlarının %70-75 ine kadar rahat çıkarken sonrası için çevre etmenler çok önemli hale geliyor. Düz yolda 80 yapan 50cc, karşıdan biraz rüzgar alınca, %1-2 lik hafif rampaya bile gelse ve birde sürücü 90 ve üzeri kg ise 60 dan sonra milim milim çıkıyor o ibre. Bu da az önce bahsettiğim gibi 50km hızın üzerinde akan trafikte yeri geliyor şerit bile değiştiremiyorsunuz.
    Volkan76 bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani bunlar ithal edilirken hiç bir kontrolden geçmiyor mu?

Şakası bir yana 50 cc diye 80 cc getirsen bir şekilde şirketin anahtarını teslim etsen de o cezalardan kurtulamazsın. Devlet baba af etmez böyle kurnazlıkları.
    Neyimiz doğru ki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuki'yi satmayı planlıyordun en son vazgeçtin sanırım
    Alınabilecek motoru ve üzerine koyabilecek nakiti bulursam belki
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Benim sukuterle ilgili bir tecrubem yok. Bu 50likler de malum küçük küçük oluyor. Bunların sele altında tam kask sığacak kadar bagajı olan modeli var mi

Motosikleti
    MT 25
    Kuba Fighter var benim pederde iş için koşturuyor. 5-8k arasında kmsi saatte 60-70'kmyi buluyor.
    depolama olarak bagaja çekiç pense falan filan 3-5 metre 3lük kablo sığıyor daha da yer kalıyor

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bende uzun arayışlardan ve araştırmalardan sonra kağıt üstünde 50cc olup gerçekte 125cc motora sahip 3 model arasında kalmıştım

arora vesta 50,,motogusto b08,,yuki picasso

bunlarda 125cc motor var,ebat olarak arora vesta50 motogusto b08 den daha kalıplı ve geniş oldugundan arora vesta 50 aldım

10 aydır kullanıyorum,125 cc olduğunu nerden anladın demeyin,honda spacy 110 cc scooterleri yolda geçiyorum,zaten motoru kullanırken ben 50cc değilim diye bağırıyor
    110 km sürate çıktığım oldu,2 kişi ile düz yolda hemen 90 -95 e hemen çıkıyor

birde motolüx markasının rossi 50 diye bir scooteri çıktı,oda 110cc motora sahip ama ön tekerleği 10 jant,o yüzden pek sıcak bakmıyorum
    ama arora vesta,motgusto b08,yuki picasso scooterlerin ön tekeri 12 jant,bunlardardan birini öneririm,ön tekerin 12 jant olması bozuk yollarda ve çukurlarda büyük avantaj bilgin olsun

Kına tendy kullandım bir abimize aldırdım. Arabası amarog şehir içi sıkıntı deyince bu motor aldırdım.

Sonuç şu ki ;
    bu motor diyelim ki hızlandı yokuş aşağı 60-70 leri görüyor ama 50 den sonra amartisörler yetmiyor 60 dan sonra iyice Leyla'ya baglıuor gezmeye başlıyoruz .
    Yani demem o ki bir şeyin sadece motor ve aktarma aksamları değil , amartisörler leri çok önemli .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)