Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Uzun Yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Daha once baska konularda da yazmistim, ayni seyleri tekrar etmem umarim.
    - Tam 1 yildir scooter kullaniyorum. Su ana kadar 9600km yapmisim.
    - Uzun yol sayilabilecek kadar mesafeler yapmadim, en uzak Istanbul-Mudanya-Bursa-Istanbul
    - Hep tek basima gezdim.
    - Otoyollardan gitmiyorum, hep koylerden kasabalardan ara yollardan gidiyorum. Daha cok sey goruyorum, daha cok egleniyorum. Otobanda serit sayacak degilim.
    - Hiz/Gaz derdim yok, 80-90 km/saat bana en uygunu. Acelem yok.
    - Fotograf makinam hep yanimda, gezmek icin cikiyorum yola sonucta.
    - Yanima cok bir sey almiyorum, mevsime gore seyler. Su ve hafif yiyecekler.

Yaptigim seyler basit, her seferinde hedef mesafeyi arttiriyorum. Bir haftasonu 100km, sonraki haftasonu 130km, bir sonrakinde 180km. Neresi olursa olsun. Yavas yavas arttiriyorum.

Bu bahar/yaz muhtemelen Cinarcik, Mudanya, Canakkale, Bozcaada.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok uzun turlara çıkmadım, 150lik 250likle gunde 1000 km civarı yol yaptığım oldu.
    Cafede geyik muhabbeti dinlemektense en güzeli uzun yoldur bence de.En az yuz km kullanmadan o rahatlama olmuyor.Terapi gibi geliyor uzun yol,böyle bi rahatlama yok kafa dinlemek için birebir. Yanımda içeceğim ve yağmurlugum olsun bişey aramıyorum, motosiklet yolda bırakmadı şukur yoksa nerde trak orda bırak misali tamir için alet edevatta yoktur yanımda pek de anlamam zaten..
    İs dolayisiyla tura da çikamiyorum yillardir o biraz can sıkıcı. .

Motosikleti
    MT-07
    Walla ben paraya kıydım ve full kasko yaptırdım. Şimdi kafam her zamankinden rahat. Uzun yol isteği bende spontane gelişiyor. Gitmek mi istedim? Motor altımda. Dönmek mi istedim gene öyle. Sürekli diyorum bu aleti zevk için kullanıyorsanız; bir sırt çantası ve cebinizde paranız olmadı kâfi. Sürün, zevk alın. Motorum tadı şehir içinde çıkmıyor. Elinde telefonla gezen danaları çekmektense, gidin gezin. Hayata bir kez geliyorsunuz. Bunuda en güzel şekilde geçirin. Hayallerinizi engellemeyin. Yağmurluk yanınızda olsun kâfi.

altuner57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan , Bajaj
    Sinoplu olduğum için artık burda gezecek bir yer kalmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:36 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tırcıların söylediği bir söz vardır - en iyi yol tek gidilen yoldur.

Yola çıkarken kendin için yarım ekmek arası ve bir şişe su. Motosiklet için lastik patlak tamir spreyi ve bir şişe yedek benzin gerisi vur kırbacı ( tabi kurallar içinde kuralları çiğnemek yok. )

Yarım ekmek aklımda teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:21 ----------

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yere gitmene gerek yok,Sinop'u dolaşsan yeter,3 sene önce tek başına, Alanya'dan ybr ile gelmiştim,3 günde çıkamadım
    https://i.postimg.cc/rmqkRfxn/IMG-7780.jpg
    Sinop Akgöl Hayran kaldım
    https://i.postimg.cc/C1YKv6NV/IMG-0647.jpg
    Yanına lastik tamir seti,pompa,ufak tefek takım alırsın,yola çıkarsın,gideceğim mevsime göre,ekipmanını hazırlarsın

Sinoplu olduğum için burada gezecek bir yerim kalmadı maalesef

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)