Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Honda Debriyaj Balatasından 8.500 TL İstedi....

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer debriyaj seti amerikada da 1000 $ olsaydı, eyvallah.
    Açıkçası bunu da bilmiyoruz daha. Link koydum ama arkadaş bakmadı sanırım. Motosikletin yılını ve km sini verdi mi? Eğer vermediyse boş konuşuyoruz.

Mesela lafı geçtiği için AT'nin far fiyatına baktım, burada da pahalı. Tek parça satılıyor, bin küsür dolar indirimli fiyatı bile...

Benim bildiğim Honda yürüyen aksamda olabilecek problemleri garanti kapsamında halleder, adını kirletmez. Yurt dışı forumlarında kronik DCT arızası var mı? Ben rastlamadım açıkçası.

Kalkıp ta Honda'nın motosiklete koyduğu DCT şanzımanı VW'nin dizel arabasına koyduğu DCT şanzımanla karşılaştırıp "DCT kaka" demek çok saçma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @demirarch

Not:

Üstad,

Lazerde kestirirsin demişsin,o iş zor.

En yukaridaki baski saci yuzeyi formlu.

Ya sıvama olacak yada prograsif(sac) kalip olacak.

Cnc iside olmaz parca max 1-1,5mm et kalinliginda

https://i.hizliresim.com/QLYjAj.jpg
    lazer işi lafın gelişiydi canım , mimar adamım , işin detayını görünce anladım tabiki

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Alıntı Madpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam
    bende integra kullanicisiyim.bu motor kac km deymis.daha oncede sorulmus ama cevap goremedim.
    malesef honda turkiye fiyatlari cok yuksek.3600tl istenilen on diski hollandadan 200 euroya almistim.(orjinal Honda)
    hocam motor 35.700 km de ,

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşinize yarar mı bilmiyorum ama adamlar Fedex kargoyla 3 günde ulaştırıyor diyor. Kargo pahalı ama toplam 1.600 lirayı bulmuyor gelmesi.
    https://www.webike.com.tr/products/23585911.html
    çok teşekkür ederim , yan sanayi (EBC) satın aldım , hatta az önce kargo geldi , sıra geldi iyi ustaya ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şurda bir kesinlik yok tabi (veya ben anlamadım)

mevcut arızanın debriyajdan kaynaklandığı kesin mi ?
    bunun cevabını bence serviste bilmiyor ,
    debrıyaj balatasının eskidiği gerçek , bir yerden başladım bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ÖNEMLİ BİR KONU var burada:
    Bu forum başlığı "Honda NC700/750 Türkiye" facebook grubunda konu olmuş. Oradaki mesajlarda özetle de deniliyor ki: piyasada dct için yan sanayi debriyaj balatası yok, dct ile düz şanzıman balataları aynı değil. Honda kataloğunda da dct ve düz şanzımanın balataları farklı imiş. Alınan/alınacak olunan EBC balataların dct şanzıman için olduğuna ve motorunuza uyacağına emin misiniz, yoksa deneme yanılma mı olacak?
    Ayrıca sizi gruba davet ediyorlar ilk elden bilgi almak için ve motorun km'sini merak ediyorlar.
    facebook kullanmıyorum ,
    esengül honda ile görüştüm , evet listede farklı görünüyor dedi , detaya inip parça koduna bakınca aynı olduğunu söyledi ...
    ama ilk evrede farklı olduğunu söylemişti

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası bunu da bilmiyoruz daha. Link koydum ama arkadaş bakmadı sanırım. Motosikletin yılını ve km sini verdi mi? Eğer vermediyse boş konuşuyoruz.

Mesela lafı geçtiği için AT'nin far fiyatına baktım, burada da pahalı. Tek parça satılıyor, bin küsür dolar indirimli fiyatı bile...

Benim bildiğim Honda yürüyen aksamda olabilecek problemleri garanti kapsamında halleder, adını kirletmez. Yurt dışı forumlarında kronik DCT arızası var mı? Ben rastlamadım açıkçası.

Kalkıp ta Honda'nın motosiklete koyduğu DCT şanzımanı VW'nin dizel arabasına koyduğu DCT şanzımanla karşılaştırıp "DCT kaka" demek çok saçma.
    estağfurullah , cevaplarınızı okuyorum , iş yoğunluğundan vakit buldukça yazmaya çalışıyorum , teşekkürler cevaplarınız için ,
    motor 2014 model , 35.700 kmde , garanti bitti , bakımların tamamı Anes Honda da yapıldı , ben 25.000 kmde satın aldım ....
    EBC balatayı satın aldım , ilk fırsatta taktıracağım , benden sonra bu sorunu yaşabilen olur , onlara yardımcı olur ,
    mutlaka burdan bilgi yazacağım ,

selamlar
    maktama, SuleymanE ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @demirarch

Mimarlik fakultesinde metal teknolojisi dersi veriliyordu da benim haberim yok demekki.

İki tane mimar arkadaşim var,st 52 nedir diye sordum,

Birisi,statik projede gecen bir terim,

Digeri,3ds max programindaki bir komut dedi..

Hee bunlar 15 senelik mimar.

Kendinizi gelistirmenize sevindim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    neyse hayırlısı olsun şimdi iş iyi bir usta bulmana kaldı.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    35 bin km de bu arızayı vermesi hiç normal değil.Bir arkadaş 175 binde integranın hala sorunsuz olduğunu yazmıştı face de.Benim ki 2015 şu anda 85 binde ve gayet iyi. D&B hondada ustalara da defalarca sordum balata bitmesi arızası yok.(Başka sorunlar var tabii ki)

Aklıma gelen
    1- Ya motor 35 binde değil(Çok filim dönüyor 2. elde)
    2- Çamurda falan zorlanmış..patinaj yaptırılmış yada
    3- Devamlı aragazı verilerek kullanılmış
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35 bin km de bu arızayı vermesi hiç normal değil.Bir arkadaş 175 binde integranın hala sorunsuz olduğunu yazmıştı face de.Benim ki 2015 şu anda 85 binde ve gayet iyi. D&B hondada ustalara da defalarca sordum balata bitmesi arızası yok.(Başka sorunlar var tabii ki)

Aklıma gelen

26binde değişti arkadaşımın iş arkadaşının da.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @demirarch

Mimarlik fakultesinde metal teknolojisi dersi veriliyordu da benim haberim yok demekki.

İki tane mimar arkadaşim var,st 52 nedir diye sordum,

Birisi,statik projede gecen bir terim,

Digeri,3ds max programindaki bir komut dedi..

Hee bunlar 15 senelik mimar.

Kendinizi gelistirmenize sevindim.
    Ben alüminyum ve 316 paslanmazı ayırt edemeyen yüksek makine mühendisi tanıdım. St52 olarak değilde 4040 olarak sorsan belki bilirlerdi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Millet ne güzel rakamlarla sayılarla anlaşıyo ya la. İmrendim valla

Motosikleti
    ......
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben alüminyum ve 316 paslanmazı ayırt edemeyen yüksek makine mühendisi tanıdım. St52 olarak değilde 4040 olarak sorsan belki bilirlerdi.
    Var olmaz mi?

4040 desende anlamaz yasin,japon yapiştiricisi sanar..

Adam sheet metal tasarimda,8mm kalinligi olan L bukumlu parcanin iç radyusunden habersiz,hatta 4942 10mm kal. malzemeyi hatali bukum sonrasi duzeltmek icin abkantta ters bukum bile kurtarir diyor,ulan 4942 sert malzemedir.

Hee bunu diyende,ar-ge direktöru..kac defa bu tip adamlarla yan sanayii ted. fuarina gittim,yaw firmalarla sen dialog kur,projede bana şutlarsin..

Alternatif,
    4936
    4942

St52 S355J2 diyede geçer,hatta yassi saclarda kodla yazilir..

Var olmaz mi?

Adam sheet metal tasarimda,8mm kalinligi olan L bukumlu parcanin iç radyusunden habersiz,hatta 4942 10mm kal. malzemeyi hatali bukum sonrasi duzeltmek icin abkantta ters bukum bile kurtarir diyor,ulan 4942 sert malzemedir.

Hee bunu diyende,ar-ge direktöru..kac defa bu tip adamlarla yan sanayii ted. fuarina gittim,yaw firmalarla sen dialog kur,projede bana şutlarsin..

Alternatif,
    4936
    4942

St52 S355J2 diyede geçer,hatta yassi saclarda kodla yazilir..
    Bu ülke de mühendis yok deyince sinirleniyorlar ama alaylı birinin onda biri kadar bilgileri yok. O değil senden öğrenip 2 hafta sonra sana geri satar bilgiyi.

Motosikleti
    ......
    Bu ülke de mühendis yok deyince sinirleniyorlar ama alaylı birinin onda biri kadar bilgileri yok. O değil senden öğrenip 2 hafta sonra sana geri satar bilgiyi.
    Çaliştigim önceki firmada,kendi aramizda yaptigimiz proje toplantisinda,oltaya yapay yem taktim,neyse bizim direktor üst yonetim toplantisina katildi,çikişta surati duşmuş,3-4 gun benimle konuşmadi,

Ne yapayim aga,adama detaylardan önemli süreç bilgisi veriyorum,yok..detay istemiyorum ana hatlari yeter dedi..verdim ayarı..kendi kaşındı..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı montanaturne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26binde değişti arkadaşımın iş arkadaşının da.
    Dct mı düz vites mi

Çaliştigim önceki firmada,kendi aramizda yaptigimiz proje toplantisinda,oltaya yapay yem taktim,neyse bizim direktor üst yonetim toplantisina katildi,çikişta surati duşmuş,3-4 gun benimle konuşmadi,

Ne yapayim aga,adama detaylardan önemli süreç bilgisi veriyorum,yok..detay istemiyorum ana hatlari yeter dedi..verdim ayarı..kendi kaşındı..
    Bende yukarıda bahsettiğim vatandaşa benzer bir güzellik yaptım. 50ton paslanmaz yanlış gitti. Üretim 3 gün malzemeyi geri bekledi. Ondan sonra pek konuşmadık. Zaten sonra bende ayrıldım.

Motosikleti
    ......
    Bende yukarıda bahsettiğim vatandaşa benzer bir güzellik yaptım. 50ton paslanmaz yanlış gitti. Üretim 3 gün malzemeyi geri bekledi. Ondan sonra pek konuşmadık. Zaten sonra bende ayrıldım.
    Bende o olaydan 2 ay sonra ayrildim,aradan 15 gun gecmeden direktor yalamasida istifa etmis..kulagima geliyor havadisler..

Keskin,net,realist,hee birde tecrubeliysen..sevilmezsin,barinamazsin yasin,ayni durum şahsim icinde geçerli..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aklıma gelen
    adından belli balata illa ve illaki biticek .. bitmez diyen ustanında ustalığı sorgularım madde nin yapısına fizik kurallarına ters çünkü..

balata dediğin şey incelir ve bir noktadan sonra biter yerine yenisi takılır.. her tür balata için bu geçerlidir.. şanzımanda balata motor ve vites kutusu arasında bulunan gücü aktaran parçadır manuelde elle basarak yapıyorsun otomatiklerde robotik sistem yapıyor ama her halukarda aşınıyor inceliyor zamanla o parça.. manuel arabada genelde 4 yıl 60 bin km dir normal kullanımda ömür süresi .. motorsiklette değişken kullanıma bağlı değişir...

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adından belli balata illa ve illaki biticek .. bitmez diyen ustanında ustalığı sorgularım madde nin yapısına fizik kurallarına ters çünkü..

balata dediğin şey incelir ve bir noktadan sonra biter yerine yenisi takılır.. her tür balata için bu geçerlidir.. şanzımanda balata motor ve vites kutusu arasında bulunan gücü aktaran parçadır manuelde elle basarak yapıyorsun otomatiklerde robotik sistem yapıyor ama her halukarda aşınıyor inceliyor zamanla o parça.. manuel arabada genelde 4 yıl 60 bin km dir normal kullanımda ömür süresi .. motorsiklette değişken kullanıma bağlı değişir...
    Sonu olmayan bir şey var mı ...yok. ama 100 bin de biteni de var 300 binde bitmeyen o de var. Normal şartlarda bu km lerden bu balata bitmez. Bir anormallik var. Servise gelmemiş olması hiç bitmeyecektir anlamını çıkartmanın anlamı yok....

Motosikleti
    ......
    @YasinC

Dostum,

Hele hele aile şirketindeysen o daha zor.

Patronun duymak istedigi sözleri söylemen lazim,gerçekleri değil...

Termin tarihi vs.hikaye.

Kimileri çenesiyle iş yapar gibi takilir..
    Kimileri tecrubesiyle,işe yaramaz gibi gözukur..

Nüans farki buradan geliyor..
    YasinC bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Honda balata setine 8 bin tl istedikçe aklıma Goradaki halı sahnesi geliyor, beni bir gülme alıyor

Müşteri: NC750d integra balata seti kaç para acaba?

Honda : Bu balatamızda ise otantik tasarımlar yoğunlukta olup,
    Çok kıymetli bir parçadır...
    Eli belindedir tasarımın adı,
    Samimiyetimle söylüyorum bunu imal eden çocuk kör oldu ya...
    Fiyatı çocuğun ameliyatı da dahil 8bin tl !!!

Müşteri: Ha, o zaman tamam, alayım 1 set...

Hatırlamayan varsa halı sahnesi de şöyleydi :

@YasinC

Dostum,

Hele hele aile şirketindeysen o daha zor.

Patronun duymak istedigi sözleri söylemen lazim,gerçekleri değil...

Termin tarihi vs.hikaye.

Kimileri çenesiyle iş yapar gibi takilir..
    Kimileri tecrubesiyle,işe yaramaz gibi gözukur..

Nüans farki buradan geliyor..
    Yabancı şirketti ama yönetim de son 2 senede arkadaş kadrolaşması oldu. Şimdi patron şirketindeyim. Ama doğruyu söylemekte adet olmuş arada çomak sokmadan yapamıyorum.

Dünyayı bilemem ama bizim ülke de hemen hemen her yerde iş yapan değil diliyle çalışan tutuluyor.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Yabancı şirketti ama yönetim de son 2 senede arkadaş kadrolaşması oldu. Şimdi patron şirketindeyim. Ama doğruyu söylemekte adet olmuş arada çomak sokmadan yapamıyorum.

Dünyayı bilemem ama bizim ülke de hemen hemen her yerde iş yapan değil diliyle çalışan tutuluyor.
    İzmirde yaşadigim bir dönem,

70kişilik bir işletmede işe başlamiştim,neyse projeler geldi önüme,baktim alayı eksik,benden önceki arkadaş yarim yamalak bitirdim demiş,hemen iş emri acmis.

Zaman kaybetmeden,uretime başlanan parcalari kontrole atolyeye indim,baktim patron eli dötünde geziyor,selam verdim mevzuya girdim,datalar eksik,bu şekilde uretim olmaz,prototip hic olmaz..dedim bana siraya göre proje başina 3 hafta termin lazim.devreye almam için..bakariz dedi uzaklaşti.

Uretim şefini buldum,dedim datalar eksik önceki arkadasa ulasmam lazim(dosyalari nereye kaydetmiş vs.),amann hocam senden onceki arkadaş patronun yeğeni,valla patron duyarsa ağır söver bize...

Vay babam vay...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)