Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Ben Uçmakdere'ye Gidiyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü hava güzel olacakmış. Ben galiba gene Uçmakdere'ye gidiyorum
    Dualarımız seninle. Hadi git artık

Çanakkale tatillerim sonrası son 3 senedir Uçmakdere üzerinden geldim hep İstanbul'a. Gelibolu'dan gelirken Kavakköy-Şarköy-Eriklice. İnişli çıkışlı çeşmeler, manzaralar, yeşillik... HArika güzergah. Ama gittikçe insan boğulmaya başlıyor. Son iki yerleşim birimi Gaziköy-Mürefte ne kadar bakir havadar ve güzel uçmak dere sonrası varılan Barbaros-Kumbağ'da o kadar leş. Bir an evvel çıkıp gitmek istediğim, yolumda bana engel bir yerleşim yeri gibi sanki. Hele geçen sene Uçmakdere'den Kumbağ'a inince ortalık toz-duman. Manav-bakkal içlerine kadar toz pis yol asfalt yapımı. Esnaf elindeki hortumla yolu suluyor mecburen 10 dakika nefes alabilmek için. Bu da tabi çamur yapıyor. Yaz tatilleri plansız tadilatlar nedeniyle burada heder olan insanların haline üzüldüm. Yol yapımı sebebiyle rota da şaştı biraz. En son dükkanın önünde oturan bir amcaya "ya bu lanet yerden nasıl çıkacam dayı" dedim. "İleriden, ileriden" diye yol gösterdi sağolsun.

Valla vakti olana geçen sene gittiğim Bandırma-Gönen-Yenice-Edremit hattını öneririm. Uçmakdere'ye kaç basar hesaplayamadım.

Güzergah bilgileri burada : http://www.motosiklet.net/forum/moto...h-bilgisi.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kış aylarında gezmek gibisi yok, hele ki yazın tıklım tıklım olan yerlerde, kışın tek başınıza at koşturmak nefis.
    Riva-Şile-Ağva yaparım yarın, yaz aylarında nefes almaya yer olmayan bu tatil mekanlarında, bu aylarda in cin top oynar hep.
    Bomboş bi iskelede çay sigara resitali yaparım.
    Sonra yaz ayları için pusuya yatmış esnafın birinde oturur sakin sakin karnımı doyururum, belki kendi yiyeceğimi götürürüm.
    Gezin...
    Yağmur kış demeyin fiziksel engeliniz yoksa.
    Bu havalarda, bu yollarda edineceğiniz tecrübeyi hiçbir yerde edinemezsiniz.

Sanada hayırlı yolculuklar 'Angry'
    8 sayfa oldu konu, güle güle git, güle güle gel artık
    tommygun bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla vakti olana geçen sene gittiğim Bandırma-Gönen-Yenice-Edremit hattını öneririm. Uçmakdere'ye kaç basar hesaplayamadım.

Güzergah bilgileri burada : http://www.motosiklet.net/forum/moto...h-bilgisi.html
    Sizin konuda paylaşılan rotayı Çanakkale'ye olacak şekilde düşünmüştüm. Uçmakdere'ye hiç gitmedim, maksat oraları da göreyim diye gidiş ya da dönüş Uçmakdere - Şarköy - Mürefte üzerinden, bir diğer rota da Yenikapı - Bamdırma, oradan da Yenice - Çan ya da Biga üzerinden gideyim diyorum. Gidiş dönüş farklı rotalar olarak.

Oradan da hedef Gökçeada. Bir kaç günlük kamp atarız diye düşündük.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    hafta sonu hava fena değil,
    Truva ya da assos seçenekler içerisinde.

ezine tarafında çok radar varmış diyorlar.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Pazar Anadolu yakası daha sıcak görünüyor.
    Saray-Şile ikileminde kaldım :(

Motosikleti
    MT-07
    Walla ben geçen haftasonuda gittim. Hatta videoları da gösterdim. Geçen hafta o soğukta gidince, bu hafta bu güzel havada kaçıramam resmen. Kaçıncıya gidiyorum bilemiyorum ama her seferinde hoşuma gidiyor. Gene tek başıma gideceğim gibi fakat bu sefer yanımda sandviç falan götürürüm. Manzaraya karşı oturup kemiresim var. Ah ulan ah birde gitar çalsam, üşenmeden yanımda gitar götürmez isem adam değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Resmen can sıkıntısından gece gece Beşiktaş'a basıp gelesim var sahilden saçma sapan. Siz nasıl kendinizi uykuya hazırlıyorsunuz? Arkadaş yarın çalışacağım, çalışmasam 2 gün üst üste gideceğim virajlara
    tommygun bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şile...
    15:30 itibarıyla 19°C sıcaklık, güneş, deniz harika...
    Tam motosiklet havası...

Motosikleti
    MT-07
    Abi ben çanakkaleye düştüm uçmakdereden. An itibariyle Silivri’deyim. Şile neymiş?

Uçmakdere-Mürefte-Şarköy-Çanakkale. Aynı rotadan geriye.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Abi ben çanakkaleye düştüm uçmakdereden. An itibariyle Silivri’deyim. Şile neymiş?

Uçmakdere-Mürefte-Şarköy-Çanakkale. Aynı rotadan geriye.
    Yahu başkan amma güzel rota yapmışsın hee. Bugün Şile bize kesmedi Şile üzerinden dağ yollarından Ağva-Kerpe-Kefken yapıp çevreyolu üzerinden geri döndük.

Motosikleti
    MT-07
    Yaaa ben hep tek sürüyorum. Neyseki virajı görünce kendimden geçiyorum da yalnızlık çekmiyorum. Bu sefer virajları kameraya çektim

Dönerken çok yoruldum 2 kez çizgi kaçırdım saçma sapan hemde tehlikeli biçimde de neyseki araba yoktu. Birde virajda kadının teki bir yeri işaret ediyordu, eline gözüm kaydı, az daha motorda üstüne kayıyordu. Yorulunca insan kötü oluyor, heleki virajlarda...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Lakin MT-25'in amortisörleri berbat. Lastik ebatından değil, motor benim sürüş dinamiğim ile ağırlığımı kaldıramıyor. Saçma sapan davranıyor. Dominar'dan o yüzden memnundum. Amortisörleri cidden güzeldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

575km yapmışım. Az daha kassam, İzmir'e kadar yolum varmış
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstat vur dedik, öldürmüşsün

Motosikleti
    MT-07
    Sorma abi gene yağlamak zorundayım zinciri :(
    tommygun bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende Adapazarı Kuzuluk Hocaköy yaptım hafta sonu.Şunuda buraya ekliyeyim gün batımına doğru güzel bir müzik eşliğinde.
    [IMG][/IMG]
    Angrypower ve YasinC bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Angrypower

Dominar dan sonra rampalarda mt25 seni üzmüyor mu?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Angrypower

Dominar dan sonra rampalarda mt25 seni üzmüyor mu?
    Yok üzmüyor. Rampaya geliyorsam zaten kaptırmış oluyorum aşağıdan veya düşük viteste oluyorum Beni amortisörleri üzüyor. Canımı sıkıyor. Lakin gidiyor mu gideceğim yere? Gidiyor. O yüzden problem görmüyorum. Birde üstünde Yamaha yazıyor die millet daha bir saygılı bakıyor.

Hmm Yamaha mı o? Yamaha, Japon iyidir falan diyorlar

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşağıdan kaptırırsan çıkar ama yine de o gürültü bir yerden sonra kafanın içinden geçiyor. Yırtınıyor motor egzoz sesi benelli'nin güzel ama bayıyor yine de sürekli yenmiyor. Açık egzoz ile gezenler nasıl dayanıyor merak ediyorum.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Dün Silivri güzergahı bayağı bir yoğundu. Heryer motosikletle doluydu. Hareket halinde iki ayrı grup gördüm , şehir içinde sahile inmeye çalışıyorlardı.
    Silivri motosiklet kulübü de toplanmış kipa avm nin arkasındaki cafede takılıyolardi.
    Herhalde o güzel havada motora binmeyen bir ben vardım. İçim gitti yahu.
    Ama hava bu günde güzel , inşallah bu gün telafi edicem.👍

Motosikleti
    MT-07
    Egzozluları bilmiyorum da şehir içinde açık, dışında db killer olabilir kanımca. Mt-25 sessiz olduğu için pek duymuyorum.

Sorma Silivri’de herkes motoru çıkarmış. Senede 3 kez binen adam bile sahile inip ben şöyle motorcuyum falan die geriniyordu. Hep tek başıma motoru çektiğim cafenin önü motor kaynıyordu.

Motosikleti
    MT-07
    Bak kaşıntı tuttu gene. Parasal mevzuya girmeden direk hava buz gibi. Ne yapsam acaba???
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bak kaşıntı tuttu gene. Parasal mevzuya girmeden direk hava buz gibi. Ne yapsam acaba???
    Hava yağışlı mı orada da?

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)