Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İlan Başlıklarına Meslek Yazmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    2016 yılının Ocak ayıydı aylardır Türkiye genelindeki ilanlarda temiz bir mt-03 arıyordum hem de ne arama deli gibi tahmin edemezsiniz bırakın malum ilan sitesi sosyal medya da bile etiketlerden sahiplerine ulaşıp satın almaya çalışıyordum temiz ilan yoktu neredeyse sonra Türkiye de sadece 1 adet olduğunu bildiğim 2010 model kırmızı bir mt 03 ilanı koyuldu Mersin den.

Motor gerçekten tertemizdi kendini belli ediyordu gram üşenmedim çektim krediyi telefonda pazarlığımı yaptım ilan sahibi ÇİFTÇİ arkadaş ta hatrı sayılır bir indirim yaptı atladım otobüse gittim kar kış kıyamette motorun satışını aldım ordan koydum otobüsün bagajına getirdim esenler otogara.

Hayatımın en mutlu ve heyecanlı günlerinden di 0 km motosiklet aldığımda bile bu kadar mutlu olmamıştım.

Yani demek istediğim ilanın sahibinin okumuş iyi bir meslek sahibi olmasına gerek yok. İyi ve dürüst bir insan olsun yeter.
    Burdan o Çiftçi arkadaşa selamlarımı iletmeyi bir borç bilirim..

Sattığım mt 03 ü mü de çılgınlar gibi özlüyorum.

RoofRoof bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manavdan taze h100

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:49 ----------

Ön yargı kusuyorsun, ben özel sektör çalışanıyım senin gözünde ipsiz sapsız mıyız şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:50 ----------

Ayrıca memur olmayan adam okumamış mı oluyor, sen mesela ninelerinin "okuyun oğlum memur olun" sözünden gerekli ilhamı alarak, kendi ışığı doğrultusunda gitmekten vazgeçmiş vizyonsuz insanlardansın benim gözümde şimdi al sana ön yargı
    Yanlış anlamayın ama yazdığınız yazıda Serdar Baba kişisini haklı çıkarmışsınız ve direk kanıt olmuşsunuz. Dikkat edersen arkadaş "Eğitimli insanlardan araç almak tercih sebebidir" yazmış. Kilit kelime EĞİTİM. Öğretim ile eğitim birbirinden farklı şeyler.
    sutlusoda bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı Herscel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın ama yazdığınız yazıda Serdar Baba kişisini haklı çıkarmışsınız ve direk kanıt olmuşsunuz. Dikkat edersen arkadaş "Eğitimli insanlardan araç almak tercih sebebidir" yazmış. Kilit kelime EĞİTİM. Öğretim ile eğitim birbirinden farklı şeyler.
    Sizin merceğiniz farklı şöyle ki yazdıklarıma alınganlık gösterip bir cevap yazmak istemişsiniz fakat başka birşeyden bahsediyorsunuz ben özellikle birini hedef almaya çalışmıyorum sosyal duyarlılığı çağrıştırmak istedim , insanları bulundukları durumun, çalıştıkları işin direk olarak eğitimle ilişkilendirilmesinde mantık göremiyorum bende bunu düşünmeden yorumlamak olarak algılıyorum. Amacım laf kalabalığı etmek değil, ön yargınızı kırmanızı ve insanları kendi kafanızda bu şekilde ayırmamanızı rica ediyorum

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin merceğiniz farklı şöyle ki yazdıklarıma alınganlık gösterip bir cevap yazmak istemişsiniz fakat başka birşeyden bahsediyorsunuz ben özellikle birini hedef almaya çalışmıyorum sosyal duyarlılığı çağrıştırmak istedim , insanları bulundukları durumun, çalıştıkları işin direk olarak eğitimle ilişkilendirilmesinde mantık göremiyorum bende bunu düşünmeden yorumlamak olarak algılıyorum. Amacım laf kalabalığı etmek değil, ön yargınızı kırmanızı ve insanları kendi kafanızda bu şekilde ayırmamanızı rica ediyorum
    Ayrım yapmak çok hoşlandığım ve tercih ettiğim bir davranış değil. Açıkçası yazdıklarınıza alınganlık göstermekten ziyade katılmıyorum. Nasıl ki memur yada kamu çalışanı olmak eğitimli olmayı göstermiyorsa, manav, usta, çöpçü veya diğer mesleklerde eğitimsiz olunduğunu göstermez ki ben bu önyargının kırılması için yakın çevremde de mücadele veririm.

Açıkçası araç alırken bu motosiklet veya otomobil farketmeksizin galericiden veya iyi bakabileceğini düşünmediğim kişiden ziyade, bilinçli insanlardan almayı tercih ederim. Bu eğitimsiz diye bahsedilen kitle malesef genelde ipsiz sapsız kitleye denk geliyor. İstisnalar kaideyi bozmuyor.

Not olarak ekliyeyim eğitimli diye bahsettiğim kitle akademik bilgi sahibi veya prestijli iş yapanlar değil, insan olarak eğitimli ve düzgün insan olmaya çalışan olarak kullanıyorum.

Ayrıca meslek sahibi konusunda da yüksek gelirli bir iş yapıyorsanız bakım ve eksikleri için araçlara harcanan para genelde güvenlik veya sağlıklı çalıştırmaktan önce gelmediği için bakımları tam, eksiği olmayan araçlara denk gelinir. Prestijli meslek sahibi olanların yazması da bundandır diye tahmin ediyorum.

İyi günler.
    Serdar Baba bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Alıntı Herscel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrım yapmak çok hoşlandığım ve tercih ettiğim bir davranış değil. Açıkçası yazdıklarınıza alınganlık göstermekten ziyade katılmıyorum. Nasıl ki memur yada kamu çalışanı olmak eğitimli olmayı göstermiyorsa, manav, usta, çöpçü veya diğer mesleklerde eğitimsiz olunduğunu göstermez ki ben bu önyargının kırılması için yakın çevremde de mücadele veririm.

Açıkçası araç alırken bu motosiklet veya otomobil farketmeksizin galericiden veya iyi bakabileceğini düşünmediğim kişiden ziyade, bilinçli insanlardan almayı tercih ederim. Bu eğitimsiz diye bahsedilen kitle malesef genelde ipsiz sapsız kitleye denk geliyor. İstisnalar kaideyi bozmuyor.

Not olarak ekliyeyim eğitimli diye bahsettiğim kitle akademik bilgi sahibi veya prestijli iş yapanlar değil, insan olarak eğitimli ve düzgün insan olmaya çalışan olarak kullanıyorum.

Ayrıca meslek sahibi konusunda da yüksek gelirli bir iş yapıyorsanız bakım ve eksikleri için araçlara harcanan para genelde güvenlik veya sağlıklı çalıştırmaktan önce gelmediği için bakımları tam, eksiği olmayan araçlara denk gelinir. Prestijli meslek sahibi olanların yazması da bundandır diye tahmin ediyorum.

İyi günler.
    Eyvallah hocam aynı şeyden bahsediyoruz ama birbirimizi tam olarak anlayamadık sanırım, iyi günler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 yılının Ocak ayıydı aylardır Türkiye genelindeki ilanlarda temiz bir mt-03 arıyordum hem de ne arama deli gibi tahmin edemezsiniz bırakın malum ilan sitesi sosyal medya da bile etiketlerden sahiplerine ulaşıp satın almaya çalışıyordum temiz ilan yoktu neredeyse sonra Türkiye de sadece 1 adet olduğunu bildiğim 2010 model kırmızı bir mt 03 ilanı koyuldu Mersin den.

Motor gerçekten tertemizdi kendini belli ediyordu gram üşenmedim çektim krediyi telefonda pazarlığımı yaptım ilan sahibi ÇİFTÇİ arkadaş ta hatrı sayılır bir indirim yaptı atladım otobüse gittim kar kış kıyamette motorun satışını aldım ordan koydum otobüsün bagajına getirdim esenler otogara.

Hayatımın en mutlu ve heyecanlı günlerinden di 0 km motosiklet aldığımda bile bu kadar mutlu olmamıştım.

Yani demek istediğim ilanın sahibinin okumuş iyi bir meslek sahibi olmasına gerek yok. İyi ve dürüst bir insan olsun yeter.

https://i.hizliresim.com/JZ21Yo.jpg

https://i.hizliresim.com/bVb32d.jpg

https://i.hizliresim.com/dvbp2V.jpg
    Aynı motor bloguna sahip (xt660r) motorum vardı yazın ortalarına doğru almıştım. Kondisyonu pek iyi değildi motoru pek kurcalanmamisti ama kmsi yüksekti bende onu satıp sıfır R25 aldım sattığıma köpek gibi pişmanım o üzerinde ki 660cc tek silindir motor bloğunun torkunu, gazı açtığın zaman verdiği hissi sayılı motorda yaşamıştım.

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı motor bloguna sahip (xt660r) motorum vardı yazın ortalarına doğru almıştım. Kondisyonu pek iyi değildi motoru pek kurcalanmamisti ama kmsi yüksekti bende onu satıp sıfır R25 aldım sattığıma köpek gibi pişmanım o üzerinde ki 660cc tek silindir motor bloğunun torkunu, gazı açtığın zaman verdiği hissi sayılı motorda yaşamıştım.
    kesinlikle aynı duygular içindeyiz 660 motoru yamahanın en zevkli en sağlam motorlarından biri çok motora bindim mt 03 den sonra hiç biri onun verdiği zevki vermedi.

mt 03 deki tip arkadaki o iki egzozun sesi hala biç bir motorda yok ilanda var bir tane temiz ama çok para istiyor.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Bazı meslek gruplarındakiler titiz ve güvenilir olduklarına kendilerini inandırmışlar. Halbuki bu çağda kimse kimseye (haklı olarak) güvenmiyor. Fakat; ben araç satarken sigara içilmediğini mutlaka belirtirim ve bunu da dikkat ederim. İçinde sigara içilen araca ağır bir koku siniyor, koltuklarında yanık lekesi ihtimali olur ve tavanı/ cam kenarındaki döşemeler sararır..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150

Defalarca baktım su resimlerine bir mt-03 hayranı olarak

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Motosikleti
    NC750x - 2019
    ben hiç dikkate almıyorum başlıktaki ünvanı. boşuna laf kalabalığı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

ben hiç dikkate almıyorum başlıktaki ünvanı. boşuna laf kalabalığı.

Motosikleti
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Bende arada eski resimlere bakıp bakıp iç çekiyorum

mental bozukluğa sahip insanlık

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dalyaraklıktan başka birşey değil.

Bir de 300 liralık aksesuar takınca 1000 tl değerlendiğini sananlar var...

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arabaya son birkaç ayda 3000 tl gibi bakım masrafı yaptım. (rutin bakımlar. ve antifriz kışlık bakım lastik vs.
    değişenler:
    akü
    yağ
    yağ filtresi
    hava filtresi
    antifriz
    4 kışlık lastik (michelin alpine 4)
    zincir bir takım
    bunların hepsi de sanayide. yetkili serviste yapsan 5000 tl olur en az.
    araba dediğim de ticari 1.3 multijet citroen nemo.
    ben şimdi arabayı satarken lastikleri aküyü alıp eve mi getireceğim? yok.

şimdi bu arabayı kıtı kıtına borçla harçla alan biri , arabaya bu masrafları korkmadan yapar mı?
    yapmaz.

benim mesleğim ne? doktor.

peki doktor olduğumdan beri forumda orda burda bundan bahsetmiş miyim? hayatta bahsetmedim.
    sokakta şurda burda ne iş yapıyorsun diyenlere devlet memuruyum diyorum.

özet: kıskanmanın luzumu yok. mesele meslek değil. mesele az çok belli bir geliri olması.

bu konuda saçmalamanın da luzumu yok.

lifegoeson13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp V600
    Peki ya bayandan satılık ilanlarına ne demeli? Çok iyi kullanan bayanlar da var fakat yaklaşık %70-80lik kısmı da vasat kullanıyor park edemiyor. Şimdi bayandan almanın ne avantajı olabilir de öyle yazıyorlar anlamadım ben hiç.Bana sanki daha riskliymiş gibi geliyor.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabaya son birkaç ayda 3000 tl gibi bakım masrafı yaptım. (rutin bakımlar. ve antifriz kışlık bakım lastik vs.
    değişenler:
    akü
    yağ
    yağ filtresi
    hava filtresi
    antifriz
    4 kışlık lastik (michelin alpine 4)
    zincir bir takım
    bunların hepsi de sanayide. yetkili serviste yapsan 5000 tl olur en az.
    araba dediğim de ticari 1.3 multijet citroen nemo.
    ben şimdi arabayı satarken lastikleri aküyü alıp eve mi getireceğim? yok.

şimdi bu arabayı kıtı kıtına borçla harçla alan biri , arabaya bu masrafları korkmadan yapar mı?
    yapmaz.

benim mesleğim ne? doktor.

peki doktor olduğumdan beri forumda orda burda bundan bahsetmiş miyim? hayatta bahsetmedim.
    sokakta şurda burda ne iş yapıyorsun diyenlere devlet memuruyum diyorum.

özet: kıskanmanın luzumu yok. mesele meslek değil. mesele az çok belli bir geliri olması.

bu konuda saçmalamanın da luzumu yok.
    Aaaaaaaa... Doktor CBF150' ye mi binermiş. Ayıp değil mi? Hiç doktor CBF' ye biner mi? Kurye motoru o...

2:30 lütfen

Malesef insanımız hala bazı şeyleri kavrayamıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

Alıntı lifegoeson13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ya bayandan satılık ilanlarına ne demeli? Çok iyi kullanan bayanlar da var fakat yaklaşık %70-80lik kısmı da vasat kullanıyor park edemiyor. Şimdi bayandan almanın ne avantajı olabilir de öyle yazıyorlar anlamadım ben hiç.Bana sanki daha riskliymiş gibi geliyor.
    Bayandan satılık otomobil ilanı görünce aklıma gelenler:

...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)