Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir'de Ölümlü Motosiklet Kazası DavasındaSanık Serbest Bırakıldı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İzmir'de meydana gelen bir trafik kazasında tartışma sırasında otomobilini önüne doğru kırdığı motosiklet sürücüsü Murat Turanoğlu'nun hayatını kaybetmesine neden olduğu iddia edilen Berk Nazlı ilk duruşmada tahliye edildi.

İzmir'de meydana gelen bir trafik kazasında tartışma sırasında otomobilini önüne doğru kırdığı motosiklet sürücüsü Murat Turanoğlu'nun hayatını kaybetmesine neden olduğu iddia edilen Berk Nazlı ilk duruşmada tahliye edildi.

İzmir'de, trafikteki tartışma sırasında otomobilini önüne doğru kırdığı motosiklet sürücüsü Murat Turanoğlu'nun (39) yola düşerek başka aracın altında kalıp yaşamını yitirmesine neden olmakla suçlanan ve hakkında 'olası kastla öldürme' suçundan dava açılan tutuklu sanık İsmail Berk Nazlı, ilk duruşmada tahliye edildi.

Yeşildere Caddesi'ndeki kaza, 3 Eylül 2018 tarihinde 11.30 sıralarında meydana geldi. Karabağlar'dan Karşıyaka yönüne giden beyaz renkli otomobilin sürücüsü ile aynı yönde ilerleyen motosikletli Murat Turanoğlu, bilinmeyen nedenle tartıştı. İki sürücü birbirlerine el kol hareketi yaparak ilerlerken, köprü altına yaklaştıkları sırada beyaz otomobilin sürücüsü direksiyonu sola doğru kırdı. Bunun üzerine yola düşen motosikletli Murat Turanoğlu'na arkadan gelen Ali Ürker'in yönetimindeki 35 PK 254 plakalı servis aracı çarptı. Turanoğlu olay yerinde öldü, beyaz otomobilin sürücüsü ise durmayıp, yoluna devam etti.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kazaya neden olduğu ididasıyla 35 JD 744 plakalı aracın sürücüsü İsmail Berk Nazlı'yı (37) ve diğer aracın şoförü Ali Ürker'i (67) gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen sürücülerden Nazlı tutuklandı. İsmail Berk Nazlı hakkında 'olası kastla öldürme' suçundan 20 yıldan 25 yıla kadar, diğer sanık Ali Ürker hakkında ise 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İzmir 23'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık İsmail Berk Nazlı, tutuksuz sanık Ali Ürker, ölen Murat Turanoğlu'nun yakınları ve tarafların avukatları katıldı. Savunmasında soruşturma aşamasındaki ifadesini kabul etmeyen tutuklu sanık Nazlı, suçsuz olduğunu öne sürdü. Psikolojik baskı altında kaldığını, olay gününü tam olarak hatırlayamadığını söyleyen Nazlı, "O ifadeyi, acaba ben geçtikten sonra arkamda böyle bir kaza olmuş olabilir mi diye şüpheye kapılarak verdim. Daha sonra 3 Eylül gününün anne ve babamın evlilik yıl dönümü olduğunu ve Çeşme'de bulunduğumuzu hatırladım. Ayrıca trafikte hiçbir motosiklet sürücüsüyle tartışmadım, hatırlamıyorum" dedi. Sanık tahliyesini ve beraatini talep etti.

Servis aracının şoförü tutuksuz sanık Ali Ürker ise "Bu iki araç benim yaklaşık 5 metre önümde ilerliyorlardı. Birden motosikletli sürücünün dengesini yitirip aracın sol ön kapı camına kafasını çarptığını ve devrildiğini gördüm. Çarpıştığı aracın sürücüsü durmadan yola devam etti. Motosiklet devrildiğinde aracımı sol refüje çevirip durdurdum. Ölen kişi durduğum yerin yaklaşık 8 metre ilerisine fırlamıştı. Kafasında çatlaklar vardı ve olay yerinde can verdi. Ben hiçbir şekilde şahsa çarpmadım, üzerinden geçseydim hissederdim. Beraatimi istiyorum" dedi.

Servis aracının şoförü tutuksuz sanık Ali Ürker ise "Bu iki araç benim yaklaşık 5 metre önümde ilerliyorlardı. Birden motosikletli sürücünün dengesini yitirip aracın sol ön kapı camına kafasını çarptığını ve devrildiğini gördüm. Çarpıştığı aracın sürücüsü durmadan yola devam etti. Motosiklet devrildiğinde aracımı sol refüje çevirip durdurdum. Ölen kişi durduğum yerin yaklaşık 8 metre ilerisine fırlamıştı. Kafasında çatlaklar vardı ve olay yerinde can verdi. Ben hiçbir şekilde şahsa çarpmadım, üzerinden geçseydim hissederdim. Beraatimi istiyorum" dedi.

TANIKLAR DİNLENDİ

Mahkemede sanık İsmail Berk Nazlı'nın annesi Ayşe Nazlı, babası Ziya Nazlı ve eşi Rana Nazlı ile olay yerindeki bazı kişiler tanık olarak dinlendi. Nazlı'nın eşi Rana Nazlı olay günü Çeşme'de olduklarını, o günü kayınvalide ve kayınpederinin evlilik yıl dönümü olması sebebiyle hatırladığını söyledi. Olay tarihinde İZSU'ya ait vidanjörü kullandığını söyleyen Sefa Altınkeser ise yaklaşık 60 metre ötesinde ilerleyen beyaz bir araçla motosiklet sürücülerinin karşılıklı el kol hareketleri yaparak tartıştıklarını ve bu sırada beyaz aracın sürücüsünün direksiyonu sol tarafa doğru, motosikletin önüne kırdığını anlattı. Tanık Altınkeser, "Motosiklet sürücüsü araca çarpmamak için direksiyonunu sola kırınca sol şeritte arkadan gelen servis aracının altına girdi. Beyaz aracın plakasını alamadım, çünkü hiç durmadan yola devam etti" diye konuştu. Olay günü ve saatinde cadde üzerindeki kaldırımda yürüdüğünü söyleyen Bahri Uluağaç, "Motosiklet sürücüsü ile beyaz araçtaki sürücü seyir halindeyken kavga ediyorlardı. Araç sürücüsü bir anda direksiyonu sola kırarak motosiklete çarptı. Motosiklet sürücüsü dengesini kaybedip devrilince arkadan gelen servisin önüne düştü. Ancak servise çarpıp çarpmadığını göremedim" dedi.

PLAKA TANIMA SİSTEMİNİN KAMERALARI ÇALIŞMIYORDU

Olay yerinde ölen motosiklet sürücüsünün eşi Meltem Turanoğlu ile kardeşi Serkan Turanoğlu'nun avukatı Özgür Çelik, olay yerindeki plaka tanıma sistemi kameralarının çalışmadığını söyledi. MOBESE kameralarından alınan görüntülere ilişkin gelen bilirkişi raporununa itiraz eden Çelik, plakanın tespiti için Ulusal Kriminal Büro'dan rapor alınmasını, sanığın delilleri karartma ve tanıkları etkileme şüphesi bulunduğundan tutukluluğunun devamını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık İsmail Berk Nazlı'yı, adli kontrol şartıyla ve yurt dışına çıkış yasağı koyarak tahliye etti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Yerelbasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC750x - 2019
    Tahliye etmeseydi iyiydi. işte hakimlerinde basireti bağlanıyor bazen. :(((

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adalet kalmadı ülkede.

Kasıtlı adam öldürme ihtimali olan birisi tutuksuz yargılanır mı lan !

