Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet üzerinde kaynak yaptırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selam Arkadaşlar.
    Motor siklet imin arka paket taşıyıcısına kaynak yaptırmam gerekiyor.Benim sorum şu olacak sizlere.Motor siklet üzerinde kaynak yaptırırken
    nelere dikkat etmeliyiz.Akü başlığı çıkacak mı? gibi almamız gereken tedbirleri yazarsanız çok teşekkür ederiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Motosiklet yazamayan biri daha !

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Seni burda daşa dutarlar

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    akü kutup başlarını sökmeniz yeterlidir.
    develiden bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    motosikletin doğru yazılışıyla değilde arkadaşın sorduğu soruya odaklansak nasıl olur?

çeşitli kaynak türleri var bunlardan senin motoruna zarar vermeyecek olanı oksijen kaynağı. kutup başını filan çıkarmana gerek yok.
    kutup başını çıkarsan bile elektrik direnç kaynağı motorun elektronik aksamında herhangi bir parçaya zarar verebilir. oksijen kaynağı varken riske girmeye değmez.
    develiden bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bildiklerinizi öğretmeyemi geldiniz yoksa insanları taşa tutmaya geldiniz.Hayatta her insanın açığı vardır.Doğru bir lisanla anlatmaya çalışın anlatacaklarınızı .[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin doğru yazılışıyla değilde arkadaşın sorduğu soruya odaklansak nasıl olur?

çeşitli kaynak türleri var bunlardan senin motoruna zarar vermeyecek olanı oksijen kaynağı. kutup başını filan çıkarmana gerek yok.
    kutup başını çıkarsan bile elektrik direnç kaynağı motorun elektronik aksamında herhangi bir parçaya zarar verebilir. oksijen kaynağı varken riske girmeye değmez.
    Teşekkür ederim arkadaşım.Kaliteli bir süte üyesi olduğun her halinden belli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim arkadaşım.Kaliteli bir site üyesi olduğun her halinden belli.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet yazamayan biri daha !
    Adap bilmeyen biri daha

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Aman hulisi bey, ağzımızın tadı kaçmasın..

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Üslup önemli tabi..
    develiden bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Ben kaynağı kendim yaptım hiç bi sıkıntı çıkmadı (çanta demiri kaynağı)
    develiden bunu beğendi.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    1- kutup başı çıkarmak
    2- aracı çalışır durumda bırakmak
    develiden bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Arkadaşın klavyesi sürçmüş, yüklenmeyin. Yoksa o da biliyordur doğrusunun motosiklet olduğunu.
    develiden bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    100. defa da olsa ben de yazayım. Motor siklet değil, motosiklet.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Motosiklet yerine motor siklet yazılmasını çok büyük bir hata veya eksiklik olarak görüp atlayanları aşağıdaki kelimeleri yazanlara atar gider yaparken görmek isterim.

Hadi hadi başlayın görelim...

Örnekmi,

Gidicem, gelicem, görücem, dönecem, öpecem, öpücem vs vs vs gibi türkçeyi katleden kelimeler...

Forumda aratın yeterli. Akşama kadar en az 500 mesaj bulacaksınız (bulucaksın değil bulacaksınız)...

Hadi bakalım boş işlere maydonoz olan motoRsiklet kalemşarları. Davranın klavyeye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Bu arada kardeşim,
    Sorun yaşamak istemiyorsan en doğru çözüm oksijen kaynağı. Hiç elektrik kaynağıyla riske girme. Akü kutup başlarını çıkartarak, elektrik aksamının bağlantılarını sökerek olur mu olur. Ama bence maceraya hiç gerek yok...
    develiden bunu beğendi.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Şu foruma bilgi paylaşmak veya bilgi edinmek yerine; kim ne yazmış, ne demiş, nasıl laf soksam vb, diye giren tipler 1. Birde malını mülkünü alanen olmasa da millete artistlik olsun diye havam olsun diye yazan tipler 2. Ha bu 2 tipe uyuz oluyorum işte

Ulan burası TDK forum mu? Benim yazdığım yazıdan ne demek istediğimi burada ki herkes anlıyor mu? Yok de ayrı yazılır yok bilemem ne ya bi s....n gidin yaa. Motor siklet veya motosiklet 2 tekerli götürgeç ne fark eder. Ne olduğunu anladın ama sen her b.ku bildiğin için hemen yok şu yok bu.

Arkadaş güzel bir soru sormuş. Kaynak yapılacak kutup başlarını sökmem yeterli olur mu? Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar Oksijen kaynak yap riske girme söksen de olur ama riskli demiş. Biliyorsan bilgini de paylaşmak istersen paylaş yanlış da olsa tartışalım. Bilmiyorsan oku geç. Yorum yapma.
    develiden bunu beğendi.
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu foruma bilgi paylaşmak veya bilgi edinmek yerine; kim ne yazmış, ne demiş, nasıl laf soksam vb, diye giren tipler 1. Birde malını mülkünü alanen olmasa da millete artistlik olsun diye havam olsun diye yazan tipler 2. Ha bu 2 tipe uyuz oluyorum işte

Ulan burası TDK forum mu? Benim yazdığım yazıdan ne demek istediğimi burada ki herkes anlıyor mu? Yok de ayrı yazılır yok bilemem ne ya bi s....n gidin yaa. Motor siklet veya motosiklet 2 tekerli götürgeç ne fark eder. Ne olduğunu anladın ama sen her b.ku bildiğin için hemen yok şu yok bu.

Arkadaş güzel bir soru sormuş. Kaynak yapılacak kutup başlarını sökmem yeterli olur mu? Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar Oksijen kaynak yap riske girme söksen de olur ama riskli demiş. Biliyorsan bilgini de paylaşmak istersen paylaş yanlış da olsa tartışalım. Bilmiyorsan oku geç. Yorum yapma.
    Ne güzel yazmışsın arkadaşım.Teşekkür ederim.Farkında olmadan bir hata yaptım diye az kalsın aforoz edeceklerdi.Ama sizin gibi ince düşünceli Kardeşlerim yalnız bırakmadı beni.Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
    CagrioneTR ve ilker_41 bunu beğendiler.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne güzel yazmışsın yüreğine sağlık böyle bilgi sahibiyim aynı zamanda bir bilgisiz insan üzerinden EGO mu okşayayımn diyen tiplerden nefret ediyorum.😅

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    30 senenin üzerinde,hertürlü kaynağı yapan biri olarak...
    Evet oksi-gaz kaynağı yaptırırsan bişey sökmene gerek yok. Ancak bildiğin alev olduğundan daha çok alanın ısınıp yanacağını,hatta hüç olmaması gereken yerlerin bile dikkatsizlik sonucu yanabileceğini gözönünde bulundurmalısın. Üstelik bu kaynak çook aşırı sağlam olmayacaktır. Yani kuvvet isteyen bişeyse tercih etmemelisin.
    Elektrik ark yada gazaltı kaynak yaptırırsan ve kaynatılacak alanın etrafını ıslak bezle bile olsa kapatırsan hızlı olacağından başka yerler yanmaz,kaynak bölgesi aşırı ısınmadan ilşn biter,daha dayanıklı bir kaynak elde edersin ama iki kutup başını da çıkarman gerekir.
    Kolay gelsin...
    babaçi, develiden ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)