Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çin malı motosiklet ile yurt dışına çıkmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    superboy 100 mg
    8000 km yapmış mondial superboy marka 100cc'lik motosikletimle balkan turu yapmak istiyorum. bir günde 500 km uzun yol tecrübe etmişliğim var. gözüm alıyor. lakin türkiye dışındayken motosiklet bozulursa yaptıracak yer bulabilir miyim? şimdiye kadar bir arıza vermedi. ama bu vermeyeceği anlamına gelmiyor. isterdim ki cbf 150'im olsun sallana sallana gideyim içim rahat dolaşayım. Bütçem sınırlı. Ya bu motorla gideceğim ya da gitmeyeceğim. Yurt dışında teknik destek için mondial'i aradım öyle bir desteğimiz yok dediler. Önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    çin malından destek beklemek bence biraz iyimser bir davranış olmuş. Eliniz anahtar tutmuyorsa bence böyle birşeye kalkışmayın. Diyelimki motoru çok zorladınız ve varyatör kayışı koptu ? Game over.
    En azından buji değiştirebilecek, lastik tamiri yapabilecek, gaz teli değiştirebilecek kadar hakim olamanız gerekir motorunuza bana göre.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosikletinizin Avrupa'da satışı varsa servis ve yedek parçası da vardır.
    Fakat bir çok Asya markasının Avrupa satışı yok.
    İyi araştırma yapmanızı öneririm.

Motosikleti
    superboy 100 mg
    bujimi kendim değiştirdim geçen. yağı da sürekli kendim değiştiriyorum. az çok elim anahtar tutar. makine mühendisiyim. olmadı söylerseniz kritik parçaları yanıma alıp bir aksaklık halinde takabilirsem takarım ya da taktırırım. asıl endişem motorun yatak sarması falan. honda ya da yamaha'nın ya da avrupa'da çok tutulan başka motosikletlerin güç aktarma organları, motor aksamı bu motosiklete uydurulabilir mi? ayrıca bildiğim kadarıyla bu motorda varyatör kayışı yok.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı uzaydakideve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujimi kendim değiştirdim geçen. yağı da sürekli kendim değiştiriyorum. az çok elim anahtar tutar. makine mühendisiyim. olmadı söylerseniz kritik parçaları yanıma alıp bir aksaklık halinde takabilirsem takarım ya da taktırırım. asıl endişem motorun yatak sarması falan. honda ya da yamaha'nın ya da avrupa'da çok tutulan başka motosikletlerin güç aktarma organları, motor aksamı bu motosiklete uydurulabilir mi? ayrıca bildiğim kadarıyla bu motorda varyatör kayışı yok.
    Makine mühendisliğinde para yok mu kardeş veya yeni mi mezun oldunuz?

Motosikleti
    superboy 100 mg
    mesleğimi yapmıyorum şimdilik düz memurum. memurun hali de ortada :D
    bursalıali bunu beğendi.

Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boş iş.. bütçen sınırlıysa zaten hiç gitme. olduğu zaman güzel bi makinayla gidersin. yanlış anlama dost acı söyler..

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    Arıza yapınca şu çocuyk kadar olamazmısın be?

bursalıali bunu beğendi.
    “Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. “ Alparslan Türkeş

Motosikleti
    superboy 100 mg
    işin acı tarafının aslında farkındayım ama beklemek istemiyorum işte...

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Aracına güveniyorsan,çin,japon,alman,italyan fark etmez,yadında bazı gereken takımları aldınmı sorun yaşayacağını zannetmiyorum
    Bakımını yap yola çık,aklında dönen tilkileri koy bir kenara,sinirlerinden arındır kendini,pamuk gibi ol,gerisi çorap söküğü gibi gelir
    En büyük sıkıntı !!!SCHENGEN VİZE!!!

Motosikleti
    superboy 100 mg
    Alıntı metecel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arıza yapınca şu çocuyk kadar olamazmısın be?

http://i.hizliresim.com/VYPWBr.jpg
    olmasına olurum da bozulan parçanın yenisini bi tarafımdan mı çıkarıp takacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracına güveniyorsan,çin,japon,alman,italyan fark etmez,yadında bazı gereken takımları aldınmı sorun yaşayacağını zannetmiyorum
    Bakımını yap yola çık,aklında dönen tilkileri koy bir kenara,sinirlerinden arındır kendini,pamuk gibi ol,gerisi çorap söküğü gibi gelir
    En büyük sıkıntı !!!SCHENGEN VİZE!!!
    çok kez aldım o vizeyi. sıkıntı olacağını sanmıyorum. ayrıca evet şeytan diyor iyice yağla yıka makineyi çık yola :D
    fz6_fazer, sey_47 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    olmasına olurum da bozulan parçanın yenisini bi tarafımdan mı çıkarıp takacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

çok kez aldım o vizeyi. sıkıntı olacağını sanmıyorum. ayrıca evet şeytan diyor iyice yağla yıka makineyi çık yola :D
    Vize işini nasıl aldın,ben bir sefer bulaştım,500 TL param çöpe gitti,amacım ybr ile finlandiyaya gitmekti
    YAMAHA

Motosikleti
    superboy 100 mg
    Vize işini nasıl aldın,ben bir sefer bulaştım,500 TL param çöpe gitti,amacım ybr ile finlandiyaya gitmekti
    en son eylül ayında almıştım. bütün seyahat rotamı eksiksiz ve sıralı bir şekilde sundum. maaş bordrosundan tut sgk kaydına kadar dosyaya ekledim. alman konsolosluğundan almıştım ki almanya bu vize işlerinde en kıllık çıkaran ülkelerden biridir. demem o ki adamları geri döneceğine ikna etmen gerekiyor. "burada keyfim yerinde sizin o popo donduran ayazların estiği ülkenize kalmadım düdükler" demen lazım. tabi belgelerle :D

Motosikleti
    ybr 125 esd
    en son eylül ayında almıştım. bütün seyahat rotamı eksiksiz ve sıralı bir şekilde sundum. maaş bordrosundan tut sgk kaydına kadar dosyaya ekledim. alman konsolosluğundan almıştım ki almanya bu vize işlerinde en kıllık çıkaran ülkelerden biridir. demem o ki adamları geri döneceğine ikna etmen gerekiyor. "burada keyfim yerinde sizin o popo donduran ayazların estiği ülkenize kalmadım düdükler" demen lazım. tabi belgelerle :D
    İstedikleri evrakları topladım,sadece iş yerinden izin belgesini alamadım
    YAMAHA

Motosikleti
    superboy 100 mg
    İstedikleri evrakları topladım,sadece iş yerinden izin belgesini alamadım
    evet o iş beni de baya zorlamıştı. eksiksiz ve düzenli bir dosyaya hayır diyeceklerini sanmıyorum. tekrar şansını dene bence.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    100cc, hava soğutma, yurt dışı,mondial uzun bir dönem çin malı kullanmış biri olarak o yolculuk bana pek mantıklı gelmedi. olur altında bi 600cc keyfine bakarsın. hani demişinya yanıma ne alayım diye piston silindir al. yaş al zincir al iç lastik al buji al karbüratör al al yavrum al nerde ne yapacağı belli olmaz. (kullandığın motorda kronik sübap sorunu var) mondial servisi arkadaşım bu motor olmasa ekmek kazanamayız diyor haberin olsun...

hacı bas git bence...korkarsan aklında kalır hayatın boyunca.az cesaretli ol,en kötü macera dolu bir tatil olur.
    başkasına soracak bişey yok.rotanı çıkar.araştır.yabancı motor forumlarından,konaklama uygulamalarından falan fıstık faydalan...bas git bizede foto yolla.hatta blog aç takip edelim.
    bursalıali bunu beğendi.

nisanci93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    http://www.mehmetorhan.net/mondial-125-mh-drift-ile-23-gunde-11-ulke-gezdiler/

http://www.a2teker.com/haber-bir_iddia_ile_basladi_motosikleti_ile_22.000_km._y ol_yapti%E2%80%A6-4090.html
    uzaydakideve bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Soru1) Yurt dışı gezisine parası olan memur, neden CBF 150 yi alamıyor?
    Soru2) Makine mühendisi bir memur az çok bindiği motoru tanır ve ona göre zaten hazırlanmazmı ?
    Soru3) Mühendislik diplomanı hangi üni. ve hocalardan aldın ?
    Son soru) Yoksa senin hiç motorun olmadı mı?

Motosikleti
    superboy 100 mg
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100cc, hava soğutma, yurt dışı,mondial uzun bir dönem çin malı kullanmış biri olarak o yolculuk bana pek mantıklı gelmedi. olur altında bi 600cc keyfine bakarsın. hani demişinya yanıma ne alayım diye piston silindir al. yaş al zincir al iç lastik al buji al karbüratör al al yavrum al nerde ne yapacağı belli olmaz. (kullandığın motorda kronik sübap sorunu var) mondial servisi arkadaşım bu motor olmasa ekmek kazanamayız diyor haberin olsun...
    ya 8000 km oldu şimdiye kadar bir kere karter keçesi değişti. bu kadar milletin başını ağrıtan bir motor olduğunu bilmiyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

Alıntı nisanci93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.a2teker.com/haber-bir_iddia_ile_basladi_motosikleti_ile_22.000_km._y ol_yapti%E2%80%A6-4090.html
    Alıntı nisanci93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ilk linkteki adamla faceden irtibata geçmeye çalıştım cevap vermedi. ikincisini bir deneyeyim teşekkür ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)