Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisikletim çalındı

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Arkadaşlar cuma günü apartman girişinden çalınmıştı erken farketmem üzerine hemen polise bildirdik ve yaşadığım yerin küçük olmasının faydaları ile yaklaşık 2 saat önce polis aradı ve bulduklarını söyledi. Yan binanın kamerasını farkedememiş iki zibidi 10 ve 12 yaşlarında. Neyse gel gelelim asıl soruna bunlar siyah sprey boya ile boyamişlar bisikleti ama üstten tırnakla kazıyınca biraz sökülüyor boya ama bayağı uğraşmak gerek ve orjinal boyaya zarar verir mi de bilmiyorum. Kendi boyasi mat boya biraz hassas bu sprey boyayi daha kolay yolla çıkarabilme ihtimalimiz var mi? Teşekkürler
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Görünmeyen bi yerinde boya kaldırıcı denesen? Belki alttaki statik boyaya zarar vermeden kaldırır.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Pasta/cila.

Renk mat ise ve bozmak istemiyorsanız çok dikkatlice uygulanacak sadece pasta.

Zorlanılan yerlerde nalburdan tedarik edeceğiniz su zımparasını da kullanabilirsiniz.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Sağolun yarın iki yöntemi de deneyeceğim

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alkol veya tiner ile silmek cok isinize yarar diger boyaya da zarar vermez hemde yapiskan kalmissa onu da soker ayni zamanda zincirde cok guzel temizlenir. Ben zincirimi sokup tinere koyuyorum yarim saat kalsa yetiyor zaten.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alkol veya tiner ile silmek cok isinize yarar diger boyaya da zarar vermez hemde yapiskan kalmissa onu da soker ayni zamanda zincirde cok guzel temizlenir. Ben zincirimi sokup tinere koyuyorum yarim saat kalsa yetiyor zaten.
    Tiner boyaya zarar verecek, hatat sökecektir. Alkol ise çok uğraştırır. En basiti dikkatlice kullanılacak pasta.

Mat boyalar çok daha hassas, dikkatli olunmalı.
    ...

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Ailelerinden tazmin yoluna gidilebiliniyor mu? Yoksa, zibidi deyip geçiştirmek en doğrusu mu ...

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiner boyaya zarar verecek, hatat sökecektir. Alkol ise çok uğraştırır. En basiti dikkatlice kullanılacak pasta.

Bilgi icin tesekkurler Evren Abi

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    10-12 yaşında çocuklar nasıl böyle bir şey yapabilir. Bir de sprey boya ile boyamak falan bana pek olası gelmedi. Muhakkak onları yönlendiren birileri olmalı.

Motosikleti
    Dominar 400 UG

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ailelerinden tazmin yoluna gidilebiliniyor mu? Yoksa, zibidi deyip geçiştirmek en doğrusu mu ...
    Hocam hepsini düşünüm ama çocukların anne baba ayrı abla ve abisiyle beraber kalıyor ve ikisi de kız çocuğu ben o saatten sonra yasal haklarımı kullansam çocukların hayatı boyunca damga gibi peşinde gidecek. Neyse dedim yine acıdım anne baba ayrıymış çocuklar sorunlu zaten belli abisi zaten duvardan duvara vurdu çocukları hepsi ağlıyor zaten aksam aksam psikolojim bozuldu dedim ben şikayetçi olmuyorum tutanak falan uğraştık öyle gittik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-12 yaşında çocuklar nasıl böyle bir şey yapabilir. Bir de sprey boya ile boyamak falan bana pek olası gelmedi. Muhakkak onları yönlendiren birileri olmalı.
    Aslında olay aynen dediğin gibi şöyle oluyor mahallede aynı yaşlarda başka bir kız çocuğu bunlara akıl veriyor ve binaya nasıl gireceklerini falan anlatıyor ve yan binanın bodrumunda da sprey boya olduğunu söylüyor bunlarda evde kimse yokken giriyorlar tabi kamera falan akıl edememişler. Daha doğrusu etmişler binanın önünden geçerken kapşonu örtüp geçiyor tabi ileride mobeseden falan takip edip buldular. Neyse spreyle boyuyolar ama çocuk aklı işte kadrodaki marka yazısı falan görünsün diye oraları boyamamışlar ve boya yettiği kadar biraz yarım yamalak boyamışlar. Sonradan öğreniyoruz ki o akıl veren kızın geçen seneden falan da vukuatları varmış ve kızlar bize bu arkadaş anlattı deyince polisler hemen tanıdı kızı. Velhasıl böyle gelişmiş olay. O akıl veren çocuktan da şikayetçi olacaktık onu da babası sürekli dövüyomuymuş neymiş ona da bişey demedik

WannaBeFree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun. Ayrıca 12 yaşını doldurmamış çocuklara adli işlem başlatılmaz.Kimlik tespiti yapılır aileye teslim edilir. Önemli olan zaten ceza almaları değil. Bu olaydan sonra devlet, çocukların ailesini kontrol etmeli. Eğer çocukların aileye teslimiyle, çocukların iyi birer fert olarak yetişmesi mümkün gözükmüyorsa, çocuklara devlet sahip çıkmalı aileye teslim etmemeli. Çocukların topluma uyumlu birer birey olarak yetişmesi sağlanmalı. Tabi ki bu benim düşüncem.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugün biraz benzin vardı onla denedim bayagı söktüm alttaki boyayı sökmedi ama çok uğraştırıyor. Pastayı spiral ilemi yapmak gerekir elle uğraşsak çıkar mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı WannaBeFree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Ayrıca 12 yaşını doldurmamış çocuklara adli işlem başlatılmaz.Kimlik tespiti yapılır aileye teslim edilir. Önemli olan zaten ceza almaları değil. Bu olaydan sonra devlet, çocukların ailesini kontrol etmeli. Eğer çocukların aileye teslimiyle, çocukların iyi birer fert olarak yetişmesi mümkün gözükmüyorsa, çocuklara devlet sahip çıkmalı aileye teslim etmemeli. Çocukların topluma uyumlu birer birey olarak yetişmesi sağlanmalı. Tabi ki bu benim düşüncem.
    Valla çocukların ne annesi ne babası gelmişti ablası ve abisi vardı hatta bir ara ablası babasını aradı çocuğun karakola da düştü falan filan bişeyler deyip kapattı telefonu. Millet kafayı yemiş hocam bunları gördükten sonra halime şükrediyorum

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Geçmiş olsun hocam.
    Vay be olaylara bak , 10 yaşında çocuklar birbirini suç işlemeye azmettiriyorlar , hırsızlık yapıyorlar
    Toplumumuzun geldiği noktaya bak.
    İyi bir anne ve babası olmayan çocuklar için üzülüyorum gerçekten.
    Hayata bir sıfır yenik başlıyorlar , hele ki Türkiye şartlarında.

Bu arada Rize’de hangi mahalle orası merak ettim

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam.
    Vay be olaylara bak , 10 yaşında çocuklar birbirini suç işlemeye azmettiriyorlar , hırsızlık yapıyorlar
    Toplumumuzun geldiği noktaya bak.
    İyi bir anne ve babası olmayan çocuklar için üzülüyorum gerçekten.
    Hayata bir sıfır yenik başlıyorlar , hele ki Türkiye şartlarında.

Bu arada Rize’de hangi mahalle orası merak ettim
    Rize'nin Fındıklı ilçesi tam olarak mahalleyi söylemesem iyi olur sanırım

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rize'nin Fındıklı ilçesi tam olarak mahalleyi söylemesem iyi olur sanırım
    Fındıklı zaten küçük bir yer .
    Tamam mahalle ismi istemiyorum
    Arada fındıklıya geliyorum bazen motoru da dışarıda bırakıyorum
    Daha dikkatli olmak lazım demek ki
    Gerçi motosiklet hırsızlığı pek olmuyor Karadeniz’de ama

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fındıklı zaten küçük bir yer .
    Tamam mahalle ismi istemiyorum
    Arada fındıklıya geliyorum bazen motoru da dışarıda bırakıyorum
    Daha dikkatli olmak lazım demek ki
    Gerçi motosiklet hırsızlığı pek olmuyor Karadeniz’de ama
    9000 nüfus var işte çalınsa da böyle oluyor sonra motora falan cesaret edemezler tabi her zaman önlemimi almak en mantıklısı o ayrı normalde bisikleti hep garaja motorun yanına bırakırım o gün üşendim apartmanın giriş katına bıraktım şans işte. Ama ben polise direk dedim zaten onu yakın çevreden biri aldı diye ki öyle de çıktı. Valla her gün şu motosiklet çalıntı haberlerini okudukça motora bir kilit daha takasım geliyor. Bu arada bende 2017 1000rr olsa kendimi motora kilitler öyle uyurdum heralde Allah kaza bela vermesin insanlar artık öyle noktaya geldi ki yerinde duran motoru tekmeleyip devirebiliyorlar kimin ne olduğu belli değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)