Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

plakaya ceza???

Motovento
    REKLAM ALANI
    FIRFIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax momo
    Bugün taksimde yemek yemek üzere motoru taksim meydanı kızılkayaların ilerisindeki gazete büfesinin oralara koydum yemek yedim sölemesi ayıp sonra bindim motora kaldırımdan tam inicem meydandaki polisler durdurdu napıosun sen görmüomusun ekipleri arabada müdür var fln hayırdır dedim kaldırıma parketmişsin ehliyet ruhsat dedi ceza yazıcaz ne cezası bile oldugunu sölemedi telefonundan motorumum sicilini kontrol etti,cezası yok temiz cıktı.(taksim meydanına ceken motorları biliosunuz onlara böle bişi yokmu?daha sonra tamam dedi plakana yazdık 102 ytl 3 ay sonra evine gelcek arkadaslar ben bişi anlamadım.elimde ne ceza makbuzu var ne bi açıklama adama bişide sorulmuyo napcam ben bilgisi olan arkadaslar ??plakaya ceza kaldırıldı die bas bas bagırdı tvler gazeteler ben cezamı yedim şimdi ???artı orda duranlar asayiş adamda trafik fln yazmıodu
    sen hiç gitmeyecek gibisin degilmi, o gidenlerde senin gibiydiler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melihkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa et_4
    ya o kalkmadı mı?
    Ne olursa olsun yaşamaya mecbursun...

Motosikleti
    Xmax momo
    Alıntı melihkaya adlı üyeden alıntı
    ya o kalkmadı mı?
    bende kalktı die biliorum ama sasırmıs durumdayım bilgisi olan yokmu arkadaslar benim napmam lazım ??

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kalmamıştır muhtemelen geçen gün bi memur arkadaş elinde kocaman bi liste sırayla bütün plakalara ceza yazıyodu zaten kalmazda size birisi tehlikeli bi hareket yapsa trafikte siz nasıl şikayet ediceksiniz aracı başka türlü bi uygulama yapılıyosa bilemem ama

şikayet edebilirsin memur gider savcılığa ifade verir ama orası trfaiğe kapalı alan olduğu için pek şansın yok be hocam bence yinede araştır tabi sen
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Fahri Trafik müfettişleri var biliyorsunuz. Onlar plakaya ceza yazabildiğine göre Polis'in de yazma hakkı vardır herhalde.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    Xmax momo
    hadi yazdı dielim ceza bana 3 ay sonra ulasıcakmıs artı ben yanındayım yani nie adrese gönderilsinki arkadaslar ceza makbuzumu keser verirsin ama öle bişi yok sasırdım kaldım.bana yazmadı gözdagı verdi gibi bişi geldi.

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    @FIRFIR
    Amirleri yanında olunca tüm polisler panik oluyor. Büyük ihtimalle yeni atanmış bi polis olabilir. Panik yapma belki de ceza filan yazdım komserim der yazmaz.

Mili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede ortada ceza falan yok araçtaki müdürlerine çalışıyormuş gibi yapmışlardır ve sana göz dağı vermişlerdir.
    Ben rehnedilmiş yelkovan gibi... hani akrep'i seven ama yüreği takvim yokuşlarında...

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Yazmamıştır o, korkutmak amaçlı sallamış...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Bence sana ceza yazmamıştır. yoksa sana sorardı nakit mi ödersin yoksa taksitlemi felan diye bende motorla tranway yoluna girerken polis plakama bakıp kaç kere sözde ceza yazdı. ama sürekli kontrol ediyorum. hiç cezam yok !!

Motosikleti
    Xmax momo
    aynen banada öle geldi sen napıosun dediği zaman ben dedim herzaman buraya cekiorum.arabada müdür var bana sordugunda o motorluyu naptın die nedicem fln dedi.ayrıca ben 3 ay sonra gelen ceza makbuzu görmedim kimseninde basına gelmemiş bugün bi polise sorucam artık

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Hıncal Uluç'un dünkü yazısından alıntıdır:

"İstanbul'da yazılan trafik cezalarını, polis sürücülere tebliğ edemiyor. Çünkü İstanbul Emniyeti'nde, her tebliğ için gereken 3.5 liralık pul, ya da onu satın alacak para yok. Bu yüzden yazılan cezalar birikiyor, tebliğ ve infaz edilemiyor. İstanbullu sürücü de artık cezalara zerre aldırış etmeden bildiğini okuyor.
    Şimdi sıkı durun..
    2005 yılında, 800 bin ceza yazıldı. Bunların 350 bini tebliğ edilebildi. 450 bini, ödenek yetersizliğinden bekliyor.
    2006 yılında da yazılan 350 bin ceza bekliyor..
    Yani toplam 800 bin ceza infaz edilmedi..
    Niçin.. Çünkü, Maliye'deki adam pul paralarının karşılığı ödeneğin Emniyet Müdürlüğü'ne transferi için imza atmadı. Atmıyor. 2005 yılı başından beri atmıyor.
    800 bin tebliğ zarfı için 3.5 liradan 2 milyon 800 bin liralık pul gerek. Maliye bu parayı vermiyor.
    Bu yüzden, en hafif ceza 49 liradan hesaplayarak söylüyorum, (ki ortalaması en az 75 liradır) Maliye'ye dönecek para (Cezalar Emniyet'te kalmıyor, hazineye gelir oluyor) 39 milyon 200 bin..
    Yani cezaların etkinliğini ve önleyici gücünü artırmak bir yana, Maliye, pul parasını verse, 1 e 10'dan fazla da gelir elde edecek..
    Düşünün..
    Burası Türkiye..
    Ama Maliye'deki bir adamın ihmalinin hesabını ne Maliye Bakanı soruyor, ne de cezaların infazından sorumlu İçişleri Bakanı..
    Bu korkunç ayıp, kimsenin umurunda değil..
    Aklınız, mantığınız alıyor mu?..
    Tahsisi yapacak kurum, Maliye.. Devlet..
    Tahsisi alacak kurum, Emniyet.. Devlet..
    Tahsisi kullanacak kurum PTT.. Devlet..
    Devletin parasını devlet devlete verecek ve devlet bu parayı gene devlete ödeyecek. Bu işlem sonucu devlet 10 misli gelir elde edecek. Bu yapılamıyor..
    İhmalden, inattan.. Beceriksizlik, yeteneksizlik ya da keyfilikten..
    Ve bu ilk defa olmuyor.. Yıllardır devam ediyor, devlet bir çözüm getiremiyor..
    Mesela diyemiyor ki "Trafik cezalarının tebliği için pul gerekmez.."
    Ya da ceza tebliğ ödeneğini otomatiğe bağlamıyor, bir Maliye bürokratının keyfine bırakıyor. O da boş verince İstanbul'da Trafik diye bir düzen kalmıyor..
    Olacak şey mi?..
    Oluyor..
    İçişleri Bakanı var mı bu ülkede?..
    Maliye Bakanı var mı?..
    Varsa lütfen bir yanıt versinler.. Bu devam eden rezaletin sebebini bir açıklasınlar..
    Muhalefet var mı bu ülkede..
    Varsa lütfen biri çıksın da Meclis'te bir soru önergesi ile hesap sorsun, aldığı yanıtı bize de yollasın da, bu ülkede Devletin cılkının nasıl ve kimler tarafından çıkarıldığını öğrenelim..
    Çıksın da, 2005 başından beri bekleyen 800 bin ceza tebliğ ve infaz edilsin de, bu ülkede trafiğin bir otoritesi olduğunu İstanbul halkı yeniden hissetmeye başlasın.
    Devleti trilyonla zarara sokan bu Trafik Katili Maliyeciyi tanımak istiyorum.
    Kimdir ve bu imzayı 18 aydır niçin atmamaktadır, bilmek istiyorum..
    "
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    ya seni korkuttu yada yanında ceza makbuzu olmadıgından plakanı aldı şubeye gidince kestircek sana postayla tebliğ edilecek...
    Tribünlerde, Hep Dillerde Bu Sevda Bitmez Gönüllerde
    Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE !!!

brsyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    yazıyolar ben koprude gordum, kacanlarin plakasini aldi adam.

has_adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 2005
    polisin yaptığı mantıklı değil,o yüzden yazmamıştır.
    zaten ceza yazacak olsa o anda yazıp eline tutuştururdu, plakaya yazsa zaten onu sana gönderecek pulu yok ki. (ne komik ? )

heveslee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunu öğrenebileceğin bir yer yokmu ?kardeşim benim cezam varmı kontrol et diye.emniyetten öğrenilebilirmi bilmiyorum?
    HIZLI YAŞA YAVAŞ ÖL !

erkan1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    bir keresinde ! taksim elmadağ cadde üstünde her zaman bıraktığım yerde 2 yeni trafik polisi vardı 5 ay hiç bişey demediler,park etmeme, sonra bir gün baktım başka polis, görev yerleri değişmiş motorumun başında telsizle plaka araştırıyor,gittim yanına benim dedim ceza evine gelsin görürsün dedi park yasak,ne cezası 5 aydır burda bişey demediler dedim artı karşı kaldırımda 8-9 motor var asıl onlar kaldırımı işgal etmiyomu dedim beni ilgilendirmez dedi
    nedemek yani her polis farklı yasamı koyuyor ceza yazamassın diye çıkıştım ben izin aldım ve 5 aydır burda dedim,baktım elinde bir kağıt plakalar yazıyor üstünde, biraz itiraz edince listeden sildi sonra öğrendim plakaları yazıyor araştırıyor çalıntımı değilmi diye,park edilen bölgeyi bildiriyor.yol boyunca ilerleyip geri geliyor max.5 dk sonra tekrar ordaysa araçlar ,merkeze bildirip cezayı onaylıyor.araç başında olursan ceza kesmiyor korkutuyor.sanada ceza kesmemiştir.

enes128 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr125r
    size imza filan attırmadıysa bişey olmaz; ve cezalar genellikle bir hafta içinde geliyor; üç hafta beklemek mantıksız!! ve plakadan ceza yediğiniz zaman bile makbuzu cama bırakıyolar (araçlar için)!! size de vermeleri gerekiyordu!!
    Ayakta tutan bizi aşkındır; TeXaSlılar sana aşıktır!!
    BURSASPORlu olmak ayrıcalıktır, ŞAMPİYONLUK bize yakışır!!!

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Sana hiç bir makbuz vermediyse ve sen ceza yediysen şikayetçi ol arkadaşım.Bir kontrol et bence trafik şubesinden,ceza varmı yokmu.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    ceza yazmamıştır...
    ehliyet ruhsat görüp ceza kesip sanada İMZALATMASI lazım..
    eger böyle bişi yoksa vede elinde ceza makbuzu yoksa dalga geçmiş bişi olmaz..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler