Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

çin malları ile en yüksek kaç hızı yakalayabildiniz??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    mondial 151 rs 125 yapıyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı gezgin-sovalye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili konuyu açan arkadaşım 150cc motorla 100 km hız yapıyorsun bence fazla bile yapıyorsun bu bir.
    2. olarak sence sen o motorun kalitesine işçiliğine frenlerine zincirine güveniyormusun.
    3. olarak hayatınmı önemli 100km hızla yada bilemedin 120 ile gitmekmi önemli
    4. olarak hızlı bir motor istiyorsan 500 600 cclik bir japon motoru al dilediğin kadar sürat yap kendini öldür.
    Ne yazıkki canım ülkemde gerçek motorcu sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor bu çok üzücü ve her geçen gün dahada azalıyor eğitimsiz kültürsüz insanlara motorlar verildiği müddetçede bu devam edicek.
    Yurt dışında uzunca bir müddet yaşadım ve motorcularını etüd ettim gerçektende a dan z ye motorlarına hakimler yol kurallarına hakimler ve en önemlisi motorcu kültürüne sahipler havayla işleri yok yada 100 değilde 120 yapmakla işleri yok.Lakin sürat yapanlarıda yok değildi ama sürati pistlerde yapıyorlardı ama türk halkı nedense pisttekileri örnek almıyoda caddede yarışanları örnek alıyor onlarda hayatta beklentisi olmuyan keş diye tabir ettğimiz serserilerdir bunlar amerikadada var ne yazıkki fazlada uzun yaşamıyor tıpkı canım ülkemdeki serseri gençlik gibi.
    Bu kadar şeyi yazmamdaki sebeb biraz da olsun mantıklı şeylerle uğraşmanız için artık kendinizi düşünün canınız önemli kariyerinizi düşünün.
    Türk milleti neden yarışçı yetiştiremiyor onu düşünün rossiyi örnek alın ghosriderı değil herkez rossiyi tanır serserileri kim tanır?

kısmen haklısın ama o zaman neden herkes yurtdışında 600cc 1000cc motosiklet alıyor. hız istemeyen gider en fazla 250cc alır zaten. endurolarda farklı tabi ki hızdan çok tork önemli.

arabaların da son hızı 200 km/h ise normalde 100 le gidiliyor mesela. istisnaları bilemem ama millet olarak hızı seviyoruz. ufak motorlarda 90-100 yaptım deniyor ama daha büyük motosikletlerde 280-300 km/h yaptığını söylüyorlar. racing alıp da 200 km/h den yüksek hızlara trafiğe açık alanda çıkmadım diyen yalan söyler. yurtdışı diyorsun ama videolara baktığımız da trafiğe açık alanlarda tekteker gidenler şov yapanlar polisten kaçanlar görüyoruz.

Türk insanında kurallara uymayanlar varsa yurtdışında da vardır. motosiklet şov videolarına bakın. kaç tanesi pistlerde yapılmış? kaç tanesi trafiğe açık alanda?

yurtdışını mükemmel göstermeyin arkadaşlar. kurallar dünyanın heryerinde çiğneniyor. (a dan z ye genelleme yapmışın bi de. hepsi demek oluyor)
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

hgunarbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650
    ben de mondial 110 ft en yüksek hız 95 ama bana hız değil uzun yolculuk lazım ( benim motor 4 vites )

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    grand eagle

uzun yol ağır yüklü motor

normal yol şartlarında 120

yokuş aşağı 145

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Bisan Shalter düzde 110 civarı ama yokuş aşağı nerdeyse 120.Not : Düzde hız denediğimde üstümde gömlek vardı ve gömlek şişerek paraşüt etkisi yapıodu...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    Alıntı gezgin-sovalye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili konuyu açan arkadaşım 150cc motorla 100 km hız yapıyorsun bence fazla bile yapıyorsun bu bir.
    2. olarak sence sen o motorun kalitesine işçiliğine frenlerine zincirine güveniyormusun.
    3. olarak hayatınmı önemli 100km hızla yada bilemedin 120 ile gitmekmi önemli
    4. olarak hızlı bir motor istiyorsan 500 600 cclik bir japon motoru al dilediğin kadar sürat yap kendini öldür.
    Ne yazıkki canım ülkemde gerçek motorcu sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor bu çok üzücü ve her geçen gün dahada azalıyor eğitimsiz kültürsüz insanlara motorlar verildiği müddetçede bu devam edicek.
    Yurt dışında uzunca bir müddet yaşadım ve motorcularını etüd ettim gerçektende a dan z ye motorlarına hakimler yol kurallarına hakimler ve en önemlisi motorcu kültürüne sahipler havayla işleri yok yada 100 değilde 120 yapmakla işleri yok.Lakin sürat yapanlarıda yok değildi ama sürati pistlerde yapıyorlardı ama türk halkı nedense pisttekileri örnek almıyoda caddede yarışanları örnek alıyor onlarda hayatta beklentisi olmuyan keş diye tabir ettğimiz serserilerdir bunlar amerikadada var ne yazıkki fazlada uzun yaşamıyor tıpkı canım ülkemdeki serseri gençlik gibi.
    Bu kadar şeyi yazmamdaki sebeb biraz da olsun mantıklı şeylerle uğraşmanız için artık kendinizi düşünün canınız önemli kariyerinizi düşünün.
    Türk milleti neden yarışçı yetiştiremiyor onu düşünün rossiyi örnek alın ghosriderı değil herkez rossiyi tanır serserileri kim tanır?

zengin şovalye. sende türk milletini serseri yaptın hemen yaaa. kurallardan bahsediyorsun. bizim ülkemizde araç sürücüleri kurallar uysa motorcularda uyar yayalarda. sürekli yurddışını övmüşsün. peki tamam bizim ülkemizde trafik kurallarına uyulmuyor. yurt dışında insanlar yaradılışlarına bile bile uymuyorlar. eşcinsellermi desem. cocuklara sarkanlarmı desem. cıplak gezenlermi desim. biz onları gibi olacağımıza varsın sadece trafik kurallarına uymayalım. Tabi birde bizde vergi bukadar cok olmasa ve maaşlarımız, veya yaşam standardımız yüksek olsa emin ol, bu sitedeki hiç kimse çinli motor alıp binmezdi. tabi birde yarışçılardan bahsetmişsin. burda öyle bir imkan yok sponsor yok. birileri bize sponsor oldudamı biz yarışçı olmadık. ülkemizde sadece zenginler yarışçı olabiliyor. kabiliyet değil yani. söylediklerinde haklıda olabilirsin. ancak bu şekildeki gibi bir üslupla sadece tepki toplarsın.

Kazasız sürüşler bilerim.

abi hız isteyenler boşuna racinglere para vermeyin bakın burada scooterlar var .adamlar 150 yapacak az kaldı az.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı semtuluce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hız isteyenler boşuna racinglere para vermeyin bakın burada scooterlar var .adamlar 150 yapacak az kaldı az.
    yakında çin malı uçakla uçtum diyen çıkarsa şaşırmayın. 150cc ile 250cc ler hatta 500cc ler bile aynı hıızı yapıyor anlamadım. fiziğe aykırı
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Benim Ufaklik Bisan Da 110 Gördü Ama Motorun Ağlamasina Dayamadim Hemen Elimi Gazdan çektim Yoksa Başima Iş Açacam Bide Motor Yaptirmayalim Ister Inanin Ister Inanmayin Ama Motoru Bidaha öyle Yaparsam Eşeğim Içim Ciz Etti O Anki Sesi Hala Kulaklarimda :(((

