Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR600RR disk balata

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR600RR
    Arkadaşlar motorun ön diski yamuk şuan.Diskin yenisi hondada 7 bin tl balatalar bin tl toplam. tornada olmaz deniyor.Tabiki o kadar para verip servisten almıcam ama fiyatlar bu kadar uçukmu yani. bin tl ye sıfır diskler var başka marka, ama ne kadar güvenli bilmiyorum, bide orjinallerin çıkmaları var, bitik veya yamuk deil. güvenilir kişilerde onlarada bin tl diyolar. napıyım bilmiyorum. ayrıca balatada normal ustalar 250-300 e çok kaliteli balata takarız diyo hepsi ama honda bin tl çıkarıyo bu kadar fark varmı ya bu seviste. sizde disk balata konusunda napıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    7 binliraya disk alsam fren sıkmam sanırım o nasıl bir fiyat kos koca tırın fren diski 500 lira :(
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR600RR
    ya bende onu diyorum fiyat abes ama ikinci el çıkma mı alıyım yoksa yan markalarınkini sıfırmı alıyım. disk bu şakaya gelmez helede motorda.

Motosikleti
    NC750X
    aslan besliyorsan yemine bakmayacaksıncılar gelmeden yorumumu yapıp kaçayım.. servise hayatta o para verilmez bence kaliteli yine bilindik bir markadan disk balata alın derim.. ben de yakında değiştireceğim balataları.. galfer ya da brembo taktırmayı düşünüyorum..

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 binliraya disk alsam fren sıkmam sanırım o nasıl bir fiyat kos koca tırın fren diski 500 lira :(
    bu yüzden bir 600rr'ın yok

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı yusufncetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bende onu diyorum fiyat abes ama ikinci el çıkma mı alıyım yoksa yan markalarınkini sıfırmı alıyım. disk bu şakaya gelmez helede motorda.
    sarf malzemesinin 2. eli alınmaz önceki hor kullanmıştır gözle göremeyeceğiniz kanallar açılmıştır.. alır sıfır balata takarsınız üstüne balatayı da bozabilir.. riske etmeyin sıfır orta segment bir ürün alın kafanız rahat etsin..

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı yusufncetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebc var kaliteli marka ona baktınız mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle :D
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Ebcnin fren diskleri var diye biliyorum bence de o kadar para sırf orijinal diye verilmez az bir para değil

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Oem ile için rahat edecekse, kaç model olduğunu belirtmemişsin ancak y.dışı sitelerden çift disk/balata ortalama 600$+kargo+vergi ile maksimum 4000 civarına alabilirsin. Yine bu sitelerden ebc markasını tercih edip bütçeyi 2500 civarına indirebilirsin.
    Kanji bunu beğendi.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Kardeşim ben EBC taktım hiç pişman değilim. 1 sene oldu diskte ne çizilme ne bozulma var. Bir de sinterli balata çok daha iyi performans veriyor ama diski çabuk bozuyor haberiniz ola

Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 TL e disk mi olur dediği için mi?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Servisler fiyatları iyice şişirdiler. Alakasız fiyat çekme konusunda birbirleriyle yarışmaya başladılar artık.

Senin yerinde olsam sıfır disk ve balata alırdım, çıkmayla da uğraşmazdım.
    Balata olarak galfer önerebilirim. Galferin sinter serisi iyidir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yüksek hacim motor sürmek hep diyorum gider olarakda bel büker oldu. bizim abimizin fazer8 abs si vardı yeni sattı satmadan önce eylülde bakıma sokmuşduk ciddi hiç bir şey değişmedi rutin bakım artı ön fren balataları değişdi o kadar 1000 tl ye çok yakın bir para ödedik 940 tl mi ne ödedik.. resmi servisde değil özel servis yani usta..

Fazer8 yan sanayi sevmez o yüzden her şeyi orjinal yamaha aldık yağ filtresine 100 tl hava filtresine 120 tl verdik .. ön fren balatasına 270 tl verdik .. bunlar sadece aklıma gelen büyük malzeme fiyatları motul yağı osu busu ustanın ücreti 1000 liraya yakın bir paraya denk geldi.. motorun sahibi abimizede dedim iyiki normal rutin bakım birde disk misk amortisör segman büyük bir parça değişse bildiğin ikinci elde bir doğan şahin parası gidicek.. kaldıki bu dediğim rakamlar eylül ayının parası şimdi zamda gelmiş olabilir.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    İmkanın varsa düzgünce kontrol edip,ettirip temiz bi çıkma taktır

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.wemoto.com/bikes/honda/c...bc_-_left_hand
    https://www.wemoto.com/bikes/honda/c...c_-_right_hand

Kargoyla beraber 1876TL'ye denk geliyor. Vergi falan desen yuvarlama 2000-2100TL fiyat. Ön-Arka Balataları da eklersen 2100TL + gümrük vergisi yani toplamda kafadan yuvarlak hesap 2400TL falan ediyor. Bütce sıkıntıysa sahibinden'e girip çıkma disk bakıcan başka çaren yok. Almışken birdaha uğraşmam dersen bu siteden almanı tavsiye ederim sağlam yerdir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    EBC iyidir.

Bana o parayı verirseniz aynı kalitede değil, açıkça yazıyorum ki karbon seramik disk imal eder satarım size. Aslında.... yapsam mı

Birden merak sardı içimi, nasıl bir malzemedir ki 7.000 Tl gibi bir rakkamı telaffuz edebiliyorlar. Atmosfer dışı mekiklerde kullanılan termal alaşım(titanyum seramik) kullanılmış olmalı. Bu kadar abartıyorlar ama biraz krom, vanadium biraz da volfram ekle, cbf disk kalıbı ile aynı şekilde imal edilmiş cbf disk kalıbına dök, fiyatını da orjinal cbf diskinin 20 katına sat. Ohhhhh misssss.

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Fiyatlarda bir yanlışlık olmasın?? 600RR kullanıcısı olarak kontrol ettim, ön taraf;
    Ön sağ rotor 45120MJCA01 179.35€ + nakliye + 18% vergi,
    Ön sol " 45220MJCA01 179.35€ + " " " ,
    Ön balata seti 06455MELD23 49,30€ + nakliye + 18% vergi
    kabaca nakliye vergiler dahil 600-650€ arası mal olur. (3500-4000 TL) işçilikde olsun 300-400 lira. Honda servisi 7000 TL fiyat çekemez böyle bir işleme, burada bir yanlışlık var. Başka parçalar değişiyorsa bilemem, yani ön arka disk balata komple takım olarak, ancak ön takım bu fiyat imkansız
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Tam olarak içeriği bilmiyorum ancak. Mercedesin AMG 63 serilerindeki seramik iiçerikli diskin şuan orjinal fiyatı tanesi 30.000 TL.

250 + km hız yapan makineler için üretilen fren diskleri tamamen farklı oluyor..

Büyük ihtimalle disk seramik içermektedir. Bu nedenle 7.000 TL dir. Ha bu yurtdışında daha ucuza olabilir. Ancak teknik olarak 600 RR bir super race makine olduğu için seramik disk mantıklı olandır. Diğer diskler iş görür ancak 200+ km deki ihtiyaç anında yapılacak özel güçlü bir frenlemede sonuç ortaya çıkar. Brembonun 600 RR için ürettiği diskle kıyas yapılmalı.

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    MB,Audi,Porsche,Ferrari gibi opsiyonel carbon seramik fren sistemine sahip araçların disk fiyatları aks başı 3500€- 6000€ arası değişir, ancak 600RR da böyle bir durum söz konusu değil. Mevcut rotorların emsali olan Brembolar dahil modeline göre 200-250€ arası rotor başına. Hondanın fiyatıda 180€. Anormal bir durum yok, servisin verdiği fiyatta bir anormallik var. İstanbul Esengül motorla görüşmenizi tavsiye ederim, birde onlardan fiyat alın bakalım ne diyecekler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    zaten orjinal cbr600 diskleri carbon çelik karşımı özel bir maddeden yapılır yan sanayinin ucuz olmasının nedenide eski karadüzen ağır çelik disklerden imal edilmesi.. orjinale en yakın ebc ni pro-lite serisi vardır orjinal kadar iyidir onlarda carbon çelik karşımı kullanır.

yan sanayi hiç ama hiç cbr gibi motora önermem ön düzenin bütün dengesi balansı değişir.. düşük süratlerde alt devirlerde hissetmeye bilirsin ama üst süratlere çıkdıkça hissedersin.. sonra işde Allah göstermesin yüksek süratte tank slapper niye oldu diyorlar..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler