Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bobinajcılar statörü neden sarmak istemez?

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu statorü gören biz yapmayız diyor arkasını dönüp gidiyor, merak ettim çok mu zor bunu yapmak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendiniz sarın

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    uğraşmak istemiyorlar

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Tel kalinligi çok onemli..

Kopuk olani bulacak..

Ayni kalinlik tel uyduracak veya komple sıfırdan saracak..

Ugraşmak istemiyorlar..

He makinan Versys,vstrom,tenere olursa orasi ayri zaten o modellerin statoru ciddi fiyatlarda..sana 150-200 tl ye sarar..ama 150lik makinanin statoru en babasi hadi 200tl olsun deger mi??

Boylede bir durum var.

Ya bu kriz nerede tam olarak onu anlamadım aslında

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tel kalinligi çok onemli..

Kopuk olani bulacak..

Ayni kalinlik tel uyduracak veya komple sıfırdan saracak..

Ugraşmak istemiyorlar..

He makinan Versys,vstrom,tenere olursa orasi ayri zaten o modellerin statoru ciddi fiyatlarda..sana 150-200 tl ye sarar..ama 150lik makinanin statoru en babasi hadi 200tl olsun deger mi??

Boylede bir durum var.
    Yapmazlar isterse Gold Wingin olsun tok adamlar ben onu anladım.

Motosikleti
    ......
    Alıntı rebeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu kriz nerede tam olarak onu anlamadım aslında

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Yapmazlar isterse Gold Wingin olsun tok adamlar ben onu anladım.
    Yapacak ustayi bulcan ama 200tl yi gordumu öyle bi sararki...

Hatta iki turda kendi beline sarar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

sana tavsiyem

Camasir makinasi,vb.tamirat isleri yapan yetkili servis olmayan bir yer bulup ustaya rica etmen..

Olmadi o usta tanidigi bir bobinajciya sardirir..

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapacak ustayi bulcan ama 200tl yi gordumu öyle bi sararki...

Hatta iki turda kendi beline sarar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

sana tavsiyem

Camasir makinasi,vb.tamirat isleri yapan yetkili servis olmayan bir yer bulup ustaya rica etmen..

Olmadi o usta tanidigi bir bobinajciya sardirir..
    Ahaha yok usta yapmazlar çamışır makina sında daha çok işçilik var. Ben sökmüşüm motordan parçayı temizlemişim götürmüşüm işyerine adama bir sarmak kalmış yapmıyor niye işçiliği az parası az.

Motosikleti
    ......
    Ahaha yok usta yapmazlar çamışır makina sında daha çok işçilik var. Ben sökmüşüm motordan parçayı temizlemişim götürmüşüm işyerine adama bir sarmak kalmış yapmıyor niye işçiliği az parası az.
    Motor marka,model,yıl ne?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yeterince getirisi yoksa, tanımadığınız insanların sıkıcı işleri için siz vakit harcar mısınız?

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeterince getirisi yoksa, tanımadığınız insanların sıkıcı işleri için siz vakit harcar mısınız?
    Tabi yaparım niye yapmıyım sonuçta emek vereceksin onun karşılığını söyleceksin bu kadar. Ben şuan kapı pencere işi yapıyorum zaman zaman tamirat işleri geliyor yeri geliyor bir vida sıkmak için km yol gidip yapıyoruz sonra ne mi oluyor adam bizim yaptığımız işi görüp numaranızı alıyor bize iş veriyor. Belki o an bir vida için zarar ediyoruz ama sonrası için getirisi yüksek oluyor.
    pea bunu beğendi.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Motosiklet stator sargisi icin Istanbul zeytinburnu otosanayi sitesinde teknik bobinaj..
    Bu arkadasta motosiklet stator ve mars motoru uzerine daha cok calisiyor..netten adres tlf vs bulup on bilgi alin.

Sunuda ekliyim..motosiklet statorleri onceleri yuvarlak sekilde sariliydi.
    Bunun sariminin onune biraz olsun gecmek icin koseli hale getirdiler.
    Bu durum makinelerde sarimini zorlastirdi.
    Elde sarmak istemeyenlerde zaman kaybindan yakiniyorlar.
    Durum bundan ibaret.
    GaCCaLL bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    kopan teli alicak ayni ozellikte çapta tel bulucak sarim sayisida onemli cok fark olmamli ve az iscilik olucak deymez diyorlar

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet stator sargisi icin Istanbul zeytinburnu otosanayi sitesinde teknik bobinaj..
    Bu arkadasta motosiklet stator ve mars motoru uzerine daha cok calisiyor..netten adres tlf vs bulup on bilgi alin.

Sunuda ekliyim..motosiklet statorleri onceleri yuvarlak sekilde sariliydi.
    Bunun sariminin onune biraz olsun gecmek icin koseli hale getirdiler.
    Bu durum makinelerde sarimini zorlastirdi.
    Elde sarmak istemeyenlerde zaman kaybindan yakiniyorlar.
    Durum bundan ibaret.
    İstanbul bana uzak düşüyor. Formda araştırdım birisi yapmış kendi sarmış benim başıma gelenler onunda başına gelmiş öyle zorluğu yok gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kopan teli alicak ayni ozellikte çapta tel bulucak sarim sayisida onemli cok fark olmamli ve az iscilik olucak deymez diyorlar
    Aynen tok adamlar

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    motosiklet sargısını her bobinajcı saramaz , ağır iş makinalarına hizmet veren yerlerde uğraşmaya değer bulmaz yani 2000 lira alacağı zaman diliminde 200 liralık işe burun kıvırır

paradan haber ver seni bile sarar

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tabi yaparım niye yapmıyım sonuçta emek vereceksin onun karşılığını söyleceksin bu kadar. Ben şuan kapı pencere işi yapıyorum zaman zaman tamirat işleri geliyor yeri geliyor bir vida sıkmak için km yol gidip yapıyoruz sonra ne mi oluyor adam bizim yaptığımız işi görüp numaranızı alıyor bize iş veriyor. Belki o an bir vida için zarar ediyoruz ama sonrası için getirisi yüksek oluyor.
    Karşılık, ürünün yeni fiyatına yakınsa, gereksiz yere "yuh, yenisi zaten ne kadar" tepkisiyle karşılaşma riskini alıp söyler misiniz?

Bu tip reklam sayılabilecek zararına işler, belki sizin piyasada bir ihtimal dahi olsa ciddi getiri sağlayabilir. Pek siz bir daha bobinajcıyı ne zaman göreceksiniz? Kaç kişinin bobinajcıya ciddi para kazandıracak işi düşer?

Bence şikayet etmeye gerek yok. İnsanların karşılığını alamayacakları işe isteksiz olmaları kadar normal bir şey yok. Bu fırsatçılık değil.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşılık, ürünün yeni fiyatına yakınsa, gereksiz yere "yuh, yenisi zaten ne kadar" tepkisiyle karşılaşma riskini alıp söyler misiniz?

Bu tip reklam sayılabilecek zararına işler, belki sizin piyasada bir ihtimal dahi olsa ciddi getiri sağlayabilir. Pek siz bir daha bobinajcıyı ne zaman göreceksiniz? Kaç kişinin bobinajcıya ciddi para kazandıracak işi düşer?

Bence şikayet etmeye gerek yok. İnsanların karşılığını alamayacakları işe isteksiz olmaları kadar normal bir şey yok. Bu fırsatçılık değil.
    Şahsım için söylüyorum bu tarz mantık bence yanlış hep yağlı iş yapayım. Her şey para değil benimde iş yerim vardı bize de para kazandırmayacak belki de bir daha sanayinin önünden geçmeyecek adamlar iş getiriyordu. Maksat vatandaşın işi görülsün tabi iş yeri sonuçta hayır kurumu değil zararda etmeyeceksin. Adama söylersin işin teslim tarihini uzatırsın boş zamanında yaparsın. Dükkan da iş olmadığı zaman insanın aklına şeytanlık geliyor o iş ile oyalanırsın oda senin kazancın olur.
    emremm, MSMorkan ve bursalıali bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Zaten işsizim getir saralım beraber, nasıl sarılıyor bu? Normal tur mu attıracağız bakır tele?

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsım için söylüyorum bu tarz mantık bence yanlış hep yağlı iş yapayım. Her şey para değil benimde iş yerim vardı bize de para kazandırmayacak belki de bir daha sanayinin önünden geçmeyecek adamlar iş getiriyordu. Maksat vatandaşın işi görülsün tabi iş yeri sonuçta hayır kurumu değil zararda etmeyeceksin. Adama söylersin işin teslim tarihini uzatırsın boş zamanında yaparsın. Dükkan da iş olmadığı zaman insanın aklına şeytanlık geliyor o iş ile oyalanırsın oda senin kazancın olur.
    Bu dediğim mnatuk dogruda böyle esnaf yok .
    Genelde geçirme peşindeler .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yapabilir misin
    kaça yaparsın

topa nasıl girdin

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)