Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Dünyasına Merhaba :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar , epeydir sürücü olarak olmasa da motor üstündeyim. Çocukluk arkadaşlarımla hayalimizdi motor almak . Herkes aldı ben kaldım . Bende şuan eğitim alıyorum sürücü olmak için. Öncelikle başlama maceramı ve durumumu anlatayım sonra da öneri isticem sizden. İlk kursumda araba ehliyeti aldığım yer tanıdık diye gittim . Şöyle böyle eğitim vericez dediler nitekim ilk gün denge sağlayamadım, fırtına arora kullanıyorum . Arkamdan iki kişi tutarak motor sürmeye çalışıyorum . İlk gün kurs sahibi sen yapamazsın kızlar yapamıyor diyerek Kursu iptal ettirmeye çalıştı . Daha ilk dersim tabi ki denge saglayamıcam diyorum adam inatla iptal et diyor. Neyse bi ders daha alıyım öyle karar vereyim dedim . İkinci dersimde eğitimi alanında bi acemiyle burun buruna geldik durduk ettik ama durduktan sonra ayağımı yere koyana kadar motorla birlikte devrildim . Önfrenin üstüne düştü ve fren kırıldı. Kurs sahibi YÖK karşılayacaksın yok sana ait bilmem ne yaptı . Motorcu bi arkadaş bulduk 15,20 lira dedi malzemeye. Kursların araçlarının sigortası ona göre olmak zorunda zaten ama eğitim veren hocaya yüklenmesin adam diye öğreneyim, yaptırayım dedim .hoca gidin kursa görüşün bi dedi. Gittim kursa kurs sahibine dedim senin derdin ne , başladığımdan beri uğraşıyorsun benle, neymiş varsa yoksa bi motoru varmış motoruna bi şey olursa dükkanımı kapatacakmış . ki normalde motor ehliyeti için 3,4 tane motoru olması gerekiyormuş, kursların. Öğretemiyorsan bana niye sen yapamıyorsun diyr hevesimi kırıyorsun , öğretemiyprsan bu Kursu niye açtın ? Üstelik motor hocası bile değil araç eğitim hocasından motor dersi alıyorum . Diye girdik birbirimize . Kaydımı aldırdım başka bi kursa başladım. Şikayetvar.a şikayet ettim milli eğitime de yazıcam. Yeni kursumda öğrenene kadar ders veriyorlar belli bi ders saati yok. Gerçek motor hocasından ders alıyoruz çok şükür . Honda ace125 te ve Cbf150 de ders alıyorum . A2 alacağım için cbf’le sınava giricem.
    Yarın bi gün ehliyetle uğraşmayım diye a2 alıyorum ehliyeti ama İstanbul trafiği ve acemiyim diye otomatik motor düşünüyorum . Bi yandan da vitesliye alısmısken vitesli mi alsam diye düşünüyorum .
    165 boyundayım , Ace i kullanırken ayaklarım sağlam basıyo , Cbf i kullanırken biraz ağır geliyor ama daha rahat kullanıyorum.
    Maximum 7bin liralık bütçe ayırabiliyorum şuan.
    Vespa pahalı olduğu için fiddle 2 bakıyordum ama gereksiz pahalı diyenler parçası pahalı diyenler var .
    Honda pcx rahat dediler fiyatları yüksek geldi ve hep kurye motoru.
    Sizce hangi marka model bakmalıyım ? Hem bütçeme uygun hem bi sıkıntıda çok masraf etmeden halledebileceğim hem İstanbul trafiğinde kullanabileceğim bi şey istiyorum . Şuna için şehirlerarası düşüncem yok. İşyerim evime ters olduğu için işe gidip gelirken ve günlük kullanım için alıyorum .
    Umarım yardımcı olabilirsiniz . Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar ns200
    hayırlı olsun ehliyetiniz, fiddle 3 lere bakmanızı tavsiye ederim fiddle 2 artık üretilmiyor ayrıca kullandım problemli alet ve 125 lik için yakıtları da fazla. fiddle3 7 bin civarında fiyarları. mondial 125znu da tavsiye ederim 5 buçuk olmuş sıfırları. iyi günler

Bi arkadaşım satıyordu mondial ama Çin markası sürekli arızalanıyor diyor herkes motorun neresinde ne sıkıntısı olacağını bilecek kadar da bilgim olmadıgından emin olamadım . Yoksa tip olarak fiddle san da güzel geldi bana mondial. Çok sağolun insallah sınavdada başarılı olurum

hoş geldin

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    hoşgeldiniz kursların çoğu ilk anlattığınız olay gibiler

Valeyellow46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani gereksiz pahalı değil aslında döviz + enflasyon ile normal fiyatlar ortaya çıkıyor.

Kaliteden ödün vermek istemiyorsan paraya kıyacaksın maalesef kalite demek lüks demek artık bu ülkede.

Hoş geldin bu arada yavaş yavaş öğrenirsin.Kazalar olacaktır bilen kişiler de kaza yapar.Sen motosikletini, lastiklerini tanıdığın sürece kolay kolay devrilmezsin.

Denge olayı muhtemelen boyun kısa olduğu için zor gelir ilk başta.Biraz kıvrak olman lazım vücudunu hareket ettir motosiklete tutunma çok.Kalçaya ver kuvvetini arka frene baskı uygulayıp.Bacakların her zaman sıkı şekilde kavrasın gövdeyi.İki bacağını aynı anda salıp vücudunu yanlamaya çalışırsan motosikletin kontrolünü kaybedersin bu sefer yük kollarına biner.Scooter daha basit tabii en iyi seçim olur.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Merhabalar, hoşgeldiniz. Benim önerim acele etmeyin, eğitim için ayrı bütçe ayırın. Hangi sehirdesiniz bakmadım bilemiyorum ama sadece sürücü kursu eğitimi düşünmeyin.

