Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ilk kazam omuzum çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc ss başlangıç motoru olmaz
    bende bunu kım dıyecek dıyordum
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bunu kım dıyecek dıyordum
    Param yoktu yoksa ahhh ahhh ktm duke 250 olacaktı:D Neyse artık :D ileride belki :D

Bende virajlarda çok korkuyorum. Altımdan kayar mı diye. Çok fazla deneme şansım da olmadı aslında denemkte istemedim. Korkuda iyi bir şey aslında ama ne bilim viraj işinin bir açıklaması vaar mı

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Param yoktu yoksa ahhh ahhh ktm duke 250 olacaktı:D Neyse artık :D ileride belki :D
    bu ekonomik rezalette motosiklet değiştirmek bu kadar zor; değer kaybı + ötv zart zurt hesaba katınca önce 125 cc al sonra 250 al" mantığını oturtamıyorum.

250 cc'lerin hepsi aynı klasmanda değil, kimisi gayet yeni başlangıçlar için uygundur.

125R'den sonra duke 250 kesmez seni kawasaki 1100 rr tavsiye ederim, virajlarda çok iyi yatıp altından kayıp yola kendi devam ediyormuş
    tugrulbora bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Banada aynısı söylendi kaza yaptığımda 😀2 çocuk babası adamız halen motosikletimizi yakmakla tehdit ediliyoruz. Ama ben hiç bidaha binmem etmem demedim kırık omzumla bile gazladım.
    Bitti dediğine göre sende kafanda silmişsin, hakkında hayırlısı olsun.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ekonomik rezalette motosiklet değiştirmek bu kadar zor; değer kaybı + ötv zart zurt hesaba katınca önce 125 cc al sonra 250 al" mantığını oturtamıyorum.

250 cc'lerin hepsi aynı klasmanda değil, kimisi gayet yeni başlangıçlar için uygundur.

125R'den sonra duke 250 kesmez seni kawasaki 1100 rr tavsiye ederim, virajlarda çok iyi yatıp altından kayıp yola kendi devam ediyormuş
    Viraj tutkum hiç yoktur :D bir defa hep geçtiğim yerdeki viraja az hızlı gireyim az yatırayım dedim baktım arka tekerler misafirlik kısa sürer kalkalım abi biz dedi eyvallah dedim :D ama bir nc700 lazım bana :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Osma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 aylık motosiklet kullanıcısının şehir dışında, virajlarda yatıp kalkması...

Bazı insanların cesaretine hayranım.

Ben 3 yıldır kullanıyorum hala virajlarda aklım çıkıyor kontrolü kaybedeceğim diye... 'Sıkma gidonu... kolları rahat bırak... dizlerinle tut... kaldır şu kafanı...

Geçmiş olsun... Bence de yak motoru.
    O ilk heves farklı oluyor. Ben ybr125 ile başladım ehliyetim bile yoktu daha önce motosiklete artçı olarak binmemiştim bile.. Motosikleti aldığım haftanın Pazar sabahı 5.30da çıkıp 140km yol yapıp öğrendim geldim eve 😀

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ilk heves farklı oluyor. Ben ybr125 ile başladım ehliyetim bile yoktu daha önce motosiklete artçı olarak binmemiştim bile.. Motosikleti aldığım haftanın Pazar sabahı 5.30da çıkıp 140km yol yapıp öğrendim geldim eve ��
    Bizde öylemiydi :D mobilet ile başladık sonra kinetix e bindik uff makina akıyor :D şiddetli haşin geldi :D çok uçan oldu o makinada :D sonra geçtik bu motora :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde öylemiydi :D mobilet ile başladık sonra kinetix e bindik uff makina akıyor :D şiddetli haşin geldi :D çok uçan oldu o makinada :D sonra geçtik bu motora :D
    Ben uçmadan kaçmadan cc yükselterek Vfr800e kadar çıktım 😀 Vfr la kazayı yaptım baktım babam söyleniyor motorun görüntüsüde bilmeyene yarış motosikleti gibi geliyor diye gittim fz6n aldım. Paketçi motorlarından bu baba gitmiyo zaten dedim eccük yumuşadı adam 😁
    oldcockroach bunu beğendi.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Öncelikle geçmiş olsun. Bana da çok demişlerdi aslında hala diyorlar sat motoru öyle araba alalım şöyle araba alalım diye ama o zehir bir kere kana karıştı.. bir kere kandırıp sattırmışlardı ama dayanamadım bir hafta sonra gittim yine motor aldım. Demem o ki o zehiri bir kere kaptıysan kaçarı yok bugün olmasa da bir gün motoru görünce ellerin titremeye başlar
    emenyasin bunu beğendi.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben uçmadan kaçmadan cc yükselterek Vfr800e kadar çıktım �� Vfr la kazayı yaptım baktım babam söyleniyor motorun görüntüsüde bilmeyene yarış motosikleti gibi geliyor diye gittim fz6n aldım. Paketçi motorlarından bu baba gitmiyo zaten dedim eccük yumuşadı adam ��
    Benimkisi hala söyler arada araba alaydın diye :D annem desen yapacak bir şey yok kadın haklı :D ama şu var sağlığım motosiklet kullanmama mani oluncaya kadar bırakmam.Bazen aklıma geliyor finali bunun üstünde yapacaksın gibi :D

