Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İstanbul Trafiği ve Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,

Emniyet şeridinde yol vermek için mutlaka sola yanaşıp sağ şeride girmelisiniz. Aksi halde emniyet şeridi daralabilir, toz toprak olabilir veya sizin başınıza geldiği gibi çukur olabilir. Sağ şeritte bunların olma ihtimali, emniyet şeridine nazaran daha düşük.

Farkındalık olmasını beklemeye gerek yok. Çünkü olmayacak. Bira abartı olsa da reflektif yelek ve çakar lambalar neredeyse kask kadar önemli bir güvenlik ekipmanı. Malesef kullananların oranı çok çok az. Örneğin sizin var mı?
    Cok tesekkurler.

Yelek haric hersey var hocam. Tam takir geziyorum.

Sabah yelek baktim internetten. Uygun fiyatli bulur bulmaz hem kendime hem yolcuma siparis verecegim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Şikayet etmeseydin bunlar başına gelmeyecekti belki de Belayı çağırmışsın resmen.

Geçmiş olsun, ciddi bir şey olmadığına sevindim...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı travel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkurler.

Yelek haric hersey var hocam. Tam takir geziyorum.

Sabah yelek baktim internetten. Uygun fiyatli bulur bulmaz hem kendime hem yolcuma siparis verecegim.
    büyük geçmiş olsun,

şu ürüne bakabilirsin fiyat olarak fena değil.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun,

yeleğe neden 50 lira veriyorsunuz ki? gidin motomax ta feyizoğlunda vs 10 liraydı en son.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı travel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok gecmis olsun. Haftasonu ben de kucuk bir kaza gecirdim. Basta bosa mi para harciyorum dedigim pantolonum ve montum sayesinde ufak tefek yaralarla atlattim. Telefon yuzunden degildi.
    Arkama gelen resmi bir araca yol vermek icin emniyet seridinin en sagina cekildim ancak cukur varmis gormedim. Dusup yaklasik 2-3 mt suruklendim. Ekipmanlar islerini gayet iyi yapti.

Surekli telefonla ilgilenen arac suruculeri yuzunden kendimi istemedigim durumlarda buluyorum sizin gibi.

Bununla ilgili bir farkindalik eylemi falan yapilmali. Ne olur bilmiyorum. Cok etkili olacagini da sanmiyorum ama hicbirsey yapmamaktan iyidir diye dusunuyorum.

Umarim en kisa zamanda hem saglina hem de motosikletine kavusursun.

Sevgiler
    Gerçekten geçmiş olsun, sana bişey olmamış ya gerisi önemli değil. Resmi olsun yada olmasın, illa geçeceklerse kendini güvene al öyle yol ver. Gerekirse 15sn fazla beklesin.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    1 ay önce İstanbul a gittim. Ben bu kadar sığırı bir arada görmedim. 4 şeritli yoldan en soldan en sağa atlayanlar. E5 in ortasında su satan öküzler vs vs. Bir de berbat bir trafik var. 20 km yolu motosiklet ile 1 saatten fazla sürdü. Yolda giderken hem soldan hem sağdan sıkıştırıyorlar. Özellikle taksici ve dolmuşçular çok sakat. Bir de Bursa nın trafiğine sövüyordum. İstanbul un trafiğini gördükten sonra hiçbirşey demiyorum. İstanbul dan ne araba alınır ne de orda yaşanılır. Trafikten arabalarda ne motor ne şanzıman ne de debriyaj kalıyor

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten geçmiş olsun, sana bişey olmamış ya gerisi önemli değil. Resmi olsun yada olmasın, illa geçeceklerse kendini güvene al öyle yol ver. Gerekirse 15sn fazla beklesin.
    Cok tesekkur ederim.

Evet artik gormezden geliyorum. Yol musait olunca trafige katilip yol veriyorum.
    Aslinda mumkun oldugunca kullanmiyorum emniyet seridini. Kullandigim zamanda 50-70 arasi hizi gecmiyorum kesinlikle.

Sakasi yokmus bu isin anlamis oldum. Zaten kayitli oldugum egitim vardi. Biraz daha fark odeyerek baska bir kurumdan onumuzdeki haftaya planlama yaptim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun,

Cok tesekkurler, inceliyorum hemen 👍🏼

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Geçmiş olsun. Her an herşeye hazırlıklı olmak lazım.
    Babam ilk kez motosiklet hatta bisiklet öğretirken bana şunu söyledi. Ne kadar iyi olursan ol her zaman karşıdakinin ne yapacağına çok dikkat et. Yani sen ne kadar usta olsanda bir öküz çıkar sana çarpabilir ona göre konum al dedi.
    Allaha şükür şu ana kadar 2 kez ufak düşme dışında kazam yok. Onlarda da ufak tefek sıyrıklar var. 2 sinde de zemin çok kaygandı o yüzden düştüm.
    İnşallah bundan sonra da olmaz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)