Honda/Yamaha/Vespa gibi markaların eğitim alanları ve eğitimleri var bunları düşünebilirsiniz. Maliyet tabii ki önemli ama sağlığınız motosiklet marka/modelinizden daha önemli. Ben Honda eğitim merkezinde 2 gün eğitim aldıktan sonra sürücü ehliyetini aldım ne sürücü kursu ile yüz göz oldum ne de kendimi tehlikeye attım.

Scooter marka/model olarak 2. el SYM Fiddle3 derim. Ufak, iş görür. Fiddle3 ile İstanbul-Izmir yapan var, YouTube 'da videoları bile var.

Keyifli ve güvenli sürüşler.

Hoşbuldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Ben bildiğim yer dedim ama YÖK çok tırt çıktı . O kadar hevesim kırılmıştı ki yapamıyorum heralde dedim . Şimdi çok iyi gidiyorum çok şükür hosbuldum sağolun

Motosikleti
    MT-07
    Benim nacizane tavsiyem kaliteli lastik ve kaliteli ekipmana önem ver. Şimdi Kask, mont ve pantolon aldım hatta. Ay başında ciddi bir kaza geçirdim. Üstüme kıran arabaya rahmetli yunus polisler gibi ben ön çamurluk ve kapı girişinden girdim. Havada metrelerce uçup, yere çakıldım. Tek parça olmamı sağlayan ekipmanlarım idi.

Kaza bu gelir. Geleceği varsa oluyor ve kimse tutamıyor maalesef. Şimdiden hayırlı olsun...

Şuna denge kurabiliyorum çok şükür . Ama dediğiniz gibi boydan sorun yaşıyorum muhtemelen . Kendim bile çıkarıyorum motoru yerinden . Onu bilmiyordum altjn elbiseli adamın videosunda gördüm bacakla gövdeyi sıkıştırarak dengede durmayı . Scooter alın diyorsunuz yani , bana da daha basit geldi . Bi gün kullandım kafa rahattı vites olayı olmadıgından

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Rabbish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuna denge kurabiliyorum çok şükür . Ama dediğiniz gibi boydan sorun yaşıyorum muhtemelen . Kendim bile çıkarıyorum motoru yerinden . Onu bilmiyordum altjn elbiseli adamın videosunda gördüm bacakla gövdeyi sıkıştırarak dengede durmayı . Scooter alın diyorsunuz yani , bana da daha basit geldi . Bi gün kullandım kafa rahattı vites olayı olmadıgından
    Benim gibi şanslı olanlar scooter ile öğreniyor. Gaz var, fren var rahmetlinin dediği gibi. Tadından yenmiyor. Kaza yapmasaydım eski motorla, 2.motor die alacaktım. Scooter iyi hoştur.

Hosbuldum , sağolun . Suan ki eğitimden memnunum ama markaların eğitimlerinin olduğunu bilmiyordum öprendiğim iyi oldu , sağolun . Ekipmanlar içinde danışacağım zaten. Ful korumalı olucam insallah. Tabi ki çanımızdan önemli değil hiç bişey. İstanhuldayım ben. Fiddle o çok beğeniyorum nostalji sevdiğim için . Ama motordan anlamadığım için parçaları pahalı yolda kalırsın gibi muhabbetler var ya da pahalıya patlar onun için emin olamadım. Ama öneren olmasına sevindim sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Çok geçmiş olsun gerçekten şuan iyisiniz insalalah . Farkındayım ailemden habersiz ehliyete basvurdum yeni öğrendiler. Ekipmanların hepsini kullanıcam diye ikna ettim . Ekipman çok önemli nerden ne alınır bilmiyorum ama , birde tam olarak ne almam gerektiğinden. Korumalı mont omuzlar bel ve dirsekler için yeterli mi mesela . Ya da ayrı ayrı mı almalıyım . Birde nerden ne marka önerirsiniz ?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Rabbish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hosbuldum , sağolun . Suan ki eğitimden memnunum ama markaların eğitimlerinin olduğunu bilmiyordum öprendiğim iyi oldu , sağolun . Ekipmanlar içinde danışacağım zaten. Ful korumalı olucam insallah. Tabi ki çanımızdan önemli değil hiç bişey. İstanhuldayım ben. Fiddle o çok beğeniyorum nostalji sevdiğim için . Ama motordan anlamadığım için parçaları pahalı yolda kalırsın gibi muhabbetler var ya da pahalıya patlar onun için emin olamadım. Ama öneren olmasına sevindim sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Çok geçmiş olsun gerçekten şuan iyisiniz insalalah . Farkındayım ailemden habersiz ehliyete basvurdum yeni öğrendiler. Ekipmanların hepsini kullanıcam diye ikna ettim . Ekipman çok önemli nerden ne alınır bilmiyorum ama , birde tam olarak ne almam gerektiğinden. Korumalı mont omuzlar bel ve dirsekler için yeterli mi mesela . Ya da ayrı ayrı mı almalıyım . Birde nerden ne marka önerirsiniz ?
    Marka egitimleri icin benim bildiklerim. (Hepsi genelde fiyat olarak tuzlu maalesef.)
    Yahama Rider Academy http://www.yamaharidingacademy.com/egitimler
    Honda Guvenli Surus egitimleri https://safetyturkiye.com/
    Vespa Academy http://www.villalevent.com.tr/
    BMW Rider Academy http://bmwrideracademy.bmw-motorrad.com.tr/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler