Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4riders Breeze- Evo Tour Wp Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400
    yok demeye değmeyecek bir paraya satılan bu iki bottan yıl boyunca gerekirse takviyelerle kullanmaya hangisi daha uygundur ?

Breeze yazlık termal çorap dışına da su geçirmez bişeyler giyerek kullanıp yazın rahat etmek mi ?

ya da Evo breeze alıp kış bahar rahat edip yazın yanmak mı?

yardımcı olmanız ricamdır , saygılarımla .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kışın da kullanıyorsanız kesinlikle su geçirmez bir modeli tercih etmenizi şiddetle öneririm. Aşırı terleme gibi bir sorununuz yoksa yazın da iyi kötü idare edecektir.

Ama yazlık bir model tercih ederseniz sadece kuru havalarda rahat edersiniz. Bot üzerine giyilecek herhangi bir şey sürüş konforunu olumsuz etkiler, vites geçişinde sorunlar yaratır ve resmen eziyettir. Tabi scooter tipinde birşey kullanıyorsanız veya en azından vitesle işiniz yoksa o zaman düşünülebilir. Ancak bu durumda üstüne alacağınız ekipmanın da maliyetini alacağınız bota eklemeyi unutmayın, maliyet değişecektir.

Motosikleti
    Dominar 400
    arada fark 50 tl maliyet eşit sayılabilir. su geçirmezliği konusunda şüpheler mevcut yağmurlu havada sürmüyorum fakat yazlık alıp içerden termal çoraplarla soğuğa mani olmak ne kadar mümkündür ? merakım bu.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı niyetsizadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arada fark 50 tl maliyet eşit sayılabilir. su geçirmezliği konusunda şüpheler mevcut yağmurlu havada sürmüyorum fakat yazlık alıp içerden termal çoraplarla soğuğa mani olmak ne kadar mümkündür ? merakım bu.
    Breeze modeli hava gecirgenligi yuksek bir bot 9larak tanitildi. Yagmur olmasa bile eger scooter kullanmiyorsaniz botun icinde firtinalar kopacaktir diye dusunuyorum. Fena usutursunuz benden soylemesi
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    goretex botların bile kullanımdan ötürü su geçirdiği dünyada bu bota su geçirmiyor diye inanıp para vermek doğru olmaz zaten. Bot güzel şekil şemal on numara ne sertifikaları var mesela ?? Bir EN 13634 Standartlarına göre üretilmemiş bir bota motosiklet botu diye para vermeyin. Bu bot dainese de olsa vermeyin x bir markada olsa vermeyin. Paranıza yazık. Topuk bilek ve burun kısmını sertleştirip adına motosiklet botu yazarak maalesef olmuyor. Önemli olan belli standartlara uygun üretilip gerçekten motosiklet için tasarlanmışsa o ürünü karşılaştırma yapıp bütçe analizi yapıp satın alın. Amaç su geçirmezlik ve sıcak tutmasıysa decathlondan 70 liraya lastik çizme alıp kullanın çok daha performanslı olur.

Motosikleti
    Dominar 400
    Deadly Sotrm hocam , korkumda o zaten. 2 kat termal çorapla falan soğuk havalarda idare edecekse yazlık olanı almak daha mantıklı fakat hiç bir işe yaramayacaksa mart sonuna kadar yazın sıcaklamak ki zaten genelde otoyolda seyahat ediyorum şehiriçine girmedikçe sorun yaşamam diye düşünüyorum.

Mahmut Biner hocam, görüşlerinizi saygıyla karşılıyorum. katıldığım kısımlar da olsa katılmadığım kısımlar da var. Basit bir kaza anında en azından ayağı belirli darbelere karşı koruyarak bütün tutacak ve neredeyse basit bir spor ayakkabı parasına satılan bir bot bu. Buna verdiğimiz paraya karşı bahsettiğiniz ya da kullandığınız/önerdiğiniz ürünlerin ğ-performans ve korumasını beklemek yanlış olur. gönül ister ki ülke de alım gücü yüksek olsun babama 1200 tenere alayım boştan ayağa donatayım (bana 660 da yeter :D) fakat eldeki bütçelerle birşeyler yapmaya çalışıyor ve bunda bir yanlış görmüyorum. LS2 çok iyi kask değil diye çıplak gezmediğimiz gibi bu ürünlerde bir zaman dilimi iş görmesi açısından alınır ve kullanılır diye düşünüyorum. Bir mühendis sertifikasyonların önemini gayet biliyorum bu konuda da haklısınız. fakat lastik çizme örneği biraz talihsiz olmuş.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    tour modeli daha mantıklı görünüyor.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Bende yazlık olanı var. Yazın gayet iyiydi hiç terleme falan yaşamadım. Kışın da işimi görsün diye bot yağmurluğu aldım. Haftada 5 gün işe git gel kullanıyorum yağmur çamur hiç farketmiyor. Ayağım hiç su almadı.

Bot yağmurluğu olmadan bile ayağım hiç üşümüyor açıkcası. Normal çorapla giyiyorum. Tüm bunlara rağmen param olsa YDS kışlık goratex alırdım, bot yağmurluğu giy çıkar çok uğraştırıyor gerçekten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kışlık olanını aldım . Yağmurlu havada kullanırken hiç yağmur geçirmedi şu ana kadar. Alalı 1 ay oldu ve şu ana kadar mutluyum. Bu arada ince çorapla bile üşütmüyor

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı niyetsizadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deadly Sotrm hocam , korkumda o zaten. 2 kat termal çorapla falan soğuk havalarda idare edecekse yazlık olanı almak daha mantıklı fakat hiç bir işe yaramayacaksa mart sonuna kadar yazın sıcaklamak ki zaten genelde otoyolda seyahat ediyorum şehiriçine girmedikçe sorun yaşamam diye düşünüyorum.
    @peyloride yazmis, breeze modelini kisin da kullaniyormua ama otoban deyince isler degisebilir. En iyisi online alip, memnun kalmazsaniz iade etmek diye dusunuyorum.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @peyloride yazmis, breeze modelini kisin da kullaniyormua ama otoban deyince isler degisebilir. En iyisi online alip, memnun kalmazsaniz iade etmek diye dusunuyorum.
    Otobanda da kullanıyorum hocam, herhangi bir üşüme yaşamadım. Tabii bahsettiğim hızlar 200 vs. değil, 100 civarı.

Motosikleti
    Dominar 400
    itirazı olan yoksa yazlık olanı alıyorum arkadaşlar herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)