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Biriyle husumetin varsa trafikte öldür.adam kasti çarpmış 2 ila 6 yılla yargılanıyor varsayalım ceza aldı indirim mindirim derken 3,4 yıla düşer topu topu 6 yedi ay yatar çıkar.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biriyle husumetin varsa trafikte öldür.adam kasti çarpmış 2 ila 6 yılla yargılanıyor varsayalım ceza aldı indirim mindirim derken 3,4 yıla düşer topu topu 6 yedi ay yatar çıkar.
    kasti çarpan 20-25 yılla yargılanıyor. 2-6 yılla yargılanan motorcuya çarpıp öldüren servis şöförü.

sağolsun şahitler görmedim duymadım deyip ortadan kaybolmamışlar. Onlar olmasa adam hiçbişey hatırlamıyorum deyip sıyrılacak işin içinden

Motosikleti
    Dominar 400
    arkadaşlar empati yapın lütfen, sabıkasızsınız, eşiniz var çocuğunuz var işiniz var, yani hayatı bir şekilde yaşamakla yükümlü sorumluluklarınız mevcut. motosiklet ile seyir halindeyken önünüze atlayan yaya çarpıp bir şekilde ölümününe sebebiyet veriyorsunuz (yere düşünce beyin kanaması gibi) şimdi sizi ilk duruşmaya kadar ölüme sebebiyet verdiğiğiniz için tutuklu yargılıyorlar.

tutuksuz yargılanıp hayatın olağan akışına karışmanız gerekiyor ve netice itibariyle toplum tarafından "temiz" diye tabir edilen bir insansınız. tutuklu yargılanmak ister miydiniz? veya karşınızdakini hakim olsanız tutuklu yargılamak ister miydiniz?

amacım tartışmayı büyütmek veya düşüncemi dayatmak değil, sadece biraz bakış açısı değiştirmek ve empati duygusu uyandırmak

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşım yemişim empatisini. Şahitler aynı doğrultuda ifade vermiş; trafikte tartışıyorlar ve herif, arabasını silah gibi kullanıp motorcunun üzerine sürüyor ve kaza yaptırtıyor. Sonra da kaçıyor ve "psikolojik baskı altındaydım, hatırlamıyorum" diye mahkemede "g.tünü yiim" ayağı yapıyor. Şimdi bu İsmail Berk Nazlı denen onun bunun çocuğu umarım mahkemenin nihai kararına kadar trafikte kendisinden daha hayvan oğlu hayvan biri tarafından paramparça edilir.
    bursalıali, siyanoz, oznkrçm ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    empati ile alakası yok bu konunun.

kasti adam öldürme ihtimali olan birisi hiç bir şekilde dışarda serbest dolaşmamalı. kayıtlar var şahitler var.

adam belki kafadan kırık; nasılsa hapiste çürüyeceğim diyip 1 kişi daha da ezebilir.
    birbilent ve oznkrçm bunu beğendiler.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım yemişim empatisini. Şahitler aynı doğrultuda ifade vermiş; trafikte tartışıyorlar ve herif, arabasını silah gibi kullanıp motorcunun üzerine sürüyor ve kaza yaptırtıyor. Sonra da kaçıyor ve "psikolojik baskı altındaydım, hatırlamıyorum" diye mahkemede "g.tünü yiim" ayağı yapıyor. Şimdi bu İsmail Berk Nazlı denen onun bunun çocuğu umarım mahkemenin nihai kararına kadar trafikte kendisinden daha hayvan oğlu hayvan biri tarafından paramparça edilir.
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    empati ile alakası yok bu konunun.

kasti adam öldürme ihtimali olan birisi hiç bir şekilde dışarda serbest dolaşmamalı. kayıtlar var şahitler var.

adam belki kafadan kırık; nasılsa hapiste çürüyeceğim diyip 1 kişi daha da ezebilir.
    Bir sürü şey yazdım sildim. Siz tercüme olmuşsunuz.

Şahitlerin ifadesine bakarak tutuklu yargılama dışındaki her karar kamu vicdanını yaralar.

Görmeyerek, istemeden kazaya karışmak başka buradaki gibi üstüne kırmak bambaşka. Kaldı ki söz konusu araç motosiklet. Olası bir kontrol kaybı bu davadaki gibi ölüm demek.

Hakim, savcı, avukat falan değilim ama ben burada direkt öldürmeye teşebbüs var derim.
    bursalıali, Volkan76 ve tommygun bunu beğendiler.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Düşman edineceksen motorcu düşman edincen trafikte üstünden geçersin hiç ceza almazsın nasılsa
    Rahmetli Tuğper geldi aklıma bir şerefsiz makas atarken maltepe sahilde çarpıp öldürdü arkadaşımızı sonra kaçtı ve arabasını yaptırdı
    Hepsi tespit edildi görgü tanıkları vs adam 3 ay yattı serbest bırakıldı ben böyle adaletin......

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Böyle şeylerde tek dileğim inşallah aynısı veya benzeri o kararı verenlerin başına gelir! Gelirde görürler gününü kendi çocuklarının eşinin vb başına gelse suçluya en az 20 30 yıl verirler.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasti çarpan 20-25 yılla yargılanıyor. 2-6 yılla yargılanan motorcuya çarpıp öldüren servis şöförü.

sağolsun şahitler görmedim duymadım deyip ortadan kaybolmamışlar. Onlar olmasa adam hiçbişey hatırlamıyorum deyip sıyrılacak işin içinden
    Pardon sinirle ters okumuştum.yinede çok az ceza alacak gibi 6,7 sene ancak yatar.yatarsa o da .tutuksuz yargılanması saçma olmuş.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Bundan yırtıp, cinayet bedavaymış diyip bir sonrakini aracının altına almadan. Hakem yıldönümü eşi meşi, psikoloji laflarına erimiş. Tutumunu koruyup, inandırıcı gelmiyor, diyip tutuklu yargılıyabilirdi. Bunun içinde duruşmaya sağlam bir delille çıkmalıydı. Suçlu olduğu belli, delil eksik. araba plakası veya adamı arabayı o yolda sürerken gören, yeterdi. Net delil bulunmadan tutuklama süresi varsa, yinede cinayetten şüpeli tutklu kalmalı, bence.Yeterince şüpe var, say*n hakim.
    Ayriyetten arabada çizik hasar bile olsa delil yeterdi. Bu konu hiç geçmiyor. Avukat, nerdesin nasılsın, işler tıkırındamı. Olayın yolun öncesi var sonrası var. Ufkunu bir genişlet, avukatsın. Düzergahde ssğda solda hiçmi kamera filan yok.
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Allah rahmet eylesin, yakınlarının başı sağ olsun.

Duruşmada asıl tuhaf olan, biri kazaya sebebiyet veriyor, tanıklar doğruluyor, suçlu kaçıyor, tanık ve kazaya karışanlar belli, birşekilde suçlu bulunuyor, ama nasıl bulundu konu olmuyor. Dosya hazır diye hakim duruşmaya çağrıyor, maalesef dosyada suçluyu yargılayacak delil kalmamış, sanki. Önü arkası eksik, dosyanın, sanki. Avkukat dosyayı tekrar detayla inceleyip önemli unsurları atlamamalı, kaçırılmamalı. Arabayı renk ve tiopinden sade tanıyan varsa dahada detaylarını misal jant tipi filmli camlar vsr. Ve o araçda oluşabilecek izler veya motosiklete çarptıysa motosiklette arabadan izler. Cinayet söz konusu, her detay incelenip, imkan kullanılmalı. Simit çalan çocuk peşinde değiliz, trafikde aracıyla insan katleden peşindeyiz. Şayitler var!!1!

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    İnşallah o hakim ve savcıda böyle can verir.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Verirler,, dahasınıda geçirirler. Böyle yüzeysel geçiyorlarsa, belli başlarına gelmemiş, derinden birşey koymamïş onlara. Başkalarınada reklam oluyor. Olan yine allahın kuluna oluyor. Maalesef. ^a öyle birşey birdaha yapabilmemesi için KeSiN emin olaacaksın, kazmayı baltayıi elden bırakmayacaksın, dostum.
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle şeylerde tek dileğim inşallah aynısı veya benzeri o kararı verenlerin başına gelir! Gelirde görürler gününü kendi çocuklarının eşinin vb başına gelse suçluya en az 20 30 yıl verirler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)