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Çin malı motorların performansını çok zorlamayın derim. Normal kullanımda bile sorun yaratabilen bu motorlar, performansları zorlandığında başınıza ciddi problemler açabilirler. Yüksek süratte risk daha yüksektir, bunu unutmayın!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

yok baba yaw.. geçen adana dan mersine gideyim dedim, canım çıktı 40km sonra geri döndüm :p
    öyle en az 120 filan olmazsa yol çekilmiyor harbiden

yaw ben öyle 150 yapayım, 200 yapayım derdinde filan değilim. ama gezinti hariç, bi yerden bi yere gidebilmek için günümüz şartlarında 120 yü bari görmesi lazım diyorum. bunun ışığı var, trafiği var, bilmem dinlenmesi var vs.vs..maksimum 90-100 yapabiliyosak, ortalama süratimiz 70lerin altında oluyor. ben adana-karaman arasını (320km civarıdır) kia ceratom ile 3 saatte rahat gidiyorum yani ortalama hızım 105-110... o da yeri geliyo otobanda 160 yapıyorum filan, ortalama hız bu haliyle anca 100ün üzerinde tutuyor. e bi de motorla gitmeyi denesem (ki şu anda düz yolda maksimum 98filan yapıyor) heralde ortalama hızım 60-70i geçmiyecek. bu durumda 5-6 saate çıkacak bizim yol. eh be kardeşim zaten c.tesi akşamları gidip p.tesi sabah dönüyorum, çekilmez bu yol 1 gün için. zaten yarım günden fazla nerdeyse yolda geçecek...
    demem şu ki; 120-130 maksimumları olmalı ki en azından 90 ortalamayı bari yakalıyabilelim. o zaman hadi mola süresiyle 4 saat katlanılır yani...

Motosikleti
    FZR600
    Alıntı gercekposta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok baba yaw.. geçen adana dan mersine gideyim dedim, canım çıktı 40km sonra geri döndüm :p

arkadaşım mersin mt'den ciks33'üm
    mersin mt olarak geziler düzenliyoruz, resimlerizimizi de yayınlıyoruz ve grubumuzda yaklaşık olarak 15 motora sahibiz.
    gün geliyor bir günde 300-350 km yol katediyoruz.gruptaki makinaların çoğunluğu çin malı makinalar 125'lik - 150'lik -250'lik özelliklere sahip.
    ben de suzuki xf -650 freewind var.
    seni biraz güldüreyim
    ortalama seyir hızımız 85 civarında. gezmeye gidiyoruz çünkü.
    daha önce bende 2 adet çin malı motor kullandım.
    mondial 110-ft ile antalya Göynük'e gittim mersinden. bir de artçım vardı.ayrıca 20 kg çanta bağlıydı makinaya
    inan yolun akıcılığı sana bağlı yeterki kafan rahat olsun. 9 saat yollardaydık 1 saatte 10-15 dakikalık molalar verdik motor dinlensin diye ama sonunda göynük'e gitmiştik. zafer benim ve motorumundu.
    110-ft kullanlar bilirler çok hızlı bir makina değil 4 vites bir makina.
    onun için hızı kafana takma hızı. 100km inan yeterli bir hız.

şu an yapabileceğin 2 yöntem var daha da hız istiyorsan.

1- dişli değiştirmek, bu da ağır bir kasaya sahip olan motorunu kalkışlarda daha da hantallaştırır. bunun yanısıra 15 km civarında bir hız artışı olur.
    2- hava filtresinin iptali ve bununla beraber egzos geri dönüşümü iptali yaptırabilirsin. ama yakıtını arttırır haberin olsun.

yolun açok olsun
    motorla uzun yol sabır işidir...

Forumdan Uzaklaştırıldı albts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    arkadaşlar çin mlı motorları düzgün bir araçla veya gps ile kontrol edin hepsi fazla gösteriyor emin olun en kralı 90 yapıyo ibre 80 gösteriyo yaa hız eminim 65 felan yoldan anlıyosun kardeşim

yaw ben öyle 150 yapayım, 200 yapayım derdinde filan değilim. ama gezinti hariç, bi yerden bi yere gidebilmek için günümüz şartlarında 120 yü bari görmesi lazım diyorum. bunun ışığı var, trafiği var, bilmem dinlenmesi var vs.vs..maksimum 90-100 yapabiliyosak, ortalama süratimiz 70lerin altında oluyor. ben adana-karaman arasını (320km civarıdır) kia ceratom ile 3 saatte rahat gidiyorum yani ortalama hızım 105-110... o da yeri geliyo otobanda 160 yapıyorum filan, ortalama hız bu haliyle anca 100ün üzerinde tutuyor. e bi de motorla gitmeyi denesem (ki şu anda düz yolda maksimum 98filan yapıyor) heralde ortalama hızım 60-70i geçmiyecek. bu durumda 5-6 saate çıkacak bizim yol. eh be kardeşim zaten c.tesi akşamları gidip p.tesi sabah dönüyorum, çekilmez bu yol 1 gün için. zaten yarım günden fazla nerdeyse yolda geçecek...
    demem şu ki; 120-130 maksimumları olmalı ki en azından 90 ortalamayı bari yakalıyabilelim. o zaman hadi mola süresiyle 4 saat katlanılır yani...

abi nie döndünki. zaten yarısına kadar hemen hemen gitmişsin. boşuna benzin yakmışsın yani.

bide km göstergen dijitalmi 98 fala diosunda

merkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 600cc
    yav bu çin malları basakene elinizde kalmasın arkadaşlar bırakın çin japon iş alman başka tanımayın

ELeCtRiCkChi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZeaLSun 125-7
    Bende ZeaLsun 125-7 VaR...! ScooteR DiiL StandaRt 125 LikLeRden...! YoL KompLe Düz Desem YeRi VaR Yani 110 İle 120 ARasında GöRdüm İbReyi...! (MotoRda Rodaj FaLan KaLmadı 6-7 AyLık 3 Büyük Kazası WaR,0 Km ALmıştım İLk Sahibi Benim Ama MotoR TopLu Yani KazaLı Gibi DiğiL Hiç) Zaten Max 120 GösteRio...! Ama ARkadaş Çin Dedin Mi AsLa Hız Olayına GiRmicen YavaşLaması AyRı DeRt DuRması AyRı Dönmesi AyRı...! En İyisi Honda...! ALLah Nasib EdeRse CBR125R ALıCam 2007 Yaz BaşLaRında...!
    [CENTER][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"][B]:queen: Ben Yandım, Sen Yanma ; Sakın MondiaL ALma...! :queen: [/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]

zagortenay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZX-6
    Alıntı mtsport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AS 150 T MAXİMUM HIZ: 120 km Devir Saati: 5,5 gibiydi 12 kadar süresi var
    asyaların km göstergesi diger çin malı bütün motorlar gibi fazla gösteriyor.Asya ile 120 ile giderken 100 km hızla giden bir araba bizi çok rahat geçti.

Hemen hemen mersine varmışsın.Ardı önü 55 km zaten.Temel ile dursunun ben çesuldum döneyrum .fıkrasına benzemiş.

ya doğru,bayaa yol yapmıştım. Ama ş.içi km de yaptıydım, yani daha yolun yarısına bile gelmediydim heralde
    km göstergem dijital değil ama doğru gösteriyor, yani en azından fazla göstermiyor. 140 kadran koymuşlar 100e yaklaşıyor 97-99 gibi bi yerde duruyor.
    motorun kalkışı vs. çok iyi, o nedenle dişliyi büyütmem için halen yeterli avansımın olduğunu düşünüyorum.
    haftaya filan değişikliği yaparım. yapınca da sonuçlarıyla burada anlatırım.

Motostyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125ZN
    mondial 125zt 110km ve tırstım
    [url]http://img154.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img154/7716/1158059139u9q.smil[/url]

NIGHTCORE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar öncelikle bir aya kalmas mondial 150 hs almayı düşünüyorum çin malı demeyin bütçem ona yetiyor.Tabiki hız tehlikelidir ben arkadaşımın motorunda 60 yaptımda kalpten gidiyordum.(İlk motor kullanışımdı ) Şimdi 1000 km den sonrada hız yapmak istemiyorumda aslında motor sağır olur felan diyolar sizce ne yapmalıyım ?
    ๑۩۞۩๑ NIGH†CORE™ ๑۩۞۩๑ Yusuf™ ๑۩۞۩๑ 150hs ๑۩۞۩๑

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler