Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

E ihale sitesi açıldı vfr 800x sıfır km sandık motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki katılabiliyor bende bir umut ara ara katılıyorum. Alamıyorsunuz diyorum. Alabiliyorsanız alın. Siz bunu söylediğiniz fiyata alın üzerine 5 koyup ben sizden almassam adam değilim. Bu işe honda izin vermez zaten en başta kendisi yüksek girip alır. Boşa uğraşmayın diye bildiğim için söylüyorum. Bunu gören birçok kişi kafa yorup uğraşıp deneyecek belki bu işi bunu siz düşünmüyor olabilirsiniz ama ben peşin peşin düşünüp uyarıyorum. Bukadar paranız olmasına gerek yok ihaleleri takip edin. Crf 250 fiyatına r1150 gsler çıkıyor çoğu zaman motorunuzu satıp bi katılın bakalım o ihalalere ne oluyor. Eğer bu işleri bilmiyor daha önce katılmadıysanız kimseye tavsiye etmeyin. net.
    Hocam kusura bakmayında siz havaya sıkıyorsunuz. Bildiğiniz bir şey varsa dersiniz ki şu şu nedenlerden dolayı ihaleyi kazanamazsınız. Sebep belirtmeden katılında görün, alında göreyim diyorsunuz. İhale simsarı mısınız? İyi niyetli olan adam örnek gösterir sebep belirtir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Biraz düşünmek lazım. Ucuza motosiklet varsa, o sana bana kalmaz. Bayi almaya kalkar, alamazsa 2. elciler kapar.
    Sana bana kalacak motosiklet: 2000 model, km sayacı üç beş kere sıfırlanmış, hurdadan hallice, üzerine emek isteyen motosiklettir.
    Neden yukarıdaki iki satırda yazıyor, tatmin olmayan katılıp görebilir.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    bir tane ilana bakayım dedim. KM belirtilmemiş,anahtar yok yazıyor,hasar kaydı vs göremedim. Neye istinaden alınır ki bu motosiklet.

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz düşünmek lazım. Ucuza motosiklet varsa, o sana bana kalmaz. Bayi almaya kalkar, alamazsa 2. elciler kapar.
    Sana bana kalacak motosiklet: 2000 model, km sayacı üç beş kere sıfırlanmış, hurdadan hallice, üzerine emek isteyen motosiklettir.
    Neden yukarıdaki iki satırda yazıyor, tatmin olmayan katılıp görebilir.
    Katıldınız mı siz?

Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katıldınız mı siz?
    Şahsen katılmadım. Ucuz mal ve kolay zengin olma yollarını ısrarla arayan bir kaç yakın tanıdığım bu tür şeylerin peşinde çok koşuyorlar.

Ucuza aldıklarına denk gelmedim.

Denk gelsem yakalarına yapışır ben de girerim o işe. Kim ucuza mal istemez ki?

Motosikleti
    Artık Yok...
    ne ucuzu kim uyduruyor ucuz diye.. arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamıyorum..

Yahu Allah aşkına 2015 model vfr800 50 bin tl den ihaleye çıkmış bunun daha aldınmı plakası ötv si kdv si var ..

Hadi polyannacılık oynıyalım ihaleyi 55 binden aldın diyelim ötv kdv bandrol trafik giderleri ıvırı zıvırı motor geldi 65 bin tl ye diyelim..

Yahu bu motorun sıfır 2018 modeli zaten 70 bin tl..

Kaldıki nerdeyse sıfır bebek gibi aynı 2015 model km si 5 binde 10 binde vfr ler 40-45 bin liraya satılıyor..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...21024189/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...16753786/detay

ikinci elde tertemizleri bebek gibi nerdeyse sıfırları 40-45 bine varken ne diye 2015 model vfr ye 50 bin tl den ihaleye giriyim bana gelişi olucak 65-70 bin tl..

şimdi diyorsunuzya bu fiyata bayi girer servis girer emin olun bu rakamlara kimse girmez.. bayiide kar etmek için girer bu fiyatlardan sadece zarar eder birde kapalı kutu motor bir toplıycaksın motoru motor kitlenmiş , piston dan vuruntu sesi geliyor , büyük bir elektrik arızası var sonra 5-10 bin tl de onlara masraf yap..

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    bahsedilen olaylarda bi çelişki olduğunu düşünüyorum. Biri diyor ki bize kalmaz bayiler kapar,adamı olan kapar diğeri de ucuz değil şu kadar motor şu paraya geliyor diyor. Ya satış fiyatı diye düşündüğünüz rakam da yada alımda bilmediğimiz bişeyler var.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kusura bakmayında siz havaya sıkıyorsunuz. Bildiğiniz bir şey varsa dersiniz ki şu şu nedenlerden dolayı ihaleyi kazanamazsınız. Sebep belirtmeden katılında görün, alında göreyim diyorsunuz. İhale simsarı mısınız? İyi niyetli olan adam örnek gösterir sebep belirtir.
    Yazdıklarımı önce okumanızı tavsiye ederim. Bu şekilde en az 50 tane ihaleye katılmışımdır ben. Bizim farklı sektörde bu şekilde çok makinalar için farklı firmalarla böyle ihalelere katılıyoruz. Zaten bu işi yapan kovalayan belli adamlar var. Burasıda bir sektör haline gelmiş. Haricinde tabiki herkes bireysel katılabilir. Ben 4 5 kere eski tiplerde gümrükte kalmış veya haciz yoluyla alınmış bmw motosikletler için katıldım. Çok komik rakamlara ihaleler oluyor 9 liraya 10 liraya 1150 gs in tekerini satsanız bu para ediyor zaten. Fakat o motorlar hep 9 lira gibi başlayıp sahibindendeki piyasa fiyatlarına satılıyor. Aksini hiç görmedim. Ve yine malı herzaman son alan kişi çok özel bir araç değilse otomobilin veya motosikletin eski sahibi oluyor. Adamlar enayı değil yani. Bir şekilde bu aracı dayısının nenesinin babasının anasının üzerine tekrar alıyor.

Sizin garajınızda duran 80 milyarlık motorunuz borç yüzünden alınacak sonra sizde orada öyle seyredeceksiniz yani bunları tek tek ilkokuldaki çocuğa harf yazmayı öğretiyor gibi size öğretecek değilim. Adam görmüş atmış buraya tamam iyi fakat bende boşuna kimse uğraşmasın diye bir yorum yaptım. İsteyip uğraşıp motosikleti bizden veya içimizden biri alırsa ondan 5 lira fark vererek alırım diyorum. Bunuda kimsenin enayı olmadığını belirtmek için yazdım.

Biraz mantık yürüterek sandıklı motosiklete en yüksek teklifi honda veya bir motosiklet bayisi verebileceğini düşünebilirsiniz. Kar marjı motosikletlerde çok düşük bayi zaten 1000 lira 500 lira kazanıyor sattığı motordan. 60 lira olan motoru bayi 59 a kadar zorlar. 59.500 sen ben verip alana kadar gider bayiden 60 liraya 0 alırız.

Havaya sıkılan kurşunlar tehlikesiz olduğu anlamına gelmez saygılar

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhale Bilgileri
    İhale Adı 2015 HONDA VFR800X
    İhale No 1841KOC2018T209A486
    Birim KOCAELİ TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
    İhale Kategorisi ARAÇ
    Alt Kategori MOTORSİKLET
    Modeli HONDA
    Model Yılı 2015
    Motor Hacmi 781
    Silindir Sayısı 4
    Hasar Oranı (%) 0
    Km'si 0
    Bulunduğu Yer KOCAELİ TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
    Başlangıç Tarihi 01.11.2018 16:00:00
    Bitiş Tarihi 06.11.2018 16:00:00
    Satışa Esas Bedel 49500
    İhale Usul Açık Teklif Usulü
    Tasfiye Nedeni 4458 Sayılı Kanun
    Teminat Oranı 10 %
    Azami Teminat Tutarı 4950

parası olan baksın beyler bayide bile 2015 sıfır km 60 bin tl yaklaşık 10 adet var sandık motorlar bu pahalılıkda ıhale ile en makul fıyata alınabilir bakmada fayda var
    satış rakamı yukarda yazıyor 49500 tl 2015 model vfr800 .. yani 50 bin tl düz diyelim... ve tam bir kapalı kutu motorun durumu nedir çalışıyormu çalışmıyormu arızası varmı bilinmiyor sanırım arkadaşlardan anladığım alana kadar motoru çalıştırıp kontrol edemiyorsun.. ancak aldıkdan sonra bile bilirsin neyi var neyi yok..

bu motorun sana vergileri ihalede gidiğin açık arttırma fiyatıda en iyimser 65 bin tl civarına gelse..

yukarda ilan örnekleri verdim .. aynı 2015 model 5 binde 4 binde vfr800 ler 40 -45 arası .. en kralı bebek gibi hiç binilmemişi 50 bin.. üstelik bu motoru alırken sürebiliceksin ustana yada servise götürüp baktırabiliceksin.. pazarlık yapma olayında var indirim falan.. bir şey olursa aldıkdan sonra bir muhattabın var önceki sahibi..

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satış rakamı yukarda yazıyor 49500 tl 2015 model vfr800 .. yani 50 bin tl düz diyelim... ve tam bir kapalı kutu motorun durumu nedir çalışıyormu çalışmıyormu arızası varmı bilinmiyor sanırım arkadaşlardan anladığım alana kadar motoru çalıştırıp kontrol edemiyorsun.. ancak aldıkdan sonra bile bilirsin neyi var neyi yok..

bu motorun sana vergileri ihalede gidiğin açık arttırma fiyatıda en iyimser 65 bin tl civarına gelse..

yukarda ilan örnekleri verdim .. aynı 2015 model 5 binde 4 binde vfr800 ler 40 -45 arası .. en kralı bebek gibi hiç binilmemişi 50 bin.. üstelik bu motoru alırken sürebiliceksin ustana yada servise götürüp baktırabiliceksin.. pazarlık yapma olayında var indirim falan.. bir şey olursa aldıkdan sonra bir muhattabın var önceki sahibi..
    satışa esas tutarın ihale de verilen rakam olduğunu düşünmüyorum. Bir ihale sonucuna baktığımda örneğin satışa esas rakam 35.000 ise 29.000'e alınmıştı. Farklı bir durum olması gerek.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarımı önce okumanızı tavsiye ederim. Bu şekilde en az 50 tane ihaleye katılmışımdır ben. Bizim farklı sektörde bu şekilde çok makinalar için farklı firmalarla böyle ihalelere katılıyoruz. Zaten bu işi yapan kovalayan belli adamlar var. Burasıda bir sektör haline gelmiş. Haricinde tabiki herkes bireysel katılabilir. Ben 4 5 kere eski tiplerde gümrükte kalmış veya haciz yoluyla alınmış bmw motosikletler için katıldım. Çok komik rakamlara ihaleler oluyor 9 liraya 10 liraya 1150 gs in tekerini satsanız bu para ediyor zaten. Fakat o motorlar hep 9 lira gibi başlayıp sahibindendeki piyasa fiyatlarına satılıyor. Aksini hiç görmedim. Ve yine malı herzaman son alan kişi çok özel bir araç değilse otomobilin veya motosikletin eski sahibi oluyor. Adamlar enayı değil yani. Bir şekilde bu aracı dayısının nenesinin babasının anasının üzerine tekrar alıyor.

Sizin garajınızda duran 80 milyarlık motorunuz borç yüzünden alınacak sonra sizde orada öyle seyredeceksiniz yani bunları tek tek ilkokuldaki çocuğa harf yazmayı öğretiyor gibi size öğretecek değilim. Adam görmüş atmış buraya tamam iyi fakat bende boşuna kimse uğraşmasın diye bir yorum yaptım. İsteyip uğraşıp motosikleti bizden veya içimizden biri alırsa ondan 5 lira fark vererek alırım diyorum. Bunuda kimsenin enayı olmadığını belirtmek için yazdım.

Biraz mantık yürüterek sandıklı motosiklete en yüksek teklifi honda veya bir motosiklet bayisi verebileceğini düşünebilirsiniz. Kar marjı motosikletlerde çok düşük bayi zaten 1000 lira 500 lira kazanıyor sattığı motordan. 60 lira olan motoru bayi 59 a kadar zorlar. 59.500 sen ben verip alana kadar gider bayiden 60 liraya 0 alırız.

Havaya sıkılan kurşunlar tehlikesiz olduğu anlamına gelmez saygılar

Eyvallah ama satışı yapan kişi bu bedeli geçicide olsa ödeyemeyecek durumda olabilir. Benim tanıdığım bir kaç kişi var icralık mallardan ekmek yiyen. Kendimde bizzat piyasa fiyatının altında satılmış araçlar gördüm. Araç sahibi alsa piyasa fiyatının altından değil üstünden almış olurdu. Nede olsa para kendine gelecek. Sizin söylediğiniz doğru ama her zaman değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Motorlar kapalı kutuda daha çalıştırmayı bırak ön lastiği bile takılmamış. Fabrikadan çıktığı haliyle duruyor.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Eyvallah ama satışı yapan kişi bu bedeli geçicide olsa ödeyemeyecek durumda olabilir. Benim tanıdığım bir kaç kişi var icralık mallardan ekmek yiyen. Kendimde bizzat piyasa fiyatının altında satılmış araçlar gördüm. Araç sahibi alsa piyasa fiyatının altından değil üstünden almış olurdu. Nede olsa para kendine gelecek. Sizin söylediğiniz doğru ama her zaman değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Motorlar kapalı kutuda daha çalıştırmayı bırak ön lastiği bile takılmamış. Fabrikadan çıktığı haliyle duruyor.
    Öyle görüp duymayla olmuyor bu işler işte. Ondan bundan gördüm diyerek. Tabiki var arada düşen araçlar ama bunları ihaleden alan adamlar hep aynı. Diyorumya ben hiç alamadım çok uğraştım. İnşallah siz alırsınız. İhaleden araç alan tanıdıklarınızın biryerlerde tanıdığı olabilir siz bi danışın onlara.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satışa esas tutarın ihale de verilen rakam olduğunu düşünmüyorum. Bir ihale sonucuna baktığımda örneğin satışa esas rakam 35.000 ise 29.000'e alınmıştı. Farklı bir durum olması gerek.
    olurmu öyle şey ihale bedeli esas bedeldir tamam ben araba falan ihalesine girmedim ama müzayedelerde açık arttırmaya gittim girdim .. o dediğiniz şey ancak şöyle olur istenilen bedel üstünden satış olmassa yada hedeflenen bedel üstünden satış olmassa ihale iptal olur kurul vardır yeniden toplanır yeni bir raiç bedeli belirler ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

o daha kötü iyi bir şey değilki burda 3 senedir bir sandıkda yatan motordan bahsediyoruz. parçasıda gayet tuzlu pahalı bir motordan bahsediyoruz.
    3 sene hangi koşullarda bekletildi bu motor bilmiyoruz nem gördümü rutubet gördümü ,hayvanlar bir yerini kemirdimi istediği kadar kapalı kutu olsun biri kurcalamışmı bir parçası alınmışmı bunları bilemessin .. kapalı sandık motor dersin alırsın bir parçası eksikdir almışlardır sökmüşlerdir yada değiştirmişlerdir.. neticede sandıkda diye daha dün japonyadan gelmedi herhalde bu motor bir yerde depoda antropoda bekledi yıllarcana yattı..

arkadaşlar istediği kadar sandık motor olsun sıfır olsun bu motorun 2015 model sıfıra yakını 4 binde 5-6 binde olanı sahibindende 45-50 bin lira.. sıfırı 70 bin lira.. bu motorun tekrar diyorum ihaleye çıkış fiyatı 50 bin lira ötv si kdv si osu busu bu motorun en iyimser ihtimalle size gelişi 65 bin lira falan olur..
    neticede direk ihaleden belirlenen fiyattan alamassınız 55 e alsanız ihaleyi vergisi osu busu size 65 e gelir..

bu motorun zaten 2018 modeli 70 bin lira sıfırı.. yani akıl var fikir var ..

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Çok merak ettim Ihale sonucunu kaçtan satıldı. Rayiç dediği sanırım 0 km olarak demek istiyor Ihale başlangıç 37500 mü ne Ihale 37500 küsürden açılıyor tahminim.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Arkadaşlar bu konuda bildiğim görüp duyduklarımı paylaşmak istiyorum;öncelikle bu ihaleye 4950 lira teminat bedeli yatırıp katılabilirsiniz,yani kısaca devlet diyor ki cebinde 5000 lira bile parası olmayan ihaleye katılmasın,eskiden araç ihalelerinde dilediğiniz fiyatı teklif edebiliyordunuz teklifi en uygun görünen ihaleyi kazanıyordu yani kapalı usuldü ancak şu anda minimum teklif ihale esas satış bedelinin en az %75 i olabiliyor ki bu da 37500 lira eder,bu fiyatın içinde ötv kdv ıvır zıvır var,ek olarak ödeyeceğiniz miktar damga vergisi ve damga vergisinin ötv'si kdv'si kısaca ek olarak ödeyeceğiniz tutar 2000 lirayı geçmez.
    Ancak bu motosikletler için söylüyorum 2015 ama hiç trafiğe çıkmamış maalesef bu araçların muayene süresi geçmiş (muayene üretim tarihinden itibaren 3 yıl sonradır eğer motorlar 2015 kasım-aralık üretimi değilse muayenesi bitmiş, evet trafiğe hiç çıkmamış ancak muayene dolmuş,bu durum başıma bizzat geldi sıfır araç ilk trafik tescili için uğraşırken aracın muayenesi dolmuş muayene olmadan tescil olmaz plaka çıkmaz dediler,kuyruğu sıkıştırıp tüv istasyonuna gidersin plaka çıkmadan muayene olmaz derler ne yapacağınızı şaşırırsınız,hatta plakasız araç için muayene randevusu bile alamazsınız,ben çok uğraştım hallettim ama cidden çok yordu.
    Lastikler eski yağını tuzunu değişeyim derseniz birde uzak bir şehre nakletmeyi düşünürseniz trafik tescili muayenesi ıvırı zıvırı lastikleri de sayarsak 3000 lirayı bulur 2000 lira civarı da aracı gümrükten çıkarırken harcarsınız (toplam bedel)=(ihaleyi aldığınız rakam)+ 5000 gayme.
    Birde işin şu tarafı var bu tarz açık artırmalı ihalelerde iş bazen inada biner ve 37500 liradan başlayan ihale son gün son 1 saat içinde 45000-50000 bandını zorlar,şunu da belirteyim yatırdığınız 4950 lira teminat ile sadece tek bir araca teklif verebilirsiniz,yani ben 5000 lira teminatı yatırayım da 9 motosikletin her birine teklif vereyim diyemezsiniz ki sizin takip ettiğiniz aracın diğer taliplileri inatçıysa o motoru almanız çok zor,ihale sonucu siz kazanamazsanız yatırdığınız teminatı geri alabilir ya da başka ihalelerde teminat kullanabilirsiniz,bu motosikletler için söylüyorum kuru 50000 lira paranız yoksa uğraşmayın,ihaleyi kazanırsanız ödeme yapmak için 7 gün süreniz var 7 gün sonunda ek süre isterseniz bi 7 gün daha verilir ve 14 günün ardından sizden bi önceki yüksek teklifi verene motosiklet satılır,ayrıca sizden bi düşük teklif veren ile sizin verdiğiniz teklif arasındaki fiyat farkı sizden alınır yani diyelim ki siz 40000 lira ile kazandınız sizden bi düşük teklif veren 39000 lira verdi siz motoru almazsanız 14 günde 39000 bine motor bi düşük teklif verene satılıp aradaki 1000 lira sizin yatırdığınız 4950 lira teminattan düşülür.
    Kısaca fikrim bu motosikleti zaten beğenip almak istiyorduysanız şansınızı deneyin ancak yok ben ekmek yiyeceğim diyorsanız uzak durun çünkü 49500 lira belirlenen fiyat çok uygun değil bence,sağlıcakla kalın.
    fazil, computeus ve Ekrem_06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Bana da hiç mantıklı gelmedi. Full aksesuar yeni lastikli borcu harcı olmayan muayneli 2015 4- beş bin km deki motosikletler 50 binlerden gidiyor. bunlar ancak 40 bin tl satışı harcı. Pku püsürüğü vergisi içinde alınabilirse ancak düşünülür. Üstüne lastikti muayneydi bakımıydı ohooo
    Yani 40/50 bin tl param olsa böyle bir maceraya asla girmem

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    İhale bedeli 49500 yazan bir araç minimum 49500 e satılacak diye bir kural yok. 1 tl ye bile satılabilir. Buradaki kural şöyle işliyor: ihale bedelinin %75'ine kadar olan teklifler doğrudan kabul edilirken %75'den daha az miktara tekabül eden en yüksek teklif komisyon değerlendirmesine giriyor. Komisyon uygun görürse biçilen bedelin %75'inden daha düşük bedele de satış kararı verilebilir. Yani 49.500 bedel biçilen vfr ye en yüksek 30 bin teklif verilmişse ve uygun görülürse 30 bine alınır. Yok mafya var yok mal sahibi alıyor hikayeleri eski hikayeler. Sonuçlanan ihalelerde kazananların tc kimlik son rakamlarıyla ad soyad baş harfleri yer alıyor. Bazı tipler birden çok ihaleyi kazanıyor. Daha yüksek teklif ver sen al, bunun önünde hiç bir engel yok. Bilmeden boş konuşup insanları yanlış yönlendirmeyelim. Not:bahsettiğim tüm noktalar en son bir ay kadar önce göz attığım mevzuattan okuduklarımdır. Son bir ayda mevzuat değişikliği olmadıysa geçerlidir. Ayrıca yeni güncellenen e ihale uygulamasını da çok kurcalamadım, verdiğim bilgiler bir önceki uygulamaya dairdir, gerçi pek bir değişiklik yok gibi uygulamada da
    maktama bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunca böyle lüzumsuz tartışmalar oluyor. 2003 yılında iki tane scooter aldım ihale ile.
    Merak eden inceler, araştırır, rakam kafasına yatarsa alır, uymazsa almaz.
    Arkadaş bilgi amaçlı paylaşmış, teşekkür ederiz.
    Kaldı ki şu anda çok daha şeffaf ihale konuları. Hele internet üzerinden olması ayrı bir kolaylık. Kimseyle muhatap olmanız gerekmiyor.

Neymiş bayii 59500 e alırmış. Önce bir düşün kardeşim 60' a satacak bayii 59.5'a niye alsın diye, mantıklı bir açıklaman varsa, ondan sonra konuş.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    olurmu öyle şey ihale bedeli esas bedeldir tamam ben araba falan ihalesine girmedim ama müzayedelerde açık arttırmaya gittim girdim .. o dediğiniz şey ancak şöyle olur istenilen bedel üstünden satış olmassa yada hedeflenen bedel üstünden satış olmassa ihale iptal olur kurul vardır yeniden toplanır yeni bir raiç bedeli belirler ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

o daha kötü iyi bir şey değilki burda 3 senedir bir sandıkda yatan motordan bahsediyoruz. parçasıda gayet tuzlu pahalı bir motordan bahsediyoruz.
    3 sene hangi koşullarda bekletildi bu motor bilmiyoruz nem gördümü rutubet gördümü ,hayvanlar bir yerini kemirdimi istediği kadar kapalı kutu olsun biri kurcalamışmı bir parçası alınmışmı bunları bilemessin .. kapalı sandık motor dersin alırsın bir parçası eksikdir almışlardır sökmüşlerdir yada değiştirmişlerdir.. neticede sandıkda diye daha dün japonyadan gelmedi herhalde bu motor bir yerde depoda antropoda bekledi yıllarcana yattı..

arkadaşlar istediği kadar sandık motor olsun sıfır olsun bu motorun 2015 model sıfıra yakını 4 binde 5-6 binde olanı sahibindende 45-50 bin lira.. sıfırı 70 bin lira.. bu motorun tekrar diyorum ihaleye çıkış fiyatı 50 bin lira ötv si kdv si osu busu bu motorun en iyimser ihtimalle size gelişi 65 bin lira falan olur..
    neticede direk ihaleden belirlenen fiyattan alamassınız 55 e alsanız ihaleyi vergisi osu busu size 65 e gelir..

bu motorun zaten 2018 modeli 70 bin lira sıfırı.. yani akıl var fikir var ..
    ben e ihale de denk geldim böyle bir esas satış bedeli ve satış tutarına. Sistemde yanlış yazılmıştır bilemem ama bu şekilde gördüm.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    ne ucuzu kim uyduruyor ucuz diye.. arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamıyorum..

Yahu Allah aşkına 2015 model vfr800 50 bin tl den ihaleye çıkmış bunun daha aldınmı plakası ötv si kdv si var ..

Hadi polyannacılık oynıyalım ihaleyi 55 binden aldın diyelim ötv kdv bandrol trafik giderleri ıvırı zıvırı motor geldi 65 bin tl ye diyelim..

Yahu bu motorun sıfır 2018 modeli zaten 70 bin tl..

Kaldıki nerdeyse sıfır bebek gibi aynı 2015 model km si 5 binde 10 binde vfr ler 40-45 bin liraya satılıyor..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...21024189/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...16753786/detay

ikinci elde tertemizleri bebek gibi nerdeyse sıfırları 40-45 bine varken ne diye 2015 model vfr ye 50 bin tl den ihaleye giriyim bana gelişi olucak 65-70 bin tl..

şimdi diyorsunuzya bu fiyata bayi girer servis girer emin olun bu rakamlara kimse girmez.. bayiide kar etmek için girer bu fiyatlardan sadece zarar eder birde kapalı kutu motor bir toplıycaksın motoru motor kitlenmiş , piston dan vuruntu sesi geliyor , büyük bir elektrik arızası var sonra 5-10 bin tl de onlara masraf yap..
    tekrar söylüyorum şartnameleri okuyun kuralları okuyun şimdi bırak ikinci eli malum sıtede burda da adam satışa koymuş 2015 sıfır km dıye bakabılırsınız 60 bin den hadi buyrun nasıl olacak bu iş makıneler sandıkta bayılerde bıle 2 yıl sonra sıfır motor alınabılıyorken neyın kavgası hepsınde koruyucu yağ mevcut kafanfakı fıyatı ederı belırle onu ver kımse sana tavan fıyatı ver demıyor 40 bıne de alabılırsın ıhale 5 gün sürüyor 8 adet motor var sadece 1 tanesıne 1 kişi teklıf vermış taban fıyatın 100 tl fazlasına sana uymaz bana uyar devletin uyguladığı bir sistem ben takıpteyım satılmayan ürünlerde yeni fiyatlar belırlenıp tekrar satışa sunuluyor daha aşağıdan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)