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Arkadaşlar, herkes virajda motoru yatırmaktan bahsediyor. Dikkatinize, motoru virajda oldukca yatırmak yaoabileceğin en büyük hata. Misal, sağa dönen bir viraja girerken gidonu sağa döndürdünmü merkezkaç kuvveti motoru ve seni 3n üst noktadan baya sola çeker. Sola yıkılmamak için ağırlığı sağa veririz. Önemli olan, motoru oldukca düz tutup, kendimiz motorun sağına geçip, ağırlığı aşağıda tutarak, merkezkaç gücüne karşı koymak. Yarışlarda izlediğiniz motorlarda lastikler g4niş singer gibi yarış lastikleri. özeldirler. Pist ise bir okadar yarışa hazırlanmış asfalttır.. Sen ben motoru o kadar yatıramazsın. Kendin motorun sağ veya soluna geçip moturu oldukca düz tutmalısın. Tabi virajda vites değistirmekde ön frende yaş iş. Arka fren anca, daha iyisi, arkatekeri kilitlemey3cek kadar motor frenini kullanmak.
    Birde lastiklerden bahsedeyim, en önemlisi, yazmı yağmurmu, kış lastiği yanısıra lastiklerde hamurun sertliğini belirten en yumuşak R1 - en sert R6 gibi harf rakam vardır. Sanırım başka bir şekildede bu sertlik derecesi belirtiliyor. R6 motosiklet için en sert lastik. benim ön lastik R4 arka R6. Bu yüzden arka çok kayıyor. Az hava ile idare ediyorum. Bilginize. İyi akşamlar. Allah kazadan beladan korusun.

Dip not: Ben bmx uçup düşmekten bıkmıştım. Mountenbikla iyi idare ettim, motorla evet henüz düşmedim. Tecrübe için bisikletle bi dene yan yatırmayı, anında yapışırsın. Birde bisikletin sağ veya soluna çökerek viraj al, bak nasıl dönüyorsun. Mantığı anlarsın. İyi sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Ek not: Çok yumuşak lastikle ön frene fazla yüklenirsen ksymaz, AMA iyi tutunmazsan seni, tutunsanda motorla beraber öne takla attırır.
    Dikkatlı kullanalım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun. Acil şifalar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, herkes virajda motoru yatırmaktan bahsediyor. Dikkatinize, motoru virajda oldukca yatırmak yaoabileceğin en büyük hata. Misal, sağa dönen bir viraja girerken gidonu sağa döndürdünmü merkezkaç kuvveti motoru ve seni 3n üst noktadan baya sola çeker. Sola yıkılmamak için ağırlığı sağa veririz. Önemli olan, motoru oldukca düz tutup, kendimiz motorun sağına geçip, ağırlığı aşağıda tutarak, merkezkaç gücüne karşı koymak. Yarışlarda izlediğiniz motorlarda lastikler g4niş singer gibi yarış lastikleri. özeldirler. Pist ise bir okadar yarışa hazırlanmış asfalttır.. Sen ben motoru o kadar yatıramazsın. Kendin motorun sağ veya soluna geçip moturu oldukca düz tutmalısın. Tabi virajda vites değistirmekde ön frende yaş iş. Arka fren anca, daha iyisi, arkatekeri kilitlemey3cek kadar motor frenini kullanmak.
    Birde lastiklerden bahsedeyim, en önemlisi, yazmı yağmurmu, kış lastiği yanısıra lastiklerde hamurun sertliğini belirten en yumuşak R1 - en sert R6 gibi harf rakam vardır. Sanırım başka bir şekildede bu sertlik derecesi belirtiliyor. R6 motosiklet için en sert lastik. benim ön lastik R4 arka R6. Bu yüzden arka çok kayıyor. Az hava ile idare ediyorum. Bilginize. İyi akşamlar. Allah kazadan beladan korusun.

Dip not: Ben bmx uçup düşmekten bıkmıştım. Mountenbikla iyi idare ettim, motorla evet henüz düşmedim. Tecrübe için bisikletle bi dene yan yatırmayı, anında yapışırsın. Birde bisikletin sağ veya soluna çökerek viraj al, bak nasıl dönüyorsun. Mantığı anlarsın. İyi sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Ek not: Çok yumuşak lastikle ön frene fazla yüklenirsen ksymaz, AMA iyi tutunmazsan seni, tutunsanda motorla beraber öne takla attırır.
    Dikkatlı kullanalım.
    https://youtu.be/sE7VdAdGprg

1:38 ekstra dikkat...

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Hemşerim çok geçmiş olsun çok şanslı bir şekilde ucuz atlatmissin diye düşünüyorum. Benim motor tecrubem de henuz 2000 km olmak üzere. Bir kez bile virajda yatırma işine girismedim zaten hic öyle hevesim yok sanırım hiç de denemem. Senin için bundan sonrasında hayırlısı olsun

3 aylık motorcusun virajda niye yatıyosun ben 5 yıldır kullanırım biraz eğilsin kayacakmış hissine kapılıyorum.canım daha önemli boşver dik dursun

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçmiş olsun gardaş,

Beterin beteri vardir..

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Geçmiş olsun, umarım biran önce iyileşirsin.

Eğitim alma imkanın varsa al, sonra devam edersin tekrar.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dikkatlı kullanalım.

Abi ne diyosun sen ya?
    levend84 ve MrMud bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun. daha büyük bir hasara sebebiyet vermeden bırakman müspet bir davranış olur. fakat ben bırakacağını zannetmiyorum. zehri almışsın sen.
    bundan sonra daha temkinli sür derim.

geçen hafta 2 kere üstüste düşmüş birisi olarak aman dikkat diyorum.

ders almasını bilirsek her hata bizi daha tecrübeli hale getirir.

Ben 2000 km lik tecrübem var 650 cc lik motorla başladım yatma işini çok ileri zamanda pist dışında denemeyi göze alamam tr de yol kenarları heryerde mıcır bok püsür çukur var düz yolda düşmeden gidebilirsem ne mutlu bana. Yolda sürekli aklım katil bariyerlere geliyor geldikçe de hızım kesiliyor. Büyük bir kaza olmadan kurtarmışın şükret

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)