Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Scooterin çok zevksiz bir araç olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Aslında bende vitesli motosiklet sürmeyi çok severim ancak yağmurda çamurda kullanmak büyük dert, bagaj ayrı dert, rüzgar dert, pantolonun kirlenmesi ayrı dert ..

Bir süre sonra çileye dönüşüyor, yani ben sanmıyorum 365 gün motosiklet sürme heveslisi olan birinin scooter değilde vitesli motosiklet kullanmayı tercih edeceğini, hele ki İstanbul gibi trafiği olan bir yerde .. Vites düşür , kaldır , düşür , kaldır .. gerçekten bir süre sonra motosikletten soğuyor insan ..

Ha hava iyidir 5. vitesle gidiyorsundur güzel bir viraj gelir atarsın 4 e bir yatarsın viraja .. bu da apayrı bir zevk ..

Sanırım herkeste hem vitesli hem de scooter motosiklet olmalı ..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Zevk / İhtiyaç / İmkan / Konfor ... v.s... v.s... meselesi de meselesi.

Ne var ki ben şu anda git gel işleri için kullandığım malum innova' da hiç rahat edemiyorum. Kullanımı çok basit, aşırı kolay, güvenlik olarak belki diğer bazı motosikletlerden daha iyidir malum dizleri az da olsa koruyor falan, lastik çapı açısından scooter lastiğinden çok daha büyük, bildiğin motosiklet lastiği, scooter gibi kocaman geniş ve rahat sele, eşek yükü çeker ve sağlamdır, bozulmaz, efsanedir, az mı az yakar .... liste uzar gider.

Peki niye rahat edemiyorum? Daha önceki scooterımdaki nedenle aynı. Motosikleti diz veya bacaklar(cross) kavramadıkça her an gidona yük vermek zorunda kalınabiliyor ki aman diyeyim. En sakıncalı durumdur gözümde. Motosikleti sadece gidonundan tutup kullandığım tarzlarda gerçekten de rahat edemiyorum. Ama yine de tavsiye ederim, kullandığım en eğlenceli motosikletlerden biri.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Oh oh iyi mis gibi linçte gelmiş sıcak sıcak, afiyet olsun..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    150'lik commuterden sonra 250'lik naked diyebileceğimiz bir motora geçtim. 2 motorum da şehir içinde çok keyifli ama bazen grubumuzda Xmax.ti, Forzaydı maxiscooterlere denk geliyorum. Adamlar sele altı bagajı bir açıyorlar salon salamanje, içim gidiyor. Nasıl bir mühendislik zekasıysa benim de aküyü kuyruk altına koymuşlar ne avadanlık sığıyor ne disk kilidi. Ben tur camı taksam ata konmuş kelebek gibi oluyor ve rüzgardan dayak yemiş gibi olurken adamlar yolda tur camlarıyla daha konforlu gidiyor.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Daha önce pcx vardı.
    Xj6 aldım tamam ilk zamanlar güzel geliyor basıyorsun devirleniyor falan..
    Ama sonraları sıkmaya başladı .Dur,kalk vites düşür vites yükselt kask koymayı bıraktım sele altına disk kilidini bile zor sığdırıyordum.
    Zaman geçtikçe scooter in rahatlığını özlüyorsun..
    Bas gaza gitsin ,bas frene dursun..
    Ayrıca gözlen kaçan bir nokta daha otomatik vitesli araçlarda seyir halinde yola daha iyi odaklanıyorsun.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Şimdi scooterin 2 artısı vardır
    1-) otomatik şanzıman
    2-) Kendinden bagajlı olması
    Gerisi yürüyen taburedir.Ancaak bu iki artısını bozan tek motosiklet Honda’nın nc x ve s dct modelleridir.Onların fiyatları da 50 binin üstüne çıktığına göre dağılabiliriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bi tmax sürmene bakar tüm ışıklara kalmak istersin.hepsinin zevki bambaşka geçen hafta vespa 946 sürdüm örneğin çok zevkliydi ama taş değil demir değil öyle bir sert motor yok anlatamam.amaçları farklı zevkleri farklı elma armut neyini kıyaslıyorsun

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Arkadaşın canı sıkılmış burda sizle uğraşıyor beyler

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence scooter kimsenin tarzı olmamalı olarak değiştirdim,teşekkürler.
    Bende ikiside var. İnşallah bigün sende de olurda işe, çarşıya, markete, avm'ye neyle gideceksin, hangisini daha çok kullanacaksın o zaman görürsün. Seni hiç tanımadığım halde oyumu scooterdan yana kullanıyorum vitesli motor alan melez arkadaşım.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motosiklet zevk, scooter ulaşım aracıdır.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Linç kokusu alır almaz hemen geldim , onu bunu bilmem hafta sonu hepi topu 4 km kadar sm kullandım şehiriçi makinası kesinlikle sm . Naked falan hikaye .

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kendimi bildim bileli motor kullanırım şehir içi uzun yol hep vitesli motor kullandım yağmur çamur da her yer pislenir ayaklar ıslanır en son gisip 3 ay önce sıfır km scooter aldım dünya varmış
    ayaklar ıslanmaz çamur olmaz takur tukur vitesle uğraşmamak rahat rahat aradan dereden geçmek 10 numara bi duygu
    şehir içinde 660 tenere bile kullandım nc de kullandım ama ameelelik vitesli motor ne olursa olsun ...
    scooter şehir içinde candır canan dır.
    emremm, Erkan344, YERUÇAĞI ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Mondiale binersen elbet zevk almazsın. Zevk alacaksan Burgman 650 ya da tmax alacaksın. Şunu da şuraya koyayım da. Kullanan arkadaş manuel vitesle kullanıyor bu arada.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    [IMG][/IMG]

çok genellemişsin

Motosikleti
    SD 1290R
    Şehir içinde Ferrari kullanmak ta amelelik. Oturup kalkmak zor. Bozuk yol sıkıntı. Park yeri problem. Her hız kasisi, her yokuş inişi, ayrı stres. Şehir içinde Doblo candır can.
    SuleymanE ve Shrieker bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özetlersek hiç kimse bir başkasının sevdiği şeyden hoşlanmak zorunda değildir. Kendi beğenilerimizi bir başkasına dayatmaya çalışmak normal bir davranış değildir.
    Bir tanıdığın eşi o kadar çirkin ki ilk gördüğümde içimden "ohaa" demiştim. Fakat adam karısını inanılmaz derecede seviyor. Bu kafayla gidip adama "sen bu karıyı boşa" desek "sie" cevabını alırız.
    Motosiklet tarzları konusuna uydu mu bilmem?

Motosikleti
    SD 1290R
    Kim skuter'in motosikletten zevkli olduğunu iddia etmiş ki?

Yazılanları okuyun. İnsanlar skuter'i pratik bulmuş, kullanışlı bulmuş, rahat bulmuş. Skuter zaten bunun için var. Felekten bir gün çalmak deyince kimin aklına skuter geliyor Allah aşkına?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterin üzerine oturuyorsun ve gaz kolunu çeviriyorsun neresi zevkli bunun. ayrıca vitesli motosiklet tasarımlarının ''egemen alfa erkek'' sitiline daha uygun olduğunu düşünüyorum,velev ki scooter da kız istemeye gitmiş anne ile babanın ortasında oturmuş damat adayı gibi kalıyoruz. elimizdeki çiçek çikolata ise gidon oluyor.

https://i.hizliresim.com/BaZp9Q.jpg
    https://i.hizliresim.com/nQA8GB.jpg
    Ben de sana şunları atayım,sonucta benim attıklarım da bir scooter ve commuter değil mi ?

hasmet bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondiale binersen elbet zevk almazsın. Zevk alacaksan Burgman 650 ya da tmax alacaksın. Şunu da şuraya koyayım da. Kullanan arkadaş manuel vitesle kullanıyor bu arada.

https://www.youtube.com/watch?v=bAbQO5QtN-o
    Yav, bu nasıl bi manyaktır, hala yaşıyor mu acaba..

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    scoterin ,rahatlığı konforu,kullanım kolaylığı kendinden bagajının olmasının yanında bence en iyi özelliği her 500 km de bir zincir ttemizleme yağlama derdinin olmaması
    Erkan344 ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)