Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Plaka basımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ducati Monster 821
    İstanbul için güngörene gittim hafta içi saat öğlen 2-3 gibi 10 dakika sürdü her şey hiç yoğunluk yoktu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Evet bu gün vizeye girdim ve plakadan kaldım :D pazartesi şöförler odasına gidip plaka yenileyeceğim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

vidalar sayıların üst tarafından atılmış olsa neyse tam arada olduğun için kaldın denildi :D

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benimkiler üstteydi ve yazıların arasına girmiyordu, Maslak motosiklet muayene istasyonu bıraktı. Normalde delik veya vida varsa neresinde olursa olsun bırakıyorlar. Ama karma istasyonlarda tersi durumlar da olabiliyor anladığım.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bizim burada karma ve baktılar :D neyse sağlık olsun plakalığımız oldu bedavadan :D

yigitaksoyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Phantom 180
    4 gün önce plakam iyice haşat olduğu için trafik şubeye gittim fakat artık bu işlemin trafik şubeden değil noterden 22 TL gibi bir ücret karşılığında olduğunu öğrendim.
    Plakamı da alıp noterin kapısını çaldım..
    Plakamı aldılar bir ücret karşılığında da değişim kağıdı verdiler bu kağıt ile birlikte bildiğimiz gibi şöförler cemiyetine gidip 34 TL karşılığında plakamı bastırdım.
    Eskiden sadece plaka basımına ücret alınıyordu şimdi ise kağıdı bile parayla veriyorlar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Niye 34TL? İki plaka mı bastırdınız?

yigitaksoyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Phantom 180
    Hayır tek motosiklet plakası 34 TL. Ben de fazla bulduğum için sordum otomobil ile bir mi tutuluyoruz diye Çift plaka 68 TL dedi.

Motosikleti
    speederbike
    O zaman şöyle yapın. Uğraşmayacaksınız bile.
    Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'nun web sitesinde bilgi edinme kısmına girin. "Şu şu şoförler odası benden tek plaka basımı için şu kadar aldı, ben 17TL diye biliyordum. Tarife mi değişti?" diye sorun. Tarife değiştiyse yapacak birşey yok. Ama değişmediyse sizin koşturmanıza gerek olmayacak, TSOF o odaya soracak, tutuşan odanın bizzat kendisi sizi arayacak. Gerisi sizin inisiyatifinize kalacak.
    Tanıdıkta olaylar böyle gelişmişti.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    2018 Aralık'ta 17TL verdim. 100% zam olmaz, hata var...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Önceden de yazmıştım güncelleyeyim. Vidalı plakadan ötürü ağır kusur aldım. Buna dair tüvtürk kağıdı, plakam ve ruhsatla gittim. 23 tl ye 15 dakikada şoförler cemiyetinden plakamı aldım. Tekrar muayeneye gittim geçtim.

Vidasız olarak plakalığa taktığım plakam eğreti geldi. Titreşimden falan çıkacak gibi geliyor. Araya karton v.s. koyup sıkıştıracağım.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Benim de motorun plakası vidalı yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Kolaçan da izlediğim kadarıyla ruhsat ve plaka haricinde belgeye gerek yok sanırım.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

Ümraniye'deki plaka basım yerindeki fiyatlar;

Çift Plaka - 42 TL.
    Tek Plaka (Motor) - 21 TL.

İstenen evraklar;

Motosikleti
    speederbike
    Orada ne yazdığının önemi yok. TSOF ne diyorsa odur. TSOF 17 değişti, 50 oldu derse 50'dir. 21TL, 2019 fiyatı olabilir ama.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orada ne yazdığının önemi yok. TSOF ne diyorsa odur. TSOF 17 değişti, 50 oldu derse 50'dir. 21TL, 2019 fiyatı olabilir ama.
    Ben geçen hafta 22 lira noter kağıdına 22 lira plakaya verdim yanlış hatırlamıyorsam

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    açılın taze değişim geldi.

1 ay önce trafik şubeden ücretsiz kağıt alıp değiştirdiğim plaka sistemi değişmiş. şöyle:

önce notere gidip 22 tl bayılıyorsunuz. noter size bir kağıt veriyor. o kağıt ile şoförler odasına seğirtiyorsunuz. 36 lira da odaya bayılıp plakanızı teslim alıyorsunuz.

bu yazdıklarım motor plakası için geçerli.

yani araya noter girmiş, bir öpücük almadan vallahi bırakmıyor. öpüle öpüle cepte para kalmadı.

Motosikleti
    speederbike
    Millet, bu işler trafikten alınıp notereverildi diye mi coşmuştu?
    Plaka basım ücretini teyit etmek lazım.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Sırf noterle uğraşmamak için önce tüve muayeneye girip plakadan kalsak ve ruhsat fotokopisi+ eski plaka + muayene kağıdı ile şöförler odasına gidip plaka bastırsak olmuyor mu?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf noterle uğraşmamak için önce tüve muayeneye girip plakadan kalsak ve ruhsat fotokopisi+ eski plaka + muayene kağıdı ile şöförler odasına gidip plaka bastırsak olmuyor mu?
    olmuyor. eski plakayı notere teslim edip basım kağıdı alacaksın dostum. ha unutmadan, 22 lira ateşlenecek.
    SuleymanE bunu beğendi.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oluyor(dün şoförler odasında bizzat şahit oldum).

Muayeneden kaldığını gösteren belge ile 21 TL. karşılığında yeni plakanı alıyorsun.
    SuleymanE bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)