Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2. El motor alacağım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sıfırlarında geçen ay kampanya vardı; 15000 TL'nin altına verdiler, 2018 model sıfırını. Belki hala satan vardır...

Benelli BN251 tavsiye ederim, ABS'li, 250 cc.

Ama vitesli motosiklete yeni başlayacaksanız, 150 cc Kuba CR1 tavsiye ederim... Dağa taşa gelir, düşer, kalkar, gider, parçası da nispeten hesaplıdır, bakımları da hesaplıdır...

Koruma demiri taktırmayı unutmayınız ...

Zamanlamaya gelirsek: O zor konu işte... Eldeki nakti dolara euroya yatırıp baharı beklemek de var; kışın ortasında motosiklet binilmeyecek olsa da şimdiden hesaplı denk getirip almak da var ...
    Gizoku bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 200abs olabilir. Parca ucuz demissiniz onun için de ns200 diyeceğim ama son yıllarda parçaları zamlandi. Benim onerim absli bir motosiklet almanız yönünde olacaktır. Msx125 de güzel bir tercih olabilir.
    Msx125 tekerleri çok küçük gibi geliyor bana kaydırmam mı onu yağmurlu havada falan da kullanacağım çünkü

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfırlarında geçen ay kampanya vardı; 15000 TL'nin altına verdiler, 2018 model sıfırını. Belki hala satan vardır...

Benelli BN251 tavsiye ederim, ABS'li, 250 cc.

Ama vitesli motosiklete yeni başlayacaksanız, 150 cc Kuba CR1 tavsiye ederim... Dağa taşa gelir, düşer, kalkar, gider, parçası da nispeten hesaplıdır, bakımları da hesaplıdır...

Koruma demiri taktırmayı unutmayınız ...

Zamanlamaya gelirsek: O zor konu işte... Eldeki nakti dolara euroya yatırıp baharı beklemek de var; kışın ortasında motosiklet binilmeyecek olsa da şimdiden hesaplı denk getirip almak da var ...
    duke200 almaktansa 150 cc Kuba CR1 mı alayım? duke200 kafama yattı gibiydi

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Çok bilgi yok taleplerinizin çerçevesi hakkında; o nedenle varsayım üzerine konuşabiliyoruz:

Motosiklet bütçeniz, ekipmana makul bir rakam ayırdıktan sonra motosiklet almaya kalacak olan bütçenizdir. Tüm parayı motosiklete yatırmayınız...
    İlk vitesli motosikletinizse mutlaka sıfır alınız.
    Çokça düşerim diye motosiklete binilmez. Gerekli teorik ve prakit eğitimleri alınız, okuyunuz, kendinizi geliştiriniz.
    Düşüldüğünde yedek parça maliyetinin "hesaplı" olup olmaması şahsi gelir durumunuzla ilgilidir; kimine 50 liralık ayna çok gelir; kimine 500 liralık plastik karenaj yenileme vız gider... O kısım size kalmış ...
    Şehirlerarası kullanacaksanız 250 cc altı almayınız.
    Şehir içi için 150 cc yeterli bir başlangıç motosikleti olabilir.
    Duke200 ile Kuba CR1 arasında 2. elde 5 kat fiyat farkı vardır; sıfırında belki 3 kat...
    Duke200 hoşunuza gittiyse Duke200 alınız. Hoşunuza gitmeyen motosiklet almayınız...
    Hızlanma, ataklık, titreşim vb. konularda Duke200 için bir şey diyemem; çünkü kullanmadım.

Ama yeni başlıyorsanız bütçenize uygun sıfır bir motosiklet alın. Rodaj süresinde alıştıra alıştıra kullanmayı öğrenirsiniz çünkü...

Yine de 2. el alacaksanız, ve özellikle yağmurda vs kullanacaksanız, 1 çift lastik yenilemek için de, neresinden baksanız bir 750 - 1000 TL de lastik değişimi için ayırıp, kalan paraya bir 2. el motosiklet bakınız... Ekipman için zaten önceden belli bir miktar düşmüştük bütçeden, kenara koyup...

Güvenli sürüşler.

Çok teşekkürler

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Gizoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Msx125 tekerleri çok küçük gibi geliyor bana kaydırmam mı onu yağmurlu havada falan da kullanacağım çünkü

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

duke200 almaktansa 150 cc Kuba CR1 mı alayım? duke200 kafama yattı gibiydi
    Şu anda kar yağmur çamur demeden binip aktif kullandığım motosiklettir kendileri. Kıvraklığı ve kullanım rahatlığı da ayrı bir konu. Lastikte ANLAS CAPRA tercih ettim ve bu modelde yağmurda ve karda dahi beni oldukça memnun etti. Gerçi yine aynı markanın WinterGripII modeli kar lastiği oldukça iyi ancak yazın hep üstünde olmak istediğim bir motosiklet olduğu için CAPRA tercih ettim.

Yakıt tüketimi mükemmel. Aynalarla arka görüş yeterli. Sele yüksekliği oldukça uygun (ilk okul yanından geçerken cocukların bağıorarak söyledikleri laf: "-Aaaaaaa motora bak abiyi sürüyor.") Yani sele yüksekliği konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız Ayrıca düzde yaklaşık 95 km/h hız yaptığını da belirtmek isterim. Bu hıza seri şekilde çıkabilir ancak daha üzerini planlıyorsanız kesinlikle yetmeyecektir. Yedek parça konusunda yazdıklarımı da hatırlatırım. Hepsine rağmen yine de MSX125' i şiddetle öneririm. Asla satmak istemeyeceğiniz bir motosiklet olacaktır!

KTM kesinlikle yeni başlayan birine önermiyorum. Bazı modellerindeki ciddi birkaç sorun, servisin ilgisizliği, yedek parçanun ve servis bakımlarının ortalamanın üzerinde oluşu gibi nedenlere bir de grenaj ve basit bir sinyal veya ayna fiyatını da gözetirsek, tipi/şekli şemali güzel de olsa o zırıltı egzoz sesi bir süre sonra rahatsız edecektir.
    ...

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda kar yağmur çamur demeden binip aktif kullandığım motosiklettir kendileri. Kıvraklığı ve kullanım rahatlığı da ayrı bir konu. Lastikte ANLAS CAPRA tercih ettim ve bu modelde yağmurda ve karda dahi beni oldukça memnun etti. Gerçi yine aynı markanın WinterGripII modeli kar lastiği oldukça iyi ancak yazın hep üstünde olmak istediğim bir motosiklet olduğu için CAPRA tercih ettim.

Yakıt tüketimi mükemmel. Aynalarla arka görüş yeterli. Sele yüksekliği oldukça uygun (ilk okul yanından geçerken cocukların bağıorarak söyledikleri laf: "-Aaaaaaa motora bak abiyi sürüyor.") Yani sele yüksekliği konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız Ayrıca düzde yaklaşık 95 km/h hız yaptığını da belirtmek isterim. Bu hıza seri şekilde çıkabilir ancak daha üzerini planlıyorsanız kesinlikle yetmeyecektir. Yedek parça konusunda yazdıklarımı da hatırlatırım. Hepsine rağmen yine de MSX125' i şiddetle öneririm. Asla satmak istemeyeceğiniz bir motosiklet olacaktır!

KTM kesinlikle yeni başlayan birine önermiyorum. Bazı modellerindeki ciddi birkaç sorun, servisin ilgisizliği, yedek parçanun ve servis bakımlarının ortalamanın üzerinde oluşu gibi nedenlere bir de grenaj ve basit bir sinyal veya ayna fiyatını da gözetirsek, tipi/şekli şemali güzel de olsa o zırıltı egzoz sesi bir süre sonra rahatsız edecektir.
    Çok teşekkür ederim bakış açımı değiştirdi verdiğiniz bilgiler çok yardımcı oldunuz.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    pulsar 200 ns öneririm.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)